forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-16, 16:59:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
661564 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Rozmaitości
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 ... 297 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rozmaitości  (Przeczytany 1850708 razy)
MariuszM
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2060 : 2013-10-09, 16:44:35 »

Ale jaki konsekwentny przy tym Wink
Nie to co ciotka adamiakowa  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2061 : 2013-10-09, 17:10:56 »

A pies go wie. Od kilkudziesieciu lat go widze jak wstaje rano, w poludnie wraca juz w stanie, potem spi i poprawia. I taki cykl bez konca, zima, lato, slonce, deszcz, mgla, gololedz, babie lato, snieg....
Czyli jemu służy.
To zalezy od punktu widzenia, ale z pewnoscia komus na pewno  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2062 : 2013-10-09, 17:11:36 »

Ale jaki konsekwentny przy tym Wink
Nie to co ciotka adamiakowa  Very Happy
Ciotka to wiesz, temu dala, temu dala, temu dala, i...........frrrr poleciala  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56031


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2063 : 2013-10-09, 17:13:21 »

I tyle jej było  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2064 : 2013-10-09, 17:14:20 »

A pies go wie. Od kilkudziesieciu lat go widze jak wstaje rano, w poludnie wraca juz w stanie, potem spi i poprawia. I taki cykl bez konca, zima, lato, slonce, deszcz, mgla, gololedz, babie lato, snieg....
Czyli jemu służy.
To zalezy od punktu widzenia, ale z pewnoscia komus na pewno  Laughing
Spytaj go po prostu.
Czy po wejściu na wyższy level wiadomo lepiej od autora, co miał na myśli?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2065 : 2013-10-09, 17:20:57 »

Jak lepiej, dlaczego lepiej? Wystarczy to co autor. Bierzesz ksiazke do Mechaniki plynow i ja probujesz czytac. Ni w zab nie czaisz pojec, lapiesz jakies co 3 slowo, brzmi to jak kod dla wtajemniczonych. Ale jak przysiadziesz, przeanalizujesz, poznasz podstawy, wzmocnisz matme i fizyke, to na poczatku niezrozumialy kod staje sie prostym jezykiem i wiesz co autor chcial przekazac. Zle stawiasz analogie, cooler nic nie stworzyl, cooler to jakies biedne sfrusttrowane stworzenie, ktore ma troche radosci z hejtowania czego nie rozumie ale sam z siebie nic nie stworzyl. Ponoc Pismo Swiete zostalo podyktowane, albo Noe sam zaczal, kwestia wykonawcy jest mniej istotna, bo to tylko robienie za sekretarza, skrybe.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2066 : 2013-10-09, 17:30:53 »

Ponoć...
A miała być wiedza, nie wiara Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2067 : 2013-10-09, 17:32:57 »

Toc ci wlascnie tlumacze, tylko przez twoje trwanie w pogladach nic do ciebie nie dociera, zupelnie jak Dario z tym swoim kreacjonizmem  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2068 : 2013-10-09, 17:51:41 »

Toc ci wlascnie tlumacze, tylko przez twoje trwanie w pogladach nic do ciebie nie dociera, zupelnie jak Dario z tym swoim kreacjonizmem  Laughing
A co ma docierać?
Kolo się najadł żółtek i rozkodował coś, co nie wiadomo nawet czy było zakodowane?!
Oj, Zyonku, giligili Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2069 : 2013-10-09, 17:55:14 »

To tak jak z genomem. Podano do wiadomosci, znamy geny, jest gotowy plan, ale jak go czytac? Ale ten kto to rozkoduje dostanie klucz i dostep. I teraz trwa wyscig kto to pierwszy zrobi. Wtedy bedzie mozna leczyc, zabijac, mutowac, kombinowac. Teraz kapewu?  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2070 : 2013-10-09, 18:00:31 »

To tak jak z genomem. Podano do wiadomosci, znamy geny, jest gotowy plan, ale jak go czytac? Ale ten kto to rozkoduje dostanie klucz i dostep. I teraz trwa wyscig kto to pierwszy zrobi. Wtedy bedzie mozna leczyc, zabijac, mutowac, kombinowac. Teraz kapewu?  Laughing
Laughing
Daj już spokój Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2071 : 2013-10-09, 18:13:29 »

No daje daje, jeszcze zechcesz w napadzie pokory i milosierdzia "dac mi pod oko" i na co mi to?  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2072 : 2013-10-09, 18:20:44 »

No daje daje, jeszcze zechcesz w napadzie pokory i milosierdzia "dac mi pod oko" i na co mi to?  Laughing Laughing
Nie, ja z tych mało wierzących, a oni nieagresywni raczej Laughing
Boję się, że mnie zakręcisz i zamotasz i ja zacznę się interesować kto z kim sypiał i ile miał lat z jakiej starutkiej książki.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2073 : 2013-10-09, 18:24:12 »

To jest akurat najmniej istotne. Najistotniejsze jest to 3% i nic wiecej.  Cool Very Happy
Ale czytac warto
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2074 : 2013-10-09, 18:33:01 »

