forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-17, 21:23:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
661724 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)  (Przeczytany 230306 razy)
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #140 : 2008-11-19, 17:36:46 »

Pewien troll napisał:

"Tu wazne jest ,aby ostrzec ludzi,że leczenie chorób groźnych przez Internet,to  niebezpieczna droga,która może sie źle skończyć dla słuchajacego zaleceń."

Hłe hłe...!  Laughing   No, jakbym czytała pewną pokrętną "damę" z Kanady!... Idea   Mr. Green
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #141 : 2008-11-19, 17:41:10 »

Zatem uwazasz Krystyno*Opty*,że dobre jest leczenie przez Internet nie znając pacjenta i jego stanu zdrowia?  Shocked
Zaiste bardzo śmieszne ,no i takie dojrzałe  Shocked
No coś podobnego!  Shocked

Pewien troll napisał:


Zachowujesz sie bardzo niekulturalnie! Widać brak szacunku do Użytkowników!
Zachowuj sie Krystyno*Opty*,bo ktoś moze powiedzieć,czytając Ciebie,że wszyscy Optymalni nie maja ogłady  Shocked
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #142 : 2008-11-19, 17:42:24 »


Maf juz to przerabialismy. Jednemu sluzy a drugiemu nie. Ja pije smietane prawie kazdego dnia, zamiast np lunchu. Nic mi nie jest waga stoi w miejscu, proporcje zachowane. Podejrzewam, ze jest takich okazow wiecej. Ba, pewnie, gdybym pil smietane 38% i siedzial to moze i waga zaczelaby isc w gore..ale tak nie jest.
Zgadza sie. Byc moze jesz takie produkty, ze w ogolnym bilansie ta smietanka nie ma wplywu. Tego nikt nie wie.
Ale moim zdaniem, nie mozna nikomu wciskac teorii, ze przykladowa smietanka  jest oki na Diecie Optymalnej. Rozni ludzie opisuja to co jedza, jedza to co im smakuje. Niektorzy zjadaja 200g masla na sniadanie, inni 200g smietany popoludniu.
Morgano dzisiaj slusznie napisal "mozna jesc wszystko" . Dlatego szanuje jego slowa, jego jadlospisy. Ja doszedlem do tego wczesniej niz go poznalem. W pelni zgadzam sie z Morgano, pierwszym doradca zywieniowym.
Kombinacje, np na sniadanie bulka przelozona kostka masla, slawna kawa z lojem, kasza z kostka smalcu, i ew te pol litra smietany, nie wspomne o innych dziwnych przepisach, powoduja , ze ludzie uwazaja nas za dziwakow.
Pozdr
maf
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #143 : 2008-11-19, 18:22:12 »


Adampio -  ja tez slucham swojego organizmu  i teraz wiem , ze  po odstawieniu prod.  mlecznych organizm  moj sie  wyciszyl , nadkwasota  ustapila calkowicie ,co meczyko mnie  zawsze , psychilka jest duzo lepsza , teraz  czekam czy znikna  moje liczne uczulenia , wiedzialem  ze mleko moze szkodzic , ale maslo  jadlem zawsze ---  DOPIERO  OSWIECILA MNIE   LEKARKA  , a jestem  na  zywieniu  okolo 10  lat. Kwasniewski  pisze w swoich ksiazkach - MLEKO NIE JEST DLA CIEBIE --a jesli mleko , to  i wszystkie produkty z niego  zrobione. oczywiscie sa osoby co  moga jesc  wszystko , - prawdopodobnie  nalezysz do nich TY---wszystko  zalezy  od stanu  organizmu ---  CHCESZ DORADZAC  TO ROB  TO  DOBRZE JAK  PRZYSTALO  NA  OPTYMALNYCH , A NIE  PROWAC BOJOWEJ  GATKI , BO  MNIE NA TYM  NAPEWNO  NIE  ZALEZY

  POZDR.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #144 : 2008-11-19, 18:30:32 »

Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #145 : 2008-11-19, 18:33:42 »


sorry -  nie  wiedzialem , ze robie  blad !
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #146 : 2008-11-19, 18:35:49 »

 Wink - będzie lepiej. Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #147 : 2008-11-19, 18:36:10 »


