forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 18:28:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne  (Przeczytany 82563 razy)
grizzly
Go


Email
Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« : 2007-05-14, 18:19:53 »

Bardzo ciekawi mnie DJ ze wzgledu na to, ze jest ona pozytywnie zweryfikowana.(ludzie zyja ponad 100 lat)
W tej chwili zapewnia ona najdłuższe przezycie i dlatego może być najlepsza w strategii Long Life(zdrowe i dlugie zycie), jednak ta dieta mocno odbiega od zasad ZO.

Co o tym myslicie?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #1 : 2007-05-14, 18:32:09 »

Indywidualne podejscie do sposobu zywienia, ale z chemiczno-fizycznego punktu widzenia boczek i golonko stoi wyzej niz owoce morza.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #2 : 2007-05-14, 18:44:31 »

... jednak ta dieta mocno odbiega od zasad ZO.

Co o tym myslicie?


W jednej i drugiej jedną z głównych zasad jest : nie mieszać paliw .
Grizzly ,a Ty?... na jakiej diecie jesteś?  Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #3 : 2007-05-14, 18:45:56 »

... z chemiczno-fizycznego punktu widzenia boczek i golonko stoi wyzej niz owoce morza.
Ale nie dla Japończyków  Wink
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #4 : 2007-05-14, 18:55:32 »

Podstawa żywienia ludzi w Japoni tj ryż z dużą ilością ryb i owoców morza+ warzywa.
Tłuszcz jedynie z ryb. Zyją długo, bo nie mieszają paliw. Jednak wartośc biologiczna ryb jest mniejsza. Widac to po ich wzroście.
W Polsce też można stosowac ten model z powodzeniem/ elmo może coś o tym napisac/ Zamiast ryżu można jeśc makaron z dużą ilością sera chudego. Wieprzowina i jajka są nie wskazane ze względu na dużą ilośc tłuszczu.
Myślę, że u nas łatwiej i wygodniej jest z wyborem ŻO. Mały wybór ryb, przeważnie mrozone i drogie. Ryż, trzeba wiedziec gdzie można kupowac,ten ze sklepu jest niesmaczny.
W japoni jest bardzo duży wybór ryb i bardzo smaczne.....Ale w Polsce? Question Idea
Może elmo coś więcej napisze, ma doświadczenie. Kiedyś też się zastanawiałam co je na śniadanie. Razz
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #5 : 2007-05-14, 19:15:11 »

Nie ma żadnej różnicy w proporcji między tymi dietami 1:3,5:0,5 - jedynie czeski błąd - B:T:W i B:W:T Wink Mr. Green i wszystko... W "sklepie" jest dokładnie DJ omówiona przy "Żywieniu Optymalnym wyd. OSBO.
PS
Atkins od DO też się niczym nie różni dla "fachowców" w proporcji B:T:W -1:3,5:0,5, bo nie rozróżniają % energii od masy wyrażonej w g (gramy).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #6 : 2007-05-14, 19:23:25 »

Moje jedzenie nie jest urozmaicone i wygląda mniej więcej tak:

Głównie to dorsz ,morszczuk,próbowałam też innych ryb w przeciągu tych paru lat ,ale żadne mi tak nie smakowały jak dorsz, jak mam ochotę ,to pierś z kurczaka.
Ja wszystko gotuję lub duszę.
Węgle to : ryż ,kukurydza.Ostatnio "napadło" mnie na kalafiora,bo robię go mężowi i dzieciom(tylko z tą różnicą ,ze dzieciom i mężowi polewam go roztopionym masłem, a ja jem bez masła).
Chleba ,makaronów ,generalnie mącznych od kilku lat nie jadam,to samo z cukrami prostymi (zero)
Czasem się skuszę na salami lub kindziuka lub jakąś inną kiełbasę (ale musi być sucha-skoncentrowana) i najlepsza jest niestety ta droższa ...
Jedno jest pewne ;jak sie wybiera ten model żywienia z przewagą białka ,to nie można za nic w świecie (jak chce się dobrze funkcjonować) jadać tłuste potrawy.
Przekonałam sie o tym nie raz i nie dopuszczam do tego ,aby moje pożywienie było z przewagą tłuszczu nad białkiem.Już nie kombinuję  Wink Ani mi w głowie  Cool
Piję tylko wodę.
Jest dobrze i lepiej nie chcę  Wink

Oczywiście te wszystkie kiełbasy ,które wymieniłam ,to jadam ,tak dla smaku (to nie podstawa mojego żywienia).

