forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:12:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ŻO a senność
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ŻO a senność  (Przeczytany 165523 razy)
susi33
Go


Email
ŻO a senność
« : 2008-02-02, 17:34:03 »

Witam

Od jakiegoś tygodnia jestem strasznie senny podczas dnia. Śpie nawet troche dluzej niz przed stosowaniem ŻO. Mój mentor od diety stwierdził że senność spowodowana jest zbyt małą ilośćią weglowodanów. Powiedzial mi ze powinienem zwiekszyc ich dawke do 70g/dziennie. Czy takie objawy sa możliwe?

Jeszcze chciałbym zaznaczyć ze przez ten tydzień jedyne weglowodany jakie zażywałem to 9g na sniadanie i 50-70g ziemniaków + 50-70g surówek.


Czy są jakieś inne możliwe przyczyny tej sennośći?
Zapisane
jaccek
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #1 : 2008-02-02, 17:39:06 »

Ja byłem senny w ciagu dnia (taki wyczerpany) jak nie dojadałem białka i tłuszczu, jadłem z mało. A weglowodany to dopiero u mnie powoduja sennosc (je tylko na noc).
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #2 : 2008-02-02, 18:51:19 »

Witam

Od jakiegoś tygodnia jestem strasznie senny podczas dnia. Śpie nawet troche dluzej niz przed stosowaniem ŻO. Mój mentor od diety stwierdził że senność spowodowana jest zbyt małą ilośćią weglowodanów. Powiedzial mi ze powinienem zwiekszyc ich dawke do 70g/dziennie. Czy takie objawy sa możliwe?
Jeszcze chciałbym zaznaczyć ze przez ten tydzień jedyne weglowodany jakie zażywałem to 9g na sniadanie i 50-70g ziemniaków + 50-70g surówek.


Czy są jakieś inne możliwe przyczyny tej sennośći?

Musisz zastosowac sie do rad Twojego "mentora od diety", albo moze lepiej zwiekszaj dawke W. i obserwoj, takie obserwacje samego siebie daja /nieraz/czesto zaskakujace efekty.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #3 : 2008-02-02, 22:03:17 »

Ja odwrotnie ,śpie dobrze ale o wiele krócej niż dawniej .
  Wcale nie szkoduje sobie -bo potrafie buszować w necie do rana
  i wstaje wyspana ok.10-tej.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #4 : 2008-02-03, 07:09:26 »

Ja odwrotnie ,śpie dobrze ale o wiele krócej niż dawniej .
  Wcale nie szkoduje sobie -bo potrafie buszować w necie do rana
  i wstaje wyspana ok.10-tej.

ja podobnie jak Rudka, spie dobrze, godzine krocej dla mnie, to naprawde duzo dla takiego spiocha jak ja Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #5 : 2008-02-03, 12:37:31 »

Stosowalem kiedy diete oczyszczajaca, diete przenna, na ktorej jadlem przez 12 dni ugotowana ziarna przenicy. Dlaczego......poniewaz tez bylem senny w ciagu dnia miedzy godz 13-15. Fachowcy mowia, ze jezeli sie jest sennym w tym przedziale czasowym to swiadczy to o zaburzeniach watrobowych. Po 12 dniach tej diety ustapila sennosc.

Po przejsciu na ZO nie wiem co to sennosc w ciagu dnia, malo tego spie 5 godzin, co jest troche denerwujace, i rano wstaje zawsze wyspany, wypoczety.

Dlaczego jest to troche denerwujace, coz jak poloze sie o 22.00 to budze sie sam wypoczety, gotowy i zwarty o godz okolo 03.30

Byc moze jest tu jakis blad zywieniowy, jak to kiedys powiedzial ktos: "skopana dieta", jednak na nic innego nie narzekam.

Proponuje: wez pod uwage ilosc sporzywanego bialka, ktorego nadmiaru watroba nie lubi, ew. zwiekrz ilosc spozywanego tluszczu. Ja tak robilem. Wiem, ze kazdy organizm jest inny i dlatego nie jest to wskazowka adekwatna. JA TAK ROBILEM !!!!!
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #6 : 2008-02-03, 13:04:17 »

Witam

Od jakiegoś tygodnia jestem strasznie senny podczas dnia. Śpie nawet troche dluzej niz przed stosowaniem ŻO. Mój mentor od diety stwierdził że senność spowodowana jest zbyt małą ilośćią weglowodanów. Powiedzial mi ze powinienem zwiekszyc ich dawke do 70g/dziennie. Czy takie objawy sa możliwe?

