forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-02, 00:35:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
668094 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 369 370 371 372 373 [374] 375 376 377 378 379 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4879791 razy)
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7460 : 2013-08-02, 14:16:15 »

Ja tam nie studiowałem ekonomii, ale jest tak: jest popyt, jest podaż, jest cena, a resztę ponoć "wolny" rynek reguluje.  Cool
To chyba proste zasady, jak się ich prawem zbytnio nie reguluje?  Rolling Eyes
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56868


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7461 : 2013-08-02, 15:17:50 »

Wystarczy sztucznie zaniżyć stopy procentowe, a bankom pozwolić pożyczać, to czego nie mają, czyli nic (udzielone kredyty przewyższają wartość depozytu) aby popyt wywołać sztucznie i to cały czas ćwiczymy.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7462 : 2013-08-02, 15:32:32 »

I jeszcze podwyżki "pensji minimalnej", aby inflacja była większa, bo bogaci muszą wyjść na swoje zawsze kosztem biednych.
Przez przyciągnięcie pasa w Tuczarni najbogatsi stracili własnego majątku już blisko 50mld tuczanianych $.
A to się im nie bardzo podoba ale cicho siedzą, aby więcej nie stracić.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56868


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7463 : 2013-08-02, 17:43:57 »

Patologiczna pazerność nie ma granic, a przecież o wiele lepiej żyć w zamożnym społeczeństwie (Szwajcaria, Liechtenstein, Monaco itp.) niż pławić się w luksusie w przysłowiowym bantustanie ogrodzonym murem, bo za bramą gardło ci poderżną  Confused
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17950


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7464 : 2013-08-02, 19:43:49 »

Nie no, przecież banksterzy sobie w każdej chwili zmienią miejsce np. na któreś z wymienionych. A tam gdzie bezpieczniej się odgrodzić tam się zamkną w enklawach. A to tu, a to tam...
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56868


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7465 : 2013-08-02, 20:10:57 »

Posiadanie wbrew pozorom zniewala, a nie wyzwala Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17950


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7466 : 2013-08-02, 20:18:32 »

Jest nacisk na posiadanie. Kto nie rozpycha się by posiadać, ten zagrożony.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71904


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7467 : 2013-08-02, 21:33:41 »

Posiadanie wbrew pozorom zniewala, a nie wyzwala Wink

Święte słowa. Jeśli chce się posiadać ponad normalne potrzeby to jest chore...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71904


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7468 : 2013-08-02, 21:34:38 »

Tylko niech nikt nie pisze o pralce automatycznej... Cool Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71904


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7469 : 2013-08-02, 21:58:16 »

Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25602

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7470 : 2013-08-02, 22:13:28 »

Posiadanie wbrew pozorom zniewala, a nie wyzwala Wink
i to jak
Zapisane

Work Buy Consume Die
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17950


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7471 : 2013-08-03, 00:04:56 »

Taki wyścig, a potem jak już się naposiada to tylko chodzić jak na smyczy.  Neutral
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7472 : 2013-08-03, 02:26:35 »

Byłam w życiu "producentem" i ilekroć - zdarzało to się prawie wobec każdego początkującego współpracownika - pytałam: kto Pani/u płaci pensję? odpowiadano że... ja. Musiałam prostować, że klient. Niesłusznie?

Pani Tereso rozumiem o co chodzi; oczywiście klienci ( czyli popyt) decydują o jakości, kierunkach i wielkości produkcji,a  producenci produkują to na co jest zapotrzebowanie. Ale podstawą społecznej egzystencji jest PRODUKCJA. Co z tego, że klienci będą mieli dużo pieniędzy(papieru), będą chcieli kupować, kupować, kupować, jak załamie się produkcja; pieniędzmi się nie na jemy, musi być wyprodukowana żywność i inne artykuły .
Dlaczego podkreślam znaczenie produkcji? Bo zauważam, że decydenci zdają się o tym zapominać i zakłady produkcyjne nie są chronione, a przeciwnie tłamszone podatkami, nieżyciowymi zbędnymi przepisami, brakiem opłacalności dyktowanej oszukańczymi praktykami spekulantów i stąd wcześniej umieszczony przeze mnie link o upadłościach zakładów, jak nazwałam "jedynych żywicieli".
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7473 : 2013-08-03, 02:55:40 »

Żywicielami są producenci, bo jest "co garnka włożyć" . Na produkcji zaś, żerują spekulanci i  finansowcy różnej maści - pasożyty!

Spekulant, to nic złego, (choć w Polsce komunistom udało się nadać znaczenie pejoratywne tej działalności, tak samo jak "prywaciarz") i są to uczestnicy gry na rynku, tak samo jak pracodawcy, pracownicy itp., którzy ryzykują swoje pieniądze.
Finansiści natomiast są niezbędnym elementem pomiędzy oszczedzającymi, a przedsiębiorczymi. Innymi słowy, przesiębiorczy pożyczają od oszczędzających dzięki instytucjom finansowym.
Ale... powstal pieniądz fiducjarny, a politycy wzięli się za regulacje wolnego rynku i mamy co i raz kryzysy, i mieć będziemy  Very Happy

Odpowiem Twoimi słowami:

Patologiczna pazerność nie ma granic, a przecież o wiele lepiej żyć w zamożnym społeczeństwie (Szwajcaria, Liechtenstein, Monaco itp.) niż pławić się w luksusie w przysłowiowym bantustanie ogrodzonym murem, bo za bramą gardło ci poderżną  Confused

