forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 17:05:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660646 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 336312 razy)
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #140 : 2011-02-18, 21:24:16 »

TERESO a widzisz cos niepokojacego w moich posilkach?bo ja jako poczatkujaca moge czegos nie wiedziec jeszcze???
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #141 : 2011-02-18, 21:39:42 »

Masz racje Reniu DO wlasnie tym sie rozni od ŻO - ale nie tylko nazwa , ale tez skladnikami, a szczegolnie ilosciami skladnikow. Wlasnie dla chorych trzeba ustawiac odpowiednio i indywidualnie i to wlasnie caly czas mowie. Nie odsylaj mnie do ksiazek bo znam je na pamiec i DO w wielu przypadkach pomogla mi w zyciu.
Zycie jest brutalne i koryguje czasami wlasne i niezlomne przekonania -  jesli nie przekonuja Cie zyciowe przyklady to nic Cie nie przekona.
Ksiazka czasem jest za mala aby wszystko opisac. Czlowiek czasami zyje zbyt krotko, aby wszystko przeszedl i spotkal sie ze wszystkimi przypadkami - pomysl o tym.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #142 : 2011-02-18, 21:44:27 »

.. Nie odsylaj mnie do ksiazek bo znam je na pamiec i DO w wielu przypadkach pomogla mi w zyciu.

W takim razie zwracam honor Very Happy. A ja właśnie wróciłam do książek, bo widzę ile jeszcze nie wiem... Confused
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #143 : 2011-02-18, 22:15:35 »

Frigo,

chory człowiek na DO je dużo żółtek.

Tak? Po drugie warto policzyć ile jest B, T i W w tych posiłkach.


Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #144 : 2011-02-18, 22:33:27 »

dobrze
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #145 : 2011-02-21, 20:32:21 »

DZIS mam straszne bole po prawej stronie!pod zebrami?
podam moze jadlospis:
moze ktos cos wytknac prosto z mostu!
blagam nie dawajcie mi rad typu "warto by bylo przeliczyc cos tam"tylko prosze o konkrety
sniadanie:
1 jajko
3 zoltka
maslo 30
dzem 20


podwieczorek
masa kakaowa 100g   po niej zaczla sie ten bol!

obiad
2 jajka sadzone
ziemniaki 100
warzywa 100
maslo 30g

prosze o pomoc
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #146 : 2011-02-21, 20:35:18 »

"Friga" to wygląda na ból wątroby. Co to jest ta masa kakaowa?
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #147 : 2011-02-21, 20:44:42 »

Molka siem już zajęła gniecieniem wątroby na sandboxsie.  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #148 : 2011-02-21, 20:46:20 »

"Friga" pisałaś wcześniej o refluksie i zgadze (czytałam również Twoje posty na forum DD) uważam, że ten dżem Tobie nie służy. Nie wiem czy ta masa kakaowa jest też z cukrem? Moze być spróbowała na kilka dni odstawić weglowodany proste? Czytałam, że lekarze nie bardzo potrafią Cię zdiagnozować. Ja uważam,  że najlepiej by było. żebys stosowała jak najdokładniej DO w najprostszej wersji (nawet z gotowych jadłospisów) i poszukała jeszcze innego lekarza optymalnego, skoro pierwszy nie bardzo potrafił Ci pomóc. Czytałam również, nie nie wszystkie wyniki masz dobre.
Więcej już nie wiem co Tobie doradzić. Może ktoś inny ma jakiś pomysł?
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #149 : 2011-02-21, 21:12:50 »

masa kakaowa wg przepisu z kasiazki kucharskiej optymalnej:
250 masla , 2 lyzki kakao ciemnego i 2 lyzki cukru. do tego powiny byc orzechy no ale mam teraz byc na diecie rozdzielnej wiec ich nie dodalam.wychodzi tego tyle ze rozlewam do 4 filizanek po 100g i do lodowki. na drugi dzien taka masa gesta.

myslicie ze to to??watroba od tego?
TAK MOlka na tamtym forum mi powiedziala ze tez tak kiedys po duzej ilosci tluszczu miala!

nie mam dobrych wynikow!amylaza w moczy wysoka!nikt nie wie dlaczego!norma 320 a ja mam 530!
pisalam juz ze jedni lekarze mowia ze tak ma byc a prof kazal mnie zrbic MRCP-BADANIE!
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #150 : 2011-02-21, 21:17:06 »

wlasnie chcialam popytac tu czy ktos nie zna jakiegos dobrego lekarza optymalnego w  Krakowie!bo ja chyba cos mieszam. dzis jak zaczela mnie tak bolec watroba po ten masie to mialam takiego dola!ze pomyslama ze chyba juz nie bede sie bawic w zadne diety tylko zaczne jesc lekkostrawnie na kurczaku i tyle , chodz wiem ze to padlina ale przynajmniej jezyk mnie nie piekla tak i watroba nie bolala!takiego mam dola!nie bardzo mnie to wychodzi.na poczatku diety rozdeilnej bylo super a teraz chyba nie bardzo!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #151 : 2011-02-21, 21:24:43 »

