forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:28:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658484 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?  (Przeczytany 160113 razy)
administ
Go


Email
Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #140 : 2015-02-09, 13:41:54 »

Wystarczy jak zwierz sobie językiem po odbycie higienicznie przeleci... Confused
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #141 : 2015-05-17, 12:01:07 »

Ja próbowałem tylko raz wytopic łój. Skończyło się na wielkim smrodzie na chacie i wyrzuceniem wszytkiego do śmieci Smile
Przerabiałem już wszystkie tłuszcze i wszystkie mi smakuja oprócz tego łoju! Może kupiłem nieświerzy?
Szkoda że niemożna kupić takiego już wytopionego, może wtedy bym jeszcze spróbował Smile

he he zielony jesteś
masz  dwa rodzaje łoju
żółty wołowy i  biały wieprzowy
wieprzowy po przetopieniu masz  bez zapachowy  o dobrym smaku
kiedyś na takim smażono pączki
musisz tylko przetapiać nie na patelni a w garnku  w najniższej  możliwie temperaturze
trochę to trwa  ale efekt znakomity

Zielony ?  Dziś mam szczęście do koloru żółtego  (jadłem smalec gęsi żółty )  i wytapiałem łój wołowy  żółty . Zastanawiam się czy żółtość jest spowodowana  rodzajem paszy skarmianej ( karoten ?)  , wiekiem zwierzęcia , czy umiejscowieniem tegoż tłuszczu w danym rejonie ciała zwierzęcia.  Zawsze zaznaczałem u sprzedawcy  aby to był    okołonerkowy i dostawałem biały, teraz zapomniałem albo nie było .
Czy występują jakieś różnice poza konsystencję i barwą i zapachem pomiędzy tymi przysmakami ?  W słoikach wygląda jak miód akcji, chyba zrobię komuś pastwiskowy żart Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #142 : 2015-05-17, 20:02:57 »

Najlepiej te różnice widać w podręczniku Szczygła. Ale to nie jest lektura obowiązkowa. Wink
Zapisane
ankylozaur
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17


Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #143 : 2018-07-29, 21:42:48 »

Wczoraj w końcu znalazłem łój, chyba w sumie z dziesięć sklepów "mięsnych" odwiedziłem. A się trochę też natłumaczyłem po co mi to ("że frytki dobre wychodzą"), ale nawet jak się pytałem, to i tak nikt nie chciał sprowadzić. W supermarkecie mieli.

Skwarki są tak twarde  że nadają  się tylko  do wyrzucenia.

U mnie nie chciały stwardnieć. Prędzej się przypalały. Może coś źle robiłem? Z 630g wytopiłem 300g tłuszczu, coś więcej się nie chciało wytopić - ile powinno wyjść? Ale skoro skwarki miękkie były, to zupę na nich zrobiłem. Dobra była.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #144 : 2018-07-29, 22:14:39 »

https://klaudynahebda.pl/zapomniane-skladniki-loj-wolowy/ - tu jest dość ładnie opisane.
50% uzysku to trochę mało.  Confused
Zapisane
ankylozaur
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17


Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #145 : 2018-07-29, 22:44:30 »

Dlatego reszta do zupy poszła. To, co dostałem, wyglądało raczej na skrawki, choć silnego zapachu nie miało. Następnym razem podpytam na miejscu dokładniej.
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3999


Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #146 : 2018-07-29, 22:52:45 »

Wczoraj w końcu znalazłem łój, chyba w sumie z dziesięć sklepów "mięsnych" odwiedziłem. A się trochę też natłumaczyłem po co mi to ("że frytki dobre wychodzą"), ale nawet jak się pytałem, to i tak nikt nie chciał sprowadzić. W supermarkecie mieli.

Skwarki są tak twarde  że nadają  się tylko  do wyrzucenia.

U mnie nie chciały stwardnieć. Prędzej się przypalały. Może coś źle robiłem? Z 630g wytopiłem 300g tłuszczu, coś więcej się nie chciało wytopić - ile powinno wyjść? Ale skoro skwarki miękkie były, to zupę na nich zrobiłem. Dobra była.
Mów, że dla psa. Ja tak loj biorę i grasicę Smile
Zapisane
ankylozaur
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17


Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #147 : 2018-07-29, 23:35:42 »

Mów, że dla psa. Ja tak loj biorę i grasicę Smile

Psa nie mam. Hmmm... Czy do prawidłowego DO potrzeba psa? Razz A coś czuję, że te ekspedientki dla psa to by znalazły (-:

Tak z ciekawości, grasica do czego?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #148 : 2018-07-30, 09:07:52 »

Jak chcesz tłuste i wartościowe to dla psa, jak chude to dla chorego dziecka. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #149 : 2018-07-30, 09:34:35 »

 Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #150 : 2018-07-30, 14:47:41 »

Dlatego reszta do zupy poszła.
I świetnie, bo mawiają, że lepiej niech zaszkodzi, niż ma się zmarnować! Wink

Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #151 : 2018-07-30, 19:01:24 »

Dlatego reszta do zupy poszła. To, co dostałem, wyglądało raczej na skrawki, choć silnego zapachu nie miało. Następnym razem podpytam na miejscu dokładniej.
Ale o jaki zapach chodzi? Łój jest bezzapachowy dlatego świetnie nadaje się do wszystkich dań, nawet ciasto można na nim upiec.
Skwarki do sosu, do kotletów mielonych, do mielonego mięsa czy gołąbków się nadadzą Smile
Zapisane

ankylozaur
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17


Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #152 : 2018-07-30, 21:03:26 »

Dlatego reszta do zupy poszła.
I świetnie, bo mawiają, że lepiej niech zaszkodzi, niż ma się zmarnować! Wink

Pierwszy raz, to trzeba było spróbować chociaż. A jak się spróbowało, to wtedy było dopiero żal zmarnować!

[...] choć silnego zapachu nie miało. [...]
Ale o jaki zapach chodzi? Łój jest bezzapachowy dlatego świetnie nadaje się do wszystkich dań, nawet ciasto można na nim upiec.

Z zapachem nawiązywałem do artykułu podanego przez Admina i do:

Ja próbowałem tylko raz wytopic łój. Skończyło się na wielkim smrodzie na chacie i wyrzuceniem wszytkiego do śmieci Smile

Jak chcesz tłuste i wartościowe to dla psa, jak chude to dla chorego dziecka. Very Happy

Na to wygląda. Trzeba sobie sprawić psa...
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3999


Odp: Jak wydobyć tłuszcz z łoju?
« Odpowiedz #153 : 2018-07-30, 21:49:29 »

Mów, że dla psa. Ja tak loj biorę i grasicę Smile

Psa nie mam. Hmmm... Czy do prawidłowego DO potrzeba psa? Razz A coś czuję, że te ekspedientki dla psa to by znalazły (-:

Tak z ciekawości, grasica do czego?
Shocked
Dla psa Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.251 sekund z 20 zapytaniami.