forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-18, 15:41:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
661751 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 32 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 342746 razy)
lutonn
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #180 : 2007-08-04, 20:38:12 »

" Tam gdzie padlina zlatuja sie sepy" tam gdzie nadmiar cukru tez ," kazdy nadmiar ma swoje sepy" tam gdzie jest zachwiana rownowaga , tam zlatuja sie sepy - odpowiednie  dla danej "skrajnosci "  Very Happy Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #181 : 2007-08-06, 21:29:32 »


.lecz do wyleczenia candidy to baaaaaaardzo długa droga poprzze suplementacje oczyszczanie organizmu itp.Jednak ograniczenie węglowodanó to podstawowa sprawa.

pzdr
Marcin

To chyba jesteś w tyle.Dr.Ewa leczy candidę w trzy dni!!!Czujesz? Jedni się męczą parę mieś. czy lat. a dr.Ewa w trzy dni! Toż to sama magia  Smile
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #182 : 2007-08-06, 22:42:51 »

Jeśli piszesz takie rzeczy to jesteś niepoważna...

To jest niemożliwe.Candide "hoduje sie" przez wiele lat i poważnie wyhodowaną trzeba porządnie wyleczyć i na to porzadne wyleczenie to trzeba miesięcy i to ścisłęgo stosowania radykalnych nawet metod i tak sie cofnie kilk-kilkadziesiat lat a nawet to co sie wyhodowało od dziecka.Innymi metodami np.samym żywieniem to o wiele dłużej sądze że w najlepszym stylu jedzenie pół roku.A w gorszych ale leczących kilka lat.

pzdr
Marcin
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #183 : 2007-08-07, 07:04:57 »

Jeśli piszesz takie rzeczy to jesteś niepoważna...
.pzdr
Marcin

To było do mnie?
Czy ja gdzieś napisałam,że twierdzę iż candydozę leczy się w trzy dni?
pozdrawiam
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #184 : 2007-08-24, 23:10:11 »

Już mi naprawili komputer więc wracając do autyzmu i candidy:
Czytam Bichemię Harpera ale wiekszość opisów muszę omijać bo nic z nich nie rozumiem jeśli co drugie słowo to jakaś medyczna nazwa. Ale to co mi się udało przeczytać o witaminach rozpuszczalnych w tłuszczach  i w wodzie jest bardzo ciekawe. Ale tak naprawdę wielkie dzięki należą się Morgano bo to jego tekst o cukrze uświadomił w prostych słowach dlaczego mozna mieć candidę, problemy z jelitami a co za tym idzie m.in takie choroby jak autyzm. To pewnie uproszczenie moje i niezrozumienie do końca tematu ale częściowo pewnie prawdziwe. Otóż nie wiedziałam,że cukier nie jest trawiony w żołądku i idzie dalej do jelita z którego jest wchłaniany do krwi. A w żołądku tylko przyczynia się do fermentacji itd. To mi wiele pomogło gdyż we wszystkich informacjach o szkodliwości cukru nie znalazłam takiego opisu. Zastanawiając się nad candidą i autyzmem rozumiem teraz dlaczego dzieci z autyzmem bo takie spotkałam tak strasznie uzalezniają się od słodyczy  czyli węglowodanów a z drugiej strony skoro jedząc dodatkowo inne pokarmy trują się kiedy cukier ze słodyczy zaburza wchłanianie i normalne rozkładanie innych pokarmów. Nie wiem tylko dlaczego owoce mogą być szkodliwe bo przy badaniach moczu w jakich mój syn uczestniczył  dzień przed badaniem nie wolno mu było ich jeść. Ciekawe czy chodziło o fermetnację w żołądku owoców z innymi pokarmami czy o wydzielanie cukrów prostych które przy autyźmie mają większe znaczenie niż u normalnych dzieci?Skoro lekarka mówiła mi aby uważać np. na winogorna to czy cukier zawarty w nich zachowuje się podobnie jak rafinowany cukier zjedzony przez człowieka? Czy po prostu jest przy dzieciach z autyzmem założenie ,że mają chory organizm, nie radzą sobie z cukrami więc badanie moczu wychodzi wtedy niemiarodajnie. Ten opis Morgano wyjaśnił mi też ldaczego ostatnio po zjedzeniu tortu urodzinowego Bartek miał gazy o nieprzyjemnym zapachu. Cukier i pewnie smietana z tortu kupnego w Hortexie który nie jest taki tłusty jak np. sernik optymalny zawiniły. Bo to nie organizm ma problem ,że jest słaby to jedzenie jest słabej jakości i sprawia problemy organizmowi. Nawet w Biochemi Harpera jest o tym mowa,że odpwoeidnie jedzenie przy niedoborach różnych witamin jest ważne a nie ma nic o tym aby połykać witaminy w tabletkach bo to pomaga. Tego uczą przyszłych lekarzy którzy tego nie stosują. Dr.Ewa ma więc rację powtarzając nie tylko mnie ,że wystarczy sama dieta a organizm sam się naprawi a inni rodzice dzieci z autyzmem dali się przekonać,że wystarczy do diety jeszcze dołozyć suplemety na które wydają dość duże pieniądze aby to pmogło. A suplemety są pewnie z firm z USA będących blisko  Insytyutu zajmującego się autyzmem. Zrobili sobie kolejną gałązkę faramaceutyczną jakoby lepszej jakości której niedługo znów nikt nie odważy się złamać. To pewnie kolejny absurd ale mówi się tam rodzicom,że te suplemety są wytwarzanie tak,że nie ma tam sztucznych składników. Czy suplemety nie pochądzące z pozywienia moga być naturalne? Może macie na ten temat jakieś tektsy po polsku?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #185 : 2007-09-15, 20:35:30 »

