forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-14, 16:13:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
661451 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Proszę o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o pomoc  (Przeczytany 131325 razy)
zenon
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #40 : 2008-12-04, 21:04:58 »

Ale ja mam na mysli wiek niemowlecy.
Jesli chodzi o pozniejszy wiek to tez jest zasadnicza roznica. Dawniej jedzono glownie niepasteryzowany nabial.

Teraz niepasteryzowany nabial trzeba zdobywac.
A co do malych dzieci to jest moda by po 3 miesiacach odstawiac cyca matki (bo juz nie jest niezbedne a tylko niczy biust) i dawac jakies badziewne mleko modyfikowane nestle czy inny syf.

Nie twierdze ze ta  teoria jest na 100% prawdziwa, jednak mnie sie podoba.

To ze ludzie maja nietolerancje mlecznych i glutenu to jest fakt.
Kazde makroskopowe zdarzenie ma swoja przyczyne.
Ta teoria mowi o przyczynowosci, w sposob IMO logiczny, a przy okazji nie koliduje z fenomenem Masajow i Samburu.

Jezeli masz lepsza teorie to napisz..
Choc pewnie zamiast tego walniesz jakas emotikonke Shocked wezmiesz jakies slowo w cudzyslow, bo to "f@jne" i zrobisz jakis blond ortograficzny by byc bardziej jazzy...
Tak jest latwiej Razz Rolling Eyes Cool ....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #41 : 2008-12-04, 21:10:45 »



To ze ludzie maja nietolerancje mlecznych i glutenu to jest fakt.


Dawniej nie mieli.To nie mleczne ani gluten sa przyczyną alergii,ale ten własnie cały syf,który nas otacza.
Przypominam,ze mleko w kartonach nie ma nic wspólnego z mlekiem z tamtych czasów,to samo jest z serami i masłem .
Chleb,który jest w sklepach tez nie ma nic wspólnego z chlebem,który piekły nasze prababcie i babcie.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #42 : 2008-12-04, 21:37:01 »

To jest fakt. Moj syn tez mial alergie( roztocza, kot pies). Ja nie chcialam w to wierzyc. Do 3,5 roku go karmilam piersia wiec skad ta alergia.
Ciagle kaszlal jak przychodzil  brat z psem. Kaszlal w lozku. Na dworze nie. Dziwne to bylo. Okazalo sie ze alergia. Teraz juz nie kaszle w lozku nie kaszle przy psie czy kocie.
Wiecie co zrobilam?
Kupuje jajka ekologiczne,jarzyny ekologiczne  prawie wszystko robie sama pasztety mieska na chleb itd. Po prostu ograniczylam konserwanty ( bo sa juz wszedzie)
Alergii nie ma.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #43 : 2008-12-04, 21:51:26 »

Edyta
ale każdy swój rozum ma. Jak bym miał pryszcze, albo tiki, albo chrypkę, albo katar i po dniu rotacji, czy jedzenia surowego, czy wegetarianizmu, czy zaleceń IŻiŻ, czy... by mi to ustąpiło, sam bym chwalił taką metodę. Ale ponieważ szczęśliwie nic mi nie dolega, to nic nie kombinuję. A reszta? - jest zupełnie niestotna.  Wink
 

Moze to nie bedzie zbyt madre co powiem, ale powiem.....dokladnie!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #44 : 2008-12-04, 22:10:47 »

Ale ja mam na mysli wiek niemowlecy.
Jesli chodzi o pozniejszy wiek to tez jest zasadnicza roznica. Dawniej jedzono glownie niepasteryzowany nabial.

Teraz niepasteryzowany nabial trzeba zdobywac.
A co do malych dzieci to jest moda by po 3 miesiacach odstawiac cyca matki (bo juz nie jest niezbedne a tylko niczy biust) i dawac jakies badziewne mleko modyfikowane nestle czy inny syf.

Nie twierdze ze ta  teoria jest na 100% prawdziwa, jednak mnie sie podoba.

To ze ludzie maja nietolerancje mlecznych i glutenu to jest fakt.
Kazde makroskopowe zdarzenie ma swoja przyczyne.
Ta teoria mowi o przyczynowosci, w sposob IMO logiczny, a przy okazji nie koliduje z fenomenem Masajow i Samburu.

