forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-23, 01:26:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
667831 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Sniadanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 ... 504 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sniadanie  (Przeczytany 3054831 razy)
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56805


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #6880 : 2016-08-21, 15:32:50 »

Oczywiście że nigdy na siebie, stadne geny skutecznie samodzielność blokują. Wink
Zapisane
Kryanna
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #6881 : 2016-08-21, 15:41:06 »

Ależ to straszna bomba cholesterolowa na postrach wegetarian i wszystkich, co wiedzą jak się zdrowo... Wink

Się adminku nie boj, jak Ci cholesterol podskoczy to na dietę Kwaśniewskiego (kapuścianą) wskoczysz i po strachu Smile
Miękkie masło po prostu zmiksowałam z zółtkami i finito! Doprawiłam, znowu mikser i tyle. Zawsze mówię żem leń i nic pracochłonnego nie robię Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #6882 : 2016-08-21, 15:44:22 »

Bardzo dobrze wykonane, a w majonezie zawsze ten ropny posmak oleju mnie wnerwia!  Confused
Zapisane
Kryanna
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #6883 : 2016-08-21, 15:50:02 »

Bardzo dobrze wykonane, a w majonezie zawsze ten ropny posmak oleju mnie wnerwia!  Confused
Dzięki za dobre słowo, mnie też to oleum nie podoba się. Teraz poszłam do lodówki posmakować jak działa przegryziony - trochę konsystencja się zrobiła jak krem do tortu ale to dla mnie wadą nie jest (mlask, mlask)!
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #6884 : 2016-08-21, 16:40:34 »

też z tłuszczami roślinnymi już się pożegnaliśmy (nawet w parówkach i cukierkach i czoko Wink ).

Majonez wywaliłem cały do kosza już dawno i więcej nie kupiłem. Jeszcze z rok temu podjadałem orzechy włoskie czy laskowe przy obieraniu, teraz nawet do głowy mi to nie przychodzi gdym głodny. I weź tu sobie zrób dzień białka roślinnego  Rolling Eyes Wink
Majonez zastąpiłem masłem z kaloryfera pół-roztopionym z solą.  Very Happy  Ew śmietana co się kroi.

A i też nie wiem czy w ogóle jakieś NNKT jadam.  Rolling Eyes  Gdy nasycę się nasyconymi, to mi w ogóle nie w głowie.  Rolling Eyes
Jakiś tam braków nie odczuwam. Ale to pewnie za paręnaście lat błony komórkowe się zbuntują  Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #6885 : 2016-08-21, 16:52:33 »

A i te¿ nie wiem czy w ogóle jakie¶ NNKT jadam.  Rolling Eyes  Gdy nasycê siê nasyconymi, to mi w ogóle nie w g³owie.  Rolling Eyes
Jaki¶ tam braków nie odczuwam. Ale to pewnie za parêna¶cie lat b³ony komórkowe siê zbuntuj±  Wink

Ja tam jadam w brod zdrowych nienasyconych kwasow tluszczowych w mej diecie charakteryzujacej sie niskim poziomem kwasu moczowego. (=
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #6886 : 2016-08-21, 17:01:11 »

moja, charakteryzuje się wysokim poziomem cholesterolu.  Wink  Chyba.  Rolling Eyes Bo dawno nie mierzyłem.  Very Happy
Znaczy się - dla mnie nie jest za wysoki.

Cytuj
niskim poziomem kwasu moczowego
to źle czy dobrze.  Rolling Eyes Doktor pisał, że z wyższym są mądrzejsi  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #6887 : 2016-08-21, 17:44:02 »

Jak dieta może zawierać kwas moczowy? Laughing
Przecież to produkt metabolizmu puryn. Wink

A smalec zawiera połowę kwasów tłuszczowych w formie "nienasyconej".
Zwierzęce nie znaczy nasycone. Wink
Tran - olej kokosowy...
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Sniadanie
« Odpowiedz #6888 : 2016-08-21, 17:48:59 »

moja, charakteryzuje się wysokim poziomem cholesterolu.  Wink

Moja tez. (-;

Cytuj
niskim poziomem kwasu moczowego
to źle czy dobrze.  Rolling Eyes Doktor pisał, że z wyższym są mądrzejsi  Wink
Cytuj

Nie, nic bardziej mylnego... Wykladalem kawe na lawe opierajac sie na slowach Doktora z "Jak nie chorowac" w tym poscie:

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4150.msg287913;topicseen#msg287913
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Sniadanie
« Odpowiedz #6889 : 2016-08-21, 17:54:44 »

Reasumujac: osoby leczone na DO z konkretnych chorob, gdzie nalezy pomoc organizmowi spozywajac adekwatne produkty (tkanki) do choroby, moga w skutek tego jak najbardziej miec wysoki poziom kwasu moczowego.