link:http://gotowanie.onet.pl/1437061,,dodatki_do_zywnosci_wiaza_sie_z_nadpobudliwoscia_dzieci,ciekawostki.html
Dodatki do żywności wiążą się z nadpobudliwością dzieci
PAP/BBC 2007-09-11 08:00
Niektóre barwniki i inne sztuczne dodatki do żywności mogą pogłębiać zachowania świadczące o nadpobudliwości u dzieci w wieku od trzech do dziewięciu lat - informują naukowcy brytyjscy na łamach pisma "The Lancet".

Wykazano to w badaniach ponad 300 dzieci. Prof. Jim Stevenson i jego współpracownicy z University of Southampton zauważyli wyraźne różnice w zachowaniu dzieci, które piły napoje owocowe naszpikowane mieszaniną barwników do żywności i konserwantów, oraz dzieci pijących zwykłe soki owocowe.

"Te wyniki pokazują, że negatywne działanie tych produktów zauważano nie tylko u dzieci ze skrajną nadaktywnością (np. ADHD), ale że można je było obserwować także w ogólnej populacji, i u dzieci o różnym stopniu nadpobudliwości" - napisali naukowcy w tygodniku "The Lancet".

Zespół Stevensona od lat bada wpływ dodatków do żywności na zdrowie dzieci. Tym razem naukowcy przygotowali różne napoje, aby zbadać dwie grupy dzieci - grupę trzylatków oraz dzieci w wieku 8-9 lat.

Część dzieci piła zwykły sok owocowy (jako placebo), część - identycznie wyglądający i smakujący napój, który zawierał jednak popularne dodatki spożywcze. Były to barwniki oznaczane w Europie symbolami E110, E122, E102 i E124 oraz konserwant benzoesan sodu (E211).

Niektórym dzieciom podano napoje zawierające więcej, innym - mniej barwników.

W trakcie eksperymentu rodzice, nauczyciele i naukowcy oceniali zachowanie dzieci za pomocą kilku testów.

Okazało się, że oba napoje - zawierające więcej i mniej barwników - wyraźnie wpływały na starsze dzieci.

Naukowcy zwracają uwagę, że stosowanie barwników w produktach spożywczych może się wydawać zbyteczne, ale już benzoesan sodu jest ważny dla konserwacji żywności.

Rodzice nie powinni jednak sądzić, że podawanie dzieciom żywności bez barwników pozwoli zapobiec wszystkim chorobom związanym z nadpobudliwością. W takich chorobach rolę gra wiele czynników, nie tylko jedzenie - zastrzega Stevenson.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #186 : 2007-10-03, 21:55:29 »

