forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-18, 04:50:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
661730 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 337618 razy)
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #200 : 2011-02-23, 11:19:56 »

To mam jeszcze jedno pytanie, jak narazie:)
A jak by sie okazalo ze mam grzybice ukl. pokarmowego albo jakies alergie pokarmowe?to DO je wyelimuje na jakies zasadzie?nie chodzi mnie o wyeliminowanie czynnika alergizujacego tylko o braku allergi na niego?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #201 : 2011-02-23, 11:33:39 »

Ja mysle, ze z takim problemem powinnas sie zglosic do lekarza optymalnego. Wiem, ze moze to byc problem ale jest to dobry punkt wyjscia. Moze jest ktos tu na forum, kto mial podobny przypadek ale pamietaj, ze kazdy organizm jest inny i dlatego przypadek "TEGO KOGOS" bedzie tylko jego przypadkiem. Dlatego najlepiej kontakt z lekarzem optymalnym.

I jeszcze jedno, nie zakladaj, ze masz jakas chorobe i nie zmienbiaj diety na podstawie domnieman. Musisz miek konkretnie sprecyzowana diagnoze aby moc do niej dopasowac diete. Very Happy
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #202 : 2011-02-23, 11:56:23 »

Ja pyta tylko z teoretycznego pkt widzenia.Jak dziala taki mechanizm?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #203 : 2011-02-23, 12:59:52 »

Friga,

proszę pamiętać: przede wszystkim żółtka, potem podroby, np wątróbka, potem czerwone mięsa, nabiał, z węglowodanów warzywa i ziemniaki (100 g), no i tłuszcze: słonina, podgardle (lubi Pani skwarki?, pasztet?), masło, smalec. Żółtek może Pani zjeść nawet kilkanaście na dobę Smile  z pożytkiem dla siebie. Może Pani żółtka dodawać do wywarów kolagenowych jak do bulionu, nie jedno (jak do bulionu w restauracji) ale więcej. Jeśli chce Pani unikać produktów mlecznych może Pani używać masła sklarowanego.

Ilość ketonów może Pani kontrolować paskami, gdy krzyżyków jest nadmiar należy sobie dołożyć węglowodanów. Nie należy głodować, jak i się przejadać.

Póki ma Pani kłopoty zdrowotne lepiej unikać cukrów prostych.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #204 : 2011-02-23, 13:08:32 »

Pani TERESO  a czy jesli mam grzybice ukl. pokarmowego to sama taka DO  wystarczy?
Czy trzeba farmakologicznego dzialania?
Dzis zjadalam na sniadanie 5 zoltek odwazonych nie na oko:)w formie omletu z cebulka zielona na smalcu
na obiad kolejne 3 zaplnowalam z ziemniakai i brokulami po 100 wymieszane w formie takiej zapiekanki z smalcem 30g.
wywar z kosci szpikowych 200 ml z 2 zoltkami + maslo 30g
brakuje mnie tylko ciagle weglowodanow!
jak nie moge jesc prostych a tak mozna szybko wypelnic brak to bede szukac cos.
zobaczymy, tak bede jesc przez kolo tydz i zobacze jakie efekty.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #205 : 2011-02-23, 13:18:41 »

Proszę policzyć ile w tym planie będzie białka Smile 

I pamiętać o podrobach i czerwonym mięsie (witaminy, w tym i wit. B12). Jak brakuje węglowodanów to może Pani dołożyć łyżkę - dwie ryżu czy kaszy gryczanej, albo jaglanej. Albo jakieś kluski ze zmielonej (one się dają zemleć w młynku do kawy, a już w thermomixie to bajka) na mąkę kaszy z żółtkami. Czemu akurat te kasze? Bo bezglutenowe. 

Proszę obejrzeć sobie tabele z występowaniem różnych witamin i mikroelementów w produktach spożywczych Smile  Lepsze naturalne od tych z apteki.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #206 : 2011-02-23, 20:42:08 »

Ja pyta tylko z teoretycznego pkt widzenia.Jak dziala taki mechanizm?


Oczywiscie, ze z teoretycznego punktu widzenia. Na tej samej podstawie dostaniesz odpowiedzi, tylko z teoretycznego punktu widzenia.
Proponuje zaczac diete, z teoretycznego punktu widzenia, jedzac zgodnie z teoretycznymi zalozeniami, wazac i mierzyc. Jezeli teoretyczny punkt wyjscia mowi aby jesc tluszczu okolo 3 razy wiecej jak bialka a weglowodanu okolo 0,8 x waga ciala-to tak trzeba jesc przez kilka dni i sluchac siebie. Jezeli bedzie cos nie tak, a nie sadze, to wowczas bedziemy szukac rozwiazania bez lekarza. Problem polega na tym, ze jedzac jakies tam salatki warzywne z 10 gr masla, to chyba nie jest dieta "kwasniewskiego", prawda?. No tak, przepraszam jeszcze byl majonez. Laughing

Proponuje na sniadanie zwyklego omleta na 50 gr masla albo 50 gr sloniny.A na obiadokolacje dobry kawal karkowki np. 150 gr ze 100 gr ziemniakow roztartych ze 100 gr masla albo smalcu i do tego jakies warzywka smazone na duzej ilosci tluszczu. A jak sie pojawia ketony to dojesc ziemniaka, czekolady i "po zawodach".

