forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-12, 20:02:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
661355 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 835228 razy)
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2580 : 2007-12-13, 14:38:10 »

Na miejsce wypalonej świeczki stawia się nową. Z wysoka, gdy patrzy się na morze palących się świeczek, to brak jednej nie jest nawet zauważalny. Dostrzegalne jest tylko mocniejsze światło (nawet pojedyncze), albo masowe zgaśnięcie wielu świateł.
Co ciekawe, dostrzegalne jest także światło o tej samej mocy, ale pulsujące, pod warunkiem, że inne świecą stałym blaskiem.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2581 : 2007-12-13, 23:15:05 »

Cytuj
Wysłane: Dzisiaj o 14:38:10Wysłany przez: Daniel 
Umieść cytat
Na miejsce wypalonej świeczki stawia się nową. Z wysoka, gdy patrzy się na morze palących się świeczek, to brak jednej nie jest nawet zauważalny. Dostrzegalne jest tylko mocniejsze światło (nawet pojedyncze), albo masowe zgaśnięcie wielu świateł.
Co ciekawe, dostrzegalne jest także światło o tej samej mocy, ale pulsujące, pod warunkiem, że inne świecą stałym blaskiem.

 
Fajnie,ze  istnienia ludzkie  porownales do plonacych swieczek,
przeciez widzimy na kazdym kroku,jak wielu z ludzkich istnien odchodzi,a ilez nowych przychodzi,
szkoda tylko,ze w pogoni za doznaniami cielesnymi zapominamy o duszy,
o tym,po co ploniemy i gasniemy Confused
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2582 : 2007-12-15, 19:51:17 »

Miałem już nic nie pisać na tym wątku, ale nie da się wymazać cząstki swego życia.
Wątek jest teraz wymieszany z innym wątkiem, a raczej "antywątkiem" (Polska Serem ... ) i teraz trudno wyłapać logiczną ciągłość. Wyszła z tego paplanina.
Do przedstawienia tematu w pełni forum internetowe nie nadaje się. Powinno się napisać książkę, ale do tego jeszcze nie dojrzałem. Odczuwam potrzebę, aby tą paplaninę jeszcze poprowadzić, bo pozwala mi jeszcze raz zastanowić się nad tematem.
Przypomnę więc, że temat tego wątku jest dyskusja nad ustrojem zgodnym z Prawem Boskim. Nie ma to żadnego znaczenia czy ktoś wierzy w Boga czy nie, czy toleruje religie czy jest jej wrogiem, zawsze w swoim działaniu określa siebie. Czynami swoimi ujawnia jakie one są, a czy są zgodne lub nie z Prawem Boskim. Interesują mnie tylko czyny, a nie człowiek, bo jego sądzić będzie tylko Bóg.
To ludzie poprzez swoje czyny tworzą ustrój państwa, a nie odwrotnie. Zmiana ustroju musi zacząć się od zmiany pojedynczych zachowań. Aby nie było nieporozumień, to ustrojem zgodnym z Prawem Boskim nie jest państwo wyznaniowe. Żadna religia nie jest w stanie takiego ustroju zbudować.

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2583 : 2007-12-15, 20:14:25 »

.... Żadna religia nie jest w stanie takiego ustroju zbudować......

Daniel religia to nic innego jak czesc kultury ludzi zyjacych w danej cywilizacji.
Widac to wyraznie "jak na dloni"

Jak prymitywni ludzie to prymitywna cywilizacja i religia.

Natomiast bez przerwy z "uporem maniaka" uzywasz fenomenu "prawo boskie"
napisz "u diabla" co to za prawo, tylko bez "psychotycznego mesjanizmu".

Po prostu kawa na lawe bez "wciskania ciemnicy" Cool Laughing

Bez wiarygodnej definicji czyli zakotwiczenia w czasoprzestrzeni "namacalnych sladow Boga i prawa boskiego"
jestes jednym z tych co robili "pieczen z inteligentnych kobiet" na stosie.!!! Shocked Cool Laughing


Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2584 : 2007-12-15, 21:01:27 »

Nowy ustrój to w zasadzie nowa cywilizacja. Ponieważ jeszcze takiego ustroju na Ziemi nie było, ta więc czeka nas nowa cywilizacja. To jest coś co nastąpi i wierzę że tak będzie. Nie wiem tylko czy za naszego życia.

Prawo Boskie to pierwsze i drugie przymierze człowieka z Bogiem. Na nich opierają się niemal wszystkie religie i każda interpretuje je inaczej. Jednak te interpretacje są wszystkie sprzeczne wewnętrznie i nie przystają do obecnych czasów. Poszerzyły się możliwości człowieka i nie można tego schować pod dywan. To jest wyzwanie które podejmiemy my albo nasi następcy.
Nie ma to nic wspólne z żadną religia, a szczególnie z historią chrześcijaństwa. Wszelkie porównania są nie na miejscu bo nie ma do czego porównać czegoś co tworzy się teraz po raz pierwszy. 
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2585 : 2007-12-15, 21:43:06 »

Nowy ustrój to w zasadzie nowa cywilizacja. Ponieważ jeszcze takiego ustroju na Ziemi nie było, ta więc czeka nas nowa cywilizacja. To jest coś co nastąpi i wierzę że tak będzie. Nie wiem tylko czy za naszego życia.

