forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:30:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  PRASÓWKA
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 305 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PRASÓWKA  (Przeczytany 1706742 razy)
admin
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #700 : 2009-11-08, 10:55:12 »

http://www.rp.pl/artykul/123162,389169.html - ciekawe!

PS
antybiotyki tylko w ostateczności.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #701 : 2009-11-18, 09:10:22 »

http://www.rp.pl/artykul/9138,393482.html - zdrowa, własna flora bakteryjna chroni przed wirusami...

PS
do tego wirulencja A/H1N1 jest ponoć znikoma!  Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #702 : 2009-11-18, 18:29:52 »

http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Mleko-za-i-przeciw,wid,11696375,wiadomosc.html?P%5Bpage%5D=2 - mleko ssaków jest bardzo niezdrowe! Aż dziw bierze, że nie zalecają tak jak innym zwierzętom weterynarze - mleka sojowego. Przyspiesza bardziej pokwitanie dziewcząt i niewieścienie chłopców niż pieczone kurczaki fermowe! A "naukowo" udowodniono, że duże przyrosty dzieci - cieszą mamusie i pediatrów. Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #703 : 2009-11-18, 20:36:43 »

Tak, ostatnio czytalem dunskie czasopismo, w ktorym jeden z dietetykow chwali dunska, wyrosnieta mlodziez. Jak to fajnie rosnie i jest zdrowa hihihihii.
Na nastepnej stronie, w tym samym czasopismie pisza o ziwkszonej ilosci stwierdzonych przypadkow cukrzycy i innych chorob cywilizacyjnych, jak to sie dzis nazywa.
Ale w dalszym ciagu,w programach typu "dzien dobry TVN" podaja przepisy na musli z owocami, ktore koniecznie trzeba posypac cukrem.
Na nastepnej stronie, jest artykol Pana Aulun, ktorego Admin albo Pan dr. Kwasniewski powinni znac, ktory pisze wlasnie o podstawach zywienia optymalnego.

Wyobrazam sobie taka zwykla dunska rodzine, ktora czyta takie czasopismo od dechy do dechy, ale nie potrafie sobie wyobrazic ich odczuc!!! Bo chyba trudno odniesc sie do tak zwariowanego swiata zawartego na kilkunastu stronach czasopisma. Normalna katastrofa.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #704 : 2009-11-18, 20:45:20 »

I jescze tylko dodam, ze jak np. wybieram wazywa, powiedzmy sobie ogorki to biore te najmniejsze. Sa dlugo "swieze", chrupiace i maja wiecej czegos tam....
Roznie to  bywa z kobietami.......(ocztwiscie zart)
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #705 : 2009-11-19, 08:42:20 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Na-ratunek-otylej-kobiecie-ruszyl-dzwig,wid,11698713,wiadomosc.html - a może to już nowy gatunek?  Homo adipositas - to brzmi dumnie!  Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #706 : 2009-11-19, 19:09:49 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Na-ratunek-otylej-kobiecie-ruszyl-dzwig,wid,11698713,wiadomosc.html - a może to już nowy gatunek?  Homo adipositas - to brzmi dumnie!  Confused

A wbijali mi do głowy, że "kochanego ciałka nigdy za wiele". Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #707 : 2009-11-19, 21:37:30 »

Radzio, to prawda. tylko wszystkiego sa granice. Jezeli zalozymy, ze na centymetr wzrostu ma przypasc max 0,5 kg masy ciala, ktore to podzcas pracy w kuchni straci na masie 0,08 czesc swojej wagi i nadrobi jedzac kolacje w stosunku: wypadowa do wagi ciala dzielac to przez ilosc minut spedzonych w lozku z Toba, dodajac do tego iloraz minut spedzonych z sasiadem, minus korepetycje z hiszpanskiego.....to wynik jest :........
NEGATYWNY!!!!
No coz, zycie to nie- jebajka.Zycie  to-jebitwa.To je bitwa. Tylko pytanie, kto te bitwe ma toczyc?

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #708 : 2009-11-20, 05:53:35 »

Tylko pytanie, kto te bitwe ma toczyc?

Z dwojga nieszczęść Wink, to wolę toczyć bitwy, niż toczyć taką "kulę" np. do kina. Very Happy Very Happy Very Happy

P.s.
Jak byłem młodziutki Wink, jednym z moich kryteriów atrakcyjności dziewczyn była ocena ilości tkanki tłuszczowej na ich biodrach, łatwo sprawdzalna  podczas tańca. Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #709 : 2009-11-20, 07:11:19 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Karmil-psa-czekolada-i-chipsami---otrzymal-surowa-kare,wid,11702680,wiadomosc.html?ticaid=19230 - dieta niskobiałkowa, wyskoowęglowodanowa tuczy najtaniej!  Confused Wystarczy jeszcze ograniczyć dostęp do picia, a współczynnik oddechowy poszybuje do 1,5! I to jest właśnie tucz fachowy! - zamiana węglowodanów w tłuszcz zapasowy (powstaje w cytozolu), a nie energetyczny (powstaje w mitochondrium)! Very Happy

PS
nagrodę dać za tak cenne doświadczenie, a nie karać!  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #710 : 2009-11-20, 08:33:10 »

Genialne! Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #711 : 2009-11-20, 08:40:45 »

Genialne!

