forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-22, 09:52:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
662007 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Sól w D.O.-czym zastąpic
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sól w D.O.-czym zastąpic  (Przeczytany 123491 razy)
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #60 : 2008-08-31, 10:12:49 »

Jurek napisał: W Ajurwedzie Kala Namak" polecana jet "dla osób z wysokim ciśnieniem i na diecie małosolnej, gdyż zawiera niewielką ilość sodu. "Polecana jest "także na problemy z trawieniem.
 Przez kogo? Nie czasem przez producenyta? Bo tak się najczęściej dzieje.
Ja 10 - ty rok na DO nie mam nadciśnienia ani problemów z trawieniem.
Jadam to co jest dostępne i to mi wystarcza! A ty ciągle cos wymyślasz, kombinujesz. Po co?  Surprised

Różnica między nami jest taka ze Ty rozpoczynałaś DO zdrowa ,a ja ciężko chory.Czego oczekujesz ze napisze że po 7 latach na DO
udało mi sie wyleczyc z tego co wyleczyc sie nie da,ja poprostu żyję, a jezeli żyje to i poszukuje.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #61 : 2008-08-31, 10:18:58 »

 "dostaje cały czs odpowiedzi o złym stosowaniu D.O."
I ne pomyślałeś że coś w tym jest? Ja na twoim miejscu bym się właśnie nad tym zastanowiła.
Od razu się nie denerwuj tylko pomyśl.  Smile
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #62 : 2008-08-31, 10:36:24 »

Cytuj

" Ty rozpoczynałaś DO zdrowa " Nieprawda, poczytaj w złotej księdze.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #63 : 2008-08-31, 10:44:00 »

Jurku. Przeszedles chrzciny jak marynarz przeplywajacy pierwszy raz rownik. Czegoz ci koledzy marynarze tam nie wymysla aby "uprzyjemnic" temu biedakowi zycie. I sol, i pieprz, i olewanie, i podlewanie.
Ja Ciebie rozumiem. Twoj organizm czegos potrzebuje. My znamy tylko dwa jezyki w komunikowaniu sie z naszym organizmem. Glod i bol. Tylko metoda prob i bledow mozesz znalezc to, o co wola twoj organizm.
Jak doswiadczyles tutaj nikt Ci nie pomoze. Tu nikt nie moze zrozumiec w jak ciezkiej sytuacji Ty jestes. Jezdza na rolkach, plywaja, dzwigaja ciezary i kpia ze wszystkiego, a Ty............. dzwigasz butle z tlenem.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #64 : 2008-08-31, 10:45:12 »

Cytuj
[ author=adampio ]
widzisz jurek46, widac, ze jestes sam w temacie. NIKT NIE MA PROBLEMU Z NIE SPOZYWANIEM SOLI.......tylko TY?
Czy to nie jest zastanawiajace?


Niestety musicie mnie takiego zaakceptowac,jeżeli spojrzysz na te wszystkie wpisy,to na pewno zauważysz jedno wszyscy piszą że używają soli,a mi odpowiadają po co tobie ta sól
Czy potrafisz to zrozumiec- bo ja nie
Rozpętała się dyskusja jak zresztą, prawie w każdym temacie,na początku jest podany temat,a odpowiedzi to tylko nieuzasadniona krytyka.
Przypominam dla wszystkich że temat dotyczył możliwości stosowania soli o mniejszej zawartości SODU.,podałem jedno żródło,aptekę, w której kupiłem sól o podanych parametrach,jest to ta sama sól kamienna tylko o zmniejszonej zawartości Sodu, a wprowadzone w to miejsce Potas,i Magnez- co jest w tym nienormalne,pozostaje mi wierzyc w to co piszecie ze to ja jestem nienormalny.
Coraz częściej słysząc odpowiedzi w tym i w innych postach w moich myślach rodzi się myśl "ŻE MY "OPTYMALNI " nie potrafimy przyjąc do siebie wiadomości że ktoś po prostu pyta i chce uzyskac jakąś odpowiedz ,ale na pewno nie wyszydzanie ,wyśmiewanie i stawianie swoich racji w formie krytyki i głupawych żartów,nie szukajcie tego tylko w tym poście to jest w każdym poście w którym ktoś woła o pomoc ,albo szuka informacji a spróbujcie "ZAUWAŻYC" jeżeli jeszcze potraficie co w zamian dostaje.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #65 : 2008-08-31, 11:11:52 »

Jurku.Wzajemne życzenia przyjmij!