Jednak osoby zdowe na ZO powiiny raczej charakteryzowac sie niskim poziomem kwasu moczowego, bowiem sklad diety, ktory to zapewnia jest najlepszy na ZO. Jednym slowem: nabial.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Re: Sniadanie
« Odpowiedz #6890 : 2016-08-21, 18:07:55 »

mądry, bo wysoki poziom kw moczowego
mądry, bo je mięso
wysoki poziom kw moczowego, bo je mięso, podroby i kości.
 Rolling Eyes  Wink 
Cytuj
Nie, nic bardziej mylnego


Cytuj
Jednym slowem: nabial.

chyba wśród  ''optymalnych''  znajdzie się spora rzeszą unikających tego  ''zagrożenia''  Rolling Eyes  Wink

Cytuj
A smalec zawiera połowę kwasów tłuszczowych w formie "nienasyconej".
dlatego lepiej nasycają łój i masło   Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Sniadanie
« Odpowiedz #6891 : 2016-08-21, 18:14:42 »

Np. takie zoltko czy maslo obfituje rowniez w zdrowe nienasycone kwasy tluszczowe, W uproszczeniu zasada jest taka:

  • najlepsze "paliwo" (najwiecej "energii") zapewniaja twarde kwasy tluszczowe o najdluzszych lancuchach, ale...
  • pod wzgledem wartosci biologicznej premiowane sa nienasycone kwasy tluszczowe w produktach odzwierzecych, szczegolnie cholina z zoltek.
  • Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41574


    Odp: Sniadanie
    « Odpowiedz #6892 : 2016-08-21, 18:35:28 »

    Cholina nie jest kwasem tłuszczowym, co Ty bredzisz? Shocked
    A jako wartość biologiczną najlepiej przyjąć zawartość cholesterolu, względnie fosfolipidów.
    Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Re: Sniadanie
    « Odpowiedz #6893 : 2016-08-21, 18:41:01 »

    No moze skrot zbytni zrobilem, ale chcialem jak najkrocej i najszybciej, bo czas mnie naglil. Stad tak po przecinku napomknalem o cholinie, bo mi sie nasunela na mysl. gdy juz mialem wysylac post. W kazdym razie kto sie naczytal Doktora ten wie, o co chodzi.
    Zapisane
    Diogenes z Synopy
    Go


    Email
    Odp: Re: Sniadanie
    « Odpowiedz #6894 : 2016-08-21, 20:25:38 »

    maslo obfituje rowniez w zdrowe nienasycone kwasy tluszczowe,
    NNKT  3,3 % więc powinno starczyć.

    kupuję masło letnie i mrożę. Tańsze i lepsze na trawce.
    Cytuj
    Kwas masłowy i CLA

    Niektóre z kwasów obecnych w maśle wykazują cenne, z punktu widzenia zdrowia, właściwości biologiczne, fizjologiczne i żywieniowe. Zaliczamy do nich głównie sprzężone dieny kwasu linolowego (CLA)* oraz kwas masłowy. Ten ostatni hamuje namnażanie się komórek rakowych i przyśpiesza śmierć komórek uszkodzonych i zmienionych rakowo. Natomiast CLA wykazują wielokierunkowe korzystne działanie w organizmie. Udowodniono ich rolę w redukowaniu zawartości tłuszczu w masie ciała, stwierdzono, że przeciwdziałają rozwojowi zmian miażdżycowych spowodowanych niewłaściwą dietą, odgrywają również rolę w zwiększaniu masy kości, a także w normalizacji zaburzeń tolerancji glukozy.

    CLA wykazują też antymutagenne i antykancerogenne działanie. Przypuszcza się, że hamowanie procesu nowotworowego przez te związki może być wynikiem ich właściwości antyoksydacyjnych - CLA chronią błony komórkowe przed działaniem wolnych rodników. Działanie antykancerogenne może też wynikać z hamowania przez CLA wytwarzania związków stymulujących wzrost komórek oraz z modulacji obronnych systemów komórkowych.

    * CLA (ang. Conjugated Linoleic Acid) - izomery kwasu linolowego z układem wiązań sprzężonych (o związkach tych czytaj więcej w: CLA - naturalne izomery trans)

    Źródła CLA

    CLA wytwarzane są głównie w żołądkach zwierząt przeżuwających, dlatego występują przede wszystkim w mleku i jego przetworach oraz w mięsie wołowym - są to główne źródła CLA w naszej diecie. Zawartość CLA w mięsie wołowym wynosi od 50 do 130 mg/100 g. W maśle waha się w zależności od sezonu i rejonu pozyskiwania mleka - od 100 mg CLA/100 g (masło zimowe) do 1200 mg (masła z sezonu letniego). Z badań opublikowanych w 2009 r. wynika, że dla polskiego masła charakterystyczne są niższe wartości: od 90 do 370 mg CLA/100 g masła. Natomiast zawartość CLA w serach żółtych polskiej produkcji wynosi 7-166 mg/100 g, a serach kozich 44-83 mg/100 g.

