forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-13, 17:54:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
661386 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  śmietanka UHT
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: śmietanka UHT  (Przeczytany 301655 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #200 : 2012-09-20, 19:54:48 »

W sumie najważniejsze, żebyś Ty czuła się komfortowo. Jak już powoli przestaje Ci to przeszkadzać to jest OK.  Wink
A propos taka szczuplutka jesteś, że tak się wyrażę sama po sobie?  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #201 : 2012-09-20, 20:17:14 »

Chwilunia!
Mowa była o jakimś "cudownym nawracaniu rodziny", co niespodziewanie zaobserwowała z niepokojem jedzenie śmietany przez dziecko, nie z kolan wprawdzie, a nie o publicznych imprezkach typu balanga ze szwedzkim stołem. W takim przypadku wpatrywanie się w cudzy talerz ujdzie, ale czynienie uwag na temat jego zawartości jest co najmniej nietaktem.
Zgadza się?


Perfect. Very Happy

Z jednym, malunim zastrzeżeniem. Co na to by powiedzieli tacy np. Hunzowie, czy inne narody. Wink  Gdyby tylko wiedzieli co się wyrabia z ich talerzami.  Laughing
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #202 : 2012-09-21, 19:53:34 »

W sumie najważniejsze, żebyś Ty czuła się komfortowo. Jak już powoli przestaje Ci to przeszkadzać to jest OK.  Wink
A propos taka szczuplutka jesteś, że tak się wyrażę sama po sobie?  Laughing

Szczuplutka to raczej nie,zależy co kto uważa za chude  Wink rodzinka twierdzi że za chuda jestem  Laughing a do chudości to mi trochę brakuje Wink mam 164cm i ważę 60kg, więc jak sama widzisz daleka droga do chudości i wystających kości  Laughing ale to nawet zabawne czasami, bo wystarczy, że założę coś bardziej obcisłego i zaraz słyszę komentarze,że znów Exclamation schudłam a cały czas ważę tyle samo... Laughing  Następnym razem ubiorę jakiś workowaty łach, to pewnie powiedzą,że przytyłam Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56009


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #203 : 2012-09-21, 20:11:12 »

Ale kto tak mówi, żeńska czy męska "pcia"? Wink Bo jak zeńska, to nie ma co słuchać Wink
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #204 : 2012-09-21, 20:28:16 »

W przeważającej części żeńska...  Laughing że też wcześniej się nad tym nie zastanowiłam...teraz już wszystko jasne  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #205 : 2012-09-23, 19:39:50 »

ale czynienie uwag na temat jego zawartości jest co najmniej nietaktem.
Zgadza się?

Zgadza się.Tylko,że nie każdy ma to szczęście obracać się w "taktownym" towarzystwie... Wink  ja niestety jestem ciągle nagabywana: - co tak mało jesz, odchudzasz się? po co, szczupła jesteś... i kręcenie głowami,że przesadzam z tym "odchudzaniem", potem: - nie jesz ziemniaków? dlaczego? chleba też nie jesz? itp... itd... męczy mnie to... i tak uchodzę w rodzinie za wiecznie odchudzającą się "z niczego" Rolling Eyes przyznać się nie przyznaję, bo raz to kiedyś zrobiłam i teraz żałuję... drugi raz tego błędu już nie popełnię...

A ja, na dzisiejszym spotkaniu delektowałem się węglowodanami, leniwie je uzupełniając. Nawet mi powieka nie drgnęła.  Laughing Bowiem wegetarianin jest nieszkodliwy i łatwiej akceptowany, a nie jak to bywa z przemądrzałymi optymalnymi. Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #206 : 2012-09-30, 13:47:12 »

Akurat karagen jest bardzo dobrym immunostymulatorem, a nie "trucizną"!  Confused Very Happy
A do tego ponoć łagodzi przypadłości żołądkowo-jeltowe z racji swojej "kiślowatości".  Wink
Śmietanka uhata jest naprawdę zdrowa.
Lepsza niż "ekologiczna" od baby spod hali mirowskiej!  Evil or Very Mad
No to teraz, przyznam, ogłupiałem... Choć i tak wolę niesłodką śmietanę 30% i gęstą kremową (i długo takiej szukałem, ale ceną za kwaśność i gęstość jest - okazuje się, że niestety - brak karagenu), tak samo mam z jogurtem - podchodzi mi tylko jeden, co się zowie "Turkish Style Jogurt"... tylko cenę ma straszliwą jak za 500 g, ale dzielę i mam jeden na 2 dni.

