forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-18, 03:20:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
661730 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1443167 razy)
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1780 : 2011-12-13, 05:16:22 »

Smile Odpowiedź dla Stata
Nie zmieniaj niczego w przygotowanych jadlospisach. Stosuj je przez 2-3 tygodnie. Myślę o jadłospisach z zawartością wszystkich podstawowych składników tj B,T, W. Ewentualne przesunięcie produktów białkowych z kolacji do śniadania i obiadu może mieć miejsce dopiero wtedy, gdy poziom cukru na czczo byłby za wysoki i nie miał tendencji do ustabilizowania się.
   Trafnie rozpoznałeś: zasady żywienia optymalnego są trudniejsze niż np. żywienia tradycyjnego czy niskowęglowodanowego. Dr Jan Kwaśniewski produktów roślinnych nie poleca, ale zalecana skrobia węglowodanowa występuje w produktach roślinnych. Ziemniaki i warzywa to za mało w przypadku leczenia cukrzycy, kiedy owoce jagodowe oraz optymalne desery i smakołyki są na czas leczenia wyeliminowane. Produkty zbożowe zawierają gluten, zatem nie są wskazane. Pozostaje kasza jaglana i gryczana, bez glutenu. W 100g kaszy jaglanej jest 69g węglowodanów, w 25g - 17,2g W. Nie są mi znane przeciwskazania do stosowania tego typu skrobii.Chętnie przeczytam wypowiedzi forumowiczów.
Stat, bądź nadal optymistą i miej nadzieję na wyleczenie! Trudne dyskusje już za nami. Teraz będziemy Ci tylko podpowiadać jak unikać błędów w żywieniu optymalnym.         Pozdrawiam                          Wanda               s

Dziękuję Wandziu ponownie za tą odpowiedź.

Na wstępie chciałem Ci powiedzieć, że postępujesz jak zawodowy informatyk, a mianowicie swoje wypowiedzi zaopatrzasz zwrotem jak " Odpowiedź dla ...". Dzięki takiemu unikalnemu zwrotowi będzie można Twoje odpowiedzi łatwo wyłowić spośród wielu milionów innych. Spróbujmy:
1. http://www.google.pl/search?num=50&hl=pl&rlz=1G1GGLQ_ENPL268&qscrl=1&q=%22Odpowied%C5%BA+dla+Stata%22+site%3Aforum.dr-kwasniewski.pl&oq=%22Odpowied%C5%BA+dla+Stata%22+site%3Aforum.dr-kwasniewski.pl&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=15319l15319l0l17607l1l1l0l0l0l0l101l101l0.1l1l0
albo
2. http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?action=search;advanced

W tym drugim przypadku tylko 1-dna strona odnaleziona - nie wiem dlaczego, ale wyszukiwarki mają też swoje kaprysy - w przyszłości będą jednak chyba lepiej działać.

Właśnie odświeżyłem sobie w pamięci pewien bardzo ciekawy wniosek dr-a Kwaśniewskiego, którym chciałbym się z Tobą podzielić. Cyt. " ... w przyrodzie nie występują produkty zawierające jednocześnie białko, tłuszcz i węglowodany. Wniosek nasuwał sie sam: gdyby Natura przewidziała, że jakieś zwierzę może żywić się białkiem, tłuszczem i węglowodanami jednocześnie to stworzyłaby takie produkty! Nie uczyniła tego, zatem wykluczyła możliwość spożywania pokarmów naturalnych zawierających te 3 składniki." ("Dieta Optymalna" - "Nowe Wydanie", Jan Kwaśniewski, Marek Chylinski, Katowice, 1997)  Rodzi się więc pytanie - Czy my na pewno postępujemy dobrze komponując nasze posilki w ten sposób, że zawierają wszystkie 3 skladniki odżywcze (B, T i W). Niektórzy nawet sugerują, żeby w każdym posilu zachować to samo B/T/W. Ciekawe jak to wygląda od strony biochemii, czy ona popiera ten wniosek?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1781 : 2011-12-13, 07:33:24 »

