forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 07:14:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660217 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.  (Przeczytany 169509 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #320 : 2013-04-17, 12:16:52 »

A często śmietanka bita jest w Twoich przepisach...


W ciągu dwóch lat jakieś 5 - 6 razy? Smile  Że piszę jak uzupełnić niedobór tłuszczu w posiłku nie oznacza że ubijam za każdym razem śmietankę. Ja mogę zjeść kwaśną "30" z łyżką jagód, startego ogórka (może być kwaszony) innego "badziewia", albo i bez. Dodatkowo coś ze śmietanki mogę robić gościom. W lodówce zwykle jest żelazny zapas UHT na wypadek "pożaru", żeby nie trzeba było lecieć pośpiesznie do sklepu.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #321 : 2013-04-17, 12:23:19 »

Ja zauważyłem,że jak sobie odpowiednio podjem białka (gdy coś "atakuje"-wirusów nie zaobserwowałem Smile ), zmniejszę ilość węglowodanów to nos się sam "odtyka" ;D


Mnie ten nos i okolice mogły wyłączyć "na amen" leki. Pamiętam jak zapuchłam po maści z mentolem (miał obkurczać) robionej na receptę w aptece.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70478


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #322 : 2013-04-17, 12:56:55 »

Tak to pewnie miało działać... Cool jak nos puchnie to przewody w nim się obkurczają... Cool wiem, że to nie jest śmieszne... Confused Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #323 : 2013-04-17, 13:07:58 »

Ja zauważyłem,że jak sobie odpowiednio podjem białka (gdy coś "atakuje"-wirusów nie zaobserwowałem Smile ), zmniejszę ilość węglowodanów to nos się sam "odtyka" ;D


Mnie ten nos i okolice mogły wyłączyć "na amen" leki. Pamiętam jak zapuchłam po maści z mentolem (miał obkurczać) robionej na receptę w aptece.
Dzięki.
Wiedza to potęga, niewiedza to śmierć.
Kto wie, jak, kiedy i przez jaki ciąg skojarzeń te informacje mogą się przydać...
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #324 : 2013-04-17, 13:24:21 »

Tak, świadomość jest bezcenna - http://www.stachurska.eu/?p=9683 .
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #325 : 2013-04-17, 15:18:30 »

...zresztą ten temat był tutaj już nieraz wałkowany...

Piszesz jak hanniuś albo JW z dobrychdzieci.pl!  Shocked Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70478


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #326 : 2013-04-17, 15:19:49 »

Przesiąkłam już tym klimatem... Confused Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #327 : 2013-04-17, 15:22:44 »

 Cool
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #328 : 2013-04-17, 16:30:23 »

Cytuj z: Teresa Stachurska
Moje problemy z górnymi drogami oddechowymi nie były takie sobie, a okropne. Tak mnie leczono (sterydy, szczepionki, ogromne ilości bo latami) aż wyłączyły się zupełnie. Jakoś tak zauważyłam w tamtych czasach że miód z mlekiem daje mi swędzącą wysypkę. Samo mleko i sam miód wysypki nie niosły. Trudno się żyje z całkowicie niedrożnymi górnymi drogami oddechowymi, bardzo trudno. Zabieg udrażniania się powiódł, ale starczył nie na długo. Jedna strona zablokowała się ponownie, a druga z przeszkodami ale jednak była dostępna. Testy wykazywały uczulenie na kurz i zimno. Nie do uniknięcia. Lekarstwa nie pomagały nawet trochę.

Katar miałam odkąd pamiętam. Fakt: w dzieciństwie karmiono mnie mlecznymi zupami z kluskami, kaszami. Miałam powiększoną wątrobę, zwolnienie z lekcji wf-u, wiele angin, wiele skierowań na usunięcie migdałków. Bałam się tego "wyrywania" więc migdałki nie zostały usunięte. Łatwo się przeziębiałam i trudno mi było się tego pozbyć. Z reguły przeziębienie rozwijało się w zapalenie oskrzeli i/lub zapalenie płuc. Słabeusz, jednym słowem.