Dobrze,ze na Forum są też ludzie,którzy nie histeryzują,bo wyobraź sobie,jakby wszyscy zaczęli Ci tutaj wklejać linki z informacjami ,gdzie można zdobyć jakąś niezwyklą sól.
Gwarantuje,żebyś zgłupiał-nie wiedziałbyś którą wybrać.

Miałem nadzieje ze wlaśnie forum jest miejscem do wymiany poglądów ,a nie negacji wszystkiego i wszystkich.
Gdyby Ci wszyscy jak piszesz dawali by jakieś linki czy swoje spostrzeżenia co do soli,która ktoś szuka,a jeżeli szuka to chyba ma
takie potrzeby,to na pewno temat wmieścił by się na jednej stronie ,ale były by tam czyste informacje,tego ja oczekuję od forum.
A na żarty i sensacje jest przecież też oddzielny Dział gdzie można pisac o wszystkim.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #66 : 2008-08-31, 12:35:34 »

Jurku podziele sie z Toba moja opinia, nie powinieneś niczego kombinowac z tą solą  Cool poszukaj jakieś z kłodawy kamiennej w której jest duzo innych minerałów oprócz NACL , ochota na słony smak jest u ciebie objawem złego odżywiania, jednocześnie ograniczanie soli jest niekorzystne gdyz pełni ona w naszym organixmie wiele niezbędnych do życia funkcji i właśnie po jej ilości sam mozesz sobie określić jak daleko jesteś od tego co być powinno !! im wiecej soli tym wiecej przemian metabolicznych do których jest potrzebna i tym większa ochota na slone !!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #67 : 2008-08-31, 13:28:57 »

Kombinowanie z solą jest podobne do kombinowania z cukrem.Zamiast cukru aspartam ,zamiast soli ,jakieś preparaty o słonym smaku.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #68 : 2008-08-31, 13:45:58 »

...ochota na słony smak jest u ciebie objawem złego odżywiania, jednocześnie ograniczanie soli jest niekorzystne gdyz pełni ona w naszym organixmie wiele niezbędnych do życia funkcji i właśnie po jej ilości sam mozesz sobie określić jak daleko jesteś od tego co być powinno !!...

Jurek, kajecik prosze i wezykiem, wezykiem!!! Cool Razz

PS.
Jurek dlaczego jestes takim "dusigroszem" i koniecznie uparles sie,
ze nie bedziesz:
"inwestowal w stala pomoc lekarza optymalnego" Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Jurek na "Milosc Boska", Twoj metabolizm to nie "spawarka"!!! Shocked Shocked Shocked


Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #69 : 2008-08-31, 14:12:49 »

Cytuj
Czy potrafisz to zrozumiec- bo ja nie
Rozpętała się dyskusja jak zresztą, prawie w każdym temacie,na początku jest podany temat,a odpowiedzi to tylko nieuzasadniona krytyka.


jurek46, nie zrozum mnie zle....jednak w tym przypadku "krytyka", jak Ty to nazywasz, jest jak najbardziej uzasadniona, poniewaz sol generalnie jest niezdrowa, tym bardziej w nadmiarze.

Do tej pory nie napisales ile tej soli urzywasz, bo sie moze okazac, ze nie ma w ogole o czym mowic. Jezeli potrzebujesz szczypte soli do jajek, to mysle, ze swiat sie nie zawali. Jezeli natomiast jesz lyzkami to jest to niezdrowe.

Pan dr. Kwasniewski pisze, ze po pewnym czasie na DO przestaje nam sol smakowac, ale pisze tez, ze kazdy organizm jest rozny, a i w przepisach pana dr. wystepuje pojecie " soli do smaku".

A jezeli chodzi o komentarze, ktore traktujesz jako drwiace itd, to mysle, ze to normalny objaw, w momencie, kiedy sie uzywa wszystkich mozliwych argumentow aby przedstawic, ze meritum sprawy jest "biale", a ta druga osoba traktuje to w dalszym ciagu jako "czarne", tak jest zawsze.

