forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 00:08:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Niemowlaki i dzieci na żo
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 44 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niemowlaki i dzieci na żo  (Przeczytany 513027 razy)
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #180 : 2012-09-02, 22:01:59 »

mam takie pytanie:

czy to prawda, że je¶li dziecko zjadło np. żółtko ( czyli białko) i potem wypije moje mleko ( inne białko) to może dostać uczulenia?

i ogólnie, czy jest możliwa reakcja u człowieka je¶li podczas całego dnia zjada inne rodzaje białka ,a nie np. tylko jeden rodzaj? czy to ma jaki¶ wpływ???


Nic na ten temat nie wiem!
Podział białek jest dość "rozległy", ale proteiny trawią się na aminokwasy, a proteidy przeważnie na aminokwasy i grupy prostetyczne.
Czyli jeśli się dobrze strawi, to nie ma w ich składzie nic uczulającego.
Gorzej jeśli białko się nie trawi do aminokwasów, a do stwierdzanego w surowicy tzw azotu polipeptydowego, który może dać reakcję immunologiczną.
U noworodków do tego wchłaniają się całe białka nieswoiste, ale one nie uczulają.
Azot polipeptydowy surowicy krwi może być również pochodzenia endogennego, ale to raczej u osób dorosłych.
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #181 : 2012-09-03, 21:30:41 »

dziękuje za odpowiedz,
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #182 : 2012-09-10, 14:58:16 »

Czy dzieci optymalne cały czas będą takie małe i drobne?
Mój synek, ma prawie 10 mc i waży niecałe 8 kg, jest drobinka jak nic. Malutki, drobniutki - główka też mała, choć bardzo ładna i kształtna, od urodzenia. I chyba ma niedowagę jak na swój wiek. Każdy kto nas spotyka, mówi, że jest taki malutki.... Czy będzie tak cały czas?czy to znaczy, że będzie niski i chudy?
Jest za to bardzo mądry jak na swój wieki bardzo żywy. raczkuje, staje i pomału chodzi przy różnych rzeczach.
w czwartek idziemy na kontrolę do pediatry i boję się, że będzie coś gadać, gdyż jeszcze nie wprowadziłam glutenu Wink nie je chleba, ani kaszek, za to uwielbia jajka, zupki i mięsko.
Jak to z tymi dziećmi jest???
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #183 : 2012-09-10, 15:11:57 »

U dzieci nieważna jest subiektywna ocena, a obiektywna - wyrażona w centylach.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #184 : 2012-09-12, 22:07:53 »

A moj optymalny synek jest duzy! Smile ma teraz 6mcy i wazy 8kg ale nie jest gruby tylko bardzo proporcjonalny a przy tym dlugi. Kazdy kto nas spotyka mysli ze ma kolo 7-8mcy.
Natomiast super rozwiniety, jak chodzimy na kontrolne badania to odruchy ma dzieicka zawsze 2 mce straszego-kazdy sie bardzo dziwi z lekarzy.

Duzy bo my jestesmy wysocy, wiec tu bym sie nie sugerowala to poprostu genetyka Smile

Natomiast niejednego w swoim wieku przeskoczyl umiejetnosciami i chyba to najwazniejsze Smile
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #185 : 2012-09-12, 22:38:11 »

Viki a co podawalas najpierw dziecku?
Dzis nam lekarz powiedzial zeby dawac kaszke manne itp:) zeby dziecko nie mialo uczulenia na gluten:) marchew, ziemniaki itp.



Panie Tomaszu skoro ziemniakow owocow warzyw nie to co oprocz wywarow??jakie stale pokarmy?
(bardzo by sie przydala jakas dobra ksiazka zeby kazdy madry i rozsadny rodzic wiedzial sam co dla swojego dziecka najlepsze a nie pytal lekarzy , do ktorych ogole nie mam zaufania)
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #186 : 2012-09-12, 22:41:14 »

Czytam ze ta smietanka z zoltkami i te dodatki ale to dla takiego malego dziecka 6m-cznego???Bo oczywiscie metlik w glowie gdyz wszedzie pisza zeby dzieci male nie jadly sietany itp do 1 roku tylko stale produkty warzywne z maslem ewentualnie????

I jeszcze pytanie czy mama karmiaca moze jesc smazone?Mam taka ochote na optymalne racuchy i sie boje;)zeby sobie nie narobic krzywdy.
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #187 : 2012-09-17, 21:01:46 »

Friga ja smażone jadłam tydzień po porodzie, a były to schabowe na smalcu Wink potem zażyczyłam sobie zrazy wołowe Wink jadłam bardzo szybko dużo normalnych rzeczy. mój synek nie miał kolek.
karmie cały czas piersiąi jem praktycznie wszytko juz na co mam ochote, oprócz czekolady ( jem czasami) bo Alex ma wysypkę,Chyba jeszcze kakao mu nie służy...
Właśnie teraz jem smażonego łososia z masłem czosnkowym,bo takmiałam ochotę. Schudłam i jestem juz taka jak byłam sprzed ciązy - niczego sobie nie odmawiając.