Próba z zastosowaniem zaleceń Lekarki okazała się zaskakująca. Dość szybko udrożniła się zatkana na amen część górnych dróg oddechowych. Żaden laryngolog wcześniej na to nie wpadł by sprawdać zawartość talerza...

Nadal jest dobrze, oddycham nosem. Używam masła i śmietany, rzadziej śmietanki. Smalcu i słoniny również. Jak się pojawia katar ograniczam na trochę śmietanę i twaróg. Może powinnam na stałe, ale... lubię. 

Swiją drogą Ojciec mleko omijał szerokim łukiem z powodu perturbacji żołądkowych po mleku. Ale śmietana sensacji nie wywoływała...

Co tu gadać , mam bardzo podobnie , musze rotowac w szczególności sery czyli po prostu bogatobiałkowe mleczne , mleka nie musze bo nie pijam już długo ... Wink
Masło jeszcze ujdzie choć jest różnica jak jadę na nie mlecznych zwierzęcych tłuszczach...

Po serach momentalnie nos zatkany ale tak na drugi , trzeci dzień i dalej... W połączeniu z czerwcem i lipcem i moim uczuleniem na pyłki daje mieszankę wybuchową , dodać jeszcze do tego zboża których na szczęście nie jadam , to miałbym chyba armagedon . Jak rotuję albo nie jem dłużej niż 4 dni nabiału , wszystko cacy .... Alergia z rotacją w danym roku prawie nie istnieje ...  Tutaj jestem za E. Bednarczyk-Witoszek....

Nie widze problemu w jedzeniu mlecznych rzadziej ( rotacji) . Dziwię się że niektórzy nie potrafią tego pojąc . Nie każdy może dzień w dzień bez uszczerbku .....
Chyba że rotacja odczuli z czasem całościowo ... to ok ...
Póki co można rzadziej i jest git..
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #329 : 2013-04-17, 17:08:21 »

Ja rotuję, ale codziennie Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #330 : 2013-04-17, 21:43:46 »

Ja rotuję, ale codziennie Laughing


Super Smile 
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #331 : 2013-04-18, 06:36:25 »

Kto uczciwie pracuje, ten ma czas na wszystko. Wink Ja sobie z tym nie radzę, więc nie nadążam. Laughing



Wam tego "siekierowego" przedstawili jako potwora... Shocked Twisted Evil
Doslownie jako maniaka banowania  Shocked Shocked

A Radzio niby taki zartownis a sie nabral elegancko hehe

Rzeczywiście, nabrałem się, ale na to, że chciałeś mi pomóc. Shocked Bo to drugie mam w ... gdybyś raczył doczytać między wierszami. Very Happy
 

Dlaczego lepiej?
Bo nie dostałem klapsa Laughing


Zaciemniasz fakt jakimś "klapsem", a dostałeś przecież bezcenną, fachową informację z międzywiersza- w dodatku za moim wstawiennictwem, taki to ze mnie czopek!
Więc napisz Reni, Zyonowi, Zeto555, Użytkownikowi o podpisie "Dar", Kristanowi, Bacy (wszyscy wymienieni są na przykład) że buziaka dostałeś, choć myślałeś o klapsiku. Niedobry Ty! Very Happy ATyaTy
 

Very Happy
...
Zakaz mlecznych i zastąpienie ich smalcem jest zaś błędnym założeniem, że tylko z baranami dietetycznymi ma się do czynienia, a nie ludźmi posiadającymi umiejętność poprawnego odżywiania.  Confused
I wiem, że ta moja wypowiedź zaś może zrazić wielu wyznawców diet niskowęglowodanowych do mnie, ale za prawdę nie powinno się obrażać.
A jeśli, to lepiej dla obrażonych.  Very Happy
...

