forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-19, 23:37:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
661805 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1443954 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #180 : 2009-03-04, 15:25:49 »

MARI  co do dołkow to ich jak wiesz w życiu nie brakuje. Małe dzieci piją mleko a duże wypijają krew.Ale jakoś sobie dawalam rade . Nie ma jak to rozmowa.Moja rodzina wie że jak ja powiem CHOLERA to mama jest już zdenerwowana.
Niestety nie mogę pić śmietany i jesc sernika, Oj lzy mi się odrazu leją Surprised. Ale jeszcze troche cierpliwości , myślę że za bardzo zasmieciłam swój kochany brzuszek . Mad
Mam taką NADZIEJE że kiedyś będę mogla to jesć
Jak narazie nawet nie chcę robić sobie badań na cholesterol. jeszcze poczekam.


Nareszcie widać wiosnę. Serducho mi się cieszy Laughing że nareszcie będę sie trochę ruszać, i lepiej się czuć.

ADAMPIO te twoje przepisy na omlety są takie pyszne , ale musze zamiast smietany dodawać trochę wody ,a to nie jest już to samo.
W naszym regionie jest slodka  smietana 30% /ale rzadka/ natomiast 36% jest też slodka tylko gęsta /dzięki dodatkom/.
MARI  mam nadzieję ze jesteście już zdrowi.


Adamgraza, nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Z woda tez mozna, najwazniejsze, ze smakuje. A jezeli jesz ser to poloz na omleta ser i sprawa zalatwiona....no chyba, ze rotujesz mleczne.
Dzieki.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #181 : 2009-03-04, 22:01:34 »

  ADAMPIO niestety omlet z woda to nie jest to samo co ze smietaną.Ogromna roznica. Ten ze smietana jest duzy wyrosnięty, a ten z woda to taki nalesniczek . Niestety nie moge również serów .MOże kiedyś. Nawet nie wiesz jak mi smakuja te twoje omlety. Jak narazie to dla mnie marzenie , jeśc je codziennie.Ale jeden na tydzień........ Zobaczymy co bedzie ? jeszcze jestem cierpliwa.  Czyżby to miał być koniec dla mnie na te frykasy. Kocham sery!!!!!!!! No i jak dalej bez nich zyć?
Zjadlam dziś małe kiwi . Po pół godziny juz pierwsze kichnięcie. No mozna sie czasem zalamać.Nie wielki wybor mi zostaje. Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #182 : 2009-03-04, 22:11:50 »

  ADAMPIO niestety omlet z woda to nie jest to samo co ze smietaną.Ogromna roznica. Ten ze smietana jest duzy wyrosnięty, a ten z woda to taki nalesniczek . Niestety nie moge również serów .MOże kiedyś. Nawet nie wiesz jak mi smakuja te twoje omlety. Jak narazie to dla mnie marzenie , jeśc je codziennie.Ale jeden na tydzień........ Zobaczymy co bedzie ? jeszcze jestem cierpliwa.  Czyżby to miał być koniec dla mnie na te frykasy. Kocham sery!!!!!!!! No i jak dalej bez nich zyć?
Zjadlam dziś małe kiwi . Po pół godziny juz pierwsze kichnięcie. No mozna sie czasem zalamać.Nie wielki wybor mi zostaje. Sad


Nie zalamoj sie. Przyjdzie czas bedzie pora Wink
Aby taki "wodny" omlet byl bardziej pulchny przykryj patelnie w czasie smazenia. Bedzie troche wyzszy.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #183 : 2009-03-04, 22:38:32 »

Grażynko  Very Happy Ty masz marzenia związane z wciąganiem omlecika a ja na własne życzenie nie robiłam jeszcze ani razu buuu poza ostatnim ...wyszło mi takie coś...niepodobne do niczego (oczywiście bez przykrycia) . Spróbowałam i wylądował tam gdzie królowie piechotą chadzają .

Adampio Tylko się nie przerażaj bo nie Twój przepis ! Twisted Evil. Mam od wtedy lekki odwrót myśli i rączek od patelni .
Jednak wszystko może się zmienić ?! ...tylko powiedz mi od którego zacząć ...znajdę go..nie ważna skala trudności  Razz ino co by zachwycił moje i męża podniebienie ...oczywista bez mąki ...noo mogę czasami trochę odpuścić hi,hi.

ps.  Grażko kochana to przez Ciebie ..Twoja wina ,ze narobiłaś mi smaka.
Oczywiście jeszcze kuracja uzdrawiania trwa , ale nie ma to jak wspólnie na siebie poszczekać ...pokaszleć i pogorączkować ...pijemy kilka szklanic rosołku ...też Twoja wina !!!.


 Smile Mari
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #184 : 2009-03-05, 07:04:59 »

hihihi ten omlecik pod przykrywką to takie oszustwo. Jak go przerzucasz na talerzyk to on od razu robi WIELKIE KLAP.
Niestety żeby dłużej móc popatrzeć na JEGO WYSOKOSC trzebaby podgrzać talerz. Laughing

Mari nie ma to jak rosołek w czasie choroby Very Happy Na moim targu zabrakło kur.Pani u której kupuje jaja dopiero na piatek mi przywiezie.

