forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-22, 12:16:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
662013 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Rozmaitości
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 297 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rozmaitości  (Przeczytany 1854023 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #340 : 2009-09-23, 16:11:15 »

Dostałam dzisiaj zaproszenie na bezpłatne badania profilaktyczne :stężenia glukozy, poziomu cholesterolu we krwi, ciśnienia tętniczego i wskaźnika ciała (BMI).
Umieszczony jest jeszcze dopisek, iż radzą skorzystać z tego zaproszenia, nawet jeśli robiłoby się badania niedawno, bo następna taka możliwość będzie dopiero za 5 lat.
No i co wy na to? Widzicie jak NFZ o nas się troszczy?! A niektórzy to jeszcze psioczą nawet. Wink
Ciśnienie i poziom glukozy mogę sobie sama w domu sprawdzić, a ogólny poziom cholesterolu mnie nie interesuje. Nie idę na żadne badania, pójdę, jeśli będę miała taką potrzebę.
Myślę, że te badania są "przywilejem" 50-ciolatek i zyskiem dla firm farmaceutycznych, bo co najmniej połowie osób, po takich badaniach zapiszą tabletki na zbicie cholesterolu i coniektórym na zmniejszenie poziomu cukru, a i na zmniejszenie ciśnienia tabletki też z połowie się "przydadzą".
W sumie kto zyskuje przez takie zaproszenia? Rolling Eyes
Jak tak sobie pomyślę o NFZ, to praktycznie wszystkie jego fundusze "zjadają" firmy farmaceutyczne, a jak człowiek zachoruje i chce się leczyć, to pieniędzy dla takiego nie ma. Confused
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #341 : 2009-09-23, 17:23:23 »

Otóż to. Lekarz jak drukarka dla przemysłu farmaceutycznego, bo nie pacjenta.

Zadzwoniła dziś koleżanka obieścić wyniki swoich badań: cholesterol całkowity 300, HDL 80, trójglicerydy powyżej 300. Pytam ile owoców zjada ostatnio, a ona że kilogramami. Mówi że jej żywność to boczek i owocki (wczoraj kupiła 10 kg śliwek dla 2 osób do pojedzenia), bo uwielbia. Leki już wykupione. Syn lekarz (rok stażu) zachęca by je brać. Pytam czy nie prościej zrezygnować z kilogramów owoców? Mówi, że to się może nie udać, bo lubi.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #342 : 2009-09-23, 17:56:42 »

..skoro ktoś lubi chorować, ma prawo - wolny kraj.. Smile
Napiszę jeszcze odnośnie mojej siostry, bo to w podobnym klimacie - otóż ona, podobnie jak ja na początku, chciałaby wszystkich znajomych namówić na DO. Namawiała swoją sąsiadkę zza ściany - schorowaną osiemdziesięcioletnią Niemkę. Ale sąsiadka jej powiedziała, że jak bierze leki to nie czuje się tak źle, a i syn ją wozi do lekarza dwa razy w tygodniu, to jest dobrze. Siostra mówiła mi, że to chorowanie widocznie odpowiada sąsiadce, a jeszcze bardziej to, jak synowa się wkurza, że syn ją w kółko wozi.  Confused
I co zrobić? Niemcy - też wolny kraj  Smile
PS.Siostra miała przy okazji nadzieję, że będą na zmianę piekły chleb i ciasta.. Smile Myślę, że jej też niedługo przejdzie to namawianie.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #343 : 2009-09-29, 13:10:55 »

Tu są ciekawe posty z DD.. jak już "ali" coś napisze..to napisze konkretnie i na temat.. Very Happy

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=15417&postdays=0&postorder=asc&start=30
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #344 : 2009-09-29, 18:41:23 »

Tutaj jeszcze trochę o historii naszego Forum (burzliwe czasy Edyty i Bruforda)
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=16094&start=585
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #345 : 2009-10-02, 12:13:38 »

Dostałam dzisiaj wezwanie na szczepienie Piorix mojego syna (9lat). Nie wiem co zrobić? Dać go szczepić - czy nie?  Jestem bardziej za nie.
Moją córę dałam szczepić 6 lat temu, przeciew ospie (nieobowiązkowo, było to płatne szczepienie przeciwko trzem chorobom: śwince , ospie i chyba - odrze), a i tak zachorowała na ospę, a przebieg choroby był cięższy, niż u nieszczepionego przeciw ospie - syna.
 Sprawdzałam to Piorix w Googlach
http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=954
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #346 : 2009-10-02, 13:35:02 »

No to znowu chcą ją szczepić na to samo?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #347 : 2009-10-02, 14:20:11 »

Na to samo - tylko, że przedtem było to szczepienie nieobowiązkowe, płatne i "wskazane' dla sześciolatków, więc dałam szczepić córe, bo ona miała wtedy sześć lat. Teraz to szczepienie jest bezpłatne, obowiązkowe dla dziewięciolatków i dostałam wezwanie dla syna.
Resztę napiszę później, bo lecę z córą do dentysty.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #348 : 2009-10-02, 16:17:35 »

