forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 11:55:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
657735 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: jak jadac przy zapaleniu zaoladka  (Przeczytany 56887 razy)
barsaf
Go


Email
jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« : 2007-12-11, 16:39:40 »

Forum znalazlam dzien temu.
Prosze napiscie mijak jesc mózg Czy moge go jesc smazony, przy ww schorzeniu??   
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #1 : 2007-12-11, 20:17:30 »

jak wyglada zawodnienie zoladjka ? jest to jakas choroba ? napisz cos wiecej
ps. jak znalazlas to forum ?
ps2. to o co pytasz to chyba tylko sparzone + usmarzone + b.ostre przyprawy
ps3. skad to bierzesz ????
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #2 : 2007-12-11, 20:50:55 »

Przecież mózg smaży się na masełku, jak jajecznicę, delikatnie
Zapisane
barsaf
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #3 : 2007-12-12, 07:07:18 »

Po kolei:
Kupilam go w sklepie,
Szukalam forum z dieta optymalna - staram sie ja stosowac.
Zapalenie zoladka wykazala gastroskopia. Mnie on boli , czasem mnij a czasem bardzo. Ostatnio mam uczucie ze jest nadymany jak balon, boli mnie i mam mdlosci.
Zapisane
barsaf
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #4 : 2007-12-12, 08:09:52 »

Dodaje ze gastroskopia wykazala istnienie bakterii H.p.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #5 : 2007-12-12, 12:06:14 »

Móżdżek i owszem, ale to nie on leczy zapalenie żołądka tylko tłuszcz. Musisz najpierw zapoznać się z zasadami żywienia optymalnego, żeby wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.
Ja osobiście nie lubią smaku samego móżdżku i moje dzieciaki również. Ale można go dodawać do kotletów mielonych i wtedy smakowo jest nie wyczuwalny, a swoje właściwości ma.
Zapisane
barsaf
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #6 : 2007-12-12, 12:32:22 »

Staram sie jesc jajka na mieko z maslem. Nie wiem czy smazone moge jesc. Lubie mozg usmazony z jajkami. Chleba nie jadam .Jem duzo smietany, a tu dowiaduje sie ze nie bardzo z ta smietana
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #7 : 2007-12-12, 13:44:15 »

Staram sie jesc jajka na mieko z maslem. Nie wiem czy smazone moge jesc. Lubie mozg usmazony z jajkami. Chleba nie jadam .Jem duzo smietany, a tu dowiaduje sie ze nie bardzo z ta smietana

Dam Tobie barsaf dobra rade, wez kredyt i jedz na turnus optymalny,
 do jednej z polecanych na stronie Dr. JK Klinik Optymalnych. Cool

Jesli nie masz kasy to czeka Ciebie wersja "dla ubogich" czyli zakup ksiazek i duzo czytania(nauki)
 i oczywiscie nauka praktycznego wdrozenia nowych "technik jedzenia" Cool

Innej drogi nie ma.(skutecznej) Cala reszta to "obmacywanie panienki" przez poduszke. Shocked Cool Laughing Razz
Zapisane
barsaf
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #8 : 2007-12-12, 15:56:01 »

Rada moze i dobra ale dla mnie niewykonalna.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #9 : 2007-12-12, 16:47:49 »

Staram sie jesc jajka na mieko z maslem. Nie wiem czy smazone moge jesc. Lubie mozg usmazony z jajkami. Chleba nie jadam .Jem duzo smietany, a tu dowiaduje sie ze nie bardzo z ta smietana
A kto ci powiedział, ze nie możesz smietany? Jeżeli źle znosisz smietane i produkty mleczne, wtedy nie jedz albo rotuj, jak sobie chcesz.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #10 : 2007-12-12, 17:18:12 »

Jem duzo smietany, a tu dowiaduje sie ze nie bardzo z ta smietana
Cytuj

w sumie ,to niewiele piszesz,o sobie,jak ci pomodz,gdy piszesz tak zagadkowo?????
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #11 : 2007-12-12, 22:44:36 »