 Adampio -  ja tez slucham swojego organizmu  i teraz wiem , ze  po odstawieniu prod.  mlecznych organizm  moj sie  wyciszyl , nadkwasota  ustapila calkowicie ,co meczyko mnie  zawsze , psychilka jest duzo lepsza , teraz  czekam czy znikna  moje liczne uczulenia , wiedzialem  ze mleko moze szkodzic , ale maslo  jadlem zawsze ---  DOPIERO  OSWIECILA MNIE   LEKARKA  , a jestem  na  zywieniu  okolo 10  lat. Kwasniewski  pisze w swoich ksiazkach - MLEKO NIE JEST DLA CIEBIE --a jesli mleko , to  i wszystkie produkty z niego  zrobione. oczywiscie sa osoby co  moga jesc  wszystko , - prawdopodobnie  nalezysz do nich TY---wszystko  zalezy  od stanu  organizmu ---  CHCESZ DORADZAC  TO ROB  TO  DOBRZE JAK  PRZYSTALO  NA  OPTYMALNYCH , A NIE  PROWAC BOJOWEJ  GATKI , BO  MNIE NA TYM  NAPEWNO  NIE  ZALEZY

  POZDR.

Dobrze,że niektórzy nieliczni mądrzy nie rezygnują np. z masła na rzecz rotacji i innych wynalazków tylko dlatego,ze wyskoczy im od czasu do czasu pryszcz,czy zaswędzi ich coś od czasu do czasu,czy im od czasu do czasu pobulgocze w jelitach,bo czym jest pryszcz, w porównaniu z jakimiś groźniejszymi dolegliwościami spowodowanymi rezygnacją z tak cennych produktów jakim jest np. masło  Idea
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #148 : 2008-11-19, 18:59:45 »


 Adampio -  ja tez slucham swojego organizmu  i teraz wiem , ze  po odstawieniu prod.  mlecznych organizm  moj sie  wyciszyl , nadkwasota  ustapila calkowicie ,co meczyko mnie  zawsze , psychilka jest duzo lepsza , teraz  czekam czy znikna  moje liczne uczulenia , wiedzialem  ze mleko moze szkodzic , ale maslo  jadlem zawsze ---  DOPIERO  OSWIECILA MNIE   LEKARKA  , a jestem  na  zywieniu  okolo 10  lat. Kwasniewski  pisze w swoich ksiazkach - MLEKO NIE JEST DLA CIEBIE --a jesli mleko , to  i wszystkie produkty z niego  zrobione. oczywiscie sa osoby co  moga jesc  wszystko , - prawdopodobnie  nalezysz do nich TY---wszystko  zalezy  od stanu  organizmu ---  CHCESZ DORADZAC  TO ROB  TO  DOBRZE JAK  PRZYSTALO  NA  OPTYMALNYCH , A NIE  PROWAC BOJOWEJ  GATKI , BO  MNIE NA TYM  NAPEWNO  NIE  ZALEZY

  POZDR.

Dobrze,że niektórzy nieliczni mądrzy nie rezygnują np. z masła na rzecz rotacji i innych wynalazków tylko dlatego,ze wyskoczy im od czasu do czasu pryszcz,czy zaswędzi ich coś od czasu do czasu,czy im od czasu do czasu pobulgocze w jelitach,bo czym jest pryszcz, w porównaniu z jakimiś groźniejszymi dolegliwościami spowodowanymi rezygnacją z tak cennych produktów jakim jest np. masło  Idea
Ale sie porobilo.
Gwidon, 10 lat na Diecie Optymalnej opracowanej przez lek. med Jana Kwasniewskiego i dopiero lekarka cie oswiecila?
Nie rozumiem jak mogles sie tak dlugo meczyc. Przyslij mi swoj jadlospis.
To, ze przeczytales w ksiazkach, ze "mleko nie jest dla ciebie" , nie oznacza wszystkich produktow mlecznych, ale tylko mleko. O mleku juz wiele napisano. O masle, kefirach, jogurtach i o serach tez.
Dziwie sie jak niektorzy pojmuja zasady Diety Optymalnej.
Pozdr
maf
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #149 : 2008-11-19, 19:12:48 »


moj  jadlospis .

