forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-25, 23:56:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
662160 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!  (Przeczytany 121965 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70814


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #100 : 2012-12-26, 15:24:27 »

Jeśli nie chcesz zdradzić tej tajemnicy, to postępujesz według mnie nieetycznie. Zatajanie informacji, które mogłyby pomóc chorym, jest nie w porządku... Confused
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25540

pindżar ryskow wyszy


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #101 : 2012-12-26, 19:41:28 »

wiem, ale nie powiem, to tak wyglaeda, slabo ogolnie mowiac
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #102 : 2013-01-06, 18:44:53 »

Prewencja- to najlepsze słowo(na niedzielę Wink), które wlazło mi do łba. Very Happy Ale skoro karma taka, a i obietnicy wypada dotrzymać, to nie mam się czemu specjalnie dziwić. Smile

Mój Przyjaciel, którego książkę musiały już przeczytać miliony ludzi, zwrócił moją uwagę na pewien produkt, rzekomo spożywczy- jabłko.
Dziś zestawię jego spostrzeżenie ze spostrzeżeniem Horacego- żadnemu z panów nie przyniosę tym ujmy, że ich koło siebie w mej opowieści posadzę. Wink
(i nie siebie "siebie" mam na myśli  Razz)
Co napisał Jan o jabłku wiadomo wszystkim naśladowcom, co napisał Horacy przypomnę- "Ab ovo usque ad mala". Osoby np. piszące doktoraty, wiedzą jak ważne w ich pracach jest nie zrzynanie, a samodzielna interpretacja przetłumaczonych dzieł wielkich myślicieli, poetów. Otóż ja dla wybranego zdania uznałem za najlepsze takie tłumaczenie- "od narodzin, aż do śmierci", choć dosłownie oznacza ono- "od jajka do jabłek".
Ludzie biegli w zagadnieniach starożytnych m.in. uważają, że Horacy tak przedstawił sposób spożywania "posiłków"(cudzysłów, ponieważ wg. mojej wiedzy, to nie były zwykłe posiłki, a raczej akty obżarstwa)  przez starożytnych Rzymian, czyli posiłek jedzony "od początku, do końca". Jan określił znaczenie jabłka świadomie, Horacy- nie wiem(podobno w swych satyrach omijał współbiesiadników). Ja jednak widzę w jabłku "współudział" w utracie Raju i upadku państwa rzymskiego, w obu przypadkach żałosny to był koniec, śmierć.
Dlatego w moim domu jabłko stanowi ważny element dekoracyjny i przestrogę, która po łacinie brzmi najlepiej- memento mori. Smile
Szarlotka jednak, to już nie to samo. Very Happy
   


Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #103 : 2013-02-13, 08:12:01 »

Niedawno dorabiałem klucze do zamka. Cool
  Otóż dowiedziałem się wówczas, że oryginał jest tylko jeden i od niego dopiero powstają kolejne kopie, które niosą w sobie nieznaczne błędy na plus bądź minus. Very Happy
Przy czym żadna z nich nie otwiera tak zamka jak oryginał, a niekiedy nie jest go w stanie w ogóle otworzyć, bez względu na to, czy to jest błąd kopii na plus, czy na minus.
Wśród dorabianych kluczy tak jest przyjęte, że błąd dodatni jest do poprawienia, błąd ujemny już nie- z powodu braku odpowiedniej ilości materiału. Wink
Bez względu jednak na plusy i minusy każdy ma prawo wiedzieć, że nie potrafiąc otworzyć zamka oryginałem, rozsądniej jest, nie próbować tego robić przy użyciu kopii.
a  swe umiejętności i posiadany talent, eliminując błędy, poświęcić na próby z oryginalem. Very Happy
Uszkodzony zamek otwiera się ...przy pomocy innych narzędzi. Wink Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70814


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #104 : 2013-03-27, 07:07:13 »

Witaj "kristan. Chciałam wysłać do Ciebie prywatna wiadomość, ale pokazuje mi, że "limit PW jest wyczerpany" - nie wiem czy u Ciebie, czy u mnie, więc piszę tutaj.
Mam do Ciebie taką prośbę: wczoraj dzwoniłam do mnie pani, która ma ojca chorego na białaczkę (ma od 58 lat) lekarze nie dają mu szans na wyleczenie. Ona prosiła mnie ( telefon znalazła w moim ogłoszeniu o spotkaniu Optymalnych na Forum) o namiary na lekarza optymalnego i jakieś potwierdzenie, czy jest szansa na DO wyleczenia (bo ona nie jest na DO tylko się dowiedziała o tym teraz, bo szuka wszystkiego co się da aby ratować). Jeśli Wy macie jakiś sprawdzony sposób to proszę, żebyś go podał. Albo ja bym Ci dała tej pani nr telefonu lub jej Twój. Jest jakaś szansa? Ta Pani jest z Rumi (koło Gdyni).
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #105 : 2013-03-27, 20:55:05 »

 Shocked Nie dziwię się chęci pomocy, dziwię się sposobowi. Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70814


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #106 : 2013-03-27, 21:53:28 »

Dałam namiary na Arkadię Lido i dr Palę. Ale dobrze by było nie ominąć żadnej możliwości...pozytywne doświadczenie w temacie jest istotne...
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #107 : 2013-03-28, 13:17:57 »