Śmietana jest bardzo dobra w leczeniu Twoich dolegliwości  Barsaf.
Zapisane
barsaf
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #12 : 2007-12-14, 09:12:18 »

Staram sie byc na diecie optymalnej. Nie jem pieczywa, makaronow , kasz ryzu.
a jesli juz to w bardzo malych ilosciach.Nie slyszalam o rotacji.
Pisze ze staram sie, bo nie waze i nie przeliczam teraz tak dokladnie.Czasami tez zdaza mi sie odbiegac od diety z roznych powodow.
Bylam kiedys podtruta tlenkiem wegla i choruje na depresje nawracajaca.Biore wiec leki na depresje stale. Mam zaburzenia pamieci , koncentracji, wiec biore nootropil. Po nim myslenie i pamietanie idzie  mi lepiej.
Chyba to niszczy moj zoladek.
Boje sie brac antybiotyki na bakterie H.p. zwlaszcza ze juz je bralam i dalej mam ta bakterie.
Niektorzy mowia ze czesc ludzi ja ma i nie ma zadnych chorob.
Bardzo prosze o podanie mi lekarza z okolic Katowic OPTYMALNEGO.
w rejonie po zbadaniu choresterolu lekarka wystraszyla mnie.Mam go duzy.
Na moja niesmial sugestie ze wiekszosc to chyba moze byc dobry stwierdzila ze przy takiej ilosci nie moze tak byc.A nie zbadala go!
Dziekuje Lekarko za odpowiedz.
Gdy mi sie dolegliwosci nasilaja pije smietane, albo jem zupe  tzn gotue snmietane z zoltkami.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #13 : 2007-12-14, 14:46:45 »

 lech.witoszek@neostrada.pl 
Strona WWW:  www.dietaoptymalna.com

to sa adresy do Lekarki Ewy Bednarczyk-Witoszek,ona  przyjmuje w Katowicach Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #14 : 2007-12-16, 21:14:54 »

Dobrze robisz tak sobie radząc Barsaf.
Warto pamiętać, że zgadze też można często zaradzić stosując sobie np. zupę z brokułów.
Duży cholesterol to za dużo materiału energetycznego. Masło tak samo Ci pomaga jak śmietana?
Każdy Ci tu da wsparcie.
Czytaj nas.
Zgaga to za duża ilość białka dlatego większość proponowanych przeze mnie posiłków zaczyna się od ... zupy, ziemniaków ze smalcem/masłem, brokuła gotowanego z tłuszczem czy bez, pomidorów z majonezem. Posiłki maja Ci sprawiać radość. Po zupie ziemniaczanej z brokułem zgaga powinna prawie natychmiast minąć. Po samym gotowanym brokule szybciej przechodzi Ten problem.
Warzywo z tłuszczem (czy bez) to przysłowiowa ... szklanka wody zamiast  Smile . Często za dużo pakujemy w siebie ... konkretów. Kawa też szkodzi żołądkowi. Czasem jak odstawiamy TYLKO kawę włączają się w organizmie "mechanizmy nastawcze". Samo sie dzieje. Trzeba tylko obserwować. Organizm zaczyna ewidentnie pokazywać w czym miał problem. Słodzik to dodatkowa trucizna. Benzoesany i glutaminiany też mają swoje za uszami. Pomaga picie b.ciepłej wody drobnymi łyczkami.
Wszystkie zioła gorzkie są ok (np. piołun, mniszek; szałwia, mięta też są ok.). DLATEGO trzeba przypomnieć sobie czasem o ... sałacie i ... oliwkach. Do lecza często dodaję oliwki ze słoika (950g=8zł).
Pytaj!
Zapisane
barsaf
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #15 : 2007-12-18, 19:29:54 »

Po masle tez czuje dobrze, ale musi to byc czyste maslo, a nie jakies podrabiane czy mieszane.
Jem np jajka na mieko z maslem. Kawe ostatnio odstawilam, bo po niej mnie bolalo.
Ja nie slodze zadnych napojow juz od bardzo wielu lat. Nie uzywam tez slodzikow. Pije gorzkie.
Brokuly bardzo lubie, wiec bede je jadac.
Jakie moge jesc wedliny?
Dziekuje za odpowiedz i ciesze sie ze poznam pania osobiscie!
Pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #16 : 2007-12-23, 11:51:14 »