Wez chocby taka kwestie jak "klotnie", ktorych powodem sa najczesciej brak argumentow !!!!! Wowczas wykrzykujemy rzeczy, myslac, ze ten ktonajglosniej krzyczy ma racje !!!!

Czy dosc jasno sie wyrazlem?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #70 : 2008-08-31, 14:55:03 »

Cytuj
Czy potrafisz to zrozumiec- bo ja nie
Rozpętała się dyskusja jak zresztą, prawie w każdym temacie,na początku jest podany temat,a odpowiedzi to tylko nieuzasadniona krytyka.


jurek46, nie zrozum mnie zle....jednak w tym przypadku "krytyka", jak Ty to nazywasz, jest jak najbardziej uzasadniona, poniewaz sol generalnie jest niezdrowa, tym bardziej w nadmiarze.

Do tej pory nie napisales ile tej soli urzywasz, bo sie moze okazac, ze nie ma w ogole o czym mowic. Jezeli potrzebujesz szczypte soli do jajek, to mysle, ze swiat sie nie zawali. Jezeli natomiast jesz lyzkami to jest to niezdrowe.

Pan dr. Kwasniewski pisze, ze po pewnym czasie na DO przestaje nam sol smakowac, ale pisze tez, ze kazdy organizm jest rozny, a i w przepisach pana dr. wystepuje pojecie " soli do smaku".

A jezeli chodzi o komentarze, ktore traktujesz jako drwiace itd, to mysle, ze to normalny objaw, w momencie, kiedy sie uzywa wszystkich mozliwych argumentow aby przedstawic, ze meritum sprawy jest "biale", a ta druga osoba traktuje to w dalszym ciagu jako "czarne", tak jest zawsze.

Wez chocby taka kwestie jak "klotnie", ktorych powodem sa najczesciej brak argumentow !!!!! Wowczas wykrzykujemy rzeczy, myslac, ze ten ktonajglosniej krzyczy ma racje !!!!

Czy dosc jasno sie wyrazlem?


Bardzo jasno- Nawet wziełem  do serca to o czym piszesz tylko że,własnie Ci co tak Krzycza nie moga zrozumiec ,przeciez ja pisze a Wy  nie czytając odpowiadacie swoimi frazesami
cofnij sie o pare postów i zauważ, ze ja tam pisalem ,że zjadam bardzo małą ilośc soli nawet może mniejszą jak Ci wszyscy krytycy,bo jak widze oni dawali mi rady aby używac wedlin tych ze sklepów do smazenia jaj zamiast soli ,a ja takich inowacji wogóle nie jadam ,chyba ze swojej roboty kielbasa, taka chłopska ale nie ze sklepu.Drugie to to ze ja mam kłopoty o których cały czas piszę a mianowicie przy P.O.CH.P występuje serce płucne,problemy krążeniowe i z tym związane opuchlizny stóp,a to prowadzi do kłopotów z zatrzymywaniem moczu,zmniejszenie w tym wypadku spożycia SODU jest nie moim wymysłem tylko lekarza,dlatego znalazłem sól którą mogę używac w tej samej małej ilości a uzyskac zmniejszenie podaży Sodu.I tą informacją  chciałem sie podzielic naforum ,moze komuś się taka wiadomośc przyda Dzisiaj jest drugi dzień jak stosuje ,napiszę więcej czy ta zmiana coś daje ale po tygodniu.Myślę że jest już wszystko jasne i powinniście wszyscy uszanowac to,śmiesznym się wydaje to że ktoś wogóle mógł pomyslec że mogłem zjadac sól lyżkami niewiem skąd takie informacje.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #71 : 2008-08-31, 15:16:24 »

Czyli Jurku przy Twojej chorobie wskazane jest ograniczenie spozycia sodu.Nawet gdybyś spożywał bardzo mało soli,to i tak jest za dużo tego sodu w Twoim przypadku?     
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #72 : 2008-08-31, 15:29:44 »

...Ci wszyscy krytycy,bo jak widze oni dawali mi rady aby używac wedlin tych ze sklepów do smazenia jaj zamiast soli ,a ja takich inowacji wogóle nie jadam ,chyba ze swojej roboty kielbasa, taka chłopska ale nie ze sklepu...

