forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:35:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Syn marnotrawny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 24 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Syn marnotrawny  (Przeczytany 177933 razy)
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #20 : 2010-09-29, 22:35:43 »

ArT B - jeżeli tyle ważysz to idziesz w dobr± stronę ale za ostro i dlatego te efekty.
w dwa tyg 3kg w dół to aż tak dużo?

powiedzcie czego mam pilnować żeby dna sobie poszła max 100g B czy proporcji 1:1,5 bez głodowania?
pewnie przynudzam ale wybaczcie jeszcze nie myślę logicznie... koryto robi swoje Sad

Na zloty jeĽdzisz? Je¶li tak to masz szansę zredukować stopniowo wagę, ponieważ ......................... zloty się kończ±. Wink Smile
(nie będę wklejał fotek ze zlotów, "...koń jaki jest każdy widzi..." Wink
nie rozumiem o co ci chodzi.............. WinkVery Happy

Obojętnie na jakiej diecie jeste¶ to ilo¶ć węglowodanów to tragedia
bo jeszcze nie wypiłem swojego wieczornego piwka... Wink
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #21 : 2010-09-29, 22:41:48 »


bo jeszcze nie wypiłem swojego wieczornego piwka... Wink

Jak wypijesz będziesz syty Smile
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #22 : 2010-09-29, 22:43:02 »

To oczywiście Twoja sprawa ale przyczyna utraty wagi może spowodować inne poważniejsze choroby. Przy takim jedzeniu schudniesz ale nie dziwota że masz różne dolegliwości.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #23 : 2010-09-29, 22:50:46 »

..dna nie lubi bialka  a z tluszczem nie podskoczysz,bo masz wlasny do spalenia.Zapychaj rozciagniety brzuszek warzywami i to niskocukrowymi. Razz
Moze potrzebujesz czestsze ale mniejsze posilki ??
Moze  w momentach glodu spedzaj  wiecej czasu  na harleju?? niz w kuchni.
Glowa do gory . Razz
Zapisane
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #24 : 2010-09-29, 23:12:46 »

To oczywi¶cie Twoja sprawa ale przyczyna utraty wagi może spowodować inne poważniejsze choroby. Przy takim jedzeniu schudniesz ale nie dziwota że masz różne dolegliwo¶ci.
więc proszę poradź co mam robić żeby było dobrze Smile

..dna nie lubi bialka  a z tluszczem nie podskoczysz,bo masz wlasny do spalenia.Zapychaj rozciagniety brzuszek warzywami i to niskocukrowymi. Razz
postaram się... ale ileż można zeżreć trawska... a moturek musiałem niestety sprzedać w tym roku... studia albo motur... wybór należał do mnie Wink

Zapisane
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #25 : 2010-09-29, 23:14:17 »

Jak wypijesz będziesz syty Smile
właśnie sprawdziłem swoje dzisiejsze BTW i wyszło mi że mogę dzisiaj wypić dwa pifffka.... Very Happy:D:D
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #26 : 2010-09-29, 23:18:45 »

Jak wypijesz będziesz syty Smile
właśnie sprawdziłem swoje dzisiejsze BTW i wyszło mi że mogę dzisiaj wypić dwa pifffka.... Very Happy:D:D

Niekoniecznie Smile przecież chcesz schudnąć ? Może zamiast jednego piwka, zjedz jednego ziemniaka  Laughing
Zapisane
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #27 : 2010-09-29, 23:31:29 »

Niekoniecznie Smile przecież chcesz schudn±ć ? Może zamiast jednego piwka, zjedz jednego ziemniaka Laughing
nie wiem dlaczego ale węgle w piwie zdecydowanie bardziej mi smakują... Wink a w końcu węgle to węgle Smile
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #28 : 2010-09-29, 23:33:12 »