Nie, wystarczy tylko znać zasady... Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #712 : 2009-11-20, 09:10:37 »


Jak byłem młodziutki Wink, jednym z moich kryteriów atrakcyjności dziewczyn była ocena ilości tkanki tłuszczowej na ich biodrach, łatwo sprawdzalna  podczas tańca. Very Happy Very Happy Very Happy
Czyli atrakcyjność była wprost proporcjonalna do ilości tkanki tłuszczowej.. Rolling Eyes Wink
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #713 : 2009-11-20, 09:27:20 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zamienili-buly-na-brokuly,wid,11699611,wiadomosc_prasa.html - popieram. Zdecydowanie popieram! Przecież wiadomo, że "naukowe" rozwodnienie kalorii daje uczucie wypełnienia. Jednak zamienienie buł na groch z kapustą jest korzystniejsze dla zdrowia!  Cool I koniecznie unikać mięsa czerwonego, bo jest rakotwórcze! I więcej błonnika, bo chroni przed skąpą defekacją.  Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #714 : 2009-11-20, 09:44:03 »

Faktycznie, przed skąpą defekacją. Czytałam gdzieś wynurzenia pana po chyba dwu zawałach, że jadł po kilogramie jabłek dziennie i robił duże kupy, ale nie przyszło mu na myśl, że swemu organizmowi się nie przysłuża, skoro ten organizm aż tyle musi wydalić po ciężkiej pracy wszystkich swoich organów Smile 
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #715 : 2009-11-21, 06:07:34 »

Genialne!

Nie, wystarczy tylko znać zasady... Wink

To co? Znowu wyrwałem jak "Filip z konopi" Sad Wink

Cytuj z: nasz Admin
...koniecznie unikać mięsa czerwonego, bo jest rakotwórcze

.........że niby raki są czerwone? Wink

Cytuj z: nasza Teresa
................, że jadł po kilogramie jabłek dziennie i robił duże kupy,.........
A ja jadłem dwa kilogramy jabłek dziennie i robiłem dwie duże kupy, ale nie miałem żadnego zawału. Wink
Dałem "popalić" swojemu organizmowi ............................................................Przyroda jest sprawiedliwa- czego nie potrzebujesz Wink to ci zabierze.
I jak tu z takim "bagażem" doświadczeń dożyć 150 lat. Very Happy Very Happy Very Happy


Cytuj z: Renia
Czyli atrakcyjność była wprost proporcjonalna do ilości tkanki tłuszczowej.. Rolling Eyes Wink

Słabo pamiętam, ..........młodziutki byłem Wink Smile Smile

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #716 : 2009-11-22, 10:11:53 »

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #717 : 2009-11-22, 10:35:23 »

Inulina to świetny produkt do fałszowania zdrowej, naturalnej, niepasteryzowanej śmietany od ekologicznych bab spod hali, bo nie daje zabarwienia (reakcja z jodem) przy jodynowaniu.  Cool

PS
z "ery przedziemniaczanej" można jeszcze "wskrzesić" brukiew, bo jest wyjątkowo dietetyczna zawierając aż 90% wody, a także lebiodę, bo świetnie nadaje się na dietetyczną zupkę. Będzie zdrowo i zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania!  Laughing
Przypomnienie: w ten sposób "wskrzeszono" pasternak z białą skórką, sprzedawany powszechnie jako dużo droższa pietruszka. Ale każdy chyba potrafi odróżnić te dwie roślinki?  Rolling Eyes
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #718 : 2009-11-22, 10:56:17 »

Jak czytam artykuł jak ten linkowany powyżej to mam problem z tożsamością autora tekstu, także pomysłodawcy produktu: on taki głupi, czy taki cwany?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #719 : 2009-11-27, 15:22:18 »

Inulina to świetny produkt do fałszowania zdrowej, naturalnej, niepasteryzowanej śmietany od ekologicznych bab spod hali, bo nie daje zabarwienia (reakcja z jodem) przy jodynowaniu.  Cool

PS
z "ery przedziemniaczanej" można jeszcze "wskrzesić" brukiew, bo jest wyjątkowo dietetyczna zawierając aż 90% wody, a także lebiodę, bo świetnie nadaje się na dietetyczną zupkę. Będzie zdrowo i zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania!  Laughing
Przypomnienie: w ten sposób "wskrzeszono" pasternak z białą skórką, sprzedawany powszechnie jako dużo droższa pietruszka. Ale każdy chyba potrafi odróżnić te dwie roślinki?  Rolling Eyes


A to dobry temat. Jestem ciekaw kto potrafi odroznic pasternak od pietruszki.
Jakies propozycje?
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 305 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 20 zapytaniami.