Jeszcze chciałbym zaznaczyć ze przez ten tydzień jedyne weglowodany jakie zażywałem to 9g na sniadanie i 50-70g ziemniaków + 50-70g surówek.


Czy są jakieś inne możliwe przyczyny tej sennośći?
Z tego co piszesz w innym poście ( o pieprzykach ) masz 17 lat. Nie wiem ile masz wzrostu, ale w tym wieku rzeczywiście ważną rolę spełniają węglowodany. Nie piszesz ile zjdasz białka i tłuszczu, ani dlaczego zdecydowałeś na zastoswanie ŻO.
Chłopak w Twoim wieku na śniadanie powinien zjadać więcej węglowodanów. Z pewnością przebywasz w szkole od rana. Śniadaniowa dawka 9g W to z pewnością za mało. Możesz później w godzinach południowych czuć się senny. Mój 16 letni syn (184/75) przed szkołą zjada posiłek z 4 jaj (omlet z łyżeczką dżemu jagodowego lub jajecznica z pieczywem). W szkole musi zjeść kanapkę i je obiad szkolny, w domu zjada optymalny obiad ( ziemniaki z tłuszczem, mięso , warzywko) i wtedy czuje się dobrze. Kolacji praktycznie nie jada. Zjada ok 150W na dobę.
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #7 : 2008-02-03, 19:21:49 »

OK to do poczatku mam 17 lat okolo 172cm wzrostu i waze 63kg. Na diete przeszedlem z powodu kontuzjii kregoslupa ktora uniemozliwila mi uprawianie sportu przez 4 miesiace. Jak sobie zrobilem kuku to moj dziadek zaczal na mnie krzyczec ze jem sam chleb i fasole i z tego zdrowego i mocnego kregoslupa byc nie moze. To pomyslalem co mi szkodzi. Tłuszczu i białka nie licze skrupulatnie jednak wydaje mi sie że jem odpowiednio. Na sniadanie placki jajeczno serowe z jakims boczkiem plus 3 zoltka w szkole bulka z boczkiem maslem na obiad jakas zupa kwasniewskiego drugie danie tez jest kwasniewskiego i na kolacje tez czesto robie cos z przepisów kwasniewskiego. Zawsze z tych przepisów starma sie wybrać te potrawy ktore maja ta odpowiednia proporcje.

Jedyne co mi sie zmienilo narazie to:

-rano zawsze jestem glodny (kiedys musialem rano jesc na sile bo jak nic nie zjdlem to neidobrze mi bylo)
-latwiej mi sie budzic (kiedys to byl cud nad cudami jak gladko wstalem zeby pojsc do szkoly xD)
-wczesniej chce mi sie spac (23 musze sie polozyc bo zasne a tak to zawsze 24-1 chodzilem spac)
-jestem senny (nigdy podczas dnia nie chcialo mi sie spac)
-wydaje mi sie ze troche lepiej mysle i mam wiecej checi do rozwiazywania problemow (to akurat moze byc subiektywne odczucie)


Wracajac do sennosci to w jednej z jego ksiazek wyczytalem jeszcze ze niektoryz tak maja ze na poczatku stosowania diety niektore osoby moga mieć bardzo niskie cisnienie stad ta senność.

Będę musiał policzyc dokladnie co jem i ewentualnie zmniejszyc/zwiekszyc niektorze rzeczy.


Senność mnie tak martwi bo jak przeczytalem że na ŻO sie mniej spi to bardzo sie ucieszylem a tu mam calkiem odwrotna reakcje Razz
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #8 : 2008-02-03, 20:02:02 »

No i  dziadek ma rację! Z fasoli i chleba zdrowy i mocny chłop nie wyrośnie Laughing
Z tego co piszesz jadasz raczej dobrze, czyli zgodnie z ŻO.
Szkoła to jednak spory wysiłek dla umysłu. Może organizm dopomina się odpoczynku i stąd ta senność?
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #9 : 2008-02-03, 21:51:42 »


Będę musiał policzyc dokladnie co jem i ewentualnie zmniejszyc/zwiekszyc niektorze rzeczy.