SNIADANIE  - prawie  zawsze  jajecznica  i jakies  warzywi np. cebula lub  papryka , i  teraz   smalec

OBIAD -najczesciej  jakies  mieso czy  ryba , ziemniak , jazyna  +  teraz   smalec

KOLACJA  - to  samo  co na  obiad  lub  placki ziemniaczane

Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #150 : 2008-11-19, 19:36:07 »


 moj  jadlospis .

 SNIADANIE  - prawie  zawsze  jajecznica  i jakies  warzywi np. cebula lub  papryka , i  teraz   smalec

OBIAD -najczesciej  jakies  mieso czy  ryba , ziemniak , jazyna  +  teraz   smalec
 
KOLACJA  - to  samo  co na  obiad  lub  placki ziemniaczane
 
 

I gdzie sa te szkodliwe mleczne ktore odstawiles? / w watku ksiazka Ewy/
Odstawiles tylko maslo od jajecznicy?
Napisz jak jadles przez te 10 lat, przykladowe posilki co Ci szkodzily.
Pozdr
maf
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #151 : 2008-11-19, 19:41:50 »

TO JEST JADLOSPIS  PO ODSTAWIENIU MLECZNYCH I MACZNYCH  wczesniej  czesciej uzywalem masla do  warzyw i ziemniakow , i  pilem smietane osobno i do kawy tez ser  sporadycznie , mleko tez
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #152 : 2008-11-19, 19:43:33 »

A masło to nie mleczne???? Shocked
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #153 : 2008-11-19, 19:46:59 »

maslo tez  odstawilem
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #154 : 2008-11-19, 19:54:50 »

ja tez i nie załuję jem teraz słoninę i smalec wyszło mi to na dobre  Very Happy
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #155 : 2008-11-19, 20:57:49 »

Myślę, że adampio dobrze robi wsłuchując się w potrzeby swojego organizmu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że on już wie jak odczytywać swoje potrzeby
i w dodatku uprawia sport. Śmiem twierdzić, że ma nieporównywalnie więcej ruchu od przeciętnego Polaka. To wszystko ma wpływ na przyswajanie i tolerancje organizmu.
Przyzwyczailiśmy się mierzyć ludzi według swojej miarki, a przecież jest to wielki błąd. Każdy z nas jest inny i ja też. Co to by było, gdybym nie wiedząc czy to przyzwyczajenie, czy potrzeba -  do tego co czuję układała jadłospis? Jako osoba rozpoczynająca muszę kierować się rozumem i priorytetami w obranym modelu żywienia. Nie mogę przecież do końca sobie ufać, bo co będzie jak przechodząc obok piekarni pocieknie mi ślinka, gdy poczuję zapach chleba? Co zrobić, gdy mijając stragan z jabłkami tak mi zapachnie, że byłabym skłonna natychmiast kupić kilka kilo jabłek?
W chwili obecnej to wszystko jest bardzo trudne. Ja z przyjemnością piłabym codziennie odrobinę śmietanki, ale jeżeli mnie uczula to co mam zrobić? Czy mam inny wybór niż rotację, a w najgorszym razie rezygnację? Tak łatwo się ocenia innych i bagatelizuje nieprzyjemne odczucia, ale przecież nie będę wbrew wszystkiemu jadła codziennie mlecznych, a potem chodziła do pracy z maseczką na twarzy (jak Michael Jackson), żeby nikt nie widział mojej popękanej skóry - nie mówiąc już o świądzie i bólu.
Nie zdawałam sobie sprawy, że użyty przeze mnie dzisiaj jeden wyraz "rotacja" wywoła taką lawinę wzajemnych złośliwości. Gdybym to wiedziała, to chyba jednak nic bym do was nie wpisała, bo po co? Może jednak musieliście się wygadać, wyrzucić swoje bóle po stracie członka tej społeczności - również bardzo mi przykro*
Tak ogólnie to każdy z was chce dobrze dla innych, ale każdy myśli że to jego "dobrze" jest najlepsze.