Mari żebys nastepnego JEGO WYSOKOŚCI nie wywalila do smieci to zrób pierwszy bez dodatkow.
Jajo kilka zółtek plus łycha smietany 36% no i oczywiście na patelni rozpuśc maslo .
A potem pójdzie jak z płatka. Życze powrotu do zdrowia Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #185 : 2009-03-05, 07:17:28 »

Mari, wejdz na kuchniue optymalna, znajdz "Omlet Mari" i zrob go na patelni 24 cm. Bedzie, po zlozeniu 5 cm gruby.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #186 : 2009-03-05, 11:05:45 »

Nie wiem czy się cieszyć ale chyba tak  Smile .
Przy okazji tej grypy (nie chorowałam na grypę z 15 lat) wyleczyłam sobie ten wstrętny biały nalot na języku , którego szorowałam od 3 lat namiętnie zdrapką (przy szczotce do zębów) .
Nic nie pomagało ...myślałam ,że przy zmianie żywienia mi przejdzie ..jednak w minimalnym stopniu się ta dolegliwość zmniejszyła a dziś ? ! hi!
mogę chodzić i się chwalić . No ...zobaczymy na jak długo . Wszyscy wszem i wobec opisują ,że grzybki rosną przy węglach i wiecie co ? ...trochę zaczęłam wątpić ...a antybiotyk załatwił to w tydzień..i już nic nie wiem Sad...

Grażynko uśmiałam się z Twojego postu ..szczególnie  z tego wielkiego klap..bo właśnie mi tak wyszło wtedy.

Adampio   wezmę calówkę i zmierzę hi,hi  Twisted Evil.


 Wink


ps. znowu muszę się brać za odkurzanie ...po cholewę ja zgodziłam się na ten zabieg zaćmy ..on teraz wszystko widzi i już wynajduje robotę ...malowanie sypialni ...




Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #187 : 2009-03-05, 20:59:49 »

MARI jeżeli tego jeszcze nie oglądaliście to bardzo proszę .Chętnie takie rzeczy ogladam ,stymulują mnie do dalszej walki z pokusami.Kiedy ja się nauczę wstawiać linki . No nie ma mnie kto nauczyć.
Wejdz na YOU TUBE i wpisz PO PROSTU NA SUROWO-COFANIE SIĘ CUKRZYCY W 30 DNI.

Milego oglądania ....... a jest tego 9 cześci Laughing
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #188 : 2009-03-05, 21:30:05 »


Wejdz na YOU TUBE i wpisz PO PROSTU NA SUROWO-COFANIE SIĘ CUKRZYCY W 30 DNI.

Milego ogl±dania ....... a jest tego 9 części Laughing
Zapewne o ten materiał chodziło, reszta części w okienku na stronie.
http://www.youtube.com/watch?v=AhJlli6Z15U&feature=related
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #189 : 2009-03-05, 22:20:26 »

Mari, czy robilas omleta nazwanego Twoim imieniem? Jest superowy.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #190 : 2009-03-05, 22:40:10 »


Wejdz na YOU TUBE i wpisz PO PROSTU NA SUROWO-COFANIE SIĘ CUKRZYCY W 30 DNI.

Milego ogl±dania ....... a jest tego 9 części Laughing
Zapewne o ten materiał chodziło, reszta części w okienku na stronie.
http://www.youtube.com/watch?v=AhJlli6Z15U&feature=related

wlaczylam sobie, zeby spojrzec tak pogladowo
tlumaczenie bomba  Confused Shocked
np. grease = skills, whatever.....


Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #191 : 2009-03-05, 22:43:59 »

Adampio jesteś KOCHANY  Wink.
Będę robić w piątek ..jutro bo jadę do mojej mistrzyni kuchni ..do mamuśki ..no i jajka wiejskie wreszcie bo przez ostatni okres nie miałam jak sobie załatwić.
Wreszcie zrobiłam bunt niewolnicy i wymieniłam sprzęcior agd ..
-lodówę z czterema wielgaśnymi szufladami na mrożonki ...oj! moje marzenie od kiedy przeszłam na znaną nam dietkę Twisted Evil
i porządny piekarnik . Teraz to i ja poszaleję . Nie zobaczą mnie w sklepie mięsnym oj nie!.
'Nagram' sobie rolnika coby mi "tuszonkę " uchował i jak ktoś mi podpowiedział to biednego, bo właśnie taki nie będzie zwierzaka dokarmiał jakimś drogim paskudztwem , tylko tym co sam zasieje i zasadzi ...

Zdam Ci relację w niedzielę ...tam gdzie jadę to sołtys na noc asfalt zwija ...czysta żywa natura ....las , las , rzeka , las ,i  
6 numerów nadanych oficjalnie przez gminę ...
Co ciekawe dowiedziałam się ,że będą w tym roku mieli darmowy internet a ja?! co dziecko od niechcianej macochy ,że muszę płacić ! wrrrrr..

