forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-14, 22:48:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661465 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poważne problemy ze ściegnami i skórą  (Przeczytany 190930 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #120 : 2010-07-11, 12:29:52 »

Cytuj
A może żona lubi śmietankę? Śmietanka jest świetna (np. z niewielką ilością jagód - akurat są) na uzupełnienie tłuszczu nie katując się "przetłuszczonymi" dla początkujących potrawami  Cool

P.S.
Dlaczego tak ciągle liczysz? Nic Wam przecież nie dolega Smile

Wiesz "Blackend" jak to jest jak sie jadlo cale zycie bez tluszczu i nagle ma sie zaczac jesc duzo tluszczu. Wdrazam i przyzwyczajam powoli wszystkie tluszcze. Przyjdzie    i pora na smietane Laughing

Niby nic nie dolega ale chce aby na poczatku sama zrozumiala o co chodzi z tymi proporcjami. Nie licze proporcji przed jedzeniem ale po calym dniu pokazuje jej ile czego zjadla
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #121 : 2010-07-11, 12:53:18 »

...chce aby na poczatku sama zrozumiala o co chodzi z tymi proporcjami.

Tylko by nie zaglądała na forum bo już nic z tego zrozumie. Dopiero po minimum jednego roku samodzielnego optymalnego odżywania. Wink  Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #122 : 2010-07-11, 14:50:39 »

...chce aby na poczatku sama zrozumiala o co chodzi z tymi proporcjami.

Tylko by nie zaglądała na forum bo już nic z tego zrozumie. Dopiero po minimum jednego roku samodzielnego optymalnego odżywania. Wink  Laughing

hahahaha, dokladnie. Zona nie lubi internetu. Jest w sieci bardzo sporadycznie, jakis bank, poczta i koniec.
 Laughing Laughing
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #123 : 2010-07-17, 10:17:41 »

Wy tu gadu-gadu a ja na DO schudlem kolejne 4 kg (w 13 dni!).
Obecnie przy wzroscie 183 cm waże 80.2 kg. Na DO schudlem juz w sumie 28 kg.

Poki bylem gruby wydawalo mi sie, ze moja waga optymalna to jakies 82-84 kg, ale patrzac teraz po sobie (ilosc tluszczu) to widze ze moja waga nalezna jest raczej w granicach 75-76 kg. Poki bylem gruby wydawalo mi sie ze mam normalny wielkosciowo szkielet, ale patrzac teraz po sobie i ludziach latem, dochodze do wniosku ze jestem raczej średni-drobny. Moj brat jest identycznego wzrostu i kośćca co ja i on mając mniej tłuszczu (ale nadal go majac) i więcej mięśni ode mnie wazy 79 kg odzywiajac sie raczej zdrowo w kanonach współczesnej dietetyki i co jakis czas pijac duzo alkoholu:)

Tu pojawia sie moje bardzo wazne pytanie. Jaką zawartosc tluszczu MNIEJ WIECEJ przewiduje Doktor Kwasniewski dla 28-letniego mezczyzny na jego sposobie zywienia? Jak to wyglada w waszej praktyce, ile tego tluszczu z grubsza na sobie macie, np na brzuchu. Jestescie na ZO zdrowo chudzi, szczupli, normalni, lekko zaokragleni? Jakie wrazenie na oko robi typowy, mlody "mezczyzna optymalny"?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #124 : 2010-07-17, 10:32:02 »

Cytuj
Tu pojawia sie moje bardzo wazne pytanie. Jaką zawartosc tluszczu MNIEJ WIECEJ przewiduje Doktor Kwasniewski dla 28-letniego mezczyzny na jego sposobie zywienia? Jak to wyglada w waszej praktyce, ile tego tluszczu z grubsza na sobie macie, np na brzuchu. Jestescie na ZO zdrowo chudzi, szczupli, normalni, lekko zaokragleni? Jakie wrazenie na oko robi typowy, mlody "mezczyzna optymalny"?

Przede wszystkim gratulacje za osiagniety wynik, jest super.

Jezeli chodzi o powyzszy watek to powiem tak:

Jezeli chodzi o osoby zywiace sie "standardowo zdrowo" powinni zamienic w wartosciach BTW W z T czyli powinni jesc wg BWT. "optymalna" ilosc bialka jest zostala okreslona przez Harpera na 0,8 x nalezna waga x 2,5-3,5 weglowodanow oraz 0,5-0,8 tluszczu w stosunku do ilosci spozytego bialka.

A jezeli chodzi o pytanie, "Jakie wrazenie na oko robi typowy, mlody "mezczyzna optymalny"? to chyba bedzie trudno odpowiedziec, poniewaz nie ma jeszcze czlowieka, ktory jest w 100% optymalny, sa tylko ludzie, ktorzy zywia sie optymalnie. Aby byc w 100% optymalnym trzeba zostac urodzonym przez matake, ktara tez byla 100% optymalna. Takie jest moje zdanie. Dlatego tylko w czasach zaprzeszlych, przed powstaniem takiej galezi przemyslu jakim jest rolnictwo mozna bylo mowic o ludziach optymalnych. Ten fakt opisuje dr. Jan Kwasniewski w swoich ksiazkach.