Jezeli masz lepsza teorie to napisz..
Choc pewnie zamiast tego walniesz jakas emotikonke Shocked wezmiesz jakies slowo w cudzyslow, bo to "f@jne" i zrobisz jakis blond ortograficzny by byc bardziej jazzy...
Tak jest latwiej Razz Rolling Eyes Cool ....


Dziwie sie Tobie. Naprawde dziwie sie, jak mozna porownywac sposob naszego zywienia sie do sposobu odzywiania sie Masajow?
To mozna wziac tylko pod uwage a nie jako wzor!!!

Mamy isc do przodu ....to ma byc rewolucja a nie ewolucja!!!Gdzie jest sensTwoich wywodow. Mamy zaczac jesc kukurydze, bez tluszczu? O co Ci chodzi?

Mamy wrocic do wieku niemowlecego, na ktorego nie mamy wplywu? Czy slyszales kiedys o slowie "psychologia"?

Mamy jesc niepasteryzowany nabial?

Czy Ty aby nie jestes z innej planetki? ''

Prawde mowiac zaczelo mnie denerwowac to tracenie mojego czasu na czytanie takich pierdol, natym forum.

Proponuje przeczytac przynajmniej jedna z pozycji Pana dr, Jana Kwasniewskiego i odpowiedziec sobie na pare kwestii, na temat ktorych ma sie niedopowiedziane teorie.
Wowczas, jak juz sie pozycje zrozumie,nie bedzie glupich teorii, wypowiedzi, sugestii, propozycji, tudzez.." a ja proponuje"!!!!





Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #45 : 2008-12-04, 22:27:36 »

Adam.Miej litość dla Zenona  Razz
Chłopak tutej na Forum jest jako jedyny,co zjada surowe mieso,jest z tym sam tutej ,wiec bądźmy dla niego mili ,uprzejmi i takie tam  Razz
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #46 : 2008-12-04, 22:32:12 »

Zenon czy ty cale zycie lubiales surowe mieso??
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #47 : 2008-12-05, 00:01:01 »

Dziwie sie Tobie. Naprawde dziwie sie, jak mozna porownywac sposob naszego zywienia sie do sposobu odzywiania sie Masajow?
Nie porownuje sposobu naszego/waszego zywienia do sposobu zywienia Masajow Cool
Mozesz zatem przestac sie dziwic.

Cytuj
To mozna wziac tylko pod uwage a nie jako wzor!!!
Tak wlasnie robie.
Tok rozumowania jest taki:
skoro pewni ludzie (np pani dr Ewa) twierdza, ze mleczne szkodza zawsze wszystkim (tyle ze jednym mniej a drugim bardziej), to ja pokazuje przyklad Samburu i Masajow. Jedni jedli niekiedy prawie 100% mlecznych, drydzy jedyne 80%
Okolo.
I byli super zdrowi.
Wiec nieprawda jest, ze mleczne szkodza kazdemu czlowiekowi.

Skoro jednak wiele wspolczesnych ludzi nie toleruje kazeiny i glutenu musi byc ku temu jakas przyczyna.

Roznica miedzy nami a tymi murzynami wymienionymi wyzej jest taka, ze my jemy pasteryzowane i dajemy swoim dzieciom modyfikowane mleko nestle w wieku juz kilku miesiecy, a oni jedza niepasteryzowane, skwaszone i nie daja swoim niemowlakom modyfikowanego mleka.

Jezeli widzisz inne roznice tudziez w czyms innym upatrujesz przyczyny degeneracji naszego spoleczenstwa: podziel sie z nami swoja opinia!


Cytuj
Mamy isc do przodu ....to ma byc rewolucja a nie ewolucja!!!Gdzie jest sensTwoich wywodow. Mamy zaczac jesc kukurydze, bez tluszczu? O co Ci chodzi?
Nie.