Z wędlin polecam ... boczek. Często (nie zawsze) jest bez konserwantów i innych dodatków.
Owoce nie są najlepszym szczęściem dla żołądka (i nie tylko żołądka). Cytrusy też są baaardzo problematyczne we wszystkich chorobach.
Nie warto z owocami przesadzać. Raz na tydzień-dwa też są ok.
Surowizna (warzywa) jest źle tolerowana.
Oczywiście, w efekcie końcowym korzystnym jest by "wszyscy wrogowie" byli po naszej stronie (by pokarmy dotąd nietolerowane stały się tolerowane) - ale na to można poczekać.
Zboża to dramat dla żołądka. Żyto=najwiekszy dramat. Raz na miesiąc można zjeść coś z kukurydzy.
Pr. mleczne są również problematyczne dla żołądka. Najbardziej problem robi ser, mleko, najmniej śmietana, jeszcze mniej masło.
Chodzi o ilość dobową białka. Warto stosować 1- góra 2 rodzaje bialka na dobę. (taki rygor by normalizować szlaki obsługi białka).
Jeżeli na DO jest jeszcze problem z żołądkiem warto zaczynać dzień od tłustego, a pokarm białkowy zostawić na potem.
Rotowanie pr. mlecznych (jadanie ich co 3-7 dni) jest korzystne gdy są jakieś inne objawy choroby "korytkowej" czy nadmiary przeciwciał w stosunku do jakiegokolwiek organu. Gdy objawy choroby "korytkowej" dokuczają.
Tłuste jest dobre. Jakich maseł nie tolerujesz, a jakie tolerujesz. Z tych "prawdziwych" maseł. Napisz proszę.
Wszystkie choroby leczy się tak samo.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #17 : 2007-12-25, 22:50:33 »

Śmietana jest bardzo dobra w leczeniu Twoich dolegliwości  Barsaf.
Pani Ewo do tej pory nie miałam ochoty(bałam się?) śmietany. Wczoraj i przedwoczraj jadłam 36% z piątnicy, słodką. Nic mi nie było. A przecież kiedyś mleka nie jadłam bo mi szkodziło.  To dziwne z tą śmietaną ale jedząc ją psychicznie czuję się tak jak pijąc alkohol wiedząc, że jestem DDA. Boję się i nie czuję przyjemności z picia/jedzenia chociaż mi smakowało.To zdanie chyba nie będzie dla Pani  do zrozumienia.Sad. Mnie samej trudno to wytłumaczyć. Chciałabym sobie sprawić przyjemność a jednocześnie blokada.(albo psyche,czy na to zasługuję) Ale to chyba bardziej nadaje się do wątku psyche..... a nie o zołądku. Ale ta smietana była posypana gorzką czekoladą.  Sad Sad Sad.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #18 : 2007-12-26, 00:15:39 »

Zgaga? Ja dodatkowo odradzam zbyt duzo napojów. Nie wpychaj w siebie wody. Nie musisz pic przykazanych przez dietetyków 2 litrów.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: jak jadac przy zapaleniu zaoladka
« Odpowiedz #19 : 2007-12-27, 00:03:48 »

Zostaliśmy stworzeni do odczuwania radości  Smile . Tak ma mój gust.
Wychowali nas rodzice, krórzy sami nie wiedzieli (często) jak to się robi (wychowuje dzieci).
Nie obwiniajmy się. Obserwujmy, cieszmy się każdym krokiem, łykiem, kęsem. Poczucie winy - po co?
Uczmy się logiki, działania przyczyna-skutek.
Wszystko co robisz robisz najlepiej jak potrafisz na dany moment. Obwinianie się to zaprzeczanie temu  Sad  co zadecydowałaś/łeś.
A picie nadmiaru płynów? Masz ochotę to pij, nie masz - rozważ działanie ... i zaobserwuj  Smile.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 17 zapytaniami.