forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-17, 11:02:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
661702 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Przewlekłe zapalenie migdałków
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 46 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przewlekłe zapalenie migdałków  (Przeczytany 612653 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #180 : 2007-05-07, 21:17:15 »

O.dlaczego tak uporczywie trzymasz sie opcji usuniecia migdalow??
dlaczego nie chcesz zlikwidowac zapalenia migdalow zmiana diety,
co i gdzie cie tak goni??? Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #181 : 2007-05-07, 21:28:13 »

Ola się zapewne przejmuje powiększonymi węzłami chłonnymi ,stąd ta decyzja o usunięciu migdałów.
Dlatego poradziłam jej ,aby do momentu zabiegu ich nie ruszała!
Ola!!! Moja córka też miała powiększone te węzły i też było wskazanie do usunięcia ,ale się nie zgodziłam!
Wprowadziłam leczenie homeopatyczne i dietę i jest ok. Teraz zajada omlety , zupy na wywarze z kości ,mięso ,ryby.Pieczywa prawie w ogóle-nie lubi.

Wypróbuj to! Ola! Nie jest sztuką wycięcie czegoś,sztuką jest pominięcie tego ,a zastosowanie leczenia naturalnego.

Napisz ile masz lat. Mojej koleżanki córka (8 lat) ,też miała usuwane migdały ,bo chorowała na anginy .Po usunięciu migdałów zaczęła chorować na zapalenie płuc  Confused Myślę ,że migdały ,stanowią barierę ochronną,są potrzebne .
Zapisane
olunia
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #182 : 2007-05-08, 19:55:50 »

Mam 22 lata.
W zasadzie to chcialam sie pozbyc migdałow, gdy pojawily sie te powiekszone wezly, ale mam tez inne dolegliwosci, jak np. bole stawow i obawiam sie ze migdaly moga stac sie przyczyna klopotow z nerkami, sercem itd
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #183 : 2007-05-09, 14:56:38 »

Ola,jedno musisz zrozumiec,Twoje wszystkie dolegliwosci wynikaja z niewlasciwego odzywiania,
zmien natychmiast sposob odzywiania,bo rzeczywiscie bedziesz miala problemy ze zdrowiem,
w Twojej diecie przewazaja weglowodany,zrezygnuj z wszelkich macznych produktow i cukrow,
co powinnas jesc i ile znajdzies w postach naszej lekarki tutaj na forum,
to nowe jedzenie nie jest wcale skomplikowane,trzeby tylko chciec inaczej jesc. Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #184 : 2007-05-09, 15:00:04 »

Mam 22 lata.
W zasadzie to chcialam sie pozbyc migdałow, gdy pojawily sie te powiekszone wezly, ale mam tez inne dolegliwosci, jak np. bole stawow i obawiam sie ze migdaly moga stac sie przyczyna klopotow z nerkami, sercem itd

Ola ,jak możesz pisać ,że chciałaś sie pozbyć migdałów? Przecież to taka sama potrzebna "rzecz" jak ręka czy noga.
 
A masz jakieś problemy z nerkami i sercem?

Jak miałam 22 lata ,też chorowałam ciągle na anginy ,tak do około 25 roku życia. Potem jak ręką odjął.
Stawy też mnie bolały.Szczególnie ,nadgarstki ,staw skokowy .Jakos potem przeszło.
Ale trudno- jak to się mówi. Twoje zdrowie i Twoja decyzja.Ty znasz siebie lepiej ,nikt przez net nie jest w stanie zobaczyć Ciebie i określić Twoje dolegliwości.
Przynajmniej posłuchaj jednego i do momentu usunięcia migdałów nie dotykaj tych węzłów.

  I myślę(i to jest najważniejsze) ,że gdybyś chociaż spróbowała zmienić dietę ,bo stawy mogą Cię boleć również ze złego składu Twojego pożywienia ,to wszystko "poszłoby " w dobrym kierunku.
Pozdrawiam Ola ,cierpliwości życzę!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #185 : 2007-05-09, 15:21:21 »

I jeszcze jedno Olu.
Powiększone migdały czy węzły chłonne nie są chorobą samą w sobie.
Powiększenie ich jest objawem "czegoś".
I co da wycięcie? Pozbędziesz się jedynie objawu ,a przyczyn nie.