Im mniej pasożytów: spekulantów, para-finansistów , wszystkich tych którzy  tworzą głupoty, im bardziej słucha się woli ludu, tym lepiej - np. Szwajcaria.
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7474 : 2013-08-03, 03:40:59 »

Ja tam nie studiowałem ekonomii, ale jest tak: jest popyt, jest podaż, jest cena, a resztę ponoć "wolny" rynek reguluje.  Cool
To chyba proste zasady, jak się ich prawem zbytnio nie reguluje?  Rolling Eyes

Zasady są proste i każdy roztropek rozumie, do  momentu gdzie zaczyna się sztuka dla sztuki, czyli wymysły tzw. ekonomistów. Wymyślać muszą , bo  przy prostych rozwiązaniach trudno jest pasożytować. Jeszcze 100 lat temu była bardzo prosta rachunkowość i trudno było coś ukryć - zwykła księga przychodu i rozchodu. Następnie wprowadzono księgowość " pojedyńczą", już trudniejszą, ale myślący szef firmy mógł jeszcze pojąć i kontrolować. A teraz przy księgowości tzw." podwójnej", to sami księgowi się gubią, a szef firmy jest ubezwłasnowolniony przez księgowość. " Niech ręka boska broni" przed nieudolnym księgowym Laughing
Gdzieś pisał Pan Doktor: "sprytni księgowi potrafią ........." Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7475 : 2013-08-03, 06:07:48 »

Taki wyścig, a potem jak już się naposiada to tylko chodzić jak na smyczy.  Neutral
Ja tam nie mam nic przeciwko "naposiadaniu" i "chodzeniu na smyczy"  Mr. Green. A niech tam. Niech się zniewolę.  Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7476 : 2013-08-03, 06:10:08 »

Byłam w życiu "producentem" i ilekroć - zdarzało to się prawie wobec każdego początkującego współpracownika - pytałam: kto Pani/u płaci pensję? odpowiadano że... ja. Musiałam prostować, że klient. Niesłusznie?

Pani Tereso rozumiem o co chodzi; oczywiście klienci ( czyli popyt) decydują o jakości, kierunkach i wielkości produkcji,a  producenci produkują to na co jest zapotrzebowanie. Ale podstawą społecznej egzystencji jest PRODUKCJA. Co z tego, że klienci będą mieli dużo pieniędzy(papieru), będą chcieli kupować, kupować, kupować, jak załamie się produkcja; pieniędzmi się nie na jemy, musi być wyprodukowana żywność i inne artykuły .
Dlaczego podkreślam znaczenie produkcji? Bo zauważam, że decydenci zdają się o tym zapominać i zakłady produkcyjne nie są chronione, a przeciwnie tłamszone podatkami, nieżyciowymi zbędnymi przepisami, brakiem opłacalności dyktowanej oszukańczymi praktykami spekulantów i stąd wcześniej umieszczony przeze mnie link o upadłościach zakładów, jak nazwałam "jedynych żywicieli".
Ja się obiema łapami podpisuję pod produkcją. Bez produkcji jest kicha. Sad
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7477 : 2013-08-03, 06:18:45 »

Ja tam nie studiowałem ekonomii, ale jest tak: jest popyt, jest podaż, jest cena, a resztę ponoć "wolny" rynek reguluje.  Cool
To chyba proste zasady, jak się ich prawem zbytnio nie reguluje?  Rolling Eyes

Zasady są proste i każdy roztropek rozumie, do  momentu gdzie zaczyna się sztuka dla sztuki, czyli wymysły tzw. ekonomistów. Wymyślać muszą , bo  przy prostych rozwiązaniach trudno jest pasożytować. Jeszcze 100 lat temu była bardzo prosta rachunkowość i trudno było coś ukryć - zwykła księga przychodu i rozchodu. Następnie wprowadzono księgowość " pojedyńczą", już trudniejszą, ale myślący szef firmy mógł jeszcze pojąć i kontrolować. A teraz przy księgowości tzw." podwójnej", to sami księgowi się gubią, a szef firmy jest ubezwłasnowolniony przez księgowość. " Niech ręka boska broni" przed nieudolnym księgowym Laughing
Gdzieś pisał Pan Doktor: "sprytni księgowi potrafią ........." Laughing

Święte słowa. Księgowy mafii to brzmi interesująco a oni byle kogo nie wezmą. Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7478 : 2013-08-03, 07:32:46 »

Ale nie trzeba nic kombinować, wystarczy wszystkich zwolnić z podatku dochodowego, a odbić sobie to z nawiązką w podatkach pośrednich, tak sprytnie, aby najbogatsi też płacili VAT, jako "konsument ostateczny", zakazać produkcji oleju spożywczego (który można z łatwością przerobić na disel, obsiewając pół Polski rzepakiem!), margaryny i innych karcerogenów, rozpropagować zdrowy wegetarianizm lub zdrową dietę wysokowęglowodanową i będzie "miodem i mlekiem płynąca..."  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71904


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7479 : 2013-08-03, 08:18:47 »


Ja się obiema łapami podpisuję pod produkcją. Bez produkcji jest kicha. Sad

A wśród produkcji najważniejsze jest rolnictwo (aż mnie korci Staszica zacytować  Cool)
Zapisane

Strony: 1 ... 369 370 371 372 373 [374] 375 376 377 378 379 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 18 zapytaniami.