forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-22, 15:52:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
662022 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 641504 razy)
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #480 : 2014-06-01, 18:18:45 »


Tyle, że admin już się zdążył porozpisywać i już aż tak mu się nie chce. Ja natomiast ledwo zacząłem i nadal mi się chce utrwalać wiedzę poprzez rozpisywanie się, więc będę wdzięczny za odstosunkowanie się ode mnie i danie mi świętego spokoju.  
Eeee ...,to nie fair kopiuj-wklej się nie liczy  Laughing Laughing Very Happy
Nie będę już wspominał o czytelności przekazu dla nizin społecznych. Nad tym musisz jeszcze wiele, wiele,wiele popracować Very Happy  Twisted Evil Idea
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #481 : 2014-06-01, 18:23:44 »

Pomijajac to,z e jak zwykle nie odniosles sie do nizcego, to zapomniales o pytaniu... Very Happy
Wiec
Ze tak sie zapytam zupelnie bez zlosliwosci - nabyles te Biochemie Harpera (albo Stryera) i zaczales ja studiowac?

Lecz niestety nie "połykam" książek w tak błyskawicznym tempie, jak Ty. A poza tym nie spieszno mi nigdzie. Ja z natury jestem perfekcyjny, więc, tak jak napisałem, dopóki:
No ja niestety nie jestem tak perfekcyjny jak ty, choc chcialbym bardzo. Ale chcialbym zauwazyc, ze biochemia to jest spora cegla i jej sie nie pochlania a raczej studiuje dodatkowo wyciagajac wnioski. Jako, ze nie jest to ksiazka latwa, bo ciagle trzeba sie gdzies doksztalcac podczas czytania tych zawilych terminow, to ja powiem, ze choc mam ja od 4,5 roku i ja sobie "dziubam", to jej nie przerobilem i w zasdzie to mam wiecej pytan niz odpowiedzi. Wiec jezeli ty taki perfekcyjnie doskonaly nie pochlaniasz tak szybko jak ja, to pownienes zaczac od zaraz, bo inaczej zycia ci zbraknie. Bo wiesz, chcesz sie wymadrzac na temat biochemii jednoczesnie nie majac o niej pojecia, co jest bardzo dziwne.
Wiec tymczasem
Pamiętaj, kochanieńki, że do tej pory zgłębiam Wedy i Kabałę, jak skończę to się zabiorę za zgłębianie biochemii. Więc póki co możesz się głupio mądrzyć, kiedy jeszcze masz szansę. Wink
Dopoki jej nie przestudiowales, to moze ja moge sie tak glupio pomadrzyc, co? Wink Bo cos tam tej biochemii przeczytalem jakby nie patrzec?  Confused


Pierwej, Radzio, potrzeba na wskroś poznać temat. Dopiero, gdy stanie się on Twoim najlepszym kumplem, o którym wiesz wszystko, którego znasz tak dobrze jak siebie samego, dopiero wtedy można zbudować coś solidnego i konstruktywnego. Coś co będzie dotyczyło meritum DO. W innym razie wyjdzie kolejny zuchwały W. Jarmołowicz czy E. Witoszek.
Doskonale! Mysle, ze bez znajomosci biochemii ani rusz! Do dziela kochanienki! Szczerze mowiac to chcialbym znac tak biochemie jak chocby Witoszkowa.
Szlak pentozowy i heksozowy sa doskonale w biochemii opisane, bez tego ani rusz  Shocked

bo cos tam tej biochemii przeczytalem A ponadto jestem podobny do admina pod tym względem:
To fakt, ja was czasami myle. Odrozniam was tylko po tym, ze admin mnie nie wyzywa od gowien i nizin spolecznych  Sad Confused

Tobie też to polecam, bo od samego biernego czytania mądrości nie przybywa.
Naucz mnie zatem czytac aktywnie, bo tak biernie.....no sam widzisz, czytam i czytam i zamiast madrzejszy to glupszy jestem a ty nie czytasz i jestes taki madry... Confused


 Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41540


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #482 : 2014-06-01, 18:31:25 »

No dobra, my tu gadu-gadu, a konie w kukurydzy.
Głupotami się zajmujecie, a ludzie od tłuszczu chorują...
Jakieś rady?
Tylko życiowe takie  Very Happy
W związku z kukurydzą proponuję całkiem za darmo... Mniej białka, więcej węglowodanów i w sam raz tuściu, od którego nie można się potuścić Very Happy Razz  Laughing
Słusznie, a nie tak wszyscy na to ŻO się rzucają, a trzeba ręką w nocniku...  Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #483 : 2014-06-01, 18:34:26 »

Zobacz, kto sie do mnie nawiazal w temacie o kawie i moim artykyule. Myslalem, ze po tej twojej deklaraci obicia mi ryja i mojemu "odpuszczamy" mamy chwilowy spokoj.