    Masło jest również źródłem składników niezbędnych dla organizmu człowieka - rozpuszczalnych w tłuszczu witamin A, D i E. Średnia zawartość retinolu w maśle wynosi 750 mg/100 g produktu, karotenu 470 µg, witaminy D - 0,76 µg oraz 2 mg witaminy E.
    http://www.aktywniepozdrowie.pl/index.php?option=com_content&Itemid=122&catid=52%3Atuszcze&id=121%3Acaa-prawda-o-male&view=article
    Zapisane
    administ
    Go


    Email
    Odp: Sniadanie
    « Odpowiedz #6895 : 2016-08-21, 20:37:38 »

    Uwielbiam takie rozważania ...  Laughing
    To tak jakby się zastanawiać nad uduszeniem się z powodu braku tlenu.  Shocked
    Czyli nad czymś co większości populacji nie zagraża.  Cool
    To już lepiej se w szachy pograć.  Wink Laughing
    Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Re: Sniadanie
    « Odpowiedz #6896 : 2016-08-21, 23:36:30 »

    mądry, bo wysoki poziom kw moczowego
    mądry, bo je mięso
    wysoki poziom kw moczowego, bo je mięso, podroby i kości.
     Rolling Eyes  Wink 

    Jak juz tak filozofujemy, to jeszcze dodam, ze:

  • twierdzenie, iz wysoki poziom kwasu moczowego jest oznaka "madrosci", jest rownie prawdziwe, co:
  • twierdzenie, iz wysoki poziom kwasu moczowego wskazuje na zagrozenie miazdzyca...

    Bowiem przy "otylosci bogatych", w przeciwienstwie do "otylosci ubogich", sklad diety bedzie rowniez sprzyjal wysokiej ilosci kwasu moczowego u takiego "pacjenta".

    Za to ilosc kwasu moczowego w organizmie moze powiedziec - bez znajomosci skladu diety - z jakim typem otylosci ma sie do czynienia. Przy ubogim pastwisku poziom bedzie niski.
  • Zapisane
    Diogenes z Synopy
    Go


    Email
    Odp: Re: Sniadanie
    « Odpowiedz #6897 : 2016-08-22, 17:10:27 »

    Bowiem przy "otylosci bogatych", w przeciwienstwie do "otylosci ubogich", sklad diety bedzie rowniez sprzyjal wysokiej ilosci kwasu moczowego u takiego "pacjenta".
    myślałem, że poruszamy się w obrębie DO/ŻO   Rolling Eyes   Smile


    na śniadanie wypiłem kawę ze 150 ml śmietanki i z 90gr sera żółtego dogryzłem. Do drugiej kawy ( śm. obowiazkowo)
     zjadłem pasek czoko i łyżkę powideł.
    Na wczesny obiad zjadłem salaterkę grzybowej (masło, śm)  i 4 żółtka na kartoflu z masłem i koperkiem.
    Na kolację zjem chyba pół plastra karkówki i łyżkę jakiejś kaszy  Rolling Eyes i jakąś malinę czy coś.   Very Happy
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41574


    Odp: Sniadanie
    « Odpowiedz #6898 : 2016-08-22, 17:11:37 »

    Pisałeś, że nie jecie czoko ze względu na oleje. Wink
    Masz dostęp do czekolady ze smalcu? Very Happy
    Zapisane
    Diogenes z Synopy
    Go


    Email
    Odp: Sniadanie
    « Odpowiedz #6899 : 2016-08-22, 17:25:32 »

    nie ma w mojej czoko oleju, no chyba, że tłuszcz kakaowy.
    Są czekolady z olejami roślinnymi (rzepakowy, słonecznikowy, kuk.), palmowym., kokosowym, margaryną. I to wcale nie takie najgorsze, średnie marki. Praktycznie całe nadzienie jest robione z badziewia. Duże firmy jadą na tym.
    20 % w ofercie jest jeszcze w miarę normalnych. Jak dla mnie. Ostatnio miałem zamiar krówki kupić i na 10-15 odmian - jedną znalazłem ''normalną''. Reszta to syf. Wink Raczki czy kukułki to można sobie pokukać i tak nie znajdzie się dobrych.
    Więc nie jem w ogóle. Cukier z cukierniczki zdrowszy  Very Happy Laughing
    Zapisane
    Strony: 1 ... 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 ... 504 Do gry Drukuj 
    « poprzedni nastpny »
    Skocz do:  

    Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
    © 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
    Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
    Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.