Cytuj
Mamy wrocic do wieku niemowlecego, na ktorego nie mamy wplywu?
nie.
Ale gratuluje kreatywnosci Cool Co bierzesz? Laughing

Cytuj
Czy slyszales kiedys o slowie "psychologia"?
Obilo mi sie o uszy.
Jaki ma to zwiazek z reszta twojego przekazu?
Przepraszam, ale mimo najszczerszych checi stracilem watek Crying or Very sad

Cytuj
Mamy jesc niepasteryzowany nabial?
Moim zdaniem jest wartosciowszy od tego pasteryzowanego.
Jezeli masz dostep sprobuj.

Cytuj
Czy Ty aby nie jestes z innej planetki? ''
W pewnym sensie jestem Cool

Cytuj
Prawde mowiac zaczelo mnie denerwowac to tracenie mojego czasu na czytanie takich pierdol, natym forum.
Ty za to napisales merytorycznego posta z mnostwem ciekawych i wartosciowych argumentow, dzieki tobie poszerzam swoja wiedze i horyzonty.
Postaram sie ciebie nasladowac Cool

Cytuj
Proponuje przeczytac przynajmniej jedna z pozycji Pana dr, Jana Kwasniewskiego i odpowiedziec sobie na pare kwestii, na temat ktorych ma sie niedopowiedziane teorie. Wowczas, jak juz sie pozycje zrozumie,nie bedzie glupich teorii, wypowiedzi, sugestii, propozycji, tudzez.." a ja proponuje"!!!!
tupnij nozka Razz

Wymien prosze "kwestie na temat ktorych mam nieodpowiedziane teorie" i wykaz prosze powolujac sie na obiektywne argumenty, ze w istocie sa to "nieodpowiedziane teorie".

pozdrawiam serdecznie,
zenon
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #48 : 2008-12-05, 00:06:26 »

Zenon czy ty cale zycie lubiales surowe mieso??

Przez wiekszosc zycia nie mialem okazji jesc surowego miesa, bo mnie mama karmila tradycyjnie.
Lubialem tatara, ktorego jadlem moze 2x w ciagu roku.

Przejscie na surowe zywienie wiazalo sie z przelamaniem wielu barier, ktore tkwily w mojej glowie.

Obecnie surowe mieso bardzo mi smakuje tak jak kiedys pieczone.

ps.
proponuje przeniesc watki poboczne do tematu w HP poswieconemu surowemu zywieniu.
Rozwalamy troche Michalowi jego watek Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #49 : 2008-12-05, 00:13:39 »

Zenon czy ty cale zycie lubiales surowe mieso??

Przez wiekszosc zycia nie mialem okazji jesc surowego miesa, bo mnie mama karmila tradycyjnie.
Lubialem tatara, ktorego jadlem moze 2x w ciagu roku.

Przejscie na surowe zywienie wiazalo sie z przelamaniem wielu barier, ktore tkwily w mojej glowie.

Obecnie surowe mieso bardzo mi smakuje tak jak kiedys pieczone.

ps.
proponuje przeniesc watki poboczne do tematu w HP poswieconemu surowemu zywieniu.
Rozwalamy troche Michalowi jego watek Cool
a ja i tak ciebie szanuje,mimo,ze jesz na surowo,momo,ze zdrowy rossadek mi mowi,ze nieeeeeeeeeeee Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #50 : 2008-12-05, 00:15:32 »

rozsadek,i mimo Confused Embarassed
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #51 : 2008-12-05, 00:31:42 »

Dzieki.
Pamietaj,ze milosc,to jedyna wartosc,ktora sie mnozy,jesli sie ja dzieli.

Make peace and war.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Prosze o pomoc
« Odpowiedz #52 : 2008-12-05, 01:07:01 »

Dzieki.
Pamietaj,ze milosc,to jedyna wartosc,ktora sie mnozy,jesli sie ja dzieli.

Make peace and war.

                    
Razz Very Happy  "Frieden nicht Krieg"   Very Happy Razz
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #53 : 2008-12-05, 06:57:53 »

poprosiłem na forum o pomoc i czekam jakie będą efekty.

Jeśli tak, to trudno. Na Forum możesz dostać tylko "zamętu w głowie", bo tu się pisze o wszystkim, a nie tylko o Diecie Optymalnej.
A z tego co piszesz widzę, że masz również pewną dość powszechnie występującą zaletę - więc uważaj, aby ci dieta "optymalna" nie zaszkodziła! Sad. W takim przypadku trudno jest też przewidzieć skutki diety "optymalnej".