No ja sadzę, że dr. Kwaśniewski się myli i skomponował niezdrowe jadlospisy, które mają w każdym posiłku białko, tłuszcz i węglowodany. Stat szukaj dalej a będziemy mieli w końcu zdrową dietę. Cool Wink
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1782 : 2011-12-13, 08:08:28 »

czego to czlowiek nie wymysli.aby byc 'zdrowym'. Na DD szybko by pomogli 1.5g B ,2g T powyzej 100g Ww dla mozgu, fruktoza,miodzio czemu nie,na surowo,rozdzielnie. A tak tak same katusze na DO Wink
Jak mozna tak 'poniewierac' swoje cialo . Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1783 : 2011-12-13, 08:11:42 »

I jak trudno jest zastosować DO gdy trzeba najpierw sprawdzać czy nie ma w niej błędów... Shocked Laughing może życia na to zabraknąć... Sad
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1784 : 2011-12-13, 08:14:02 »

Już na forum DD mają ubaw z tego wątku...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1785 : 2011-12-13, 08:26:54 »

Jeśliby ktoś nowy, chorujący na cukrzycę przeczytał ten wątek, to na pewno nie odważyłby się na próbę leczenia cukrzycy Dietą Optymalną. Tyle wykresów, studiowania biochemii, sprawdzania poprawności zasad DO... a cukrzyca jak miesiącami jest tak odejść nie chce... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1786 : 2011-12-13, 08:54:27 »

Już na forum DD mają ubaw z tego wątku...

I bardzo dobrze. Jaki jestem wdzięczny dobrymdzieciom za bezinteresowne propagowanie "merytoryczną krytyką" Diety Optymalnej!  Wink

PS
Nawet mogę wyznać publicznie, że osobiście nie stosuję diety mojego Teścia, aby tylko mieli o czym pogadać.
I pamiętać: teraz dla mózgu, naukowo potrzeba nie 120, a już 140g glukozy, co przy obecnej normie poziomu glukozy we krwi jest trudne do zrealizowania!  Laughing
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1787 : 2011-12-13, 10:24:33 »

No ja sadzę, że dr. Kwaśniewski się myli i skomponował niezdrowe jadlospisy, które mają w każdym posiłku białko, tłuszcz i węglowodany. Stat szukaj dalej a będziemy mieli w końcu zdrową dietę. Cool Wink

To pochwal się, że wiesz. Gdzie są te przepisy dla cukrzyków? Bo jak nie udowodnisz to na DD coś sobie pomyślą o Tobie...

Laughing Laughing Laughing

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1788 : 2011-12-13, 10:49:05 »

Chorym jadłospis powinien ustalić lekarz, dla każdego indywidualnie... Razz
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1789 : 2011-12-13, 10:52:51 »

Albo można stosować jadłospisy ogólne (dla zdrowych) z uwzględnieniem zaleceń dla cukrzyków. Ale to już trzeba umieć myśleć logicznie...i brać odpowiedzialność za siebie na siebie...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1790 : 2011-12-13, 13:56:51 »

Chorym jadłospis powinien ustalić lekarz, dla każdego indywidualnie...

I to nie przez drut!

PS
Internetowi z DD to nawet "myślą", że to jedna dieta dla wszystkich jest, bo tak pojmują czytany tekst.
I formuły do tego. Albo formuła "30g", albo formuła "0,8", a ostatnio formuła "300+100" jest w modzie.
Słowo "można" nie oznacza "trzeba".
No i podstawa wszystkiego: "sprzeczności" i "się myli"  Laughing
Otóż nie myli się!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1791 : 2011-12-13, 14:04:50 »

Cytuj
Albo można stosować jadłospisy ogólne (dla zdrowych)

A to nie ma jadlospisu dla troche chorych, bardziej i umierajacych?