Także zastanów się dobrze nad tą decyzją.
Jak sie niepokoisz idź do innego lekarza,zobaczysz ,co on powie.
Szukaj przyczyn powiększonych migdałów ,węzłów chłonnych i   zmień to żywienie  Olu! .
Zapisane
olunia
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #186 : 2007-05-09, 16:06:01 »

Lekarze twierdza ze znalezli przyczynę tych węzlów - czyli wlasnie przewlekly stan zapalny migdalow. Zrobilam teraz jeszcze wymaz z migdalkow i zobaczymy co bedzie dalej... A diete powoli zmieniam - trudno tak z dnia na dzien - ograniczam na razie pieczywo i slodycze...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #187 : 2007-05-09, 17:10:40 »

Taaak. Coś wiem na temat ognisk zakażenia. Z racji wykonywanego od 19 lat zawodu laryngologa, większość czasu w Klinice Laryngologicznej.
Jak się zmieni dietę ropa przestaje wyciekać (też istotne z jaką bakterią mamy do czynienia), czopy naskórkowo-bakteryjne znikają.
I jak wtedy wyglądają te "ogniska"? A jak na stałe się zmieni dietę - to "ogniska" przestają być ogniskami?
O wycinaniu migdałków z powodów internistycznych też można by długo  Smile .
Katik, 1.można wziąć jeden zastrzyk, można 14. 2.Powtarzać? Ja jestem zwolenniczką DO. Zastrzyki - do powtarzania - są dla wytrwałych PRZECIWNIKÓW ZMIAN  Very Happy .3. Nie przerywamy. Injekcje należy wstrzymać jedynie przy temp. powyżej 37,6, gruźlicy i rozpoznanym nowotworze.
Olunia, Bioptron, ja jestem raczej za modlitwą (żartuję). Chodzi i jakiekolwiek formy relaksacji, wyciszenia i oczywiście DO!

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #188 : 2007-05-09, 17:47:12 »

  A diete powoli zmieniam - trudno tak z dnia na dzien -   ograniczam na razie pieczywo i slodycze...


Olu,jeśli do tej pory w Twoim pożywieniu dominowały pieczywo i słodycze ,to nie dziw się ,że tak często dopadały cię infekcje.
Miałam to samo.Wpadłam w "sidła" słodyczy i chorowałam non stop na anginy  i non stop brałam antybiotyki.
Pisałam Ci ,że to trwało do ok 25 r.ż. Potem jak ręką odjął .
Piszesz ,że trudno Ci jest zrezygnować z pieczywa i słodyczy z dnia na dzień.Tak samo Olu nie oczekuj,że węzły chłonne Ci się zmniejszą z dnia na dzień .Powoli i spokojnie.Dobrze by było jednak odstawić to od razu .
Ola ,odstaw te węglowodany(cukry proste) ,przecież one są najlepszą pożywką dla bakterii itp.To dlatego tak często chorujesz.
Przemyśl ,to wycinanie . Zmień dietę. Powoli ,spokojnie powinno się wszystko ustabilizować  Smile .
Pozdrawiam Cię.
Zapisane
madzik120
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #189 : 2007-05-13, 20:08:37 »

a ja mam pytanie trochę z innej beczki, cco pijecie???? Czy mozna pić dowolnie herbatki ziolowe i owocowe, oczywiście bez curk. które polecacie a co nie dziala na was korzystnie???
Co do powiększonego węzła chłonnego, jestem na diecie zaczynałam czuc się lepiej ale wczoraj troszkę powiało mnie po uszach i dzisiaj to samo:ból z lewej storny glowy, zatykanie ycha, wydzielina za migdałem. macie jakieś sposoby???dlaczego tak węzły reagują na wiatr?U was też tak jest?pozdrowienia
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #190 : 2007-05-13, 20:16:50 »

... ale wczoraj troszkę powiało mnie po uszach i dzisiaj to samo:ból z lewej storny glowy, zatykanie ycha, wydzielina za migdałem. macie jakieś sposoby???dlaczego tak węzły reagują na wiatr?U was też tak jest?pozdrowienia

Witaj.Ja mam podobny problem jeśli chodzi o wrażliwość na wiatr.
Jeśli nie mam zakrytej głowy i uszu ,gdy jest wiatr ,to na drugi dzień mogę się spodziewać bólu.
Właśnie wczoraj bolały mnie węzły chłonne kolo uszu- od wiatru,ale jakoś samo przeszło-dziś nie boli  Smile .

Kiedyś miałam taki sposób na te węzły; wcierałam sobie w bolące miejsca spirytus bursztynowy lub maść kamforową.Myślę ,że pomagało ,bo ból przechodził.Teraz jednak tego nie robię.
Pozdrawiam.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #191 : 2007-05-13, 20:27:29 »

Ale w sumie to ja nie mam węzłów powiększonych ,tylko gdy jak mnie przewieje to mnie pobolewają ,ale to nie jest dotkliwy ból ,nie muszę brać leków. Taki delikatny ból...
Bolał mnie węzeł chłonny i miałam powiększony gdy ósemka(ząb) nie chciała mi wyrosnąć do końca i co jakiś czas dochodziło do zapalenia kieszonki dziąsłowej.Wtedy to "chodziłam po ścianach" z bólu .Aż w końcu podjęłam męską decyzję i w końcu wyrwałam ósemkę i od tamtego czasu mam spokój z węzłami.
Zapisane
olunia
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #192 : 2007-05-13, 21:31:25 »