Miłego , ale jak wiem aktywnego wypoczynku ....jestem zszokowana ilością "basenów" ...pozdrowienia i podziw od męża , bo o ćwiczeniach mówi od września hi,hi .

 Smile




Grażynka startuję oglądać  Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #192 : 2009-03-05, 23:15:28 »

wlaczylam sobie, zeby spojrzec tak pogladowo
tlumaczenie bomba  Confused Shocked
np. grease = skills, whatever.....

ps.
no ladny ten kucharz, ale jedzenie okropne na tej "japonskiej"  Cool
wiem, bo tak kiedys jadlam... trawe... "rabbit food"... to juz wole nic nie jesc

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #193 : 2009-03-08, 17:57:43 »

1. o marchewce ...surowej ,że nie nada  Smile .
... nie rusza poziomów cukru  a jeśli do tego jest kawałek karkówki nawet spada .
2. pod okiem kępki żółte...krecha.. a wiemy czego to jest skutek...wysoki zły !.

1. Jak marchewka "wchodzi" bez wywoływania problemów to bardzo dobrze.
2. Jak nie przeszkadzają w widzeniu...

Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #194 : 2009-03-09, 20:18:03 »

Mari, czy robilas omleta nazwanego Twoim imieniem? Jest superowy.
Jest mniamniuśny ! , ale tylko dla mnie  Smile, chyba od dziś zacznę rotować męża , bo ucieka mi ostatnio przed jajkami Very Happy .

Jutro  omlecik z chili ...dla przeziębionych ...całe szczęście ,że uwielbiam tę przyprawę i wiem ile mogę mniej więcej wsypać ...początki nauki jej były ostre  Shocked.
Jedno mnie zaskoczyło ..omlecik z czekoladą ...jak na razie to nie mam wyobrażenia smakowego ..naprawdę !.

pozdrawiam M.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #195 : 2009-03-09, 21:26:25 »

Mari, czy robilas omleta nazwanego Twoim imieniem? Jest superowy.
Jest mniamniuśny ! , ale tylko dla mnie  Smile, chyba od dziś zacznę rotować męża , bo ucieka mi ostatnio przed jajkami Very Happy .

Jutro  omlecik z chili ...dla przeziębionych ...całe szczęście ,że uwielbiam tę przyprawę i wiem ile mogę mniej więcej wsypać ...początki nauki jej były ostre  Shocked.
Jedno mnie zaskoczyło ..omlecik z czekoladą ...jak na razie to nie mam wyobrażenia smakowego ..naprawdę !.

pozdrawiam M.



O Juzu, nie zmuszaj meza do omleta, zrob mu...............jajecznice Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #196 : 2009-03-12, 17:10:13 »

Mam dane osoby z cukrzycą typu I. Wyleczony Dietą Optymalną.
Cukrzyca stwierdzona w listopadzie 2008 , pobyt w szpitalu, cukry w porywach do abstrakcyjnie wysokich poziomów w mg% (nie wiem jak można takie poziomy przeżyć).
60j.m. insuliny na dobę. Wszyscy lekarze twierdzą, że insulina będzie pobierana do końca życia...
Miał chyba jakąś jeszcze dobrze fukkcjonującą komórkę mózgową i przeszedł na DO. Od końca stycznia bez insuliny do teraz i nadal.
Niesamowite w tym jest to, że medycyna akademicka mówi coś innego i jest w tym zdeterminowana (zdecydowana), a życie pisze inne scenariusze.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #197 : 2009-03-12, 17:35:00 »

U w/w cukry poranne poniżej 100mg%, utrzymują sią takie codziennie, glukoza po posiłkach najwyżej 135mg%, powtarzalnie, od końca stycznia do teraz.
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #198 : 2009-03-12, 18:08:44 »

Lekarko a moze masz cukrzyka z typem 1 -insulinozaleznym co juz pare lat cukrzyce mial i sie wyleczyl przy DO ??  Shocked-bo jeszcze nigdy nie slyszalam,pozdrawiam lilek
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #199 : 2009-03-12, 18:33:39 »

Lekarko a moze masz cukrzyka z typem 1 -insulinozaleznym co juz pare lat cukrzyce mial i sie wyleczyl przy DO ??  Shocked-bo jeszcze nigdy nie slyszalam,pozdrawiam lilek

podeirzewam, ze jeszcze bedzie duzooooo rzeczy o ktorych nie slyszales/as..lilek. Jestes w dziale ZO a nie w leczenie konwencjonalne Laughing Sam mam znajoma, ktora po przejsciu na "jej" ZO, nie bierze insuliny.

A popatrz na mnie, nie bralem, nie biore i brac nie bede!!!!! Very Happy   Oczywiscie zartuje, bo czasami trzeba wyluzowac, tak ?
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 16 zapytaniami.