forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:42:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Niemowlaki i dzieci na żo
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 44 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niemowlaki i dzieci na żo  (Przeczytany 489208 razy)
Vikii
Go


Email
Niemowlaki i dzieci na żo
« : 2012-04-03, 10:35:06 »

Witam!
jestem świeżo upieczona mamą ( może nie, aż tak świeżą bo 4 mc) i chciałam sie spytać jak wasze dzieci na  ŻO.
jestem optymalna od 2 lat, ciąża prawidło się rozwijała. poród 5 dni po terminie wywoływany, ale szybki i naturalny. Synek 3000g 53 cm i 10 p, karmiony piersią do tej pory. w pierwszym miesiącu na piersi przybrał mi 1600g, wszyscy byli w2 szoku Wink
nie miał kolek, wesoły i zdrowiutki.
jak wasze dzieci ???
Czy skóra ich była bez żadnych zmian itd?
u mojego synka było wszystko ok, i jakiś czas temu pojawiły się na rączkach takie czerwone plamki( krosteczki), zastanawiam się czy może byc na coś uczulony??

kiedy wprowadzac pokarmy stałe ( podobno od 6mc),
co najpierw należy podać??? czy tak jak wszyscy mówią, jabłko, banana, ziemiaka?

powiem też, że po porodzie byłam dwa dni w szpitali, synek sodtawał moje mleko, ale musiał też dostac mieszankę - i dostał wegług przepisu dr Kwaśniewskiego Wink

jjak dzieciaczki co juz jedzą i co jedzą,
mamusiowie i tatusiowie wypowiedzcie się Wink
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #1 : 2012-04-03, 12:21:37 »

Cytuj z: Vikii
co najpierw należy podać??? czy tak jak wszyscy mówią, jabłko, banana, ziemiaka?

Co prawda moje dzieci to już "stare konie"  Laughing i mleka mamusi to już dawno nie piją  Laughing ale produkty które wymieniłaś u dziecka, które rozumiem że ma być na ŻO ? są chyba ostatnimi które powinno dostać, albo najlepiej wcale... no może za wyłączeniem ziemniaka... Nie wiem jak to jest z dziećmi optymalnymi, ale na mój zdrowy rozsądek, to pierwszym stałym pokarmem który ja wprowadziłabym do menu dziecka byłoby żółtko, jakieś gotowane mięso,masło,z węgli może ten ziemniak czy inne warzywo... ale te owoce  Confused po co ta fruktoza...
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #2 : 2012-04-03, 12:26:18 »

Szkoda,że nie ma opcji "edytuj",( która byłaby aktywna chociaż przez 10 min. aby ewentualnie móc poprawić posta - tutaj usmiecham się do admina Wink  )  więc klepię kolejnego posta  Wink

Dodałabym może jeszcze białego tłustego sera.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #3 : 2012-04-03, 15:10:57 »

Na tym Forum jest mało osób, które swoje dzieci karmiły od początku optymalnie. Przeważnie na DO przechodzą osoby...już nie pierwszej młodości i schorowane, które już mają dzieci "odchowane". Co prawda my jeszcze jesteśmy młodzi, ale nasze dzieci już nie... Wink Laughing

Może ten artykuł się przyda... http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2504.msg39255#msg39255
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #4 : 2012-04-03, 17:39:42 »

Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #5 : 2012-04-03, 21:51:33 »

dziękuje bardzo, to cenne uwagi
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #6 : 2012-05-15, 21:48:16 »

Witam!
Mam pytanie, bo przeczytałam dwie sprzeczne informacje.
A mianowicie  w ostatnim kwietniowym  miesięczniku Optymalni w artykule o tłuszczach jest napisane, że najlepsze z tłuszczów roślinnych są oliwa z oliwek i olej rzepakowy.
Olej rzepakowy jest dodawany do słoiczków dla dzieci i stąd moje pytanie. bo czasami niestety będzie trzeba dziecku takowy podać.
A w artykule gdzie jest  wywiad z Mariuszem Głowackim pt "Smak niemowlaka" zamieszczony w 64 n-rze OPTYMALNYCH. jest mowa o tym, że olej rzepakowy jest niejadalny, ( zawierają substancje trujące).
Jaka więc jest prawda, bo już sama nie wiem???
Będę wdzięczna za odpowiedz.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #7 : 2012-05-16, 07:44:38 »

Ciekawe, co Dr Kwaśniewski pisze na temat niezdrowych, nienasyconych tłuszczy roślinnych?
Przyjmij do wiadomości, że niemowlę prócz piersi może jedynie sutki innego drapieżnika, żółtka, białko wyciągowe, szpik, masło i śmietankę, a nie może żadnych olei i oliwek (a jeśli to tylko doskórnie) ponieważ są rakotwórcze, uczulające i natychmiast, ci sprzeczności i wątpliwości znikną.