Alergie niszczy sie tluszczem i maloa iloscia weglowodanow. Proponuje tak to zrobic. Wszystkie "ulepszenia" wypaczaja leczenie. Pewnie znowu mnie porusza na DD ale powtorze, tluszcz i tylko tluszcz oczywiscie w odpowiednisch proporcjach do tluszczu i bialka.

Damy rade, daj tylko radzie czasu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #207 : 2011-02-23, 20:47:44 »

..... tluszcz oczywiscie w odpowiednisch proporcjach do tluszczu i bialka.


...chyba miało być - ...tłuszcz w odpowiednich proporcjach do białka i węglowodanów...tak?
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #208 : 2011-02-23, 21:05:03 »

no tak, pewnie Pani rewizor.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #209 : 2011-02-23, 21:13:09 »




...no ktoś tu musi dbać o porządek... Cool Laughing Wink Mr. Green
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #210 : 2011-02-23, 21:25:22 »

Adampio, zastosuje sie!Dzis bylo mnie tak dobrze ze myslalam ze bede fruwac pod sufitem:)ale teraz jestem ciężka:(
Wiec pewnie tluszczu przesadzilam:(
Odnosnie salatki powiem tak, myslalam ze na Do mozna jesc wszytsko tylko w odp proprcjach!A dlaczego by nie jesc warzyw z majonezem i maslem jesli proprcje wychodza dobrze??
nie zawsze dam rady zjesc cieple sniadanie w domu:(

No i jeszcze jedno:) moj Dziadek , ktory byl bardzo madrym czlowiekiem mowil mi ze jak organizm ma na cos ochote i na mysl o tym leci Ci slina to trzeba to jesc bo napewno nie zaszkodziwiec dlaczego wg wszytskich wskazowek na ziemi i niebie nie powinnam jesc smietany a jak ja widze to sie "slinie"??
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #211 : 2011-02-25, 08:15:35 »

"Wzloty i upadki"...  Confused
Śmietanka nie jest dla każdego, niestety, a raczej na szczęście!  Very Happy
U większości powoduje zaburzenia gospodarki węglowodanowej, przez szybką zamianę białka na tłuszcz zapasowy.
To taki atawizm metaboliczny z dawnych czasów, gdy były tłuste i chude lata.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #212 : 2011-02-25, 08:33:39 »

No i jeszcze jedno:) moj Dziadek , ktory byl bardzo madrym czlowiekiem mowil mi ze jak organizm ma na cos ochote i na mysl o tym leci Ci slina to trzeba to jesc bo napewno nie zaszkodziwiec dlaczego wg wszytskich wskazowek na ziemi i niebie nie powinnam jesc smietany a jak ja widze to sie "slinie"??

Ta zasada działa tylko u osób, które odżywiają się prawidłowo ( zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu). Natomiast jeśli kogoś metabolizm zajmuje się głównie  przetwarzaniem "śmieci", to będzie go tylko "ciągnęło" na słodkie, pizzę, fast foody i coca colę... Sad
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #213 : 2011-02-26, 09:26:47 »

Friga,

jak samopoczucie? Mogę zapytać?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #214 : 2011-02-26, 16:44:37 »

Witam,
zastosowalam sie i powiem ze jestem w 7 niebie!jezyk znikl do zera!amylaza spadla!!!nie wierze!ze to prawda!czekam jeszcze 2 tyg jak powtorze badanie i amylaza bedzie sie dalej utrzymywac w normie to bede krzyczec z radosci!Powiem szczezrze ze zastososwalam sie oprocz oczywiscie scislych proporcji DO do zasady rotacji bialka , bo ja najprawddopodobnie bylam zabialczona!(jestem miesiara straszna!)-zabialczona-jesli jest takie ojreslenie ale napewno od dziecka jestem alergikiem!wiec alergia=zabialeczenie.Jest SUPER!MAM NADZIEJ ZE NIE SNIE!
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #215 : 2011-02-26, 17:04:53 »

Chroniczne zdrowie to coś najpiękniejszego. Reszta przychodzi sama...  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #216 : 2011-02-26, 17:21:31 »

Witam,
zastosowalam sie i powiem ze jestem w 7 niebie!jezyk znikl do zera!amylaza spadla!!!nie wierze!ze to prawda!czekam jeszcze 2 tyg jak powtorze badanie i amylaza bedzie sie dalej utrzymywac w normie to bede krzyczec z radosci!Powiem szczezrze ze zastososwalam sie oprocz oczywiscie scislych proporcji DO do zasady rotacji bialka , bo ja najprawddopodobnie bylam zabialczona!(jestem miesiara straszna!)-zabialczona-jesli jest takie ojreslenie ale napewno od dziecka jestem alergikiem!wiec alergia=zabialeczenie.Jest SUPER!MAM NADZIEJ ZE NIE SNIE!