No litości. Że niby ten post? No to najwyraźniej przeczulony jesteś. Cytat posłużył mi tylko po to, by było wiadomo do czego piję. Wiesz, jeśli już, to piszę z myślą "zabłysnę przez adminem", nie zaś zabłysnę przed Zyonem czy kimkolwiek innym z tego forum, bo niestety ciągle jest tu przepaść między adminem, a resztą forumowiczów, jeśli chodzi o ogarnięcie pracy naukowej Doktora.

Cytuj
Tutaj masz ten artykul o kawie http://natemat.pl/103771,kawa-na-lawe-pic-albo-nie-pic
Przeczytaj go jeszcze raz i powiedz czy tam jest cos na temat jedzenia, diety, diety optymalnej, miazdzycy i innych metabolic adujst? NIE. Tam jest wylacznie o piciu kawy i jej skutkach. Widac zakladasz, ze ci, ktorzy robili te badania sa takimi idiotami jak ja i niczego innego nie wzieli pod uwage.

Eee... Jak to jeszcze raz? Wybacz, ale jeśli sądzisz, że ja klikam w linki (no może od święta), które są tu rzucane bez jakiegokolwiek opisu... Niestety tak nie jest. Wiem zresztą, że zupełnie inne rzeczy mnie interesują, na pewno nie znajdę ich w rzucanych tu linkach.

Raz jeszcze: żart o ciasteczku do kawy był przeznaczony dla admina. Absolutnie nie łudziłem się, że ktoś inny go pojmie. =) Ale Ty, jak to Ty...
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #484 : 2014-06-01, 18:38:53 »

Niziołek potrzebuje aprobaty/akceptacji? Biedne jest życie niziołka Wink  Twisted Evil Embarassed
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #485 : 2014-06-01, 18:39:52 »

Rusza wspaniała akcja naganiania młodzieży na statyny!  Cool
W pięciu miastach, za darmochę, będą dzieci między 5, a 10 rokiem życia molestować na poziom cholesterolu we krwi!  Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #486 : 2014-06-01, 18:41:42 »


Tyle, że admin już się zdążył porozpisywać i już aż tak mu się nie chce. Ja natomiast ledwo zacząłem i nadal mi się chce utrwalać wiedzę poprzez rozpisywanie się, więc będę wdzięczny za odstosunkowanie się ode mnie i danie mi świętego spokoju.  
Eeee ...,to nie fair kopiuj-wklej się nie liczy  Laughing Laughing Very Happy
Nie będę już wspominał o czytelności przekazu dla nizin społecznych. Nad tym musisz jeszcze wiele, wiele,wiele popracować Very Happy  Twisted Evil Idea

Wiesz, ja nad Twoim bełkotem dłużej oczu nie zawieszam (no i mam uraz po grafomanii pt. "kulturysta optymalny") i Tobie radzę to samo. Nie męcz się nad moimi tekstami, jeśli przysparzają Ci trudności w zrozumieniu. =]

Ponadto doradzam Ci zjadanie móżdżku, bo sprawiasz wrażenie (w piśmie), jakby był Ci potrzebny.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #487 : 2014-06-01, 18:45:48 »

Rusza wspaniała akcja naganiania młodzieży na statyny!  Cool
W pięciu miastach, za darmochę, będą dzieci między 5, a 10 rokiem życia molestować na poziom cholesterolu we krwi!  Very Happy
Oglądałem, a dzieci wszystkie szczuplutkie. No może jedno takie se,ale bez przesady Very Happy
Dzieci to jednak czary mary urządzają z tą Coca-Colą i Chipsami zamieniając je w tuść energetyczny jak się patrzy. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #488 : 2014-06-01, 18:49:32 »

No litości. Że niby ten post? No to najwyraźniej przeczulony jesteś.
Jezeli ktos z nas dwoch jest przeczulony to z pewnoscia to nie jestem ja, ale podalem to tylko po to aby udowodnic, ze to nie ja sie pierwszy do ciebie odezwalem, tylko ty, wiec minales sie z prawda posoadzajac mnie o to. Nic wiecej Very Happy

Cytat posłużył mi tylko po to, by było wiadomo do czego piję. Wiesz, jeśli już, to piszę z myślą "zabłysnę przez adminem", nie zaś zabłysnę przed Zyonem czy kimkolwiek innym z tego forum, bo niestety ciągle jest tu przepaść między adminem, a resztą forumowiczów, jeśli chodzi o ogarnięcie pracy naukowej Doktora.
Miedzy toba tez?
Mnie nie obchodzi blyszczenie przed nikim i podlizywanie sie komukolwiek, pisze to co mysle i nie mam natury lizusa, ktory kombinuje komu tu glebiej jezyk wlozyc w rzyc. Moze dlatego nie zrozumialem....