To jest akurat najmniej istotne. Najistotniejsze jest to 3% i nic wiecej.  Cool Very Happy
Ale czytac warto
Trzykrotnie przeczytałem Biblię, każdą w innym tłumaczeniu, Wedy mam na stałe w użyciu, a do głowy by mi nie przyszło "interpretować", coś co napisali różni ludzie, w różnym czasie, o zupełnie innym obrazie otaczającego świata.
Ale ja jestem na takim levelu, że nawet jak wejdę na drabinę, to gdzie mi tam do Twojej podłogi Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2075 : 2013-10-09, 18:51:51 »

Znaczy sie skrobiesz od spodu w dno?  Laughing Ja apsolutnie nie twierdze nic a nic podnadto co twierdze ....ale pomysl  Cool(zabrzmialo odpowiednio dariowato?)  Laughing
To, ze ci nie wpadlo do glowy, zeby intepretowac to win siebie nie mnie albo kogos innego.

W technikum mialem pania od polskiego, ktora trylogie Tolkiena interpretowala tak, ze Sauron przedstawial sily komunizmu. Mimo, ze przeczytalem to kilka razy conajmniej, nie wpadla mi do glowy taka intepretacja. Ale z tym zdaniem sie spotkalem nieraz i okazala sie ona nie tak calkiem odosobniona, a w dodatki sam Tolkien byl ponoc zajadlym wrogiem tego ustroju.

Inny przyklad to Diuna. Uwazasz, ze pierwsze tomy to taka sobie sf-bajka? Blah, okazuje sie, ze nie, bo wlasnie to jest taki "kod" na tema religii.
Mistrz i Malgorzata? Nie ma kodu?

Ksiazki z "kodem" z reguly sa wielokrotnego uzytku, kazdy nastepny raz to wejscie do prawie tej samej rzeki ale nie tej samej. Nie sa dla glupich, ktorzy poza wierzchnia wartswa nie widza nic wiecej. Widac jednak tworcy maja takie wlasnie cele.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2076 : 2013-10-09, 19:09:50 »

Ja też nic ponadto nie twierdzę Laughing
Nie interpretuję, bo jest tyle możliwości, że głowa boli.
Radziowe wypowiedzi też możesz sobie interpretować jak chcesz i będą Ci wychodziły różne rzeczy w zależności od humoru i doświadczeń życiowych.
A Ty nie interpretujesz jego wypowiedzi Very Happy
Ja nie interpretuję Pism.
Łapiesz?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2077 : 2013-10-09, 19:15:02 »

Jasne, ze lapie, wszystko to kwestia motywacji, imperatywow, checi etc. Jezeli ktos nie chce to nie zmienia nic, jezeli go nie ciekawi to nie zajrzy za kolejny rog, bo mu tutaj dobrze. Co nie zmienia faktu, ze fakty moga byc zupelnie inne a rog jednak nie jest koncem aktualnego swiata. Popatrz na Daria, za rok bedzie 100 lat od 1914 czyli daty kluczowej, tylko 144 tysiace bodajze dostapi. I chociaz nic sie nie stalo, to niektorzy z braku zajscia tego faktu robia fakt, co teoretycznie od strony logicznej jest calkiem sluszne, wszak stwierdzenie jakiegos braku jest faktem ale tylko jego stwierdzenie a nie ten brak  Cool Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2078 : 2013-10-09, 19:21:02 »

Jasne, ze lapie, wszystko to kwestia motywacji, imperatywow, checi etc. Jezeli ktos nie chce to nie zmienia nic, jezeli go nie ciekawi to nie zajrzy za kolejny rog, bo mu tutaj dobrze. Co nie zmienia faktu, ze fakty moga byc zupelnie inne a rog jednak nie jest koncem aktualnego swiata. Popatrz na Daria, za rok bedzie 100 lat od 1914 czyli daty kluczowej, tylko 144 tysiace bodajze dostapi. I chociaz nic sie nie stalo, to niektorzy z braku zajscia tego faktu robia fakt, co teoretycznie od strony logicznej jest calkiem sluszne, wszak stwierdzenie jakiegos braku jest faktem ale tylko jego stwierdzenie a nie ten brak  Cool Very Happy
Dokładnie.
Pewne rzeczy mnie nie interesują, ale nie robię tego, bo o tym nie wiem, ale z premedytacją, bo lubię nudę Laughing
Ponoszę też ewentualne konsekwencje swojego braku zainteresowania.
Ale wiem kto to Melosi i jak długo żył Noe.
I wiem, że nie chcę tego rozszerzać.
Tak samo jak wiem co to homoseksualizm, ale nie muszę się przespać z facetem, by wiedzieć, że jestem hetero.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56031


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #2079 : 2013-10-10, 08:46:33 »

Ksiazki z "kodem" z reguly sa wielokrotnego uzytku, kazdy nastepny raz to wejscie do prawie tej samej rzeki ale nie tej samej. Nie sa dla glupich, ktorzy poza wierzchnia wartswa nie widza nic wiecej. Widac jednak tworcy maja takie wlasnie cele.

Z kodem są napisane książki Doktora, jest tam wiele ukrytych formuł, ale tylko nieliczni je rozkodowali Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 ... 297 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.