Mija miesiąc odkąd Bartek jest w przedszkolu. Rozwija się pięknie bo od dzieci nie tylko bierze i naśladuje ale zaczyna mówić całymi zdaniami. Dziś powiedział mama choć do taty aby przyszedł i pokazał jak Hugo ma skoczyć do worka- oczywiście nie tak gramatycznie jak napisałam ale to jest super.Niech mówi do mnie jeszcze i jeszcze, Czekam jak zacznie zadawć pytania a dlaczego niebo jest niebieskie? Chciałabym takiego pytania doczekać. Na razie jedynym minusem bycia w przedszkolu jest to, że trzyma się na granicy zdrowia i choroby. Próbuję naprawiać go jedzeniem ale albo ja czegoś nie widzę co robię źle albo faktycznie jakaś część cukru choćby w słodzonej herbacie w przedszkolu może mu przeszkadza ?Jednak zaryzykowałam i wczoraj razem z plackami z ziemniaków i jajek dałam mu masło osełkowe. Wydaje mi się,że kaszel miał mniejszy ale może to tylko sugestia. Dawno nie jadł masła.Dziś też mu dałam tylko,że z bezglutenowym chrupkim pieczywem ryżowym. Zachował się tak jak na mnie działa- masło ok ale chrupkie wysusza nasze gardła i kilka razy zakasłał. Ale na inne jedzenie nie miał ochoty a chrupkie zjadł dwa z masłem i wędliną. No i co czasami dziecko ma być szczęśliwe jak mówi lekarka. Jaka jest granica zdrowia i choroby- w przypadku Bartka pokładanie się na kanapie, lekki suchy kaszel, kichanie bez kataru, kupka która zaczyna nieładnie pachnieć-czyli jelita coś przerabiają, brak apetytu by po kilku godzinach poprosić o jedzenie. Napiszę za kilka dni co się wykłuło z tego dalej albo czy zwalczyłam chorobę bo inne dzieci z przedszkola chorują.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #187 : 2007-10-03, 22:50:45 »

Mało osób Sylwia rozumie, że do głowy (ADHD) dochodzi się od żołądka-jelit...
Nie kumają, że demencje starcze są w ...żołądku, że schizofrenia też itd.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #188 : 2007-10-03, 22:52:51 »

Oczywiście powyższe nie dotyczy ludzi z tego forum  Very Happy ... i kilku z zewnątrz... Shocked
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #189 : 2007-10-11, 00:09:43 »

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #190 : 2007-10-18, 20:57:16 »

Właśnie od tego poniedziałku Bartek dostaje do przedszkola herbatę w termosie z domu niesłodzoną. Po drugim tygodniu kiedy również w czwartek lub piątek wyglądał niewyrażnie stwierdziłam,że muszę sprobować. No i działa. Niestety byliśmy na weselu i o ile lodów nie dostał to kilka cukierków i chleb suchy jadł - bardzo mu smakuje. więc skóra zareagowała. Dlatego w sobotę i niedzielę podleczę go w domu tłustą zupą. Czy może reagować skórą na zupę typu ogórkowa? Zauważyłam, to już kiedyś ale jak zje zupę i inne rzeczy to trudno weryfikować czy to zupa? Czy odpowiednia ilość tłuszczu w zupie znosi działanie kiszonych ogórków w tej zupie na jego organizm?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #191 : 2007-10-21, 23:07:18 »

Tłuszcz chroni przed szkodliwościami.
Ja bym robiła to co Ty, nosiłabym za nim herbatę bez cukru...
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #192 : 2007-10-23, 21:12:13 »

Dziś Bartek zadał mi pytanie widząc w swoim pokoju dwa balony z których jeden zrobił się już bardzo mały a drugi nadal był nadmuchany:"
dlaczego ten balon jest malutki ? Popatrz tamten jest duży. "

To tak ku pamięci na przyszłość abym wiedziała co było wcześniej. Jak się rozwija. Bo nie mam swojego bloga.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Kurczę jak się z tego cieszę.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #193 : 2007-10-24, 09:24:36 »

Sylwia  Smile  .Chodzi o to,że Bartek zwrócił uwagę ,na jakiś "stan"?  ,spostrzegł co?,zainteresowało go to? 

Fajnie ,że się cieszysz  Smile .Człowiek nie docenia pewnych spraw,a gdy przeczyta coś takiego,jak Ty napisałaś,dopiero wtedy uzmysławia sobie,jak wiele rzeczy "przelatuje"  niepostrzeżenie .... Dzięki!  Smile
Pozdrawiam!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #194 : 2007-10-24, 19:28:17 »