Mój synek jest drobny, ma prawie 10 mc i waży 8 kg. Ale za to, tak jak mówisz,jest bardzo rozwiniey intelektualnie. mama mówił  jak miał 6 mc. rozpoznaje zwierzątka, wie gdzie byl i jak coś mu sie podobało a zobaczy to to piszczy, pokazuje i mówi po swojemu. w ogóle dużo mówi Wink robił brawo i pa pa jak miał 7 mc- teraz robi na zawołanie.
Tak jak mówisz, że duzó osób się dziwi, że on tyle rozumie i wie.
a to , że jest ruchliwy,raczkujei staje - próbuje chodzić przy meblach to swoją drogę...

Ja nie dawałam kaszy mannej, ani żadnej innej kaszy - do tej pory nie jadł
raz próbowałam mu dać taką kaszkę zwykła co jest dla dzieci np Bobovita ( bo koleżanka była z dzieckiem u nas i jej robiła) i chciałam zobaczyć czy zje...i nie chiał - pluł i płakał - wie co niedobre Wink
żadnego mleka modyfikowanego też nie jadł. raz czy dwa chaiłam mu dac spróbować ( też od koleżanki) i nic Wink))
najlepsze mleko mamy
ja po 6 mc dawałam ziemniaka z masłem, marchewkę z masłem
jabłko z masłem na ciepło + szczypta cynamonu
żółtko na miekko z masłem
potem stopniowo coraz wiecej innych rzeczy
wywary z żółtkiem i warzywami, potem z mieskiem
ale żółtko codziennie
teraz uwielbia maliny z bitą śmietaną 30, oczywiście bez cukru - szaleje za tym
czasmi twarożek tłusty ze smietanką, także mój synek jadał juz nabiał
a poza tym jadł mieszankę dr Kwaśniewskiego jak maiłą 6 tyg. bo byłam 2 dni w szpitalu i nie mógł dostać momjego mleka ( po lekach) i zrobiliśmy mu miesznkę - mleko, śmietanka, żółtko i woda i nic Wink - teściowa się za głowę łapała, że zrobię mu krzywdę, a ja na to, że mlekiem sztucznym nie??? niech przeczyta opakowanie i zobaczy co tam jest.... a że zółtko, to już w ogóle sie zapiekliła ;-0

moj synek bardzo lubi zupki ( takie jak  my jemy, na wywarach) mówi mniammniam i nie ma bata, żeby mu nie dać ;-0

ogólnie to lubi jeść i bardzo się z tego cieszę Wink
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #188 : 2012-09-17, 21:19:34 »

Dziekuje Ci Viki!
Jak dobrze ze Ty masz starsze dziecko i moge chodz troszke bazowac na jakims doswiadczeniu innej mlodej doswiadczonej mamy optymalnej Smile (u mnie podobne opory jak u Ciebie tesciowa stawia maz:)jest do przegadania ale trzeba przegadac Sad)
Moj synek teraz 21 skonczy 6mcy wiec mu cos podam bo juz jak widzi ze my jemy to sie strasznie domaga!Daje mu zmiksowany ser tlusty ze smitana ale tak tylko nie duzo na lyzeczke zeby sobie wyrobil odruch jedzenia lyzeczka
Zobacze jak pojdzie mi dalej jedzenie

To mnie pocieszylam z tym smazonym Smile Jutro na podwoeczorek beda racuszki optymalne:)

Ja tez jadam wszytsko chodz ostraznie i raczej tylko z listy tablic Doktora Kwasniewskiego
Czekolda u mnie tez odpada odrazu wysypka!!(kakao jest silnym alergenem) Sad


Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #189 : 2012-09-24, 23:23:16 »

Panie Tomaszu jako ze zbliza sie okres zabkowania u mojego synka mam takie pytanie odnosnie tego co napisal Viki, gdyz nie daje mnie to spokoju!
Czy aby napewno tak powinno sie zywic dziecko?marchewka, jablko, ziemniak z maslem?
Wprowadzac marchewki jablka i ziemniaki?Bo niby Viki tak napisal i nie bylo sprzeciwu ale gdzies tu w Pana postach docztalam ze nie wolno dawac dziecku warzyw, i owocow?

Nie lepiej dac wywar na kroliku?z zoltkiem?



(Viki nie gniewaj sie ale doczytuje wszedzie zby potem sie nie okazalo ze jestem postawiona przed faktem dokonanym i nie wiem co dalej!
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #190 : 2012-09-25, 21:26:49 »

Pewnie, że sie nie gniewam.Ja też nie wiedziałam, co mam dać.
zaczynałam od żółtka to było pierwsze, a potem ziemniak i marchew i jabłko, po troszku.
teraz to już je duzo rzeczy, ale poczatki byly  trudne.
bedzie dobrze, na pewno dasz sobie rade
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #191 : 2012-09-25, 21:29:36 »

A podawalas te ziemniaki marchewki i jablka?Bo nie moge znalezc tej wypowiedzi P.Tomasza gdzie bylo ze marchwkla dla dziecka jest szkodliwa

