forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:52:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658442 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Bóg
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 52 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bóg  (Przeczytany 486565 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #260 : 2006-12-07, 09:42:54 »

Wlasnie mi sie przypomniala piosenka Staszka Sojki
" dlaczego nie mowimy o tym co nas boli otwarcie ,
budować mury wokol siebie ,marna sztuka...itd"
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #261 : 2006-12-07, 09:46:34 »

Ja np.czasem jestem wylewna i powiedzialabym wszystko co czuje.  Very Happy
Czasem sie jednak zamkne i nic nie powiem. Neutral
I czasem mowie cos ,co wogole nie odzwierciedla mnie i mojego nastroju  Confused
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #262 : 2006-12-07, 16:33:46 »

Elmo nie ty jedna  Smile

A Jakub o jezyku powiedział ,że;



Jk 1:26   Br   "Jeżeli ktoś sądzi, że jest pobożny, lecz, oszukując siebie samego, nie panuje nad własnym językiem, to żadna też jest jego pobożność."


Jk 3:5   Br   "Podobnie rzecz się ma z językiem: ten tak niewielki organ może się poszczycić bardzo wielkimi dziełami. Mały płomyczek, a doprowadzi do tego, że wielki las staje w płomieniach."


Jk 3:6   Br   "Język - to także płomień, to cały świat nieprawości. Wśród organów naszego ciała jest tym czynnikiem, który bezcześci ciało; płomieniem, który pochodzi z piekła, ogarnia wszystkie obszary naszego życia."
Jk 3:8   Br   "Natomiast nikt z ludzi nie potrafi zapanować skutecznie nad językiem; ciągle przybiera on postać coraz innego zła, [zawsze] pełnego zabójczej trucizny."

Zatem musi być ktoś kto potrafi zapanowąć nad moim językiem.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #263 : 2006-12-07, 18:59:57 »

Ja np.czasem jestem wylewna i powiedzialabym wszystko co czuje.  Very Happy
Czasem sie jednak zamkne i nic nie powiem. Neutral
I czasem mowie cos ,co wogole nie odzwierciedla mnie i mojego nastroju  Confused
   No tak cala TY ! Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #264 : 2006-12-07, 21:43:05 »

Nawiazujac jeszcze do czasow ostatnich ,pisze w Pismie:
2Tym. 3:13
"Natomiast ludzie niegodziwii oszusci,beda sie posuwac od złego ku gorszemu,wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani"

 A jeszcze napisze cos z Jakuba 1 :13,14
Niech nikt ,kto jest doswiadczany ,nie mówi: " Przez Boga jestem doswiadczany".
Bog bowiem nie moze byc doswiadczany przez cos złegoani sam nikogo nie doświadcza.Ale każdy jest doswiadczany,gdy go pociągai nęci jego własne pragnienie.


Wlasnie zdalam sobie kolejny raz z czegos sprawe...
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #265 : 2006-12-08, 10:25:56 »

Elmo ale przecież pisze "nie wodz nas na pokuszenie" Razz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #266 : 2006-12-08, 10:42:43 »

Tak ,mamy prosic Boga ,zeby nam pomagał ,bo Szatan cały czas probuje odwiesc nas od Niego,wiec prosimy Go dalej : " Ale nas zbaw od złego" -czyli od Szatana.

Efezjan 6 : 10-17
  Nalozcie cala zbroje od Boga,zebyscie mogli trwac ,niewzruszenie wobec machinacji Diabla,
poniewaz zmagamy sie nie z krwią i cialem,ale z rzadami ,z wladzami ,ze swiatowymi wladcami tej ciemnosci,
z zastepemniegodziwych duchow w miejscach niebianskich.

 Dlatego tez wezcie całą zbroję od Boga ,zebyscie mogli stawić opór w dniu złym
i dokładnie wykonawszy wszystko,stać niewzruszenie.

Totez stojcie niewzruszenie,opasawszy lędźwie prawdą i nałożywszy napiersnik prawości
oraz obuwszy nogi w wyposazenie dobrej nowiny o pokoju.

Przede wszystkim wezcie wielką tercze wiary,ktorą zdolacie zagasic wszystkie płonące pociski niegodziwca.
Wezcie tez helm wybawieniai miecz ducha,to jest slowo Boze"
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #267 : 2006-12-09, 10:39:00 »

Cytujecie i cytujecie a umiecie odroznic co pochodzi od Boga  a co od "diabla" Confused Laughing Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #268 : 2006-12-09, 10:41:58 »

Cytujecie i cytujecie a umiecie odroznic co pochodzi od Boga  a co od "diabla" Confused Laughing Mr. Green
No właśnie trza nam prosic Boga o pomoc w odroznieniu dobra od zła ,bo swiat jest złudny.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #269 : 2006-12-09, 12:33:49 »

umiecie odroznic co pochodzi od Boga  a co od "diabla" Confused Laughing Mr. Green