Kristan ma telefon i numer znajdziesz na necie. Moze latwiej i szybciej w ten sposob?
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #108 : 2013-03-28, 13:35:08 »

Rzadko zaglądam na forum , ot tylko tak. Jestem zajęty i nie dysponuje nadmiarem czasu. To co przeczytacie niebawem uwiarygodni to co napisałem w newsie i zadowoli  "bandę szaleńców"-tych od Fromma , oraz całą rzeszę innych.
Moja "bohaterka" ma się doskonale. Nastąpiła pełna remisja. Pozytywny szok na korytarzach szpitalnych odbija sie coraz szerszym łukiem. Tego zataić się nie da.
"Schemat kristana 3x42" to "chemioterapia" na miarę Nobla nadana przez Przekaz - jak napisałem.
Załatwia to samo co chemioterapia nie psując niczego po drodze. Koszt żaden.
Sama D.O. w/g nas nie wystarczy , choć bez niej przeżycie jest niemożliwe.
Proszę o cierpliwość.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #109 : 2013-03-28, 13:45:20 »

Jeśli nie chcesz zdradzić tej tajemnicy, to postępujesz według mnie nieetycznie. Zatajanie informacji, które mogłyby pomóc chorym, jest nie w porządku... Confused


reniu - od kilkunastu lat "pyszczę" na ten temat będąc przedmiotem kpin a nawet oszczerstw. I niech tak na razie pozostanie.
Co prawda nie na długo , bo tak chce Ktoś Kto Jest i zarazem Nie jest.
To , że nie rozumiesz pełnego tekstu w newsie wcale mnie nie dziwi. Na to potrzeba wiecej czasu,  szczególnie na D.O.
 Mnie wystarczyło ...60 lat , choc o tym nie wiedziałem... Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70814


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #110 : 2013-03-28, 13:49:19 »

No trudno...dzięki za odpowiedź.
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #111 : 2013-03-28, 18:11:25 »

...
"Schemat kristana 3x42" to "chemioterapia" na miarę Nobla nadana przez Przekaz - jak napisałem.
...

Taki 1nobel, to dość intrygująca miara. Na przykład. Very Happy

No trudno...dzięki za odpowiedź.


Uklęknąć jeszcze wypada. Sad
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #112 : 2013-03-30, 08:38:11 »

...
Co prawda nie na długo , bo tak chce Ktoś Kto Jest i zarazem Nie jest.
...

Może tak być. Może tak być, że coś błyśnie i ... zgaśnie. Very Happy


...
Sama D.O. w/g nas nie wystarczy , choć bez niej przeżycie jest niemożliwe.
...

Reniu. W powyższym jest odpowiedź na postawione przez Ciebie Kristanowi pytanie. DO w/g nich nie wystarczy. Smile

Ale jest tam i druga, niezwykle wartościowa podpowiedź. Nawet współcześni szamani uznają, że bez DO przeżycie (jestem ciekaw czego Wink) jest niemożliwe! Laughing
Nie to co konwencjonalna medycyna... Wink Na przykład.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25540

pindżar ryskow wyszy


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #113 : 2013-03-30, 08:45:32 »

No trudno...dzięki za odpowiedź.
Uklęknąć jeszcze wypada. Sad
Ukaz cara Rosji, Piotra I z 2 grudnia 1708r.

"Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego".
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25540

pindżar ryskow wyszy


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #114 : 2013-03-30, 08:48:42 »

I do razu ostrzezenie Very Happy

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56120


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #115 : 2013-03-30, 14:20:45 »

Ukaz cara Rosji, Piotra I z 2 grudnia 1708r.

"Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego".


I to jest nadal aktualne, tylko w bardziej wyrafinowanej formie  Very Happy "Autorytet" wykonuje branżowy (zależnie od czego jest "autorytetem") bełkot i większość grzecznie słucha z "durnowatym wyrazem twarzy", bo nic nie rozumie, a wstydzi sie do tego przyznać  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70814


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #116 : 2013-03-30, 14:33:22 »

Po to każda dziedzina swoje słowa produkuje, na zastępowanie tych samych pojęć (czym bardziej zawiłe terminy na proste rzeczy, tym lepiej) aby dawało to wrażenie mądrości i skomplkowalności ...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56120


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #117 : 2013-03-30, 14:37:46 »

Otóż to i mało kogo stać aby przerwac ten bełkot prostym - nie pie^%$#ol Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #118 : 2013-03-30, 14:37:57 »

Po to każda dziedzina swoje słowa produkuje, na zastępowanie tych samych pojęć (czym bardziej zawiłe terminy na proste rzeczy, tym lepiej) aby dawało to wrażenie mądrości i skomplkowalności ...
Prestidigitator to zwykły oszust?!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70814


Odp: JEDZ OPTYMALNIE - Bądź zdrów!
« Odpowiedz #119 : 2013-03-30, 14:40:57 »

Teraz jak trochę poznaję socjologię, to widzę, że każdy "wybitny autorytet" w tej dziedzinie, wprowadza własne pojęcia i terminy, które potrzebne są tylko studentom do zaliczenia sesji, a ich autorom, do wyróżnienia się, do zapisania się w historii przedmiotu...
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 18 zapytaniami.