PS
nie ma żadnej "zasady 0,8g" - to zwykła przybliżona cyfra dla tych, co nie rozumieją, co to jest generalna zasada - proporcja wyrażona w gramach między GSO. Miała ta "cyfra" teoretycznie ułatwić zrozumienie zadad DO, ale ...  trudno przewidzieć zawiłości cudzego rozumowania Sad. Wielu zrozumiało np: 30g, albo 72g, albo 120g, albo 300g... i trzymali się CYFR Shocked.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #54 : 2008-12-05, 09:10:54 »


...nie ma żadnej "zasady 0,8g" - to zwykła przybliżona cyfra dla tych, co nie rozumieją, co to jest generalna zasada - proporcja wyrażona w gramach między GSO. Miała ta "cyfra" teoretycznie ułatwić zrozumienie zadad DO, ale ...  trudno przewidzieć zawiłości cudzego rozumowania Sad. Wielu zrozumiało np: 30g, albo 72g, albo 120g, albo 300g... i trzymali się CYFR Shocked.

Bardzo fajnie napisane,a tyle sie tutaj czyta o "0,8g"  Cool 

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #55 : 2008-12-05, 10:09:36 »

Cytuj
PS
nie ma żadnej "zasady 0,8g" - to zwykła przybliżona cyfra dla tych, co nie rozumieją, co to jest generalna zasada - proporcja wyrażona w gramach między GSO. Miała ta "cyfra" teoretycznie ułatwić zrozumienie zadad DO, ale ...  trudno przewidzieć zawiłości cudzego rozumowania . Wielu zrozumiało np: 30g, albo 72g, albo 120g, albo 300g... i trzymali się CYFR .

Ok, w takim razie jak ustalic BTW nie biorac cyfr pod uwage?
Dlaczego w zwiazku z tym lekarze optymalni, jak mozna przeczytac na forum, zalecaja "komus tam" 60 gr bialka ?

Zawsze po przeczytaniu takiego posta jestem "zawirowany" i wydaje mi sie, ze wszystko zle robilem przez 4 lata !!!!
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #56 : 2008-12-05, 10:26:18 »

nie ma żadnej "zasady 0,8g" - to zwykła przybliżona cyfra dla tych, co nie rozumieją, co to jest generalna zasada - proporcja wyrażona w gramach między GSO.

Bez przesady z tym nie rozumieniem proporcji... Każde dziecko wie, co to znaczy, że ilość białka, tłuszczu i węgli wyrażona w gramach ma być jak x:y:z, w szczególności jak ta, na której opiera się DO. Każda taka proporcja nie jest równa analogicznej proporcji wyrażonej w kcal, bo z każdego grama różnych produktów można dostawać różną ilość energii. Każdy absolwent szkoły średniej więc wie, że np. 50g węgli z ziemniaków a 50g węgli z cytryny to dają inną wartość kcal, zatem przy zmianie produktów mimo, iż proporcja w gramach się nie zmieni, w kcal może tak.

Popraw mnie więc jeśli się mylę... Najlepiej przyrządzać posiłki dokładnie o proporcji DO, zaczynać gdy zaczynamy być głodni i jeść dopóty, dopóki będziemy mieli ochotę i nie zwracać uwagi na ilość gramów, bo to zostanie samo wyregulowane? Jeden zje 50g : 150g : 45g:, inny 100g : 300g : 80g a jeszcze inny 70g : 210g : 55g w zależności od stanu organizmu i trybu życia, i w każdym przypadku będzie dobrze, o ile nie będziemy się ani głodzić, ani przejadać i będziemy trzymać się proporcji, tak (oczywiście mówię o ŻO, nie o DO)?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #57 : 2008-12-05, 10:29:59 »

