Aktualności:

Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.

Menu główne

ciekawostki

Zaczęty przez kodar, 2008-01-03, 21:05:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

renia

Cytat: Diogenes z Synopy w 2016-02-04, 13:50:17
dlatego tyle głosów w pomorskiem dostawał  ;-)

Ale go prześwietliłeś... :shock: 8)

Gavroche


administ

O mitochondria trzeba umieć dbać...  8) ;)


administ

Tłuszcz dla mitochondrium to podstawa egzystencji...  8) ;)

renia

To ile tych pączków trzeba dzisiaj zjeść? :shock: 8) :lol:
U nas, jak nigdy w tłusty czwartek, nie ma ani pączków, ani faworków... :? 8)

Gavroche

No jednego bodaj. :D
Ja jeszcze nie jadłem, przechodziłem koło cukierni, co roku mi pachniały, a dzisiaj nie... :(
Zmuszać się? :P

Diogenes z Synopy

Ja zjadłem placki ziemniaczane z serem jako zamiennik pączków.  I keczup .   :)    Popiłem kwasem z buraka.  Tradycji stało się zadość  ;-)

renia

Cytat: Gavroche w 2016-02-04, 14:55:16
No jednego bodaj. :D
Ja jeszcze nie jadłem, przechodziłem koło cukierni, co roku mi pachniały, a dzisiaj nie... :(
Zmuszać się? :P

Nawet u nas w sklepie mieliśmy, takie "bolsze", ale ani patrzeć na nie mi się nie chciało...  8) :lol:

administ

Smalcu brakło? :roll: ;)

renia


Maniek

Cytat: Gavroche w 2016-02-04, 14:55:16
No jednego bodaj. :D
Ja jeszcze nie jadłem, przechodziłem koło cukierni, co roku mi pachniały, a dzisiaj nie... :(
Zmuszać się? :P
chyba się od tego nie umiera? ;)
A może tak jak z papieroskiem, jeden od czasu do czasu, dla wzmocnienia układu odpornościowego?
Bo tak do końca wyjałowić się tymi żółtkami i samym zdrowym? ;)

Diogenes z Synopy

a ja se szybko w sklepie przeliczyłem w pamięci koszt pozyskania 1 gr Ww , bo 1 zł pączek kosztował i kilo kartofli też jeden zł.  Wybrałem kilka kartofli  ;-)  -   też smaczne.   
 62,1 g  vs  140 g   ;-)     -    wiem, wiem, że cukru bym kupił z 700  ;-)   

Maniek

Cytat: Diogenes z Synopy w 2016-02-04, 16:23:00
a ja se szybko w sklepie przeliczyłem w pamięci koszt pozyskania 1 gr Ww , bo 1 zł pączek kosztował i kilo kartofli też jeden zł.  Wybrałem kilka kartofli  ;-)  -   też smaczne.   
 62,1 g  vs  140 g   ;-)     -    wiem, wiem, że cukru bym kupił z 700  ;-)   
:shock:
1 zł z pączka?
Stary, gdzie Ty się stołujesz, to coś z pączkiem nie ma nic wspólnego...

Diogenes z Synopy

toż to najdroższy jaki dziś widziałem, taki Wypas    :shock:   ;-)  Cenę zaokrągliłem, bo były po 0.90 gr duże! U prywaciarza.

W bidrze są  po 0,45 gr  . A wieczorem po przecenie pewnie będą tańsze, czy jutro rano.

http://www.biedronka.pl/pl/na-tlusty-czwartek-oferta-od-3-02

Ja tego nie jadam, jemy tylko swoje wyroby.   Więc nie ciekawi mnie czy to smaczne ;-)

Na prowincji takie ceny.   :)


Gavroche

Czekoladę też sami robicie? :D

Diogenes z Synopy

nie   :)   kiedyś robiliśmy, ale gorsza wychodziła . Polewę na torty robi Zosia sama. Z masła, kakao i jeszcze czegoś  :roll:

renia

A córa gorzką czekoladę rozpuszcza w głębokim talerzu na parze (na garnku z gorącą wodą) i wtedy nią polewa ciastka lub ciasto...

renia

Jakoś jeszcze sobie nie mogę wyobrazić... :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=BK9p0feb2hk

administ

A bo to jest rajska komuna i tu nie da się jej wprowadzić!  8) ;)