Najważniejsze   NIE MIESZAĆ PALIW
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #7 : 2007-05-14, 19:31:14 »

Elmo , zapewniam Cie ,że lepiej mieć "pod butem" silnik rakietowy /wodór/ niz weglowy /lokomotywa/- ale to kwestia szybkości jazdy .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #8 : 2007-05-14, 19:48:12 »

Nie ważne czy szybko czy powoli sie jedzie ,ważne żeby jak najdalej  Wink .
Nie ważne czy to będzie DO czy DJ ważne,żeby sie dobrze czuć,czuć zdrowo i być zdrowym.Ja sie czuje dobrze na DJ,nic mi póki co nie jest.Nie będę tego zmieniała  Smile
Najgorsze co może być dla człowieka, to "korytko"- ja na nim nie jestem  Wink 

PS.Śmiać mi się jednak chce ,bo kiedy ja zajadam chude ryby ,moja rodzina zajada tłuste omlety  Laughing 

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #9 : 2007-05-14, 19:50:28 »

Dla przypomnienia: na Okinawie jadają głównie wywary kolagenowe z wieprzowiny i jakoś tak tłusto jak w DO  Confused, ale są tacy, co twierdzą naukowo, że podstawą diety na Okinawie są warzywa i owoce. I to jest bardzo zdrowa dieta, ale nie dla tamtejszych stulatków. Sad Oni wolą się truć do śmierci niezdrowym "świńskim ryjem pieczonym na głębokim tłuszczu"! Sad Exclamation
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #10 : 2007-05-14, 19:55:40 »

Jednak wartośc biologiczna ryb jest mniejsza. Widac to po ich wzroście

  A czy wzrostu Japończyków nie deteterminuje specyfika rasowa (predyspozycje genetyczne) ?

Tomek
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #11 : 2007-05-14, 20:09:50 »

specyfika rasowa (predyspozycje genetyczne) ?

Różnica jest niewielka - ot taka jak między Pan troglodytes (wyjściówka dla rasy białej), a Pongo pygmaeus (wyjściówka dla rasy żółtej) - jak twierdzą niektórzy Wink Mr. Green Średnia wzrostu w Europie jakieś 500lat temu wynosiła coś koło 1,5 m... Znam takich , co twierdzą, że wysocy pochodzą z domieszki Elfów leśnych - szczepu już wymarłego Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #12 : 2007-05-14, 20:15:29 »

Dla przypomnienia: na Okinawie jadają głównie wywary kolagenowe z wieprzowiny ....

No właśnie  Exclamation Idea ,przypomniały mi się te wywary kolagenowe ,które popijam sobie co jakiś czas  Wink
 
Mieszkańcy Okinawy są faktycznie ciekawym ludem, tak jak mieszkańcy niektórych rejonów Gruzji.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #13 : 2007-05-14, 20:22:13 »

Nie ma żadnej różnicy w proporcji między tymi dietami …….

Serdecznie pozdrawiam Admina.

Nie bede ukrywal, ze jestem zaskoczony „Nie ma żadnej różnicy w proporcji między tymi dietami….”. To wydaje się nieprawdopodobne. Po prostu nie mam innego wyjscia, jak przeczytac i sprawdzic. Mam nadzieje, ze rozwieja się moje wątpliwości.

Tak na „goraco” to jednak  DJ przypomina tzw. „diete srodziemnomorska” i wlasnie te proporcje B:W:T sa zupełnie inne.

Może to po prostu gra slow (opis DJ w książce "Żywieniu Optymalnym wyd. OSBO. opisuje  diete japonska-wersja-JK, ale jest ona inna od tej o jakiej ja pisze, a pisze o diecie japońskiej tzw. Okinawskiej,,

Dieta Okinawska(Japonska) była badana przez pragmatycznych uczonych amerykańskich przez 25 lat. Trudno odmowic obiektywizmu temu projektowi, zwazywszy "historyczne  niesmaczności” z czasow ostatniej wojny. Po prostu Amerykanie nie uwielbiaja Japończyków i w takim stanie ich obiektywizm jest „zweryfikowany”.
Amerykanie badając przez 25 lat DJ,  nie byli nastawieni na „przykadzanie” Japończykom.

