forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-12, 09:17:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
661352 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Leki nowej generacji...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Leki nowej generacji...  (Przeczytany 414178 razy)
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #320 : 2013-09-24, 10:46:00 »

Coś nie skutecznie szukali, skoro nie znaleźli a pojęcie "zdrowo się odżywiać" jest pojęciem względnym, więc bez wiedzy można sobie tylko zaszkodzić...

Piję kawę z cynamonem, nie smakuje mi... może dosłodzić ze 3 łyżeczki Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #321 : 2013-09-24, 10:54:08 »

Coś nie skutecznie szukali, skoro nie znaleźli a pojęcie "zdrowo się odżywiać" jest pojęciem względnym, więc bez wiedzy można sobie tylko zaszkodzić...

Piję kawę z cynamonem, nie smakuje mi... może dosłodzić ze 3 łyżeczki Very Happy

Bo to lekarstwo.
Im paskudniejsze, tym lepsze.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #322 : 2013-09-24, 10:55:13 »

Coś nie skutecznie szukali, skoro nie znaleźli a pojęcie "zdrowo się odżywiać" jest pojęciem względnym, więc bez wiedzy można sobie tylko zaszkodzić...

Piję kawę z cynamonem, nie smakuje mi... może dosłodzić ze 3 łyżeczki Very Happy

Bo to lekarstwo.
Im paskudniejsze, tym lepsze.

No i takiego argumentu trzeba mi było... pamiętam coś z dzieciństwa jak mama mi mówiła to samo Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #323 : 2013-09-24, 10:56:47 »

Za duzo dales. Z cynamonem roznica jest o tyle subtelna o ile istotna. Za duzo  - cierpki smak i duzo fusow. Musisz poprobowac. Najlepiej go dozowac odwrotna strona lyzeczki
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #324 : 2013-09-24, 11:10:09 »

Dałem pół łyżeczki... w/g zaleceń Smile


Ale wytrzymam, nie takie świństwa łykałem... przez ponad 10 lat codziennie piłem wódkę Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #325 : 2013-09-24, 11:12:50 »

Ale przeciez nie musisz pol lyzeczki naraz, mozesz w 3 porcjach, nie? Cynamon mozna dodawac do potraw. Bez sensu sie katowac jakimis niejadalnosciami w "imie zdropwia". Od tego krok do jedzenia pestek, lykania srebrnych lyzeczek i calowania lodowki  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #326 : 2013-09-24, 11:14:44 »

Nie pomyślałem o tym, że można dawkę rozbić na 3... z resztą sam widzisz, że ja nawet całe przydzielone jedzenie zjadam na raz i ciężko je podzielić na 3... Muszę się jeszcze wiele uczyć...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #327 : 2013-09-24, 11:15:46 »

Blad raz popelniony to nie blad  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #328 : 2013-09-24, 11:19:04 »

Dobrze, że od razu mi wyjaśniłeś, bo niezdrowo żyć w błędzie Smile

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #329 : 2013-09-24, 11:22:46 »

Ja lubie kawe z cynamonem w zimie, ponoc rozgrzewa choc nie wiem czy to rzeczywiscie czuje. I z reguly daje tak na wyczucie. Czasami sie sypnie za bardzo i rzeczywiscie wtedy kawa jest taka kwasno-gorzka. Ja wtedy po prostu dodaje wiecej masla  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #330 : 2013-09-24, 11:29:44 »

Ja czuję taki posmak jakby kory drzewnej... mam nadzieję, że nie dostanę zgagi Very Happy

A po maśle w kawie zawsze mam zgagę i po budyniu śmietanowo - żółtkowym... z mamą doszliśmy do wniosku, że jak podgrzejemy śmietanę to mamy zgagę. Ale to dziwne jest, bo jak sobie zrobię żółtkownicę na maśle to nie mam zgagi i jak do zupy ale już na talerzu wleję smietanę też nic mi nie jest... czyli wychodzi na to, że masło i śmietana z wrzątku mi szkodzi Smile

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #331 : 2013-09-24, 11:36:46 »

Dałem pół łyżeczki... w/g zaleceń Smile


Ale wytrzymam, nie takie świństwa łykałem... przez ponad 10 lat codziennie piłem wódkę Very Happy

Ja dłużej, ale wódka jest pyszna, gdzie jej do cynamonu!?
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #332 : 2013-09-24, 11:40:29 »

No nie wiem, teraz mi nie smakuje...
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #333 : 2013-09-24, 11:51:00 »

a gadaliście tu już o imbirze?
łyżeczka imbiru w proszku, właśnie z cynamonem i trochę gałki muszkatałowej i goździk - i taki napar pić -
Ja na początku piłam to z sokiem pomarańczowym - teraz soków pomarańczowych nie piję więc z herbatą daję.
Z resztą do herbaty też daję imbir w korzeniu pokrojony w plasterki.