                 Very Happy SYLWIA;CIESZE SIE RAZEM Z TOBA Very Happy
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #195 : 2007-10-28, 21:53:28 »

elmo, tak. Kiedyś nie pamiętam czy o tym pisałam logopeda,  opowiedziała taką historię. Jednego dnia jedno z dzieci przywiozło do przedszkola specjalnego chomika z klatką w której była karuzela taka do biegania dla chomika. Kiedy otwarto klatkę i wyjęto chomika tylko Bartek zwrócił uwagę na chomika pozostałe dzieci gorzej chore od niego na karuzelę, która się kręciła. To,że sam zwraca uwagę już na pewne rzeczy jest dla nas bardzo ważne bo przestają to być sprawy nauczone które można powiedzieć jakby z pamięci ale rzeczy, ktre wymyśla sam i nam mówi np. palą się dwa światła, jedna się nie pali ,chodziło o kule w żyrandolu w którym jedna się nie świeciła. Opowiada sam mi bajki jeśli jestem w drugim pokoju co w nich oglada. Teraz jak poszedł do przedszkola coraz bardziej się rozgaduje. Potrafi żegnać się z babcią 2 minuty mówiąc:pa,pa, żegnaj, baj,baj, do widzenia idę do manufaktury bawić się z dziecmi, to są zasłyszane słowa od nas od baci ale my nigdy nie łączyliśmy ich w taki zbitek wyrazów robi to sam.
Opisuje to co robi w danej chwili: żegnając się z kimś po wyjściu mówi: zamknij drzwi ja będę schodził po schodach, jadę do domu do minimini czyli ,że będzie ogładał bajki jak wróci.Chwali się ,że gra w Hugo na komputerze, mówi mama popatrz wygrałem.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #196 : 2007-10-28, 22:03:51 »

Tak o herbacie ciąg dalszy pomogło noszenie herabty bez cukru mam spokój z jakąs gorączką czy niby infekcją.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #197 : 2007-10-29, 08:26:04 »

Bartek zwrócił uwagę na chomika pozostałe dzieci gorzej chore od niego na karuzelę, która się kręciła.

CIESZĘ SIĘ!!! Smile Smile Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #198 : 2007-11-02, 22:20:59 »

Mało osób Sylwia rozumie, że do głowy (ADHD) dochodzi się od żołądka-jelit...

Pani Ewo Jak kiedyś założę swoją stronę o jedzeniu to to będzie motto tej strony, ok?

Ostatnio mnie "nosi" ,mentalnie. Myślę co bym chciała, o czym marzę ale najpierw muszę się nauczyć samej siebie aby móc innych mentalnie "podnosić". A nie chce mi się już tracić energii na zajadanie się co tydzień bagietką albo i częściej , jakoś ta bagietka też mnie przestaje "bawić". Bartek zjadł przez mnie wczoraj dość spory kawałek jak na jego dotychczasowe jedzenie mącznych i dziś jeszcze nie widziałam żadnej krostki. No ,no na razie super. Ale jutro robię imieniny no i coś z tego stołu chyba jeszcze dostanie:(. Od niedzieli mocne postanowienie poprawy.

PS. Strasznie mi smutno,że ktoś zamiast wspominać zmarłych dołącza do nich. Tak jak członek zespołu Universe.
 Umarł człowiek, który był artystą. Smutmo mi bo nie ma już człowieka, pozostał artysta który  będzie mnie nadal rozweselał.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #199 : 2007-11-09, 21:26:38 »

Właśnie kupiłam kolejny nr.Optymalnika jest artykuł o leczeniu dietą ketogenną epilepsji. Niestety pismo Optymalni jest dla mnie nieosiągalny w poblizu gdzie mieszkam a zamawianie tego pocztą czy przez internet jeszcze nie mam w planach. Cieszę się,że jest chociaż jeden lekarz w Centrum Zdrowia Dziecka, który chce oprócz zwykłego leczenia też w taki sposób podchodzić do dzieci bo to mam nadzieję tak jak w autyzmie wróży,że jakiś rozwój w tę stronę też nastapi. A czytając ten artykuł dużo się dowiedziałam o reakcjach organizmu, mózgu itp. Właśnie Bartek poprosił sam aby się do mnie przytulić i głaskałam go po głowie i tuliłam do siebie. A sam też uczy się piosenek na płycie którą dostał od logopedy, gdzie pokazuje się tekst i śpiewa jednocześnie takie karaoke. Nie chciał na początku ze mną spiewać tylko słuchał a po którymś razie okazało się,że on się tego uczy słuchając bo za któryms razem bez komputera zaczął to nucić. A dziś już z komputerem zaczął śpiewać całą zwrotkę i to uczył się sam trzech różnych piosenek z różną melodią. A ile przynosi zapamietanch wierszyków i piosenek z przedszkola. Mogę tylko wkleić tu wielki uśmiech bo mimo wyrwanego zęba swojego i trochę problemów w pracy w środku czuję się dużo lepiej myślać o synu.  Laughing

Laughing Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 32 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 14 zapytaniami.