forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:16:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta po 3 miesiącach
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta po 3 miesiącach  (Przeczytany 89950 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #120 : 2008-12-16, 00:33:07 »

to nie ja, to admin ;P
daaaaasz rade, twarda sztuka jestes przeciez
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #121 : 2008-12-16, 06:22:05 »

ketoza - brak

Jak to, tak szybko pozbyłaś się powysiłkowej ketozy  Shocked.
A ja grzebię w książkach, jak umysłem, czy odruchem warunkowym, czy pastylką jakąś "nieszkodliwą" wyrównać powysiłkową betaoksydację, a tu zimny prysznic?, ciacho z masłem?, czy lżejszy wysiłek?, zadziałały Shocked To taki problem czasem ustabilizować te rozchulane geny, a tu proszę!. Aż mi się nie chce wierzyć!. Stawiam na ciasteczko z masłem. Wink Ach!, gdybym miał porządną uniwersytecką bazę badawczą do dyspozycji... Very Happy. Zupełnie jest nie zbadane "myślenie trzewne", tylko ktoś zbadał rzut glukozy pod wpływem określonego pokarmu i nazwał to IG!. Skąd organizm wie ile uruchomić endogennego cukru z zapasu potrzebnego do strawienia określonego pokarmu?. To tak jak wcześniejszy preliminarz zapotrzebowania w gospodarce na określoną produkcję! Bardzo ciekawe, zupełnie dziewicze zagadnienie!. Oni grzebią w glicemic load - a to cały kompleks myślenia trzewnego opartego na fali elektromagnetycznej! Kiedyś, gdzieś JK wspominał o nadajnikach i odbiornikach "radiowych" w organizmie...  Cool. Zawsze podziwiam ten niespotykanie czysty, syntetyczny umysł Taty!.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #122 : 2008-12-16, 10:57:15 »

Jak to, tak szybko pozbyłaś się powysiłkowej ketozy  Shocked.
A ja grzebię w książkach, jak umysłem, czy odruchem warunkowym, czy pastylką jakąś "nieszkodliwą" wyrównać powysiłkową betaoksydację, a tu zimny prysznic?, ciacho z masłem?, czy lżejszy wysiłek?, zadziałały Shocked To taki problem czasem ustabilizować te rozchulane geny, a tu proszę!. Aż mi się nie chce wierzyć!.

hmm :S

troche sie pospieszylam. bo w pierwszym momencie nie bylo tej ketozy, ale potem (1h ?) sprawdzilam i znowuuu +++ jak 3 swinki.
i nie mialam sily robic dodatkowych przysiadow dopalajacych....
ale jeszcze poeksperymentuje (w bardziej usystematyzowany sposob) z czasem i posilkami przed i po. dam znac.

Zupełnie jest nie zbadane "myślenie trzewne", tylko ktoś zbadał rzut glukozy pod wpływem określonego pokarmu i nazwał to IG!. Skąd organizm wie ile uruchomić endogennego cukru z zapasu potrzebnego do strawienia określonego pokarmu?. To tak jak wcześniejszy preliminarz zapotrzebowania w gospodarce na określoną produkcję! Bardzo ciekawe, zupełnie dziewicze zagadnienie!.


si, rzeczywiscie bardzo ciekawe. a czy ten preliminarz to jest na 6h czy bardziej na 6 dni?
chyba ktos tu rzeczywiscie ma felerne, rozszumione nadajniki, musi sie trzymac bardziej Diety niz Zywienia...

Oni grzebią w glicemic load - a to cały kompleks myślenia trzewnego opartego na fali elektromagnetycznej! Kiedyś, gdzieś JK wspominał o nadajnikach i odbiornikach "radiowych" w organizmie...  Cool.

oj grzebia grzebia. opakowanie platkow owsianych dumnie obwieszcza "low gi"
a kazdy kto umie liczyc do pieciu zbiera znaczki 5-a-day z kubusiow i innych smoothies

Zawsze podziwiam ten niespotykanie czysty, syntetyczny umysł Taty!.

i ja tez podziwiam, przepodziwiam.
Very Happy


Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #123 : 2008-12-16, 11:14:48 »