Bardzo się cieszę, że tutaj zaglądacie i mam nadzieję, że podzielicie się ze mną swoimi sposobami na pozbycie się uczulenia na mleczne. Może ktoś ma jakiś pomysł na złagodzenie swędzenia (oprócz mojego smalcu Smile )
Pozdrawiam
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #156 : 2008-11-19, 21:01:01 »


Maf juz to przerabialismy. Jednemu sluzy a drugiemu nie. Ja pije smietane prawie kazdego dnia, zamiast np lunchu. Nic mi nie jest waga stoi w miejscu, proporcje zachowane. Podejrzewam, ze jest takich okazow wiecej. Ba, pewnie, gdybym pil smietane 38% i siedzial to moze i waga zaczelaby isc w gore..ale tak nie jest.
Zgadza sie. Byc moze jesz takie produkty, ze w ogolnym bilansie ta smietanka nie ma wplywu. Tego nikt nie wie.
Ale moim zdaniem, nie mozna nikomu wciskac teorii, ze przykladowa smietanka  jest oki na Diecie Optymalnej. Rozni ludzie opisuja to co jedza, jedza to co im smakuje. Niektorzy zjadaja 200g masla na sniadanie, inni 200g smietany popoludniu.
Morgano dzisiaj slusznie napisal "mozna jesc wszystko" . Dlatego szanuje jego slowa, jego jadlospisy. Ja doszedlem do tego wczesniej niz go poznalem. W pelni zgadzam sie z Morgano, pierwszym doradca zywieniowym.
Kombinacje, np na sniadanie bulka przelozona kostka masla, slawna kawa z lojem, kasza z kostka smalcu, i ew te pol litra smietany, nie wspomne o innych dziwnych przepisach, powoduja , ze ludzie uwazaja nas za dziwakow.
Pozdr
maf


I tu sie ponownie z Toba zgodze. Nawiazujac dalej do Twojeo postu, Cyt:"jedza co im smakuje"...o tym wlasnie mowie. Nie pamietam, albo nie chce pamietac tego strzelajacego z grubej rury, ktory pisze cos w stylu, moge jesc maslo i smietane kazdego dnia, ale nie moge..cos w tym stylu. Tu staje okoniem, poniewaz organizm czlowieka, ktory sie z natury broni przed "szkodliwymi" nie prosi sie o podawanie czegos czego nie lubi, nie chce, nie toleruje itd. Zgadzasz sie ze mna?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #157 : 2008-11-19, 21:12:01 »

Myślę, że adampio dobrze robi wsłuchując się w potrzeby swojego organizmu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że on już wie jak odczytywać swoje potrzeby
i w dodatku uprawia sport. Śmiem twierdzić, że ma nieporównywalnie więcej ruchu od przeciętnego Polaka. To wszystko ma wpływ na przyswajanie i tolerancje organizmu.
Przyzwyczailiśmy się mierzyć ludzi według swojej miarki, a przecież jest to wielki błąd. Każdy z nas jest inny i ja też. Co to by było, gdybym nie wiedząc czy to przyzwyczajenie, czy potrzeba -  do tego co czuję układała jadłospis? Jako osoba rozpoczynająca muszę kierować się rozumem i priorytetami w obranym modelu żywienia. Nie mogę przecież do końca sobie ufać, bo co będzie jak przechodząc obok piekarni pocieknie mi ślinka, gdy poczuję zapach chleba? Co zrobić, gdy mijając stragan z jabłkami tak mi zapachnie, że byłabym skłonna natychmiast kupić kilka kilo jabłek?
W chwili obecnej to wszystko jest bardzo trudne. Ja z przyjemnością piłabym codziennie odrobinę śmietanki, ale jeżeli mnie uczula to co mam zrobić? Czy mam inny wybór niż rotację, a w najgorszym razie rezygnację? Tak łatwo się ocenia innych i bagatelizuje nieprzyjemne odczucia, ale przecież nie będę wbrew wszystkiemu jadła codziennie mlecznych, a potem chodziła do pracy z maseczką na twarzy (jak Michael Jackson), żeby nikt nie widział mojej popękanej skóry - nie mówiąc już o świądzie i bólu.
Nie zdawałam sobie sprawy, że użyty przeze mnie dzisiaj jeden wyraz "rotacja" wywoła taką lawinę wzajemnych złośliwości. Gdybym to wiedziała, to chyba jednak nic bym do was nie wpisała, bo po co? Może jednak musieliście się wygadać, wyrzucić swoje bóle po stracie członka tej społeczności - również bardzo mi przykro*
Tak ogólnie to każdy z was chce dobrze dla innych, ale każdy myśli że to jego "dobrze" jest najlepsze.