Adam nie mozna komus ustalic dawki "0,8g" z prostych przyczyn -kazdy organizm jest inny,kazdy niesie ze sobą jakis inny "bagaz genetyczny".
Zapotrzebowanie organizmu na składniki pokarmowe nie zalezy tylko i wyłacznie od masy ciała ,a tutaj sie tylko czyta ;"napisz ile wazysz ,ile masz wzrostu,a my ci ustalimy dzienne zapotrzebowanie" -no litości! Gdybym ja sie dostosowała do takich zalecen ,to pewnie wymiotowałabym tym cozem zjadła,bo nie wcisneła bym tyle białka i tłuszczu w siebie. Kiedys nie chciało mi sie śniadania i co? Miałam sobie zwazyc i zjesc,bo musze,bo nie pokryje dziennego zapotrzebowania na skl. pok.? Zjadłam obiad i skromną kolacje,za to chciało mi sie wiecej zjesc nastepnego dnia.
Zywienie Optymalne polega na tym,aby zjesc tyle ile chce sie,a nie tyle ile zwazylismy na elektronicznej wadze .
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #58 : 2008-12-05, 10:41:52 »

Cytuj
PS
nie ma żadnej "zasady 0,8g" - to zwykła przybliżona cyfra dla tych, co nie rozumieją, co to jest generalna zasada - proporcja wyrażona w gramach między GSO. Miała ta "cyfra" teoretycznie ułatwić zrozumienie zadad DO, ale ...  trudno przewidzieć zawiłości cudzego rozumowania . Wielu zrozumiało np: 30g, albo 72g, albo 120g, albo 300g... i trzymali się CYFR .

Ok, w takim razie jak ustalic BTW nie biorac cyfr pod uwage?
Dlaczego w zwiazku z tym lekarze optymalni, jak mozna przeczytac na forum, zalecaja "komus tam" 60 gr bialka ?

Zawsze po przeczytaniu takiego posta jestem "zawirowany" i wydaje mi sie, ze wszystko zle robilem przez 4 lata !!!!

Po studiach jestes kope lat, na ZO jestes 4 lata i jescze nie rozumiesz co to jest cyfra przyblizona. Moze po mlotkowemu zrozumiesz: cyfra orientacyna z hakiem. Hak moze byc ujemny albo dodatni i zalezy od zahaczenia sie osoby:
                                              w srodowisku, pracy, zdrowiu, w przedziale wiekowym, w gorach, nad morzem i w innych czynnikach.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedz #59 : 2008-12-05, 10:47:22 »


Ok, w takim razie jak ustalic BTW nie biorac cyfr pod uwage?
Dlaczego w zwiazku z tym lekarze optymalni, jak mozna przeczytac na forum, zalecaja "komus tam" 60 gr bialka ?

Zawsze po przeczytaniu takiego posta jestem "zawirowany" i wydaje mi sie, ze wszystko zle robilem przez 4 lata !!!!

Nie no, ustalić BTW to co innego, bo to tylko proporcja a nie ilość wyrażona explicite w gramach. Samo BTW wynika z jakiś tam praw przyrody, ale ilość w gramach GSO będzie różna dla różnych ludzi w zależności od stanu organizmu i trybu życia, tak jak innej ilości cegieł i pracy do ich użycia potrzebuje mały dom tylko z przeciekającym dachem, innej nowiutka willa która remontów nie potrzebuje (wystarczy, że utrzyma się stan bieżący), a jeszcze innej podziurawiona stodoła, która właściwie wymaga kompletnej przebudowy. To co jest ważne to proporcja między budulcem a energią, żeby na jakąś tam ilość budulca (cegieł) przypadała odpowiednia ilość energii (robotników), tak, żeby ani nie trzeba było zbędnie wozić ze sobą nadmiarowych cegieł, ani żeby nie było sytuacji, w której część robotników stoi, bo nie ma na czym pracować, a płacić im przecież trzeba Wink Tak jak w komputerach - co Ci po szybkim procesorze że jak mało RAMu albo co Ci po dużej ilości RAMu jak masz kiepski procesor? Wink Poprawcie mnie Panie Tomaszu:) bo na diecie jestem 3. dzień a samym tematem interesuję się raptem gdzieś dwa tygodnie, więc zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie wiem, ale chciałbym wiedzieć, czy to rozumowanie jest chociaż na dobrej drodze Smile Zaraz się wkurzę i samodzielnie łyknę Stryera, Herpera i inne z bibliografii...
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.