Gratulacje!

Białko spożyte w nadmiarze zdrowiu nie służy. Przeciwnie. Żeby nie popaść w recydywę należy zadbać o to by jeść stosowne ilości tłuszczu. Jednym słowem nalęzy pilnować proporcji B:T:W , czyli warzyć i liczyć.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #217 : 2011-02-26, 18:48:54 »

Ja jestem już chyba ze dwa miesiące na niskim białku (ok. 40g) i jestem zachwycona rezultatami. Wcześniej kombinowałam z tym białkiem w obydwie strony kolejno przeginając. Spodziewałam się natychmiastowych rezultatów, ale niestety tutaj trzeba być cierpliwym i czekać co najmniej miesiąc na pierwsze wyniki. Co jeszcze? Myliły mi się objawy, braku i nadmiaru białka, oraz niedoboru węglowodanów. Najczęściej to wcale nie sprawdzałam ile ja tego białka faktycznie zjadam, tylko wyrywkowo co 2 - 3 miesiące ważyłam i liczyłam. Teraz jestem konsekwentna, liczę prawie codziennie i uważam, że trafiłam w dziesiątkę. Straciłam 2 kilo na wadze, poprawiło mi się samopoczucie i przede wszystkim widzę, ze się mniej męczę. Na orbitreku przestaję ćwiczyć, gdy się znudzę, a nie - jak wcześniej - gdy się zmęczyłam. Cera też mi się poprawiła. Mam więcej energii. Nie mam już suchej skóry na podudziach, tak jak to było wcześniej. Nie chciałabym tutaj sprawy generalizować, bo zapotrzebowanie na białko jest sprawą indywidualną, osobniczą i w zapotrzebowaniu na nie mogą być spore różnice. Nawet u jednej osoby zapotrzebowanie na białko może być zmienne...w zależności od różnych czynników...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #218 : 2011-02-26, 19:14:20 »

Ja teraz zjadam kolo 45 bialka glownie z zoltek i miesa a jak rotacja to migdaly. Wczoraj jak zobaczylam jezyk bylam w euforii od pol roku chodze po lekarzach i nic!A tu strzal  w dziesiatke przez Pania Doktor Ewe, a jak juz po poludniu odebralam wynik amylazy to myslalam ze bede krzyczek na ulicy z radosci! OD pol roku norma byla tak przekroczona o 200! a teraz o 200 MNIEJ NIZ MAX WARTOSC!

RENIU mam ten sam problem, jak czytam wszedzie to widze ze nadmiar bialka jak i jego brak ma podobne objawy!Nie zalezy mnie na schudnieciu bo raczej jestem szczupla ale to bialko mysle ze robi wiele zlego pocztakujacym. Dlatego zapytam czy obecnosc cial ketonowych to nadmiar białka czy niedobor?Wegiel trzymam gdzies na granicy 50-55.

TERESO czy tluszcz po przebudowie tez trzeba pilnowac?Dr.Kwasniewski pisze ze tluszcz jest neutralny!

NO i jeszcze jedno pytanie czy was nie ciagnie na nic slodkiego?Typu te moje sliwki w czekoladzie? Ja musze miec codziennie cos dobrego albo sernik, albo ciasto orzechowe no albo te moje ulubione sliwki w czekoladzie z naleczowa!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #219 : 2011-02-26, 19:59:57 »

"friga" Mnie też początkowo ciągnęło ciągle na słodkie. Jednym z powodów może być zjadanie zbyt małej ilości węglowodanów, a drugim przyzwyczajenie - stare nawyki. Mi to przeszło - co nie oznacza, że czasami nie lubię zjeść czasami coś słodkiego np. dżem do omletu, czy kawałek czekolady, czy jakiegoś ciasta optymalnego. Ketony są skutkiem zbyt malej ilości węglowodanów lub nadmiaru białka - chyba - ale tutaj jeśli ktoś wie dokładnie, to prosiłabym, żeby mnie poprawił. Postaram się to znaleźć w ksiażce...
Zapisane

Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 16 zapytaniami.