Natomiast jakie wrazenie robi czlowiek zywiacy sie optymalnie to Ci moge powiedziec na moim przykladzie:
- kazdego rana chodz na godz 6-sta na basen a pozniej na 8-ma do pracy
- po pracy chodzi poplywac na basen
- jest szczuply
- spokojny
-czasami sie tylko zdenerwuje jak przeczyta taka czy inna brednia
- ogolnie caly czas usmiechniety i zartobliwy
-inteligentny
 Laughing
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #125 : 2010-07-17, 10:50:42 »

AdamPio specjalnie "mezczyzna optymalny" dalem w cudzyslowiu, aby znaczylo to dla czytajacych "mezczyzna zywiacy sie optymalnie". Gdy zas pytalem jaki ten mezczyzna jest, chodzilo mi tylko o wyglad, nie zas cechy charakteru. A jesli chodzi o wyglad to chodzilo mi konkretnie o zawartosc tluszczu. Jesli mozesz to podziel sie swoim danymi o twojej tkance tluszczowej, ile jej masz na sobie, jakies wałki, wałeczki. Potrzebuje jak najwiecej takich danych od roznych ludzi by wiedziec czy ja przypadkiem nie "piłuje" sie ponizej swojej wagi naleznej i jak wroce do optymalnej ilosci tluszczu to optymalny organizm sam to wyrowna i... przytyje:(
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #126 : 2010-07-17, 10:57:26 »

Adampio,

proporcje BWT dla "diety japońskiej" są chyba troszkę inne. Może później poszukam, teraz wychodzę na pole Smile 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #127 : 2010-07-17, 11:13:49 »

AdamPio specjalnie "mezczyzna optymalny" dalem w cudzyslowiu, aby znaczylo to dla czytajacych "mezczyzna zywiacy sie optymalnie". Gdy zas pytalem jaki ten mezczyzna jest, chodzilo mi tylko o wyglad, nie zas cechy charakteru. A jesli chodzi o wyglad to chodzilo mi konkretnie o zawartosc tluszczu. Jesli mozesz to podziel sie swoim danymi o twojej tkance tluszczowej, ile jej masz na sobie, jakies wałki, wałeczki. Potrzebuje jak najwiecej takich danych od roznych ludzi by wiedziec czy ja przypadkiem nie "piłuje" sie ponizej swojej wagi naleznej i jak wroce do optymalnej ilosci tluszczu to optymalny organizm sam to wyrowna i... przytyje:(

No tak. Ja przy wzroscie 186 i waze 84 kg. Ostatnimy czasy zauwazylem, ze jescze sie rozrastam a widze to po koszulach zeszlorocznych, ktore w klatce sa "przyciasnawe" Shocked Myslalem, ze moj rozwoj sie zakonczyl ale z tego widac sie mylilem. Brzuch jako tako umiesniony, nie jak Pudzian ale widac miesnie i troche "zdrowego" tluszczu ale nie w formie "walka" tylko w formie podskornej. Laughing
Poza tym raczej chude nogi i rece. Nadgarstek obejmuje dlonia tak, ze kciuk zakladam na pol paznokcia palca srodkowego.

Osobiscie mysle, ze osiagnales swoja wage. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #128 : 2010-07-17, 11:23:34 »

Adampio,

proporcje BWT dla "diety japońskiej" są chyba troszkę inne. Może później poszukam, teraz wychodzę na pole Smile 

"Zywienie optymalne" strona 17-sta.

cyt:

"Stosunek bialka do weglowodanow w tej diecie powinien wynosic w przyblizeniu 1:3,2"
......." przy tym do spalania weglowodanow organizm musi zuzyc znacznie wiecej bialka niz do spalenia tlusczow, dlatego stosunek B:W w diecie japonskiej jest podobny jak stosunek B:T w diecie optymalnej"
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #129 : 2010-07-17, 11:38:20 »

No tak. Ja przy wzroscie 186 i waze 84 kg. Brzuch jako tako umiesniony, nie jak Pudzian ale widac miesnie i troche "zdrowego" tluszczu ale nie w formie "walka" tylko w formie podskornej. Laughing
Poza tym raczej chude nogi i rece. Osobiscie mysle, ze osiagnales swoja wage.
Nie wydaje mi sie, zwazywszy ze u mnie miesni brzucha jeszcze nie widac a jestem od ciebie dwa razy mlodszy, mam tluszczyk (jest za co zlapac) jeszcze na brzuchu, udach, nerkach i okolicach klatki piersiowej.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #130 : 2010-07-17, 11:45:14 »

No to teraz tylko trening moze pomoc Ci spalic tkanke tluszczowa. Jak lubisz biegac to biegaj. Wszyscy moi znajomi, ktorzy biegaja sa bardzo szczupli!
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #131 : 2010-07-17, 12:49:37 »

A tam tylko trening, Dieta Optymalna przeciez dziala w tym kierunku!