PS
i żeby nie było, że nie pisałem, że żadnych "pustych kalorii" z wszelkich rafinatów się nie jada.
Ale jak kto chce kłopotów, to ostatecznie może.  Very Happy
Chyba jaśniej już nie można?

I pamiętać, że niezdrowe, nienasycone, naturalne tłuszcze roślinne są nieznacznie lepsze od niezdrowych, nasyconych tłuszczy roślinnych dlatego, że zawierają mniej metali ciężkich używanych jako katalizatory przy produkcji margaryn. Dlatego do lat trzech współczesna szamania (czytaj dietetyka) zakazuje podawania margaryn, a zezwala na masło!
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #8 : 2012-05-16, 21:49:04 »

Ok, już teraz wiem, bardzo dziekuje Wink
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #9 : 2012-05-16, 21:53:24 »

, żółtka, białko wyciągowe, szpik, masło i śmietankę, a nie może żadnych olei i oliwek (a jeśli to tylko doskórnie) ponieważ są rakotwórcze, uczulające i natychmiast, ci sprzeczności i wątpliwości znikną.

przepraszam a białko wyciągowe ( to są zupki kolagenowe???)
i czy ja mogę 6 mc maluszkowi dawać zupkę na wywarze z kości cielęcych??? wydaje mi się, że tak ale wolę zapytać???
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #10 : 2012-05-17, 06:39:12 »

Można, ale żółtko jest dobrze dodać do tego.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #11 : 2012-05-17, 07:02:43 »

a białko wyciągowe ( to są zupki kolagenowe???)

Białko wyciągowe to to, które rozpuszcza się w wodzie. Jest to białko krótkołancuchowe o stosownym składzie aminokwasowym i o bardzo wysokiej wartości biologicznej.
Dlatego dobry rosół, czy bulion podawano w dawnych czasach głównie rekonwalescentom - jako jedyne danie. Dziś przeważnie zakazany przez szamaństwo (dietetykę) ze względu na zbawienny wpływ na zdrowie.
Zupę z kolagenem, to się uzyskuje w przypadku, gdy dowolny salceson lub galaretę z nóżek się rozpuści w garnku.

"Zupa kolagenowa" to pojęcie dla tych, co później udawadniali jak to "Kwaśniewski się myli", bo każdy przecież wie, że kolagen się nie rozpuszcza i jest ciężkostrawny, a nawet udawadniali publicznie, że ten kolagen to zupełnie jak żelatyna - czyli byleco!  Laughing
Co za zabawne czasy to były, jedni się wygłupiali, a drudzy w te brednie wierzyli.  Very Happy
A wszystko kosztem cudzego, nie swojego zdrowia.  Confused

PS
to że ktoś pisze "można", to nie znaczy, że "trzeba". Nie wolno tekstów nadinterpretować.
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #12 : 2012-05-18, 22:16:30 »

ok, bardzo dziękuje za odpowiedź
i teraz wie, że zupkę na kościach cielęcych "można" podać ale nie trzeba
lepszy będzie rosołek  Very Happy
jutro mu ugotuję na swojskiej kurze  Laughing
a żółteczka jada codziennie po jednym i masełko Wink

nie wiem tylko co mam zrobić ze śmietanką??? w jaki sposób ( z czym mu podać)
może ktoś ma jakiś pomysł?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #13 : 2012-05-20, 22:16:26 »

A to nie podaje sie dodatkow pokarmowych dopiero od 6mca?
Po co dokarmiac jak masz swoje dobre i duzo?

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #14 : 2012-05-21, 07:26:56 »

Dziecko do rżnięcia zębów ma jeść wyłącznie z piersi, ale jak kto lubi kłopoty i pediatrów, to dodatki wprowadzamy jak najszybciej.  Very Happy
Najlepiej warzywka i owoce, aby dzidziusia od małego przyzwyczaić do niewolnictwa!
I nie pisać, że "praca" i inne "obiektywne" nie pozwalają karmić własnego potomka - bo to nie jest prawda.
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #15 : 2012-05-21, 21:10:52 »

ale on ma już 6mc Wink
a mój pokarm już mu nie starcza, dlatego pytam
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #16 : 2012-05-21, 21:12:40 »

a karmić, karmie i będę jak najdłużej  Laughing
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #17 : 2012-05-21, 22:55:47 »

No to chyba ze tak, bo ja przeczytalam ze 4 mce:)
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #18 : 2012-05-22, 07:06:03 »

ale on ma już 6mc Wink
a mój pokarm już mu nie starcza, dlatego pytam

To może być subiektywna opinia. Jeśli przyrosty są w normie, a samo dziecko się nie zabiera za inny pokarm, nie ma potrzeby kombinować.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #19 : 2012-05-22, 07:07:38 »

a karmić, karmie i będę jak najdłużej  Laughing

I tak jest dobrze, bo wszystkie zalety długiego karmienia piersią wychodzą u dziecka w znacznie późniejszym okresie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 44 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.