forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-04, 12:06:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660898 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Sól w D.O.-czym zastąpic
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sól w D.O.-czym zastąpic  (Przeczytany 120799 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #40 : 2008-08-30, 15:17:10 »

Cytuj
zasada jest taka  im gorzej się odżywiasz tym więcej soli potrzebujesz 

NEOLOGIZM ZASADOWY!!!!!?????

Mozesz podac zrodlo, prosze?!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #41 : 2008-08-30, 15:18:22 »

Jurku.Wzajemne życzenia przyjmij!

Dobrze,ze na Forum są też ludzie,którzy nie histeryzują,bo wyobraź sobie,jakby wszyscy zaczęli Ci tutaj wklejać linki z informacjami ,gdzie można zdobyć jakąś niezwyklą sól.
Gwarantuje,żebyś zgłupiał-nie wiedziałbyś którą wybrać.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #42 : 2008-08-30, 15:23:10 »

Cytuj
zasada jest taka  im gorzej się odżywiasz tym więcej soli potrzebujesz 

NEOLOGIZM ZASADOWY!!!!!?????

Mozesz podac zrodlo, prosze?!

Np. im wiecej jesz chipsów,tym więcej soli wsypujesz do talerza zupy,a w skrajnych przypadkach ludzie tacy kupują sobie torebke soli i spacerując sobie pałaszują ją  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #43 : 2008-08-30, 15:24:01 »

jurek46, dziwie Ci sie. Rozpoczela sie trzecia strona w tym temacie. Wszystcy mowia o szkodliwosci w naduzyciu soli, mowia tez, ze szczypta soli nie szkodzi.
W ksiazce kucharskiej Dr. Kwasniewski tez pisz " soli do smaku". Na tym samym forum jest watek pod tytulem " dlaczego sol szkodzi".

Pytanie: dlaczego nie chcesz sie zastosowac do rad ludzi, ktorzy juz ten temat przerabiali i znalezli srodki na zastapienie soli w momencie kiedy smaku tej soli potrzebujesz?

Sam widzisz jakie sa reakcje ludzi na to, ze znalazles sol bez soli.

Probowales jajecznice z curry, albo kaparami albo z kukurydza albo wymysl.......sam......pytanie czy probowales???????!!!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #44 : 2008-08-30, 15:28:05 »

jurek46, jeszcze jedno, wszyscy mowia o tym, ze w polskich kielbasach jest mrowie/kilogramy soli.......dlaczego nie zjesz tej jajecznice z polska nielbasa?
albo"posadzisz" jajka na beconie, ktory jest slony jak ch....ra?
Czy ta zawartosc soli jest niewystarczajaca dla Ciebie?
Zapisane
brzeti
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #45 : 2008-08-30, 16:02:50 »

A Ty, to kto?bo nie znam .Jakie badania,jaka terapia,jaja gwarancja zdrowia,jaka cała rodzina?
Byłabym wdzięczna za przybliżenie tematu  Cool

Przepraszam! Embarassed
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #46 : 2008-08-30, 16:10:47 »

No teraz to już kompletnie nie wiem o co chodzi  Shocked
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #47 : 2008-08-30, 17:42:50 »

jurek46, jeszcze jedno, wszyscy mowia o tym, ze w polskich kielbasach jest mrowie/kilogramy soli.......dlaczego nie zjesz tej jajecznice z polska nielbasa?
albo"posadzisz" jajka na beconie, ktory jest slony jak ch....ra?
Czy ta zawartosc soli jest niewystarczajaca dla Ciebie?

Odpowiem na obydwa Twoje posty jedną odpowiedzia .Dlaczego każesz mi zastępowac  sól
przyprawą curry,czy dodawaniem slonej kiełbasy ze sklepu,A masz zastrzerzenia do zdrowej pozbawionej dużej ilości sodu soli o której ja pisze
Ta sól ma równiez mikroelementy wapń,potas,magnez
Kiełbasy i bekonu tego słonego nie jadam zreszta nie dlatego że on jest słony tylko dlatego ze ja wole wiedziec co jem,kupuje mieso od znajomego chłopa
jak ma ubój to ja zabieram od niego pół świnki i mam na własne kiełbasy,bekony boczki,szyneczki pół na pół z tłuszczykiem ,mam równiez i podroby,nóżki na galaretę.
A jezeli chodzi o to czy ja próbowałem curry, to oczywiściwe ,ale teraz jak mam tą sól jestem bardziej usatysfakcjonowany.Myślę że ta długa dyskusja ,będzie przydatna
dla tych, którym tak jak i mnie sól może służyc i dla zdrowia jezeli pozbawi się ja tego szkodliwego składnika jakim jest niewątpliwie SUD.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #48 : 2008-08-30, 17:45:39 »

Pytanie: dlaczego nie chcesz sie zastosowac do rad ludzi, ktorzy juz ten temat przerabiali i znalezli srodki na zastapienie soli w momencie kiedy smaku tej soli potrzebujesz?