A biegac nie moge, gdyz nawet chodzic normalnie jeszcze nie moge. To byl wlasnie powod dla ktorego zalozylem ten temat! Niemoznosc chodzenia i nadwaga. A trenowac to trenuje na siłowni, co trzeci dzien cwicze wszystkie miesnie poza łydkami, przy czym robie 2-4 serii na kazdy miesien a wiec bez katowania. Chodzi o to ze dosyc czesto. Co ciekawe rzucajac wage przybywa mi sily. Sa to niezbyt duze wartosci, powiedzmy 4-5 kg w seriach na barki miesiecznie wiecej, ale do gory. Czuje ze gdybym wrzucil porzadna ilosc tluszczu na "ruszt" to byloby to ze 3 razy wiecej. Niemniej jednak kurcze sie w wielkim stopniu a jednoczesnie zyskuje sile wiec nie narzekam, gdyz przy zadnej diecie oprocz tej optymalnej nie jest to mozliwe.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #132 : 2010-07-17, 12:52:09 »

Masa miesniowa z powodu niedostatecznej ilosci tluszczu nie chce isc do gory. Nie cwiczac a jedzac wiecej tluszczu zauwazylem ze moje dlonie sa znacznie wieksze (nabrzmiale miesnie i zyly) niz gdy cwicze a tluszczu jest niedostatek.
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #133 : 2010-07-17, 14:18:06 »

Masa miesniowa z powodu niedostatecznej ilosci tluszczu

A może z powodu małej ilości białka i WW  ?

Darek
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #134 : 2010-07-17, 14:49:01 »

Białko i węglowodany? Nie wydaje mi się...
Ćwiczę co trzeci dzień:

1) Dzień treningu: 6 żółtek, 250g wątróbki wieprzowej, 2g kolagenu, 410g młodych ziemniaków.

2) Pierwszy dzień po treningu: 7 żółtek, 200g wątróbki wieprzowej, 2g kolagenu, 410g młodych ziemniaków

3) Drugi dzień po treningu: 6 żółtek, 150 gramów wątróbki wieprzowej, 2g kolagenu, 410g, młodych ziemniaków

I tak w kółko. Uwzględniłem tylko białko i węglowodany, chociaż trzeba przyznać ze tłuszczu to już dodaje bardzo niewiele aby chudnąć.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70701


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #135 : 2010-07-17, 20:48:07 »


... Jestescie na ZO zdrowo chudzi, szczupli, normalni, lekko zaokragleni? Jakie wrazenie na oko robi typowy, mlody "mezczyzna optymalny"?

Proszę bardzo - przyprowadziłam Ci aż dwóch.. Cool

http://www.youtube.com/watch?v=-nwlicJITpY&feature=related
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #136 : 2010-08-02, 10:59:31 »

Tym razem zrzucilem tylko 2 kg, ale za to jaka rocznica Smile
Na Diecie Optymalnej schudłem juz 30 kg, a od wrzesnia zeszlego roku dodatkowe 20 kg (na diecie nisko tluszczowej i niskoweglowodanowej). Czyli razem pozbylem sie juz 50 kg! Ludzie trzymcie mnie bo nie wytrzymiem, pół tony! Wink Na brzuchu mam tyle ekstra skory, ze powaznie zastanawiam sie nad recznym wytwarzaniem galanterii skórzanej Wink Niestety 78 kg przy 183 cm to jeszcze nie jest moja waga optymalna, ale sie zblizam nieubłaganie.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #137 : 2010-08-02, 11:08:04 »

50 kg to nie jest pół tony  Smile  , ale liczba zgubionych zbędnych kilogramów jest tak słuszna, że można się... pogubić w rachunkach. Gratuluję!

I głodować nie trzeba było, ani doświadczyć wilczego głodu, ani  się wycieńczyć fizycznie, rozchorować z niedożywienia? Warto takie info zapodawać, by inni mieli łatwiej o śmiałość przewrócić piramidę żywieniową IŻiZ.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #138 : 2010-08-02, 12:03:06 »

50 kg to nie jest pół tony  Smile  , ale liczba zgubionych zbędnych kilogramów jest tak słuszna, że można się... pogubić w rachunkach
Nie no, bez jaj, przeciez na koncu zdania ze zbitkiem słów "pół tony" jest buźka " Wink ". Bardziej do myslenia mogłoby dać juz chyba tylko zastosowanie klamry:

[wypowiedz_humorystyczna_ON]Ludzie trzymcie mnie bo nie wytrzymiem, pół tony![wypowiedz_humorystyczna_OFF]
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #139 : 2010-08-02, 12:10:45 »

Bardziej do myslenia mogłoby dać juz chyba tylko zastosowanie klamry:

[wypowiedz_humorystyczna_ON]Ludzie trzymcie mnie bo nie wytrzymiem, pół tony![wypowiedz_humorystyczna_OFF]



Te klamry, i w klamrach, to dobry pomysł Smile  Popieram.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.