No ale rozgadałam się ale przeczytałam kilka stron wstecz i nie wiem na co to wam potrzebne ?
JEżeli aby się rozgrzać to to pomaga (też na katar i stany "niewyraźne) gdyby już ktoś był chory na całego to za późno wtedy tylko wspomaga Very Happy

No to o czym gadacie bo nie przebrnę przez wszystkie posty Razz
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #334 : 2013-09-24, 11:53:34 »

a gadaliście tu już o imbirze?
łyżeczka imbiru w proszku, właśnie z cynamonem i trochę gałki muszkatałowej i goździk - i taki napar pić -
Ram wyzej podawalem link do tej przyrawy, ona sie sklada wlasnie z imbiru, cynamonu, kardamonu, gozdzkla i jakiegos klacza.
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #335 : 2013-09-24, 11:54:47 »

Gadamy w sumie o miażdżycy Smile

Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #336 : 2013-09-24, 11:59:29 »

Smile ha  - bo tematy wątków często się zmieniają więc już nie byłam pewna Very Happy
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #337 : 2013-09-24, 12:02:45 »

Smile ha  - bo tematy wątków często się zmieniają więc już nie byłam pewna Very Happy

Bo tak naprawdę to liczy się tylko przedostatni wpis, czyli "wyzdrowiałem dzięki DO", ostatnie posty z gratulacjami i te pośrednie można pominąć Very Happy

Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #338 : 2013-09-24, 12:05:40 »

Ale trochę się wpasowałam Smile

tam  też wspominają o miażdżycy:)
http://luskiewnik.strefa.pl/luskiewnik/zingiber.html
"Wskazania

Troficzne (na tle metabolicznym) choroby skóry i włosów, przewlekle stany zapalne zatok obocznych nosa i uszu (plukanki, krople), zawroty głowy, szum w uszach, częste omdlenia, skąpe i nieregularne krwawienia miesiączkowe, żółte upławy (imbir doustnie i irygacje z odwaru), niemoc płciowa, problemy z zajściem w ciążę, zaburzenia trawienia i wchłaniania pokarmu, skapomocz, obrzęki, miażdżyca, sinica kończyn, blednica, zaburzenia koncentracji, osłabienie mięśniowe, zastoje żółci
i kamica żółciowa, nieżyt oskrzeli i tchawicy, kaszel, przeziębienie, choroby zakaźne, wirusowe i bakteryjne zakażenia wątroby, nudności, wymioty, choroba lokomocyjna, zaparcia. "


"Imbir jest silnym odkażalnikiem i antyseptykiem, pobudza wydzielanie soków trawiennych i żółci, zapobiega zastojom żółci, przyśpiesza procesy detoksykacji w wątrobie, poprawia krążenie skórne, mózgowe, wieńcowe i w kończynach. Przenika do potu i łoju działając odkażająco na gruczoły łojowe, ekrynowe i apokrynowe. Imbir działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwpierwotniakowo, przeciwwirusowo, przeciwroztoczowo, przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo i pojędrniająco na skórę oraz błony śluzowe. Wcierany w skórę działa rozgrzewająco, przeciwwysiękowo i przeciwbólowo. Pomocny jest w leczeniu chorób skóry troficznych (związanych z zaburzeniami odżywczymi skóry), chorób  wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych. Warto wcierać go w skórę przy przeziębieniach, zmarznięciu, zimnicy kończyn, blednicy i reumatyzmie. Jest skuteczny w leczeniu trądzików, zwłaszcza po połączeniu z olejem dziurawcowym, olejem arnikowym, krwawnikowym, wrotyczowym, tatarakowym, nagietkowym, arcydzięglowym, kolendrowym, kminkowym i rozmarynowym. Zapobiega wypadaniu włosów, łupieżowi, wspomaga leczenie łuszczycy (psoriasis). Znakomity do leczenia stanów zapalnych i ropnych skóry owłosionej. Ponadto może być stosowany do leczenia skaleczeń, otarć, obrzęków (po urazie mechanicznym), wyprysków i owrzodzeń w obrębie narządów płciowych.
Imbir pobudza ukrwienie narządów plciowych przez co wzmaga erekcję u mężczyzn, zwiększa percepcję (odbiór i analizowanie) wrażeń seksualnych u kobiet i mężczyzn."
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #339 : 2013-09-24, 12:06:42 »

Smile ha  - bo tematy wątków często się zmieniają więc już nie byłam pewna Very Happy

Bo tak naprawdę to liczy się tylko przedostatni wpis, czyli "wyzdrowiałem dzięki DO", ostatnie posty z gratulacjami i te pośrednie można pominąć Very Happy



A no to powinnam napisać gratulacje
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.