Jestem bardzo ciekawy czy o tej samej diecie pisze Pan Dr. J.K.  Shocked
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #14 : 2007-05-14, 20:23:55 »

Jednak warto�c biologiczna ryb jest mniejsza. Widac to po ich wzro�cie

 A czy wzrostu Japo�czyk�w nie deteterminuje specyfika rasowa (predyspozycje genetyczne) ?

Tomek

Geny genami, ale wystarczy przyjzec się Wietnamczykom, albo Chińczykom. Wcześniej była tam bieda więc jedli tylko ryż z warzywami nie dlarego że tak lub lubieli, tylko nie mieli innego wyjścia. Obecnemu pokoleniu powodzi się znacznie lepiej niż sprzed 20 lat. Stac ich na " lepsze jedzenie ".Młodzież tam jest znacznie wyższ od swoich rodziców, ale też występują tam takie same choroby jak u nas, bo uwielbiają wieprzowinę z ryżem. Najdroższe są podroby i tłuszcz zwieżęcy.Niewiem dlaczego nie przepadają za rybami. Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #15 : 2007-05-14, 20:29:08 »

No na pewno od diety japońskiej skośnych oczu nie dostanę  Mr. Green

A czy to ,ze jesteśmy ;niscy,wysocy ,biali ,żółci ,czarni,skośnoocy nie zależy czasem od stref klimatycznych?  Idea
Tzn. jeśli spojrzeć na początki.Bo wiadomo ,ze jak bym pojechała teraz do Japonii  teraz ,to nie stanę sie skośnooka ani jakbym wyjechała do Kenii to, moje włosy nie staną się bardzo gęste i kręcone ,a ja czarna (skóra) itd .itp......  Shocked
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #16 : 2007-05-14, 20:41:34 »

Tak, strefa klimatyczna napewno ma wpływ.Murzyni z Ameryki są jacyś wyblakli. Laughing Laughing
elmo nic z tego, choc jak bardzo byś chciała to i tak nie będziesz miec skośnych oczu Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #17 : 2007-05-14, 20:49:33 »


elmo nic z tego, choc jak bardzo byś chciała to i tak nie będziesz miec skośnych oczu Laughing Laughing


 Sad .Przykleje plaster i trochę naciągnę skórę -będą skośne  Cool 
Ale po co mi skośne oczy  Question Idea
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #18 : 2007-05-14, 20:54:13 »

Dzięki za pozdrowienia - wzajemnie Very Happy

Dieta Okinawska(Japonska) była badana przez pragmatycznych ...

Nie mam pojęcia o jakiej diecie piszą "pragmatczni..." ponieważ nie podają parametrów opisywanej diety, a więc opisują nie wiedząc, co opisują.

Jestem bardzo ciekawy czy o tej samej diecie pisze Pan Dr. J.K. 

Tego nie wiem z powodów podanych j/w. ale w nomenklaturze JK "dieta japońska"  - to dieta o następujących parametrach: proporcja B:T:W w g - 1:0,5:3- i więcej w zależności od aktywności fizycznej. W przypadku klasycznym -Japończyków oparta na rybie i ryżu, w przypadku propozycji dla Polski - oparta na twarogu i ... Shocked

Posłuchaj sobie tego: http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=60 - należy pobrać "Dieta japońska" - jeśli masz ochotę.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #19 : 2007-05-14, 22:18:06 »

 Skoro "padła" już moja teoria co do wpływu genów na wzrost członków danej populacji, to w takim razie jak wytłumaczyć Masajów ?
          Ponoć nieźle się odżywiają, tak więc na co im ten niewygodny dla kręgosłupa wzrost ? Być może  lepiej wtedy dostrzegają lwy wciąż zagrażające ich zwierzętom hodowlanym ?
          Obserwuję Azjatów, np. będąc w Krakowie. Wszyscy są niesamowicie szczupli i niezwykle niscy. Nie są tą cząstkowe różnice - są uderzające. No to w końcu ki czort ? A może jednak charakterystyka genetyczna ?

Tomek
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.