Z tymi szczepieniami to namieszałam trochę, albo i sporo.
Rozmawiałam dzisiaj z lekarką - pediatrą i ona mówiła mi, że to jest szczepienie przeciwko odrze, różyczce i śwince i moja córa miała to samo szczepienie, więc nie było tak, że ona była szczepiona przeciw ospie, a potem na nią zachorowała. Coś mi się pokręciło.
Lekarka mówiła, że w ogóle nie ma szczepień przeciwko ospie.
Mówiła również, że szczepienie to jest obowiązkowe, ale ezpieczne i przede wszystkim darmowe - bo wcześniej trzeba było za to dużo płacić (było to 50zł, ale nie było przynajmniej obowiązkowe).
Nadal nie jestem do tego szczepienia przekonana. Na wezwaniu pisze, że wini niestawienia się pociągnięci będą do odpowiedzialności karno-administracyjnej.
Jestem ciekawa "adminie", czy Twój syn też otrzymał takie wezwanie i czy Ty decydujesz się na szczepienie syna?


Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #349 : 2009-10-03, 23:11:29 »

Rozmaitości - http://blogdebart.pl/
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #350 : 2009-10-04, 10:50:14 »

http://www.tinyurl.pl?AxDyTHTY
Koszt obecności w Iraku to ponoć 800mln, a mielismy zarobić - miały być kontrakty itp. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #351 : 2009-10-04, 13:35:12 »

 Tutaj jest cytat z forum o szczepieniach. Podobnych wpisów jest sporo. Boję się szczepić mojego syna, a mam czas tylko do jutra.
" Moje dziecko jest po Priorix i co-jest chore!!! Znam przypadek,że dziecko zachorowało na koszmarną świnkę mimo szczepionki.I gdzie tu sens szczepionek-NIGDY WIĘCEJ TEGO ŚWIŃSTWA.na razie udaje nam sie załatwiać odroczenia u neurologa,ale jak długo.........."
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #352 : 2009-10-04, 14:04:03 »

Rzeczywiście: bądź mądry i pisz wiersze. Może napisz do Lekarki?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #353 : 2009-10-04, 14:13:19 »

Rozmawiałam wczoraj ze znajomą pielęgniarką i ona mówiła mi, że wystarczy podpisać oświadczenie, że nie chcę szczepić dziecka i już. Zobaczę jutro.
A te choroby:odra, różyczka i świnka - nie są niebezpieczne dla życia (ponoć swinka u chłopców może dać powikłania) i jeśli szczepienie całkowicie nie chroni, a może szkodzić, to mam zamiar nie zgodzić się. Mój mąż też nie wie co lepsze..  Confused
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #354 : 2009-10-04, 15:26:56 »

Może trzeba wziąć na spokój, zaszczepić, ale na śniadanie dać żółtkownicę, na obiad wątróbkę z cebulą, na jarzynę kapusta kwaszona, na kolację ze trzy żółtka utarte z łyżeczką cukru (kogel mogel) jeśli dzieci lubią. Do picia gorący rosół z łyżką roztopionego w nim masła ( to do obiadu). Jednym słowem wzmocnić na parę dni układ immunologiczny. Jak najmniej węglowodanów (więc i bez ziemniaków)

Na drugi dzień na obiad kaszanka (krupnioki) z kaszą gryczaną ( i rosół jw). Na śniadanie żółtka na twardo z łyżką majonezu i ogórek kwaszony, albo konserwowy. Kogel mogel jeśli smakuje ponownie.

Na trzeci dzień jakiś omlet (jedno jajo + 2 żółtka z np dodatkami jak do pizzy (np keczup, papryka konserwowa, trochę mięsa). Dziecko trzeba uczulić żeby prze kilka dni nie jadło ni słodyczy, ni owoców, pączków, jagodzianek, itp.

Kontynuować?

Albo umówić się z dziećmi, że szczepień nie będzie jeśli nnie będą jeść śmieci. Zgodzą
się?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #355 : 2009-10-04, 15:50:45 »

Połowy z tych rzeczy, które wymieniłaś Tereso, on by nie ruszył  Sad Ale dziękuję Ci. Ja postanowiłam nie zgodzić się na szczepienie. Ciekawią mnie jedynie te sankcje karno-administracyje. Shocked Mam nadzieję, że to nie krzesło elektryczne  Confused
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #356 : 2009-10-04, 16:22:32 »

Masz dylemat.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #357 : 2009-10-04, 16:53:13 »

Śledzę różne wypowiedzi na ten temat. Jestem zdecydowana już, żeby nie szczepic, tylko nie jestem zorientowana jak to jest z tą obowiązkowością? Jedna pani na blogu pisała, że kara za nieszczepienie wynosi 5 tysięcy. Jestem ciekawa jak to będzie - jutro napiszę,  jeśli mnie nie zamkną  Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #358 : 2009-10-04, 17:05:25 »

Tu co nieco i w innym kontekście o szczepieniach pisze dr Kwaśniewski - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1618.msg25099#msg25099 .
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70792


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #359 : 2009-10-04, 17:25:47 »

Chyba Teresa przejdziemy na gadu-gadu  Laughing
Zapisane

Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 297 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.