W sprawie "wedlin" czesciowo masz racje, ale taka "chlopska"
jesli nie jest robiona wedle "specjalnej receptury"(dobranej dla twej choroby)
to i tak ona tobie zaszkodzi!!! Shocked Crying or Very sad

Jurek Ty musisz miec "CODZIENNIE OPTYMALIZOWANE" Twoje zachowania
nie tylko dietetyczne, bo inaczej:
"opadanie ...." szybsze sie stanie!!! Crying or Very sad

Niestety, to o czym pisze wymaga "inwestycji finansowych"
a Ty jestes pod wplywem "falszywego przekonania"
ze wcale nie musisz codziennie placic lekarzowi optymalnemu,
za przedluzenie swojego zycia a tym samym za mozliwosc"wysysania pieniedzy z ZUS-u"  Cool


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #73 : 2008-08-31, 15:42:33 »

Jezdza na rolkach, plywaja, dzwigaja ciezary ...

Sugerujesz,że nie wolno nam być aktywnym? Masz o to żal,że Jurek jest chory,a my jeździmy,pływamy itd.?  Cóż to za mentalność? 
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #74 : 2008-08-31, 16:08:39 »

...Cóż to za mentalność?...

Ja tam widze duze podobienstwo do "mentalnosci -Das Experiment"

Jak mozna "za darmo" to jazda na calego Razz


Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #75 : 2008-08-31, 16:20:04 »

...zmniejszenie w tym wypadku spożycia SODU jest nie moim wymysłem tylko lekarza...

A czy to jest lekarz optymalny ktory ma kontakt z Toba codziennie?
Czy taki zwykly i przypadkowy "likorz" co to widzi Ciebie,
od czasu do czasu?  Cool

Czy takie zalecenia moga byc "optymalne" w Twojej sytuacji zdrowotnej?  Shocked
Czy "przypadkiem" ostatnia odma i pobyt w szpitalu,
to nie wynik takiej a nie innej organizacji Twojej "opieki zdrowotnej" Shocked

Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #76 : 2008-08-31, 16:58:28 »

Piszesz: "...Ci wszyscy krytycy,bo jak widze oni dawali mi rady " To Ich nie sluchaj, słuchaj lekarki a nie kombinuj. Sam wiesz że lekarka dobrze Ci radzi.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #77 : 2008-08-31, 18:18:39 »

...zmniejszenie w tym wypadku spożycia SODU jest nie moim wymysłem tylko lekarza...

A czy to jest lekarz optymalny ktory ma kontakt z Toba codziennie?
Czy taki zwykly i przypadkowy "likorz" co to widzi Ciebie,
od czasu do czasu?  Cool

Czy takie zalecenia moga byc "optymalne" w Twojej sytuacji zdrowotnej?  Shocked
Czy "przypadkiem" ostatnia odma i pobyt w szpitalu,
to nie wynik takiej a nie innej organizacji Twojej "opieki zdrowotnej" Shocked

Twoje odpowiedzi są dla mnie niezwykle cenne tylko moze skonczmy temat dotyczący mnie
i jezeli nie macie nic do powiedzenia w temacie który został załozony to kończm,y temat
Bo jeszcze chwila a w/g Ciebie będe musiał sie przeprowadzic do jakiegoś lekarza opytymalnego aby ,mnie miał na oku na codzien
albo zamknie sie moje wieko. Słyszałem gdzies na forum dobradieta że jesteś lekarzem ,ale nie zauważyłem żadnej informacji
od Ciebie z jakąś diagnoza,poradą,czy Ty takowych za darmo nie udzielasz.


Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #78 : 2008-08-31, 18:26:07 »

...czy Ty takowych za darmo nie udzielasz...

Jurek widze, ze doskonale wiesz "o co chodzi"  Cool

Mam do Ciebie Pytanie czy Ty przez cale swoje "zawodowe zycie"
spawales "za darmo"???  Cool

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #79 : 2008-08-31, 18:33:18 »

jezeli nie macie nic do powiedzenia w temacie który został załozony to kończm,y temat

Jurek46, --wszyscy piszacy w tym temacie dawali Ci rady , ktore Ty skwitowales jak wyzej--na pewno nie jest to PODZIEKOWANIE .
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.