 Nie ma nieba i piekła wszystko jest na ziemi. Jeżeli komuś dobrze się powodzi, optymalnie się odżywia, ma jakąś pozycję życiową,  nawet osoby na stanowiskach są to osoby wynagradzane za swoje poprzednie życie sa w niebie.
Natomiast osoby cierpiące ubóstwo biedę cierpią za grzechy swojego  poprzedniego życia i przechodzą w pewnym tego słowa gehennę to mają piekło. niektórzy są na pograniczu nieba i piekła to są po prostu w czyścu. Chociażby na przykład wegetaianie którzy zostali oświeceni i przechodzą na żywienie optymalne. Wszystko to odbywa nie na naszych oczach i wszysscy jesteśmy tego światkami. Życie do Magia i po prostu wielka scena na której każdy z nas aktorów ma swoje miejsce. I na której bezustannie się coś dzieje, aż do śmierci. Człowiek żyje umiera dusza powraca na ziemię w innej postaci i tak to się dzieje przez pięćset lat, wówczas to następuje całkowite wyzwolenie człowieka i więcej  już nie wraca.
Osoby kalekie na sądzie ostatecznym za grzechy popełnione w swoim poprzednim życiu zostali skazani że będą żebrakami i tyle tylko będą mieli do życia ile ludzie im z łaski dadzą.  Wiele jest przypadków że dzieci nowonarodzone jedno lub dwu dniowe umierają. Umierają juz bezpowrotnie, bo tyle im tylko pozostało do całkowitego wyzwolenia się czyli 500 lat.
Skoro Bóg jest miłosierny i sprawiedliwy to nie mogłby posyłać na świat chore cierpiące niemowleta gdyby to się nie wiązało z poprzednim życiem. Już pisałem że wszytko się składa z cząstek atomu człowiek również  ATOM  to po łacinie BÓG. Wszystko co nas otacza na tej naszej scenie życia jest boskie. Jedna jest tylko w tym wszystkim pociecha, że optymalni myślą i że chce im się myśleć. Dlaczgo? Bo się prawidłowo odżywiają. Reszta to  nawet dla optymalnych jest tajemnicą!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #270 : 2006-12-09, 13:09:49 »

MORGANO yyyyy ...ktos ci o tym powiedział... czy.... ty to sam wymysłiłeś, a może przeżyłeś  Shocked ...
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #271 : 2006-12-09, 18:08:10 »

MORGANO yyyyy ...ktos ci o tym powiedział... czy.... ty to sam wymysłiłeś, a może przeżyłeś  Shocked ...
Magią  interesuję się od wielu lat. Niestety nie jest to temat dla wszystkich gdyż sprawy filozoficzne nie każdy potrafi zrozumieć. Nic nie wymyślam jestem tylko  jednym z aktorów  obok WAS na tej scenie w naszym życiu.  Tego wszystkiego jeszcze nie przeżyłem. Jeszcze żyję! Ponieważ odżywiam się optymalnie. Może jeszcze kiedyś powrócę by Wam to potwierdzić.  Very Happy
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #272 : 2006-12-09, 18:45:36 »

Pletlismy i pleciemy od kad istnieje cywilizacja (myslaca) im bardziej jestesmy "oswieceni ) tym bardziej pleciemy  .Pletli juz starozytni np ze ziemia jest plaska i lezy na 7 krokodylach i itp itd .Tak pletli ze kto im sie przeciwstawil w plecieniu nie rzadko ponosil smierc. Dopoki bedzie istniec cywilizacja plecieniu nie bedzie konca Confused Laughing Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #273 : 2006-12-09, 18:52:49 »

Ja rozumie jedno ,ze ZO jest to zdrowy sposob odzywiania,wydaje mi sie najbardziej trafny sposob odzywiania dla ludzi ,ale nie pojmuje dlaczego ,robia niektorzy z ZO religie  Shocked
Doprawdy nie wiem z czego to wynika  Shocked
Przeciez i tak wszyscy pomrzemy ,czy to optymalni czy nie
sorki jesli urazilam kogos i jego poglady.
Pozdrawiam.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #274 : 2006-12-10, 02:13:46 »

Elmo, ja nie robię religii z ŻO Smile Ale fakt, ze Biblia sięga zamierzchłych czasów i jest świadkiem rozwoju naszej kultury i cywilizacji. Mozna więc ciekawe informacje z niej zaczerpnąć.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #275 : 2006-12-10, 09:24:53 »

Ja tam pracuję na tematem "a śmierci i chorób już nie będzie".
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #276 : 2006-12-10, 09:29:26 »

Elmo, ja nie robię religii z ŻO Smile Ale fakt, ze Biblia sięga zamierzchłych czasów i jest świadkiem rozwoju naszej kultury i cywilizacji. Mozna więc ciekawe informacje z niej zaczerpnąć.
Np. na taki temat ,o ktorym pisze MORGANO  Shocked ,bo ja w Biblii nie wyczytalam nic takiego  Shocked
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #277 : 2006-12-10, 09:35:19 »

A pisze, że Św Jan to Eliasz. W paru miejscach.
Morgano, cierpimy także za grzechy z naszego obecnego życia.
Cierpimy też ze źle pojmowanej miłości (?). Nosimy wtedy na sobie grzechy osoby przez nas kochanej (by ją zrozumieć i jej pomóc).
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #278 : 2006-12-10, 16:29:05 »

Cierpimy zawsze przez wlasna glupote Cool Cool Shocked dotykamy i sie parzymy , a mimo to znowu dotykamy  Sad Evil or Very Mad Rolling Eyes Embarassed Idea Question Neutral
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #279 : 2006-12-10, 16:37:02 »

Cierpimy zawsze przez wlasna glupote Cool Cool Shocked dotykamy i sie parzymy , a mimo to znowu dotykamy  Sad Evil or Very Mad Rolling Eyes Embarassed Idea Question Neutral
dotykamy znowu ,bo mamy sklonnosc do zapominania konskwencji tego dotykania  Neutral
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 52 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 18 zapytaniami.