Sam widzisz jakie sa reakcje ludzi na to, ze znalazles sol bez soli.

Probowales jajecznice z curry, albo kaparami albo z kukurydza albo wymysl.......sam......pytanie czy probowales???????!!!!
 


Jurek46 chce sie uczac na wlasnych bledach, przerabialismy juz to z chlebem--kiedy szukal/wymyslal rozne zamienniki MAKI.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #49 : 2008-08-30, 18:52:03 »

Pytanie: dlaczego nie chcesz sie zastosowac do rad ludzi, ktorzy juz ten temat przerabiali i znalezli srodki na zastapienie soli w momencie kiedy smaku tej soli potrzebujesz?

Sam widzisz jakie sa reakcje ludzi na to, ze znalazles sol bez soli.

Probowales jajecznice z curry, albo kaparami albo z kukurydza albo wymysl.......sam......pytanie czy probowales???????!!!!
 


Jurek46 chce sie uczac na wlasnych bledach, przerabialismy juz to z chlebem--kiedy szukal/wymyslal rozne zamienniki MAKI.


Czy Ty czytasz co ja pisze czy poprostu z góry wiesz ze ja nic nierozumię .odpowiadanm próbowałem z curry ale i próbowałem z tą solą
o ktorej ja pisze a wy jej nie znając odrazu odzegnujecie sie od tego.
Czy mniej by Ciebie raziło jakbym podał  że zastapiłem tą sól curry i jezeli tak to uzasadnij dlaczego jedno moze byc tak a drugie juz nie.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #50 : 2008-08-30, 19:38:09 »

Cytuj
zasada jest taka  im gorzej się odżywiasz tym więcej soli potrzebujesz 
NEOLOGIZM ZASADOWY!!!!!?????
Mozesz podac zrodlo, prosze?!

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=467

a w zasadzie:

http://dr-kwasniewski.pl/media/2/bib-1/krystyna.txt_3/news_467.doc
Cytuj
Natomiast im bardziej skład diety człowieka odbiega na niekorzyść od optymalnego wzorca żywienia, tym większe jest zapotrzebowanie na sól kuchenną i tym więcej ludzie dosypują soli do potraw.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #51 : 2008-08-30, 19:49:24 »

Sól bez NaCl to jak wódka bez alkoholu, albo cukier bez cukru (słodzik).

Do ustabilizowania poczucia smaku proponuję „zagryźć zęby” i jeść jednak wszystko bez soli, no chyba, że uważasz, że smak ważniejszy jest od zdrowia.

Nie rozumiem stwierdzenia: „nie potrafię jeść bez soli”.

To znaczy co? Niedosolona potrawa ulega zwróceniu?
Człowiek jak zgłodnieje to zje i mięso i pomidora bez soli, po KRÓTKIM czasie smak się dostosuje i będzie cacy.

Jajecznica bez soli to rzeczywiście problem, ale problem wynika z białek, warto więc jajecznicę przygotować wyłącznie z żółtek, a białka WYWALIĆ.

Jako dodatek smakowy do potraw proponuję koncentrat pomidorowy, ma on zdecydowany smak i na pewno zawiera mniej soli niż sól.
Cool
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #52 : 2008-08-30, 19:52:38 »

Jurek46 kombinujesz jak przyslowiowy kon pod gore !

Dlaczego nie sluchasz swojego organizmu i nie jesz produktow tych co Tobie smokuja--a jak smakuja tzn. ze Twoj organizm ich potrzebuje--ot i prosta zasada zdrowienia.

A na caly przewod oddechowy najlepszy tlusty rosol z lojem/gesim smalcem/sloninka lub w ostatecznosci maselkiem.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #53 : 2008-08-30, 20:53:54 »

Jurek46 kombinujesz jak przyslowiowy kon pod gore !

Dlaczego nie sluchasz swojego organizmu i nie jesz produktow tych co Tobie smokuja--a jak smakuja tzn. ze Twoj organizm ich potrzebuje--ot i prosta zasada zdrowienia.

A na caly przewod oddechowy najlepszy tlusty rosol z lojem/gesim smalcem/sloninka lub w ostatecznosci maselkiem.