Tak myślałem, że to nie będzie tak pięknie  Sad, ale trzeba wypraktykować.
Preliminarz długoterminowy jest raczej od posiłku do posiłku, ale tego nie wiem na 100%. Zmiana kalkulacji i ewentualne przestawienie, występuje z całą pewnością i to w dość krótkim czasie, na poziomie zmiany potencjału cytozolu, w zależności od zmiennych środowiskowych i możliwości reakcji na nie. Rzuty hormonalne - to już patologia, albo fizjologiczna reakcja adaptacyjna na silny stres Cool.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #124 : 2008-12-16, 11:15:14 »

to nie ja, to admin ;P
daaaaasz rade, twarda sztuka jestes przeciez

Nie dałam  Sad Nie miałam jednak ciestek,ale z racji tego,ze mi slinianki zaczeły intensywnie pracowac musiałam zjeść 2 plasterki kiełbaski  Rolling Eyes    
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #125 : 2008-12-16, 11:33:10 »

To tak jak wcześniejszy preliminarz zapotrzebowania w gospodarce na określoną produkcję! Bardzo ciekawe, zupełnie dziewicze zagadnienie!. Oni grzebią w glicemic load - a to cały kompleks myślenia trzewnego opartego na fali elektromagnetycznej! Kiedyś, gdzieś JK wspominał o nadajnikach i odbiornikach "radiowych" w organizmie...  Cool. Zawsze podziwiam ten niespotykanie czysty, syntetyczny umysł Taty!.

W technice to juz dawno jest takie zjawisko znane i sie nazywa sprzężenie zwrotne. Medycyna nie jest zadna nauka tylko zlepkiem teorii dla politykow.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #126 : 2008-12-16, 12:09:35 »

Medycyna to patologia. Higiena zajmuje się zdrowiem Very Happy.
Sztuka lekarska polega na utrzymaniu i pielęgnowaniu zdrowia u swoich podopiecznych, a nie specjalistycznym grzebaniu w już chorych "bebechach".  Confused
Genetyczny projekt (z wyjątkiem genów letalnych i innych wad genetycznych) każdego organizmu zakłada dobrostan od "proliferacji" Wink do naturalnej śmierci, spowodowanej nadmiernym wydłużeniem się drobin białkowych (przyczyna - "Żaden organizm nie potrafi zapewnić sobie tak idealnego składu chemicznego spożywanych pokarmów, aby wszystkie jego komórki tkanki otrzymywały zawsze tylko to, co jest dla nich najlepsze, tj. najlepsze składniki budulcowe i najlepszą energię, i w takiej ilości, w jakiej organizmowi jest to potrzebne. Dlatego odżywianie się człowieka jest kompromisem między tym, co jest, a tym, co być powinno. Chodzi o to, aby to, „co jest”, było jak najbardziej zbliżone do tego, „co być powinno”), a nie udrękę chorób. W większości przypadków wystarczy tylko przestrzegać stosownej instukcji obsługi.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #127 : 2015-05-16, 07:36:49 »

A jeszcze wyjaśnienie zdania "kłamczuszków", że pozyskiwanie ATP z betaoksydacji (6,7*) zachodzi 10 razy wolniej niż z glikolizy (6,2*).
Porawnie zdanie brzmi: "maksymalna szybkość wytwarzania ATP z tkanki tłuszczowej jest ponad 10-krotnie mniejsza niż z fosfokreatyny".

*mmol/s

PS
"kłamczuszki" myślą sobie pewnie tak: "fosfokreatyna, czy glikoliza - wszystko łykną, bo...".
Ale nie wszyscy "łykają"!!! Rolling Eyes.
Samo porównanie związku wysokoenergetycznego do substratu z którego pozyskuje sie energię jest "chore", ale jak widać wielce przydatne "kłamczuszkom" Laughing
To tu jest trochę o kreatynie.
I tu:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1976.msg30033#msg30033
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #128 : 2015-05-16, 08:25:34 »

 Shocked
Matko jedyna!
Jak ten "toan" pisał autorytarnie, normalnie można wnerwić tylko "pseudonaukowców" takimi tekstami!  Confused
A nawet minie! Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #129 : 2015-05-16, 09:20:18 »

Dobrze pisał. Cool
I cierpliwość miał, skubany, do tłumaczenia. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #130 : 2015-05-16, 13:39:17 »

38moli, olioli...  Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #131 : 2015-05-16, 19:39:50 »

Az w  glowie sie oli oli Very Happy Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta po 3 miesiącach
« Odpowiedz #132 : 2015-05-16, 19:42:20 »

Poczekać aż przejdzie.  Cool
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.