W każdym razie... i śmietana i śmietanka w jogurcie jest pasteryzowana, a nie uht... Uhata jest niby lepsza od pasty, czy to już obojętne?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #207 : 2012-09-30, 15:26:24 »

U mnie śmietanka z Czarnkowa nadal po ~1,8zł, a bakteriami szprycuję się w serze, ewentualnie twarogiem z śmietaną,masłem - podobno "bez dodatków" Smile Jak "umierać" od mlecznych , to z klasą...  Laughing Twisted Evil
http://i.imgur.com/UCuUX.png
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70688


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #208 : 2012-09-30, 15:31:26 »

Cytuj
Jak "umierać" od mlecznych , to z klasą...

 Laughing dobre...
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #209 : 2012-09-30, 15:47:01 »

Cytuj
Jak "umierać" od mlecznych , to z klasą...

 Laughing dobre...
Równie dobrze można "umierać" od "żywego błonnika"
Cytuj z: zyon
Lepiej zabrzmi: Teraz lezy niezywy, a mogl brac blonnik zywy.........hehehe
Wink
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #210 : 2012-09-30, 19:24:34 »

A mnie z produktów do szprycowania się bakteriami Wink oprócz żółtych serów, najbardziej smakuje jogurt naturalny Nadbużański z Bielucha.Ma 9% tłuszczu, jest taki gęsty że go kroję łyżką, pychotka! Tydzień w lodówce stoi po otwarciu ( bo kupuje ten litrowy ) i nie robi się kwaśny i niesmaczny. Mniam Very Happy
http://www.smbieluch.pl/produkty/jogurt
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70688


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #211 : 2012-09-30, 19:33:24 »

Cytuj
Jak "umierać" od mlecznych , to z klasą...

 Laughing dobre...
Równie dobrze można "umierać" od "żywego błonnika"
Cytuj z: zyon
Lepiej zabrzmi: Teraz lezy niezywy, a mogl brac blonnik zywy.........hehehe
Wink

 Laughing Gdzieś już to czytałam... Rolling Eyes Wink
Zapisane

^ToM^
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #212 : 2012-10-15, 08:13:44 »

Śmietana jest dzisiaj gęsta i lekko kwaśna. Smaczna... Very Happy Eksperyment zakończył się sukcesem... Very Happy Wink

Gratulacje, jednak spróbują ją skwasić nie dodając niczego - prędzej zgnije niż się skwasi. Co ciekawe, ze śmietaną pasteryzowaną (taką zwykła w kubku co ma datę trwałości kilka dni) nie ma problemu. Otwieram, zostawiam na kilka godzin poza lodówką i w ciągu doby skwaśnieje i jest idealna. Rozumiem, że nie w całym kraju jest dostępna zwykła, klasyczna śmietana czy to w butlach szklanych czy z tworzywa i stąd trzeba tych eksperymentów z UHT ?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70688


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #213 : 2012-10-15, 08:22:13 »

Ja użyłam śmietanki niepasteryzowanej.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70688


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #214 : 2012-10-15, 09:05:20 »

Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #215 : 2012-10-15, 09:34:11 »

A po co kwasic?
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70688


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #216 : 2012-10-15, 09:40:11 »

Dla kaprysu... Very Happy kwaśną trudniej dostać do kupienia. Ale takie kwaszenie zdarza mi się naprawdę sporadycznie. Taka tłusta, kwaśna śmietana dobra jest np.do sosu tzatziki...
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #217 : 2012-10-15, 09:43:58 »

U mnie jest dobra kwaszona 24%, bardzo naturalna, czesto ja uzywam do twarogu z cebula. Presidenta rzadziej, bo mi sie nie chce do aldika jezdzic.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #218 : 2012-11-07, 11:04:09 »

Czy smietanka 30% to cos innego niz smietana 30%? Czy tylko kwestia nazewnictwa?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56009


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #219 : 2012-11-07, 12:03:58 »

Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.