No to ta Wasza dieta "Kwasniewskiego" jest do niczego. Laughing

Na innych forach maja jedna diete na wszystko!!! To dopiero jest dieta. Laughing

Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1792 : 2011-12-13, 18:17:06 »

Cytuj z: Stat
" ... w przyrodzie nie występują produkty zawierające jednocześnie białko, tłuszcz i węglowodany. Wniosek nasuwał sie sam: gdyby Natura przewidziała, że jakieś zwierzę może żywić się białkiem, tłuszczem i węglowodanami jednocześnie to stworzyłaby takie produkty! Nie uczyniła tego, zatem wykluczyła możliwość spożywania pokarmów naturalnych zawierających te 3 składniki." ("Dieta Optymalna" - "Nowe Wydanie", Jan Kwaśniewski, Marek Chylinski, Katowice, 1997)

Stat, ja myślę,że w tej wypowiedzi chodziło o łączenie paliw.Że nie ma produktów które jednocześnie zawierałyby i tłuszcze i węgle w równych proporcjach.W produktach żywnościowych są albo węgle jako paliwo albo tłuszcze, czy to roślinne czy to zwierzęce.No białko to jest w każdym produkcie w większej lub mniejszej ilości ale nie w takiej że stanowiłoby paliwo razem i z tłuszczem i z węglami w równych proporcjach.Białka w produktach jest tyle aby został spalony zawarty w nich tłuszcz.Mam nadzieje,że dobrze sie wyraziłam i nie zagmatwałam...
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1793 : 2011-12-13, 19:16:19 »

Cytuj
Albo można stosować jadłospisy ogólne (dla zdrowych)

A to nie ma jadlospisu dla troche chorych, bardziej i umierajacych?

No to ta Wasza dieta "Kwasniewskiego" jest do niczego. Laughing

Na innych forach maja jedna diete na wszystko!!! To dopiero jest dieta. Laughing


Chorym jadłospis powinien ustalić lekarz, dla każdego indywidualnie... Razz

Dziękuję za odpowiedź jasno oświeconym umysłom, ale czy próbujecie powiedzieć, że dr Kwaśniewski nie wydał chociażby listy artykułów podstawowych zalecanych lub nie zalecanych cukrzykom?
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1794 : 2011-12-13, 19:26:52 »

Cytuj z: Stat
" ... w przyrodzie nie występują produkty zawierające jednocześnie białko, tłuszcz i węglowodany. Wniosek nasuwał sie sam: gdyby Natura przewidziała, że jakieś zwierzę może żywić się białkiem, tłuszczem i węglowodanami jednocześnie to stworzyłaby takie produkty! Nie uczyniła tego, zatem wykluczyła możliwość spożywania pokarmów naturalnych zawierających te 3 składniki." ("Dieta Optymalna" - "Nowe Wydanie", Jan Kwaśniewski, Marek Chylinski, Katowice, 1997)

Stat, ja myślę,że w tej wypowiedzi chodziło o łączenie paliw.Że nie ma produktów które jednocześnie zawierałyby i tłuszcze i węgle w równych proporcjach.W produktach żywnościowych są albo węgle jako paliwo albo tłuszcze, czy to roślinne czy to zwierzęce.No białko to jest w każdym produkcie w większej lub mniejszej ilości ale nie w takiej że stanowiłoby paliwo razem i z tłuszczem i z węglami w równych proporcjach.Białka w produktach jest tyle aby został spalony zawarty w nich tłuszcz.Mam nadzieje,że dobrze sie wyraziłam i nie zagmatwałam...