Eee... Jak to jeszcze raz? Wybacz, ale jeśli sądzisz, że ja klikam w linki (no może od święta), które są tu rzucane bez jakiegokolwiek opisu... Niestety tak nie jest. Wiem zresztą, że zupełnie inne rzeczy mnie interesują, na pewno nie znajdę ich w rzucanych tu linkach.
Och z pewnoscia tak jest, nie smialbym myslec inaczej! Tu same debile siedza przeciez i niczym sie nie interesuja. Niemniej ten link byl akurat z opisem, pewnie znowu probujesz mnie oczernic, ze jako nizina spoleczna nawet linek nie potrafie opisac  Confused

Raz jeszcze: żart o ciasteczku do kawy był przeznaczony dla admina. Absolutnie nie łudziłem się, że ktoś inny go pojmie. =) Ale Ty, jak to Ty...
Och przepraszam zatem, ze go przeczytalem  Shocked Mea culpa. Moze jakos taguj swoje wiadomosci (np [tylko do admina oczu szlechetnych mode on] albo [lizus mode on]), zeby bylo wiadomo kto moze czytac a kto nie, bo jak taka wielka wiedza dostanie sie w niepowolane rece, to moze byc brzytwa w rekach malpy  Shocked

Komiedia  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #489 : 2014-06-01, 18:51:00 »



Wiesz, ja nad Twoim bełkotem dłużej oczu nie zawieszam (no i mam uraz po grafomanii pt. "kulturysta optymalny") i
Tak... wiem, jestem zajebisty i nie potrzebuje do tego "admina" Wink Laughing
Ten model (czyli Ja) już tak ma (okrągły rocznik stanu wojennego)  Cool
Dziunia pracuj nad sobą, oj pracuj  Twisted Evil
Droga przed tobą jest wyboista i kręta  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #490 : 2014-06-01, 18:51:23 »

Rusza wspaniała akcja naganiania młodzieży na statyny!  Cool
W pięciu miastach, za darmochę, będą dzieci między 5, a 10 rokiem życia molestować na poziom cholesterolu we krwi!  Very Happy
Oglądałem, a dzieci wszystkie szczuplutkie. No może jedno takie se,ale bez przesady Very Happy
Dzieci to jednak czary mary urządzają z tą Coca-Colą i Chipsami zamieniając je w tuść energetyczny jak się patrzy. Very Happy

Scyzoryk aż się otwiera, ale nikt nie każe robić tych badań.
Dobrowolność póki co.  Cool

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #491 : 2014-06-01, 18:52:32 »


Tyle, że admin już się zdążył porozpisywać i już aż tak mu się nie chce. Ja natomiast ledwo zacząłem i nadal mi się chce utrwalać wiedzę poprzez rozpisywanie się, więc będę wdzięczny za odstosunkowanie się ode mnie i danie mi świętego spokoju.  
Eeee ...,to nie fair kopiuj-wklej się nie liczy  Laughing Laughing Very Happy
Nie będę już wspominał o czytelności przekazu dla nizin społecznych. Nad tym musisz jeszcze wiele, wiele,wiele popracować Very Happy  Twisted Evil Idea

Wiesz, ja nad Twoim bełkotem dłużej oczu nie zawieszam (no i mam uraz po grafomanii pt. "kulturysta optymalny")
Ale wiesz, ze admin byl tym tekstem tak zachwycony, ze postanowil go opublikowac w czasopismie Optymalni?
Szybko zrewiduj swoja postawe, jezeli chcesz byc tak jak admin!  Shocked

ps. boli cie to, ze Mariusz napisal to samodzielnie? Na forum MH nieraz sie podpierales tym tekstem
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #492 : 2014-06-01, 19:05:06 »

No ja niestety nie jestem tak perfekcyjny jak ty, choc chcialbym bardzo. Ale chcialbym zauwazyc, ze biochemia to jest spora cegla i jej sie nie pochlania a raczej studiuje dodatkowo wyciagajac wnioski. Jako, ze nie jest to ksiazka latwa, bo ciagle trzeba sie gdzies doksztalcac podczas czytania tych zawilych terminow, to ja powiem, ze choc mam ja od 4,5 roku i ja sobie "dziubam", to jej nie przerobilem i w zasdzie to mam wiecej pytan niz odpowiedzi. Wiec jezeli ty taki perfekcyjnie doskonaly nie pochlaniasz tak szybko jak ja, to pownienes zaczac od zaraz, bo inaczej zycia ci zbraknie. Bo wiesz, chcesz sie wymadrzac na temat biochemii jednoczesnie nie majac o niej pojecia, co jest bardzo dziwne.
Wiec tymczasem
Cytuj
Dopoki jej nie przestudiowales, to moze ja moge sie tak glupio pomadrzyc, co? Wink Bo cos tam tej biochemii przeczytalem jakby nie patrzec?  Confused
Cytuj
Doskonale! Mysle, ze bez znajomosci biochemii ani rusz! Do dziela kochanienki! Szczerze mowiac to chcialbym znac tak biochemie jak chocby Witoszkowa.
Szlak pentozowy i heksozowy sa doskonale w biochemii opisane, bez tego ani rusz  Shocked
Cytuj
Naucz mnie zatem czytac aktywnie, bo tak biernie.....no sam widzisz, czytam i czytam i zamiast madrzejszy to glupszy jestem a ty nie czytasz i jestes taki madry... Confused