Niekoniecznie Smile przecież chcesz schudn±ć ? Może zamiast jednego piwka, zjedz jednego ziemniaka Laughing
nie wiem dlaczego ale węgle w piwie zdecydowanie bardziej mi smakują... Wink a w końcu węgle to węgle Smile
Mnie też Karmi bardziej smakowało od ziemniaków, ale musiałam się poświęcić Sad Confused
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #29 : 2010-09-30, 06:43:55 »

"ART B" piszesz, ze rozpoczales ZO w 1996 roku a w innym wpisie, ze studia albo motor. Pozno studiujesz czy wczesnie zaczales ZO? Tak tylko pytam. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #30 : 2010-09-30, 06:50:05 »

Cytuj
nie wiem dlaczego ale węgle w piwie zdecydowanie bardziej mi smakują... Wink a w końcu węgle to węgle

Ja tez lubie sobie, zwlaszcza po plywaniu, walnac piwko. Trzeba miec jednak swiadomosc, ze to troche tak jakby sie jadlo chleb.

Raz na jakis czas nie zaszkodz, natomiast regolarne zastepowanie wegli piwkiem nie koniecznie musi byc zdrowe.
Wiem, ze dr. Pala ma you tybe mowi o wyrownywaniu wegli wieczornym piwkiem ale wiem, tez, ze dr Jan Kwasniewski mowi o piwie w formie...raz na jakis czas mozna sie napic szklanki piwa. Laughing

Poniewaz "glodujesz",musisz wypchac "balonik" pokarmem. Musi byc duzo i niskoweglowodanowo. Sprobu warzywa mrozone. Taka fasolka szpartagowa ma 4 gr weglowodanow w 100 gr produktu, albo mieszanka kalafiorowa 5 gr itd. Na wieczor jak znalazl i bez tluszczu. Laughing
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #31 : 2010-09-30, 07:37:44 »

Trzeba wiedzieć że w piwie jest lipulina która korzystnie oddziaływuje na organizm - ale w niewielkich ilościach. Praktycznie - szklanka piwa. Więcej nie bo więcej szkód niż korzyści.
Zapisane
ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #32 : 2010-09-30, 07:53:40 »

"ART B" piszesz, ze rozpoczales ZO w 1996 roku a w innym wpisie, ze studia albo motor. Pozno studiujesz czy wczesnie zaczales ZO? Tak tylko pytam. Very Happy
jak się za młodu rzuca w szkołę kamieniami to na starość trzeba się wygłupiać na studiach zaocznych i mocno zawyżać rocznikowi średnią wieku... Wink

dr Pali nie znam i nie słyszałem... z tym piwem to ja sam tak wykombinowałem Wink bo z piwa najtrudniej mi zrezygnować Neutral

balonik.... to bardzo delikatne określenie Very Happy ale żeby zaraz trawskiem się faszerować... nie można troszkę więcej tłuszczyku? bo te 100g B jakoś przeboleje
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #33 : 2010-09-30, 08:56:13 »

Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #34 : 2010-09-30, 09:05:54 »

Cytuj
ale żeby zaraz trawskiem się faszerować... nie można troszkę więcej tłuszczyku? bo te 100g B jakoś przeboleje

hahahaha. Tylko, ze Tobie brakuje weglowodanow. A jak juz jesc to te najlepsze, skrobiowe typu ziemniak czy wlasnie fasolka szparagowa.
Musisz dziennie zjadac okolo 50 - 60 gr weglowodanow, kiedy zjadasz 100 gr bialka. Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #35 : 2010-09-30, 09:32:35 »


nie rozumiem o co ci chodzi.............. WinkVery Happy

Na tym właśnie polega "marnotrawność" Wink Smile


dr Pali nie znam i nie słyszałem... z tym piwem to ja sam tak wykombinowałem Wink bo z piwa najtrudniej mi zrezygnować Neutral

Może jeździ na inne zloty  Rolling Eyes


z tym piwem to ja sam tak wykombinowałem Wink bo z piwa najtrudniej mi zrezygnować Neutral
- jeździsz!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #36 : 2010-09-30, 09:35:08 »

Przytoczę jedno zdanie z książki "Tłuste życie" JK.   s.117

"Przy dużej otyłości i przy obecności różnych chorób spowodowanych tą samą co otyłość wspólną przyczyną wyższą należy w pierwszym okresie na 1 g białka spożywać 2-3 g tłuszczu i do 0,5 g węglowodanów."

