forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 16:06:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659910 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Każdy dzień ze smietanką...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Każdy dzień ze smietanką...  (Przeczytany 77733 razy)
kriss
Go


Email
Każdy dzień ze smietanką...
« : 2009-06-04, 20:08:54 »

Czy mam się martwić, sama nie wiem, dlatego pytam, poniewarz bardzo uzależnilam się od smietanki.
Po każdy posiłku organizm domaga się abym popiła smietaką  Laughing  Otwieram lodówkę i pyk...
Cokolwiek bym nie zagryzła ,zaraz mi się chce smietanki Co wy na to? Cool
Martwić się tym czy nie ? Obym sobie nie zaszkodzłal , bo z wszystkim tak jest że co za dużo , to nie zdrowo, ale nie potrafie się powstrzymać , nawet spijam jej coraz więcej Rolling Eyes.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #1 : 2009-06-04, 20:17:48 »

Czy mam się martwić, sama nie wiem, dlatego pytam, poniewarz bardzo uzależnilam się od smietanki.
Po każdy posiłku organizm domaga się abym popiła smietaką  Laughing  Otwieram lodówkę i pyk...
Cokolwiek bym nie zagryzła ,zaraz mi się chce smietanki Co wy na to? Cool
Martwić się tym czy nie ?

Nie.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #2 : 2009-06-04, 20:19:45 »

 Very Happy Very Happy Very Happy Dzięki Michale, za tak wyczerpującą odpowiedz Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #3 : 2009-06-04, 21:17:12 »

Very Happy Very Happy Very Happy Dzięki Michale, za tak wyczerpującą odpowiedz Very Happy Very Happy Very Happy

kriss, opisujesz "problem" i pytasz, czy masz się martwić, to Ci odpowiadam, że nie musisz się martwić. Smile Co tu więcej gadać? Smile Pij na zdrowie i trzymaj proporcje. Smile Poza tym, mowa lakoniczna jest cnotą... Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #4 : 2009-06-04, 21:29:09 »

Nie zawsze lapidarność jest cnotą Wink
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #5 : 2009-06-04, 21:46:55 »

Kriss
mam  podobnie ,smietane uwielbiam pod każdą postacią a szczególnie do kawki
    wypiłabym tego hektolitry ,ale musze sie niestety pilnować bo przytyłam ostatnio 3 kg
     i nic mi już nie daje ,ze z niej zrezygnowałam ,węgle ograniczyłam do 40 g
      waga staneła na 70kg  Mad. pomimo tylu wyrzeczeń-
    Skoro nie tyjesz to pij na zdrowie już Ci zazdroszcze ,że Tobie więcej wolno.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #6 : 2009-06-04, 23:05:18 »

Nie zawsze lapidarność jest cnotą Wink

Nie Opal, w sytuacjach które masz na myśli nie mówi się lapidarnie właśnie po to, aby cnota miała wychodne... Wink
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #7 : 2009-06-04, 23:12:14 »

Poza tym kobiety chowane na śmietanie mają lepsze biusty (liczność próbki statystycznej = 13). Cool
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #8 : 2009-06-04, 23:17:41 »


Nie Opal, w sytuacjach które masz na myśli nie mówi się lapidarnie właśnie po to, aby cnota miała wychodne... Wink

Dokładnie - w tej sytuacji tak Laughing  Cool

Co powiesz jednak na taką lakoniczność wypowiedzi:

Pytanie:
- Czy mógłby mi Pan powiedzieć jak dojechać do szpitala?

Odpowiedź:
- Mógłbym.


Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #9 : 2009-06-04, 23:48:16 »

Co powiesz jednak na taką lakoniczność wypowiedzi:

Pytanie:
- Czy mógłby mi Pan powiedzieć jak dojechać do szpitala?

Odpowiedź:
- Mógłbym.

"Czy mógłby mi Pan powiedzieć (...)" jest w naszej kulturze (wg obyczaju) tożsame z "proszę mi powiedzieć (...)" i nie czyta się tego dosłownie, dlatego taka wypowiedź to jak już "lakoniczny bełkot". Ludzie, którym zależy na zwięzłości wypowiedzi, przeważnie dbają też o jej sens. Jak miałem 8 lat to byłem takim formalistą i na pytanie "znów nie było cię w szkole?" twardo odpowiadałem "tak", czyli dzisiejsze "nie". Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #10 : 2009-06-04, 23:57:20 »


..."dlatego taka wypowiedź" to jak już "lakoniczny bełkot". ..

Czyli potwierdziłeś to co napisałam, ponieważ ja nie dostrzegam w tym żadnej cnoty.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #11 : 2009-06-05, 00:10:54 »


..."dlatego taka wypowiedź" to jak już "lakoniczny bełkot". ..

Czyli potwierdziłeś to co napisałam, ponieważ ja nie dostrzegam w tym żadnej cnoty.

No właśnie nie -- dlatego napisałem dalej:
Cytuj
Ludzie, którym zależy na zwięzłości wypowiedzi, przeważnie dbają też o jej sens.