Wiesz, Zyon, co jest Twoim największym nieszczęściem? Otóż to, że nie podjąłbyś żadnego tropu, gdybyś był psem. I pod tym względem jesteś postacią tragiczną. LOL-e, roześmiane mordki tego nie zmienią, nie ukryją. Czytasz, czytasz, ale ciągle jesteś "w lesie" albo "w polu". I szukasz wiatru. A to wszystko w sumie jest dość proste, gdy się pójdzie za tym właściwym tropem. Wink

Dobrze, słuchaj, ja już definitywnie kończę ten "dialog" z Tobą, bo my ze sobą nie mamy i nigdy nie będziemy mieć o czym rozmawiać. Inne środowisko, inne charaktery, inne wychowanie. Tylko raz jeszcze Cię poproszę: odklej się ode mnie. Ja nie pies, nie odwzajemnię Twoich uczuć, nie biegam za... Nie ruszam... Nie lubię smrodu.
Cytuj
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #493 : 2014-06-01, 19:12:48 »

Hej! Zapomniales, ze miales mi obic morde!  Laughing

Wiesz, anakin, co jest Twoim największym nieszczęściem? Otóż to, że nie czytasz nic tylko probujesz "myslec" czyimis zdaniami. To ma byc podjecie tropu? Wiesz czym sie rozni szlak pentozowy od heksozowego swoimi wlasnymi slowami? WLASNYMI a nie zdaniami doktora i admina. Bo wiesz, internety juz maja beke z drapiezcy co "Kwasniewskim gada".
Pomoge ci cytatem z klasyka:
Pierwej, Radzio, potrzeba na wskroś poznać temat. Dopiero, gdy stanie się on Twoim najlepszym kumplem, o którym wiesz wszystko, którego znasz tak dobrze jak siebie samego, dopiero wtedy można zbudować coś solidnego i konstruktywnego. Coś co będzie dotyczyło meritum
Bez biochemii nie ma meritum  Confused

Inne środowisko, inne charaktery, inne wychowanie
Och wychowanie z pewnoscia, mnie rodzice nie wychowali, zeby bluzgac na kazdego, kto ma inne zdanie, wyzywac od nizin spolecznych i gowien.  Shocked
Ale nawet w tej kwestii zacytuje ci klasyka:
"Nie znasz mnie. Nie wiesz kim jest. Nie masz pojęcia pod jakim nickiem jestem znany w sieci. Nie wiesz ile wielkich projektów zostało stworzonych z moim udziałem. Nic o mnie wiesz. "

Z pluszowo-rozowym pozdrowieniem Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41540


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #494 : 2014-06-15, 08:59:21 »

Cytuj
Były przeprowadzone długotrwałe i dokładne badania wpływu diety i tłuszczów na powstawanie choroby wieńcowej. W ich wyniku stwierdzono, że istnieje bardzo słaba zależność pomiędzy poziomem całkowitego cholesterolu i chorobą wieńcową u mężczyzn, ale tylko do momentu osiągnięcia wieku 47 lat!!! W wieku późniejszym poziom cholesterolu nie ma żadnego wpływu na powstawanie choroby wieńcowej. Badania były przeprowadzone w mieście Framingham w USA w czasie 30 lat. Mimo to mężczyznom po 50 obniża się cholesterol przepisując statyny.
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_cholesterol_-_wielkie_oszustwo.html

Gdzieniegdzie coś się przebija Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #495 : 2014-06-15, 10:43:43 »

Poczytaj cala Vismaye, tam jest mnostwo ciekawych rzeczy. Cos zaczynasz myslec widze Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41540


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #496 : 2014-06-15, 11:15:19 »

Poczytaj cala Vismaye, tam jest mnostwo ciekawych rzeczy. Cos zaczynasz myslec widze Wink
A tam ciekawych...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #497 : 2014-10-02, 13:07:33 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #498 : 2014-10-02, 13:14:29 »

Ciekawe kiedy dźwigną normę tak gdzieś na 350mg%  Rolling Eyes Wink
Tylko co z tymi statynami, jak chorych na poziom cholesterolu we krwi nie będzie?  Shocked Confused
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #499 : 2014-10-02, 13:17:46 »

Moze beda dodawac do pasty do zebow, jak z fluorem zrobili jak zbywal  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.