I może jeszcze to:
"W zależności od towarzyszących chorób, należy odpowiednio dobierać białka w taki sposób, aby ich skład chemiczny był jak najbardziej zbliżony do składu chemicznego uszkodzonych chorobą tkanek"
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #37 : 2010-09-30, 09:57:35 »

Jak wypijesz będziesz syty Smile
właśnie sprawdziłem swoje dzisiejsze BTW i wyszło mi że mogę dzisiaj wypić dwa pifffka.... Very Happy:D:D

Witaj ArT_B
Przy problemach ze zdrowiem uzupełniasz węglowodany pifkiem? wybitnie szkodliwe dla zdrowia w Twoim przypadku. Za wysoki indeks glikemiczny. Dopóki nie wyzdrowiejesz najlepszym będzie spożywanie warzyw(węglowodany złożone) i żadnych cukrów prostych.
Pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #38 : 2010-09-30, 10:05:04 »


jak się za młodu rzuca w szkołę kamieniami to na starość trzeba się wygłupiać na studiach zaocznych i mocno zawyżać rocznikowi średnią wieku... Wink

Na naukę nigdy nie jest za późno. Ja miałam 48 lat jak zaczęłam studia, teraz mam 51 i na studiach pierwszego stopnia nie mam zamiaru zakończyć mojej edukacji..Zawsze jak ma się jakiś problem..to można liczyć, że dzieci w nauce pomogą... Wink
Zapisane

ArT_B_
Go


Email
Odp: Syn marnotrawny
« Odpowiedz #39 : 2010-09-30, 11:22:23 »


hahahaha. Tylko, ze Tobie brakuje weglowodanow. A jak juz jesc to te najlepsze, skrobiowe typu ziemniak czy wlasnie fasolka szparagowa.
Musisz dziennie zjadac okolo 50 - 60 gr weglowodanow, kiedy zjadasz 100 gr bialka. Laughing

wiem wiem... niestety miałem z tym problem wcześniej i mam teraz... ale staram sie i walczę Wink
i pomomo tego że posiłkuję się kalkulatorem Morgano liczenie gramów dalej mnie przeraża i przyprawia o ból głowy... Shocked

Przytoczę jedno zdanie z ksi±żki "Tłuste życie" JK.   s.117

"Przy dużej otyło¶ci i przy obecno¶ci różnych chorób spowodowanych t± sam± co otyło¶ć wspóln± przyczyn± wyższ± należy w pierwszym okresie na 1 g białka spożywać 2-3 g tłuszczu i do 0,5 g węglowodanów."

I może jeszcze to:
"W zależno¶ci od towarzysz±cych chorób, należy odpowiednio dobierać białka w taki sposób, aby ich skład chemiczny był jak najbardziej zbliżony do składu chemicznego uszkodzonych chorob± tkanek"
czyli mogę jeść więcej tłuszczyku... dobrze kombinuję?
białko przeważnie z jajek, śmietanki 30% (do kawy 100g) i wieprzowinki Smile

Na naukę nigdy nie jest za póĽno. Ja miałam 48 lat jak zaczęłam studia, teraz mam 51 i na studiach pierwszego stopnia nie mam zamiaru zakończyć mojej edukacji..Zawsze jak ma się jaki¶ problem..to można liczyć, że dzieci w nauce pomog±... Wink
dobrze że masz dorosłe dzieci... ja muszę sam sobie radzić bo czterolatka pomoże conajwyżej w kolorowaniu Wink
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 24 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.