Bardzo się cieszę, że tutaj zaglądacie i mam nadzieję, że podzielicie się ze mną swoimi sposobami na pozbycie się uczulenia na mleczne. Może ktoś ma jakiś pomysł na złagodzenie swędzenia (oprócz mojego smalcu Smile )
Pozdrawiam



Opal, to jakas psychoza z tymi mlecznymi. Ale oki. Zrob jak mowi Maf, jezeli smietanki, smietany itp Ci nii sluza, jedz przede wszystkim maslo ( z mlecznych).
Jest jeszcze inna sprawa, ktora juz dawno chcialem poruszyc, to odstawianie wiecej niz jednej rzeczy z zywienia. Mysle tu o tym, ze jednoczesnie odstawiaja ludzie zarowno mleczne jak i zbozowe. Malo tego po siedmiu dniach, po rotacji mlecznej, wracaja i jedza wiecej jak jeden rodzaj produktu mlecznego, czyli: ser, smietane, maslo, i jescze cos!!!
Pytanie: w jaki sposob mozna stwierdzic, czy z mlecznych szkodzi mi smietana, maslo, albo moze jeszcze cos innego o czym "zapomnialem" napisac. To samo jest z "macznymi".
W ogole, mowie tu jako laik, odstawilem make, maczne, zbozowe, 4 lata temu..poniewaz zle zrozumiale slowa Dr. JK. Pan Dr. nie zakazal ich jesc, o czym swiadczy ksiazka kucharska, ale ja, laik, ktory myslal, ze wszystko umie "przetlumaczyc", wydedukowal se, ze maki to ty jesc nie mozesz.......dzisiaj walcze o to aby moj organizm zaakceptowal slady maki.
Ehh, duzo by gadac.....
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #158 : 2008-11-19, 21:28:26 »



I tu sie ponownie z Toba zgodze. Nawiazujac dalej do Twojeo postu, Cyt:"jedza co im smakuje"...o tym wlasnie mowie. Nie pamietam, albo nie chce pamietac tego strzelajacego z grubej rury, ktory pisze cos w stylu, moge jesc maslo i smietane kazdego dnia, ale nie moge..cos w tym stylu. Tu staje okoniem, poniewaz organizm czlowieka, ktory sie z natury broni przed "szkodliwymi" nie prosi sie o podawanie czegos czego nie lubi, nie chce, nie toleruje itd. Zgadzasz sie ze mna?
Nie wiem o kim piszesz "strzelajacego z grubej rury, ktory pisze cos w stylu, moge jesc maslo i smietane kazdego dnia, ale nie moge.."
Chyba tego nie czytalem.
Jest tak, ze organizm sie broni przed czyms, lub odwrotnie, chce cos. Byc moze jest to to, co nazywacie "sluchaniem swojego organizmu". Jak zwal tak zwal.
Mam to szczescie, ze robie zakupy i gotuje. I zdarza sie, ze dopiero na zakupach "moj organizm" podpowiada mi co mam kupic na obiad.
Jest to dosyc dziwne, bo przed wyjsciem na zakupy zawsze pytam Ole, co chce dzisiaj zjesc, ale juz mi powiedziala, "nie pytaj bo i tak kupisz cos innego". Ale zawsze ich zaskakuje. Najwazniejsze ze smacznie i optymalnie.
Pozdr
maf
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Dieta optymalna od pierwszych dni (odczucia, zmiany)
« Odpowiedz #159 : 2008-11-19, 21:34:31 »

Cytuj
W ogole, mowie tu jako laik, odstawilem make, maczne, zbozowe, 4 lata temu..poniewaz zle zrozumiale slowa Dr. JK. Pan Dr. nie zakazal ich jesc, o czym swiadczy ksiazka kucharska, ale ja, laik, ktory myslal, ze wszystko umie "przetlumaczyc", wydedukowal se, ze maki to ty jesc nie mozesz.......dzisiaj walcze o to aby moj organizm zaakceptowal slady maki.
Ehh, duzo by gadac.....

To właśnie jest dla mnie jedna z wartościowych wypowiedzi na tym forum - szczera i dużo wnosząca.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 17 zapytaniami.