Tak masz racje strach jest zeby nie popelnic beldu

Najgorsze ze od paz zaczynaja sie studia wiec musze cos pokombinowac

A czekalas do czasu kiedy zaczna wychodzi pierwsze zabki?Czy dalas po pol roczku odrazu??
Zapisane
Vikii
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #192 : 2012-09-27, 14:40:33 »

ja dałam jak miał 6 mc, on się już nie najadał mimo, że karmiłam bardzo często. w nocy mi się budził i ciągle opróżniał obie piersi..., a wieczorem przed spaniem to jak zjadł i nic nie było to płakał, więc dałam już...
u mojego ząbek wyszedł dopiero w 9 mc Wink teraz mamy 10 i mamy dopiero 2 Wink
a mój synek, jest łasuchem Wink bardzo lubi jeść, i tak ładnie buzie otwiera, że nie trzeba go prosić,  aż wszyscy się dziwią Wink
ziemiaka z masełkiem podawałam,dużo masła
albo spróbuj żółtko na miękko z masłem, ja tak mu dawałam, zanim dostawał wywar
potem na wywarze z rosołu ( kura wiejska) :
sparzałam jajko wrzątkiem, wyjmowałam żółtko i do miseczki, potem troszkę gorącego wywaru i szybko mieszałam to żółtko, a potem wiecej wywaru, jak już było rozrobione, potem przez sitko przecedzałam, żeby nie było tej błony ciągnącej i już
jabłko z masłem w garnuszku i szczypta cynamonu
marchewka tak jak ziemiak
potem łączysz 2 składniki a potem więcej...


do wywaru dodawałam zioła ( majeranek, bazylię)
teraz już daję wiecej ziół
za to nie je żadnych kaszek, chleba,i innych
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #193 : 2012-09-27, 15:56:00 »

Ja juz sama nie wiem, "starsze mamy optymalne pisza mi ze  te marchewki i jablko dawaly a tu Pan Tomasz napisal zeby nie dawac!

Gdzies na forum pisalam ze dziecko optymalne nie jadalo weglowowdanow tylko wywary i jajka i sie slabo rozwijaly?  Shocked

I badz tu madra!

Dziekuj Ci bardzo.
No wlasnie tak tez slyszalam ze zabki niekiedy wychodza pozno wiec mamy dawaly juz wczesniej.Moj synek ma teraz 6mcy i zabek wychodzi na dole:)Dopiero go widac kiedy wyjdzie calkiem nie wiem:)

Patrzylam na sklad takiej marchewki ze sloiczka bo nie mam swojej i jest tylko marchewka bez doddatkow, taka  dawalas?


Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #194 : 2012-09-27, 19:33:54 »

Ząbkują? To po "cycku"- choć nie zupełnie, na szczęście. Smile
Wstyd się przyznać, ale dziecko płci męskiej, które w przypływie słabości uznałem za swoje, zaczęło ząbkować dopiero po upływie roku. (Cycek blokował mi przez 2,5roku).
Przez 1,5 roku bywały dni, że- podczas karmienia- oczy Matki ... łzawiły, bo się młody zabawiał. Wink  Laughing
Nawet do lekarzy chodziliśmy- z tego powodu- z takim "opóźnionym" dzieckiem. Zalecenia- dziecko ma leżeć (2,5 latek  Shocked), bo prawdopodobnie z powodu odwapnienia malec może nabawić się krzywicy.  Confused

Ja juz sama nie wiem, "starsze mamy optymalne pisza mi ze  te marchewki i jablko dawaly a tu Pan Tomasz napisal zeby nie dawac!

Ja też bym nie dawał. Smile
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #195 : 2012-09-29, 15:37:58 »

Karmila tylko piersia 2,5 roku?  I dlatego malec byl slaby?
Dobrze rozumie?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #196 : 2012-10-04, 17:09:06 »

Mam pytanie:
w jakiej proprcji woda mieso z kurczaka czy krolika robic takie rosolki dla dziecka?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #197 : 2012-10-04, 19:42:29 »

Karmila tylko piersia 2,5 roku?  I dlatego malec byl slaby?
Dobrze rozumie?

Bardzo dobrze- z nie wielką korektą. Wink
 "Karmiła", to moje uproszczenie, ponieważ nie pamiętam dokładnie kiedy odzyskałem cyca- tzn. nie pamiętam dokładnie, kiedy pokarm matki zaczął być uzupełniany i czym. "2,5latek" to mój błąd i lenistwo, bo choć zauważyłem, to jednak nie poprawiłem.Powinno być "ponad jednolatek ma leżeć"- według zaleceń pediatrów z uwagi na brak "naturalnego" uzębienia dla tego wieku. Lekarze wysnuli domysł, że to niedobór wapnia spowodował opóźnienie i zaordynowali, prócz lekarstw, leżakowanie.
Absolutnie nie był słaby!  Very Happy

Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #198 : 2012-10-04, 19:48:23 »

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Niemowlaki i dzieci na żo
« Odpowiedz #199 : 2012-10-04, 20:06:02 »

 Laughing Laughing Wizja medyków. Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 44 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.