Kurcze... a moze te moje wezly to tez od osemki, bo ja tez mam niewyrznietą do konca i czasem cos tam pobolewa, ale nie bardzo, ale w sumie to juz jest drugie ognisko zapalne...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #193 : 2007-05-13, 22:12:33 »

Ola ,być może ,trzeba sprawdzić u stomatologa .U mnie ewidentnie ból i powiększenie węzła było od ósemki.Usunęłam i problem sie skończył.
Ósemkę miałam całkiem zdrową ,ale przez to ,że nie mogła sie wyrżnąć do końca ,powstała taka kieszonka dziąsłowa,trudno było dojść do niej szczoteczką i czasem dochodziło do zapalenia dziąsła  i powiększenia węzła.
Sprawdź u stomatologa.
Pozdrawiam.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #194 : 2007-05-13, 22:22:59 »

.........trzeba sprawdzić u stomatologa.............

O !!!!!!!!!!!! Shocked
Cos niesamowitego, radzisz aby stomatolog rozwiazal ten problem? Shocked

A co na to teoria ZO ?  Mr. Green

Lal ja tylko zartowalem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Tak na marginesie, chcialem elmo zadac tobie jedno pytanie na serio?
Czy moge i........?  Very Happy

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #195 : 2007-05-13, 22:53:57 »

Ale w sumie to ja nie mam węzłów powiększonych ,tylko gdy jak mnie przewieje to mnie pobolewają ,ale to nie jest dotkliwy ból ,nie muszę brać leków. Taki delikatny ból...
Bolał mnie węzeł chłonny i miałam powiększony gdy ósemka(ząb) nie chciała mi wyrosnąć do końca i co jakiś czas dochodziło do zapalenia kieszonki dziąsłowej.Wtedy to "chodziłam po ścianach" z bólu .Aż w końcu podjęłam męską decyzję i w końcu wyrwałam ósemkę i od tamtego czasu mam spokój z węzłami.
Ola ,być może ,trzeba sprawdzić u stomatologa .U mnie ewidentnie ból i powiększenie węzła było od ósemki.Usunęłam i problem sie skończył.
Ósemkę miałam całkiem zdrową ,ale przez to ,że nie mogła sie wyrżnąć do końca ,powstała taka kieszonka dziąsłowa,trudno było dojść do niej szczoteczką i czasem dochodziło do zapalenia dziąsła  i powiększenia węzła.
Sprawdź u stomatologa.
Pozdrawiam.
.........trzeba sprawdzić u stomatologa.............

O !!!!!!!!!!!! Shocked
Cos niesamowitego, radzisz aby stomatolog rozwiazal ten problem? Shocked

A co na to teoria ZO ?  Mr. Green

Lal ja tylko zartowalem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Tak na marginesie, chcialem elmo zadac tobie jedno pytanie na serio?
Czy moge i........?  Very Happy




grizzly czytałeś moje posty? a może nie potrafisz? Nie zaśmiecaj przynajmniej tego wątku.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #196 : 2007-05-13, 23:37:08 »

grizzly czytałeś moje posty? a może nie potrafisz? Nie zaśmiecaj przynajmniej tego wątku.

Wyczytalem z twoich postow, ze stosujesz tzw. "Japońska diete".
Moje pytanie dotyczy wlasnie tego.
Od jak dawna stosujesz?

BTW Co sie zloscisz? Very Happy
Po prostu pytam jak czlowiek Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #197 : 2007-05-14, 08:48:50 »

.
Od jak dawna stosujesz?


Trzeba było pytać bez podjazdów  Cool .
DJ stosuję od 4 lat ( dokładnie nie napiszę Ci od kiedy zaczęłam)  Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #198 : 2007-05-14, 09:50:28 »

Trzeba było pytać bez podjazdów  Cool .
DJ stosuję od 4 lat ( dokładnie nie napiszę Ci od kiedy zaczęłam)  Wink

Pozdrawiam elmo Very Happy
Dziekuje za odpowiedz.

Prawde mowiac, to stosujesz najbardziej "zweryfikowana" ze znanych  diet  na swiecie.
po prostu, ta dieta dziala !!!!!! i efekt to  zdrowie i dlugie zycie (jest Long Life).

Jestem ciekawy czy dokonalas wyboru tej diety (japonskiej), 
kierujac sie obietnica zdrowia i dlugosci zycia?

Czy zadecydowaly inne czynniki i jakie?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Przewlekłe zapalenie migdałków
« Odpowiedz #199 : 2007-05-14, 10:06:57 »

Trzeba było pytać bez podjazdów  Cool .

Tak na marginesie to uwazam Ciebie elmo,
za jedna z najbardziej sympatycznych osob na forum Very Happy
Gdyby Ciebie nie  bylo tu,
na tym forum, to  byloby bardziej "szaro  i smetnie"

przesylam dla Ciebie garsc  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 46 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 16 zapytaniami.