Rozumiem, ale obserwując jak się żywią na wolności drapieżniki to widać, że  w jednym posiłku jedząą tłuszcze i białka zwierzęce jako pokarm główny (z upolowanej zwierzyny) a w innym może skubną trochę jakichś węglowodanów. Wydaje mi się, że tego razem w jednym posiłku nie łączą, chyba że węglowodany spożywają razem z żołądkiem ofiary.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1795 : 2011-12-13, 19:28:47 »

p.s.
Warto by się było temu przyjrzeć na jakichś filmach przyrodniczych.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1796 : 2011-12-13, 19:30:26 »

Co tu jest niezrozumiałego
Cytuj
Ponieważ insulina, zwłaszcza u chorych na cukrzycę typu II, znacznie bardziej pobudza cykl pentozowy przemiany glukozy, zmusza organizm w ten sposób do nadmiernej syntezy cholesterolu w różnych tkankach, w tym w komórkach ścian tętnic. „Leczenie” cukrzycy insuliną i doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi zawsze znacznie przyspiesza postępy miażdżycy.

 

Przyczynowe leczenie cukrzycy polega na wprowadzeniu żywienia optymalnego, czyli zabezpieczeniu rzeczywistych potrzeb organizmu ludzkiego. Cukrzyca typu I, insulinozależna, ze względu na trudny dla organizmu okres przejściowy, nie nadaje się do przyczynowego leczenia w warunkach ambulatoryjnych. Do czasu opracowania zasad postępowania w okresie przejściowym, co należałoby możliwie szybko uczynić w warunkach klinicznych, leczenie przyczynowe cukrzycy typu I nie powinno być stosowane ambulatoryjnie.

   Żywienie optymalne polega na utrzymaniu proporcji między białkiem, tłuszczem i węglowodanami jak 1: 3-4 : do 0,6 wyrażonych w stosunkach wagowych w diecie dobowej[/quote]

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=64
Czy mąka to skrobia a może gluten? O to jest pytanie? A jak mało miejsca zajmuje w trzewiach.  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1797 : 2011-12-13, 19:32:05 »

p.s.
Warto by się było temu przyjrzeć na jakichś filmach przyrodniczych.

I tam, lepiej sobie poczytać jakiś podręcznik zootechniczny. Tam piszą jak i jakie bydlątka karmić, aby zdrowe były, a dużą produkcyjnością się charakteryzowały.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1798 : 2011-12-13, 19:33:46 »

Cytuj
Dziękuję za odpowiedź jasno oświeconym umysłom, ale czy próbujecie powiedzieć, że dr Kwaśniewski nie wydał chociażby listy artykułów podstawowych zalecanych lub nie zalecanych cukrzykom?

Wydal a i owszem wydal. Opisuje rowniez dokladnie, co osoby na cukrzyce powinny jesc, jak jesc i ile jesc.Daje wskazowki jak nalezy sie generalnie zywic majac cukrzyce. Generalne wskazowki, poniewaz kazdy organizm jest inny i dlatego przebieg choroby jest inny u roznych osob.

Chyba rozumiesz, ze nie jest mozliwe napisanie ksiazki, ktora mogla by sie ustosounkowac tylko do Ciebie albo tylko do mnie. Tak?

Dlatego stosujac podstawowo zasady diety przy leczeniu cukrzycy, wsparte wskazowkami ludzi sie na tym znajacych powinna choroba ustapic.

A czy Ty tak robisz to tylko Ty wiesz najlepiej. Very Happy
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1799 : 2011-12-13, 19:39:10 »

Albo można stosować jadłospisy ogólne (dla zdrowych) z uwzględnieniem zaleceń dla cukrzyków. Ale to już trzeba umieć myśleć logicznie...i brać odpowiedzialność za siebie na siebie...

Skoro już tak celujesz w logicznym myśleniu to przypominam, że to Ty dopiero co parę postów wcześniej sugerowałaś mi jakieś jadłospisy, których jak teraz twierdzisz nie ma. Ale cóż. Widocznie logiczne myślenie pozostało, ale z pamięcią już niestety do tyłu.
Zapisane
Strony: 1 ... 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.