Senność mnie tak martwi bo jak przeczytalem że na ŻO sie mniej spi to bardzo sie ucieszylem a tu mam calkiem odwrotna reakcje Razz

Z mojej praktyki,(co nie znaczy ze to jest sluszne,nie mam tez niestety 17 lat).
Aby ograniczyc do minimum sen,zadowalam sie jednym posilkiem,wyjatkowo skromnym,zawsze zoltka i 1 ziemniak.

Posilki zgodne z BTW i DO ale bez zoltek nie dzialaja, wymagaja wiecej snu.

pozd
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #10 : 2008-02-03, 22:50:11 »


Będę musiał policzyc dokladnie co jem i ewentualnie zmniejszyc/zwiekszyc niektorze rzeczy.


Senność mnie tak martwi bo jak przeczytalem że na ŻO sie mniej spi to bardzo sie ucieszylem a tu mam calkiem odwrotna reakcje Razz

Z mojej praktyki,(co nie znaczy ze to jest sluszne,nie mam tez niestety 17 lat).
Aby ograniczyc do minimum sen,zadowalam sie jednym posilkiem,wyjatkowo skromnym,zawsze zoltka i 1 ziemniak.

Posilki zgodne z BTW i DO ale bez zoltek nie dzialaja, wymagaja wiecej snu.

pozd
Jak roznie wsrod roznych optymalnych,tych przynajmniej ,ktorzy tutaj pisza zrozumiana jest Dieta.Jak rozne padaja informacje o ilosci pochlanianych pokarmow.
A przeciez celen nadrzednym diety mialo byc oduczenie  ludzi zarlocznosci i przystosowanie organizmu do optymalnego funkcjonowania na minimalnej ilosci paliwia. Smile
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #11 : 2008-02-04, 00:59:57 »



Jak roznie wsrod roznych optymalnych,tych przynajmniej ,ktorzy tutaj pisza zrozumiana jest Dieta.Jak rozne padaja informacje o ilosci pochlanianych pokarmow.
A przeciez celen nadrzednym diety mialo byc oduczenie  ludzi zarlocznosci i przystosowanie organizmu do optymalnego funkcjonowania na minimalnej ilosci paliwia. Smile
Cytuj

Dr Kwasniewski autor DO,bardzo prosto wyjasnil jak to dziala.
Kazdy ma wolna wole i wybor,trzeba tylko troche samodyscypliny.
Dziwnym trafem,DO jest zawsze porownymana z innymi dietami LC,poprawiana,wzbogacana,przekrecana i stawiana
do gory nogami,i zawsze znajdzia sie nasladowcy i agitatorzy poprawiania uzupelniania i przekrecania w sumie prostych zalecen
dr K.
Wg mnie,dr K nie zmienil zalozen DO w zaden sposob,robia to w/w,po co moge sie domyslac.
Psy szczekaja karawana idzie dalej.
pozd 

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #12 : 2008-02-04, 20:50:52 »

Cytuj
A przeciez celen nadrzednym diety mialo byc oduczenie  ludzi zarlocznosci i przystosowanie organizmu do optymalnego funkcjonowania na minimalnej ilosci paliwia

chyba czegos tu nie-zro-zu-mia-les !!!!!
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #13 : 2008-02-04, 21:27:50 »

Witam, właśnie wyliczyłem ile czego dzisiaj zjadłem może to sprawi że zweryfikuje swoja diete

B:70g   T:175g    W:76g


stosunek BTW:    1:2,5:1

Tak jak sie zastanawiam to chyba za mało tłusto niby w książce proporcja tlusczy zaczyna sie od 2,5 ale skoro jestme mlody aktywny fizycznie i siedze w szkole to nie powinienem przyjmowac wiecej tluszczu? Jedyna roznica dzisja to bylo ze do szkoly aby zarzyc wglowodanow to wzialem bułkę pszenna zamiast placka. Co o tym sądzicie?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #14 : 2008-02-04, 22:43:15 »

Witam, właśnie wyliczyłem ile czego dzisiaj zjadłem może to sprawi że zweryfikuje swoja diete