Lakoniczny bełkot jest "niecnotą" Wink nie dlatego, że jest lakoniczny, tylko dlatego, że to bełkot -- ta zwięzłość to nawet dobra, bo krócej człowiek gada głupoty. Wink

PS. Aleśmy Opal temat znaleźli... Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #12 : 2009-06-05, 07:12:12 »

Śmietanka jest wysoce niebezpieczna i nie powinna być spożywana przez tych wszystkich którzy: nie wiedzą na czym polega Żywienie Optymale (generalną zasadą ŻO jest Złota Proporcja między BTW), szczególnie niebezpieczna jest dla: "reguły 4-coś tam" z DD, "reguły 30", "reguły 0,8", "reguły 200", "reguły tzw "diety matematycznej"", "reguły raw" i innych wymysłów chorego umysłu...
U takich osób śmietanka (mleczne) upośledzają prawidłową czynność organizmu i często z masłem są przyczyną zgonów na tzw "opty"-diecie zwanej też dieta "optymalna". Na tych wyobrażeniach zaleceń JK - nie wolno jeść masła i śmietany! Tym osobom jedynie długotrwały "chów klatkowy" może przynieść porządane efekty (w chowie klatkowym Dieta Optymalna jest skuteczna w 100%, co udowodniono w badaniach naukowych).

PS
Dla osób poprawnie stosujących Żywienie Optymalne tłuszcz z żółtek, śmietanka i masło, to podstawa spożywanych tłuszczy.
Jeśli komuś "mleczne szkodzą" - to nie wolno ich jeść.
Ale i tak przy następnych igrzyskach na DD jacyś nawiedzeni będą bzdurzyć, że nie ostrzegałem.  Shocked
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #13 : 2009-06-05, 07:33:24 »

Zasady Diety Optymalnej podane przez Jana Kwaśniewskiego już w 1968 roku są niezmienne, a zmieniają się tylko z własnej winy ich "interpretatorzy" - jasne?
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #14 : 2009-06-05, 10:07:48 »

Widze ze Ci nerwy puszczaja. Ale nie dziwie sie, tez sobie poczytalem post o smierci p. Karola Branka na DD. Zenada.
Zwroc uwage, ze mieszaja - jak to w zyciu - tylko 2-3 zmijki i stad zle wrazenia.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #15 : 2009-06-05, 11:52:28 »

 Laughing - nie żartuj.
Wystarczy poszukać statystyk umieralności na raka (90-100tys. zgonów rocznie w Polsce!) - mądrzejsi sobie wyliczą ile Optymalnych powinno statystycznie umierać z tego powodu! - około 2-3 osoby dziennie Shocked , a jakoś o tym nie słychać.
Obrzydliwa zasada "spindoktorów" od "opty"-diety jest dość prosta:
- jeśli są kłopoty, to zaszkodził ci "Kwaśniewski"! (bo się "myli" i "zaleca": "30g"...., bo tak powiedział X lub Y), a nie własny brak umiejętności dbania o zdrowie!
I to jest dobra, naturalna selekcja!

PS
np: jak jakaś kobieta dostanie na DO raka piersi (czego nikomu oczywiście nie życzę!), to "wina Kwaśniewskiego", a nie np: antyperspirantów...
Najpierw napiszą, że gadam głupstwa, bo lepiej wiedzą, jak się powinno woniać, a po fakcie będą "gaworzyć", że "się nie ostrzegało"... Laughing
Szkoda czasu na gadanie...  Confused
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #16 : 2009-06-05, 12:00:32 »

Szkoda czasu na gadanie...  Confused

Wcaaaaale nieee  Very Happy
Warto "gadac", kto ma cos z tego wyniesc, ten wyniesie. Kto ma sie czepic, ten sie przyczepi.
I bardzo dobrze, ze tak jest, jedni sie czepiaja, drudzy glowkuja, inni jeszcze ignoruja.
Kazdy ma jakas role do spelnienia.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #17 : 2009-06-05, 13:04:19 »

Cytuj
  Laughing - nie żartuj.

ze co ? ze jestem naiwny ?  Laughing

Cytuj
Obrzydliwa zasada "spindoktorów" od "opty"-diety jest dość prosta:
- jeśli są kłopoty, to zaszkodził ci "Kwaśniewski"! (bo się "myli" i "zaleca": "30g"....)
I to jest dobra, naturalna selekcja!

no wlasnie, tych spindoktorow nazwalem paroma zmijkami, poniewaz sa w mniejszosci.
Reszta tylko "podchwyca" temat na zasadzie: z kim przestajesz takim sie stajesz.
Zreszta co to zmienia, rzeczywiscie szkoda czasu na gadanie.

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #18 : 2009-06-05, 13:44:56 »

ze co ? ze jestem naiwny ? 

A skąd!
Nie żartuj, że mi "nerwy puszczają"  Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #19 : 2009-06-05, 13:49:54 »

Wcaaaaale nieee  Very Happy
Warto "gadac"...

Dlatego czasem coś napiszę, ale co z tego pisania wynika?
Moja marność, marność nad marnościami. Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.