O to to! Za prawdę nie ma potrzeby się obrażać, ale skoro kogoś boli, to widocznie coś jest na rzeczy. Wink

Z przyjemnością poproszę! Smile Pozdrów mojego Przyjaciela ode mnie- póki co. Stęskniłem się nieco, a i list chce mi się do niego napisać. Very Happy

P.s. 
Gdzieś to już czytałem, ale powtórzę. Wink
Biegajcie!!! To najlepsze co się mogło w dwunożnych wykształcić!  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #332 : 2013-04-18, 06:37:27 »

Radziu....ty masz cos wspolnego z cebulakiem? Jakas internetowa rodzina albo co?  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #333 : 2013-04-18, 06:38:17 »

Szybko czytasz. Wink Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #334 : 2013-04-18, 06:42:35 »

Ale nie między wierszami! Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #335 : 2013-04-18, 07:56:01 »


Cytuj
Biegajcie!!! To najlepsze co się mogło w dwunożnych wykształcić!  Laughing
A nie kciuk???
Do trzymania dzwonka Laughing
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #336 : 2013-04-18, 08:14:42 »

Kto uczciwie pracuje, ten ma czas na wszystko. Wink Ja sobie z tym nie radzę, więc nie nadążam. Laughing



Wam tego "siekierowego" przedstawili jako potwora... Shocked Twisted Evil
Doslownie jako maniaka banowania  Shocked Shocked

A Radzio niby taki zartownis a sie nabral elegancko hehe

Rzeczywiście, nabrałem się, ale na to, że chciałeś mi pomóc. Shocked Bo to drugie mam w ... gdybyś raczył doczytać między wierszami. Very Happy
 

Dlaczego lepiej?
Bo nie dostałem klapsa Laughing


Zaciemniasz fakt jakimś "klapsem", a dostałeś przecież bezcenną, fachową informację z międzywiersza- w dodatku za moim wstawiennictwem, taki to ze mnie czopek!
Więc napisz Reni, Zyonowi, Zeto555, Użytkownikowi o podpisie "Dar", Kristanowi, Bacy (wszyscy wymienieni są na przykład) że buziaka dostałeś, choć myślałeś o klapsiku. Niedobry Ty! Very Happy ATyaTy
 

Very Happy
...
Zakaz mlecznych i zastąpienie ich smalcem jest zaś błędnym założeniem, że tylko z baranami dietetycznymi ma się do czynienia, a nie ludźmi posiadającymi umiejętność poprawnego odżywiania.  Confused
I wiem, że ta moja wypowiedź zaś może zrazić wielu wyznawców diet niskowęglowodanowych do mnie, ale za prawdę nie powinno się obrażać.
A jeśli, to lepiej dla obrażonych.  Very Happy
...

O to to! Za prawdę nie ma potrzeby się obrażać, ale skoro kogoś boli, to widocznie coś jest na rzeczy. Wink

Z przyjemnością poproszę! Smile Pozdrów mojego Przyjaciela ode mnie- póki co. Stęskniłem się nieco, a i list chce mi się do niego napisać. Very Happy

P.s. 
Gdzieś to już czytałem, ale powtórzę. Wink
Biegajcie!!! To najlepsze co się mogło w dwunożnych wykształcić!  Laughing

 Shocked aż tyle literek , aby wspomnieć o mojej skromnej osobie ? Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #337 : 2013-04-18, 08:23:23 »

Wszyscy jestesmy ..cebulakami?  Shocked Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #338 : 2013-04-18, 17:32:18 »

... Shocked aż tyle literek , aby wspomnieć o mojej skromnej osobie ? Very Happy

No, no- nie przypuszczałem, że w świecie pokory pochlebstwo jest czymś niezwykłym. Very Happy
Ra
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #339 : 2013-04-18, 17:35:45 »

Wszyscy jestesmy ..cebulakami?  Shocked Laughing

Kto to jest ten cebulak, że tak go za sobą prowadzasz? Zaproś go na to forum, przecież wiesz, że to nie jest takie trudne. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.