B:70g   T:175g    W:76g


stosunek BTW:    1:2,5:1

Tak jak sie zastanawiam to chyba za mało tłusto niby w książce proporcja tlusczy zaczyna sie od 2,5 ale skoro jestme mlody aktywny fizycznie i siedze w szkole to nie powinienem przyjmowac wiecej tluszczu? Jedyna roznica dzisja to bylo ze do szkoly aby zarzyc wglowodanow to wzialem bułkę pszenna zamiast placka. Co o tym sądzicie?
No właśnie dlatego, że jesteś młody i aktywny fizycznie spokojnie możesz( nawet powinieneś) zjeść więcej tłuszczu, zwłaszcza jesli będziesz głodny Very Happy
I jak się dzisiaj czułeś?
Zapisane
jaccek
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #15 : 2008-02-05, 09:23:06 »

Witam, właśnie wyliczyłem ile czego dzisiaj zjadłem może to sprawi że zweryfikuje swoja diete

B:70g   T:175g    W:76g


stosunek BTW:    1:2,5:1

Tak jak sie zastanawiam to chyba za mało tłusto niby w książce proporcja tlusczy zaczyna sie od 2,5 ale skoro jestme mlody aktywny fizycznie i siedze w szkole to nie powinienem przyjmowac wiecej tluszczu? Jedyna roznica dzisja to bylo ze do szkoly aby zarzyc wglowodanow to wzialem bułkę pszenna zamiast placka. Co o tym sądzicie?

Na pewno za mało tluszczu. Ja mam 26 lat a tluszczu zjadam dziennie ponad 250g. Zjedz go przede wszystkim najwiecej na sniadanie! (ile wlezie) ja zjadam ok.150g. Wtedy nie bedziesz miec ochoty na zadne bulki i chleby w ciagu dnia
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #16 : 2008-02-05, 09:27:24 »

Na senność  Shocked - pobiegaj sobie. Pięć razy w tygodniu po godzinie. Tłuszcz na ruch uzupełnij śmietanką 30%, a jeszcze lepiej suplementem mineralno-witaminowo-energetycznym! (dwa żółtka, 100g masła, 100ml wywaru kostno-mięsnego - pić na ciepło, po wysiłku, do woli). Najtańszy i najlepiej zbilansowany suplement dietetyczny na RYNKU!  Wink

UWAGA!
przy nadmiarze węglowodanów w diecie (ubogie pastwisko, półkorytko, korytko, niektóre LC) suplenent wybitnie podnosi poziom LDL we frakcji lipidowej osocza, szczególnie u osób z nadwagą!. Przy niedoborze tlenu w tkankach bradytroficznych nasila produkcję cholesterolu i przyspiesza również syntezę blaszki miażdżycowej w  śródbłonku naczyń tętniczych!
W podanych w nawiasie modelach metabolicznych jest WYBITNIE SZKODLIWY i nie powinien być spożywany.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #17 : 2008-02-05, 11:03:58 »

Na senność  Shocked - pobiegaj sobie.

Ja kiedyś cierpiałam na bezsenność ,przewracałam się z boku na bok,patrzyłam na zegarek i się denerwowałam,że późno i tymbardziej nie mogłam zasnąć.
Ale znalazłam przyczynę- w czasie całego dnia nie byłam dostatecznie "zmęczona",w sumie co tu w mieście robić?
Zaczęłam sobie latem jeździć na rolkach,teraz sobie spaceruję dziennie po kilkanascie km. i moja bezsenność minęła jak ręką odjął.
Czywiście ,że w czasie biegania i po nim spać się nie chce,ale za to w nocy zapada się w zdrowy sen  Razz
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #18 : 2008-02-05, 11:16:49 »

To działa w obie strony i na bezsen, i na sen. Najbardziej "gnuśniejące" są poobiednie drzemki!. Tego robić nie wolno.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ŻO a senność
« Odpowiedz #19 : 2008-02-05, 11:25:32 »

Najbardziej "gnuśniejące" są poobiednie drzemki!.

brrrrrrrrrrrrrr tego unikam ,może te "gnuśniejące poobiednie drzemki" mają taką aurę niekorzystną dla mnie  Razz
Pamiętam ,gdy tak robiłam,ale to jak dzieci jeszcze spały po południu, ja z nimi po obiedzie się kładłam,a potem dobudzić się nie mogłam.Fatalne.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.