Hana właśnie słucham swojego organizmu,i jem to co mi smakuje najbardziej ale smakuje mi to nie bez soli doszło do tego ze zacząłem ten temat dla tych co maja problem w spożywaniu soli ze względu na stan zdrowia a dostaje cały czs odpowiedzi o złym stosowaniu D.O.
Ale przecież dr Kwaśniewski nigdzie nie wyklucza calkowicie soli i o tym rozmawiajmy wy cały czas chcecie mi wmówic ,że ja jadam nadmiar soli nie tak nie jest, ale i nie jest tak ,że nie używam jej wcale,a jezli nawet tą mała ilośc jaka stosuje to chyba jest jasmne, ze mogę stosowac ta sól o której pisałem
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #54 : 2008-08-30, 21:21:41 »

[=adam319 ]
Cytuj
Sól bez NaCl to jak wódka bez alkoholu, albo cukier bez cukru (słodzik).

Pisałem wcześniej ze ta sól nie jest pozbawiona całkowicie sodu tylko ma dużo mniej niż w stołowej
a czy nie widziałeś wódek o niskich procentach?

Do ustabilizowania poczucia smaku proponuję „zagryźć zęby” i jeść jednak wszystko bez soli, no chyba, że uważasz, że smak ważniejszy jest od zdrowia.
Nie rozumiem stwierdzenia: „nie potrafię jeść bez soli”.
Cytuj

Przecież ta sól nie musi byc całkowicie odrzucona bo jak przeczytasz opracowania odnosnie zapotrzebowania organizmu w sud,bez sodu organizm tez nie moze prosperowac ,ale ja w to nie wnikam ssmakuja mi potrawy z odrobina soli i dlatego je jem.
Powiedz czy Ty naprawde nie używasz wogóle soli nawet tej z kupowanych produktów.?


Jajecznica bez soli to rzeczywiście problem, ale problem wynika z białek, warto więc jajecznicę przygotować wyłącznie z



Niestety w moim wypadku dr. Kwasniewski zaleca zjadanie całych jaj, ja zjadam codziennie na sniadanie 3 jaja całe +2 żółtka i solę to odrobine teraz tej mniej slonej soli.

Cytuj
Jako dodatek smakowy do potraw proponuję koncentrat pomidorowy, ma on zdecydowany smak i na pewno zawiera mniej soli niż sól.

O tej porze roku wolę całe pomidory koncentraty i soki używam w zimie.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #55 : 2008-08-30, 21:38:40 »

Jurek napisał: W Ajurwedzie Kala Namak" polecana jet "dla osób z wysokim ciśnieniem i na diecie małosolnej, gdyż zawiera niewielką ilość sodu. "Polecana jest "także na problemy z trawieniem.
Przez kogo? Nie czasem przez producenyta? Bo tak się najczęściej dzieje.
Ja 10 - ty rok na DO nie mam nadciśnienia ani problemów z trawieniem.
Jadam to co jest dostępne i to mi wystarcza! A ty ciągle cos wymyślasz, kombinujesz. Po co?  Surprised
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #56 : 2008-08-30, 21:41:19 »

Dlaczego nie sluchasz swojego organizmu i nie jesz produktow tych co Tobie smokuja--a jak smakuja tzn. ze Twoj organizm ich potrzebuje--ot i prosta zasada zdrowienia.

On slyszy swoj organizm, ale nie wie, o co jego organizm wola. Jemu sie wydaje, ze organizm wola o sol. Ale to nie jest wolanie o sol. To jest wolanie o cos, czego my nie wiemy. Moze rzeczywiscie jego organizm potrzebuje potasu i magnezu. Tylko droga prob i bledow moze trafic w to, o co organizm wola. Bo on naprawde wola.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #57 : 2008-08-30, 22:44:33 »

Ja tez dla poprawienia smaku potraw uzywam soli, pieprzu, soku z cytryny, ziol, innych przypraw a nawet gdy potrzeba szczypty cukru---bo jedzenie ma byc przyjemnoscia a nie tortura.
Dbajmy tez o wyglad estetyczny/kolorowy potraw niech oczy tez sie "najedza".

Jak Jurek lubi sol/solic to niech uzywa soli a nie jej pochodnych.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #58 : 2008-08-30, 23:35:20 »

Ja tez dla poprawienia smaku potraw uzywam soli, pieprzu, soku z cytryny, ziol, innych przypraw a nawet gdy potrzeba szczypty cukru---bo jedzenie ma byc przyjemnoscia a nie tortura.
Dbajmy tez o wyglad estetyczny/kolorowy potraw niech oczy tez sie "najedza".

Jak Jurek lubi sol/solic to niech uzywa soli a nie jej pochodnych.

I mąki migdałowej.  Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #59 : 2008-08-31, 09:56:55 »

Cytuj
zacząłem ten temat dla tych co maja problem w spożywaniu soli ze względu na stan zdrowia a dostaje cały czs odpowiedzi o złym stosowaniu D.O.

widzisz jurek46, widac, ze jestes sam w temacie. NIKT NIE MA PROBLEMU Z NIE SPOZYWANIEM SOLI.......tylko TY?
Czy to nie jest zastanawiajace?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.