"Friga" wątroba nie lubi tłuszczu tylko wtedy, gdy go jesz razem z węglowodanami. Sam tłuszcz nasycony omija wątrobę i nie powoduje żadnych zaburzeń w jej działaniu. Można te weglowodany jeść łącznie z tłuszczem, ale tylko w bardzo niewielkich ilościach. A sprawdzałaś stan Twojego wworeczka żółciowego czy nie ma kamieni? Jeszcze dam Ci jedną radę "Friga" nie słuchaj kilku zaleceń jednocześnie i nie eksperymentuj ze swoim zdrowiem. Ty próbujesz jakiejś diety rozdzielczej, słuchasz każdego , kto Ci doradza. Jeśli ktoś Ci radzi jeść więcej owoców i soków z warzyw, to Ty go słuchasz, chociaż Twoja wątroba na pewno od tego nie będzie lepiej funkcjonowała. Radzę Ci szczerze, nie eksperymentuj, nie słuchaj "stuczterdziestu" mądrych rad, tylko zgłoś się ponownie do lekarza. Leczeniem przez Internet możesz sobie poważnie zaszkodzić. Osoby doradzające Ci na forum DD same nie do końca wiedzą jakie mają zdanie na temat odżywiania, bo co rusz mają inne i co innego preferują.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #152 : 2011-02-21, 21:27:44 »

wlasnie chcialam popytac tu czy ktos nie zna jakiegos dobrego lekarza optymalnego w  Krakowie!bo ja chyba cos mieszam. dzis jak zaczela mnie tak bolec watroba po ten masie to mialam takiego dola!ze pomyslama ze chyba juz nie bede sie bawic w zadne diety tylko zaczne jesc lekkostrawnie na kurczaku i tyle , chodz wiem ze to padlina ale przynajmniej jezyk mnie nie piekla tak i watroba nie bolala!takiego mam dola!nie bardzo mnie to wychodzi.na poczatku diety rozdeilnej bylo super a teraz chyba nie bardzo!

Widać, że jesteś zdesperowana. Nie przejmuj się tak bardzo, bo strach jest złym doradcą. Twoje objawy nie wyglądają na groźne. Lepiej spokojnie podjąć decyzję a nie łapać się "brzytwy".
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #153 : 2011-02-21, 21:28:00 »

friga - wcale nie jesteś wyjątkowym przypadkiem, ale jedząc tak  możesz nabawić się stłuszczenia wątroby / nie ma to nic wspólnego z ilością tłuszczu/.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #154 : 2011-02-21, 21:32:12 »

No tak, to jest typowy przypadek na formułę 4es! Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #155 : 2011-02-21, 21:36:56 »

Nie wiem po co oni tam się biorą za leczenie, skoro sami nie wiedzą co pomaga a co szkodzi..."dochtory wielkie" Laughing
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #156 : 2011-02-21, 21:45:00 »

ta masa kakaowa jest w ksiazce kucharskiej diety optymalnej!
z lekarzem optymalnym nie jest tak latwo.
nie stosuje wszytskiego co ktos powie.nie jem smietany, wylaczylam ja zupelnie bo chcialam zaeksperymentowac czy to czasem ona nie jest wszytskiemu winna!dawno temu pisalam chyba tu mialam podobne objawy i wtedy wyszlo ze jestem uczulona chyba na wszytsko z mlekiem wlacznie, wiec wylaczylam smietane i mleczne do zera!w te wakacje kupilismy z mezem "sprzet" do koktajlow i jak mu robilam z truskawkami to zaczelam pomalu "blizywac "lyzke" jak wylewalam i sie okazlo ze nic mi nie jestm!wiec cora wiecej i wiecej i skonczylo sie na kubku smietany z truskawakmi dziennie!wiec moze org sobie przypomnial ze ja jestem jednak na ta smietane uczulona i znowu ja zaczal wychwytywac jako alergen?i zaczely sie zmiany w jelitach i zoladku?sama nie wiem. gastrolog powiedzila ze dobrze ze nie jem mleka i pochodnych bo one nie sa dla mnie dobre!
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #157 : 2011-02-21, 21:51:14 »

A dietetyczka u ktorej bylam powiedziala ze mam pic smietane!no i kogo sluchac?bylam u specjalistow i kazdy co innego mowi!dlatego szukam konkretnego lekarza optymelnago ktory powie mnie co robie zle. bo luzne pogaduszki ze on lubi tak albo slyszla , nie bardzo sluza osobie poczatkujacej jako rady!forma anegdoty fajna ale dalej bede robic bledy bo kazdy jest inny.
wiec jesli ktos zna dobbrego lekarza prosze o wiadomosc. teraz juz mieszkam w krakowie.wiec mnie bedzie latwiej
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #158 : 2011-02-21, 22:01:47 »

...,,Edyta,, koncz wstydu oszczec... Cool
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #159 : 2011-02-21, 22:09:15 »

DZIS mam straszne bole po prawej stronie!pod zebrami?
podam moze jadlospis:
moze ktos cos wytknac prosto z mostu!
blagam nie dawajcie mi rad typu "warto by bylo przeliczyc cos tam"tylko prosze o konkrety

figa - zrób sobie usg brzucha, prawdopodobnie masz kamienie na woreczku żółciowym.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.