Prawo Boskie to pierwsze i drugie przymierze człowieka z Bogiem. Na nich opierają się niemal wszystkie religie i każda interpretuje je inaczej. Jednak te interpretacje są wszystkie sprzeczne wewnętrznie i nie przystają do obecnych czasów. Poszerzyły się możliwości człowieka i nie można tego schować pod dywan. To jest wyzwanie które podejmiemy my albo nasi następcy.
Nie ma to nic wspólne z żadną religia, a szczególnie z historią chrześcijaństwa. Wszelkie porównania są nie na miejscu bo nie ma do czego porównać czegoś co tworzy się teraz po raz pierwszy. 

Daniel to co napisales brzmi klarownie za wyjatkiem: Cool

"Prawo Boskie to pierwsze i drugie przymierze człowieka z Bogiem." Shocked Confused

Tutaj juz "mowa trawa", teraz czas na "kotwica w czasoprzestrzeni" czyli definicja
"Boga" i "pierwsze i drugie przymierze człowieka z Bogiem"  Cool Laughing

Jak tego zabraknie to juz na starcie zalatuje "pieczenią z inteligentnych kobiet" po plebansku,
albo "noworodkami kiszonymi z kapusta" po antyaborcyjnemu. Cool Laughing

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2586 : 2007-12-15, 22:22:43 »

Start był już ponad rok temu. Jak chcesz dowiedzieć się coś więcej, to sobie poczytaj ten wątek. Nie piszę o religii, którą tak bardzo wyśmiewasz.
Zapisane
Master_SS
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2587 : 2007-12-17, 12:13:11 »

No i sami widzicie.

Potencjalny nowy fan diety optymalnej wchodzi na Waszą stronę i o czym czyta? O Bogu, cywilizacji itp.

Dzieki bardzo.

Panie Tomaszu Kwaśniewski, mysle, ze to pole popisu dla Pana jak odciąc się od tych teologizmów i skupić się, aby ta strona zajmowała sie promocją DO, bo DO jest genialne. Moze wtedy zwiększy sie liczba ludzi ograniczających węglowodany, a co za tym idzie moze piewrsze poważne lobby wywrze presję, i powoli zaczną znikać ze szkół automaty z batonami, znikną reklamy napoi gazowanych itp.

Pozdrawiam
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2588 : 2007-12-17, 12:24:43 »

.....No i sami widzicie.
Potencjalny nowy fan diety optymalnej wchodzi na Waszą stronę i o czym czyta? O Bogu, cywilizacji itp.
Dzieki bardzo....

Zobacz do jakiego dzialu trafiles Shocked Laughing
Jestes w "wolnych tematach", po co ta prowokacja Cool Cool Laughing Laughing

Czy to jest cos zlego, ze jest temat dla "prostego ludu" Cool Cool Laughing Laughing

 
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2589 : 2007-12-17, 13:07:44 »

Drogi Master SS,

Założyłeś dziś swój wątek, więc dlaczego ten temat próbujesz piłować na innych. Ludzie chcą sobie zwyczajnie pogadać, a nie liczyć, że „pierwsze poważne lobby wywrze presję”

Pozdrawiam,
Adam
Zapisane
Master_SS
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2590 : 2007-12-17, 14:28:10 »

Czesc Adam,

Ale ja tez chce pogadac,

To lobby to kiedys powstanie ale my do tego czasu umrzemy.... te 30 lat promowania niskiego tłuszczu zrobiło swoje, przez 100 lat tego nie odkręcimy..

Pozdrawiam
Pawel
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2591 : 2007-12-17, 21:39:58 »

To lobby to kiedys powstanie ale my do tego czasu umrzemy....

To się nazywa ... myślenie pozytywne  Very Happy.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2592 : 2007-12-17, 23:12:34 »

Panie Tomaszu Kwaśniewski, mysle, ze to pole popisu dla Pana jak odciąc się od tych teologizmów i skupić się, aby ta strona zajmowała sie promocją DO, bo DO jest genialne. Moze wtedy zwiększy sie liczba ludzi ograniczających węglowodany, a co za tym idzie moze piewrsze poważne lobby wywrze presję, i powoli zaczną znikać ze szkół automaty z batonami, znikną reklamy napoi gazowanych itp.

ja nie T.K.ale  powyzsze spowodowalo takie refleksje:
to dlaczego w  polskich szkolach ucza np.obcych jezykow,przeciez wystarczy nam Polakom tylko j.polski,
dlaczego optymalni,nie maja prawa interesowac sie innymi zagadnieniami niz tylko pozywieniem????

kto szuka i rzeczywiscie interesuje sie dieta oraz zdola zrozumiec  co jest priorytetem  tej diety bedzie czytal i korzystal, Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2593 : 2008-01-04, 22:31:30 »

Co ma wspólnego ustrój państwa z Bogiem? Ciekawe pytanie i chyba nikt je nigdy nie zadał. Większość odpowie, że nie powinien mieć nic wspólnego. Kojarzą sobie Boga tylko z religią, a państwo powinno być niezależne czyli świeckie. Ale tak właśnie jest gdy nie zna się Boga, a bez niego spraw oczywistych nie sposób zobaczyć. W ten sposób koło się zamyka i gdyby nie miłosierdzie Boga nie było by dla nas ratunku. Ale miłosierdzie przychodzi tylko na tych co chcą zobaczyć. Nie sposób nie widzieć Boga, gdy wzrok się odzyska. Ci ze skamieniałym sercem wolą zostać w ciemności, nie chcą patrzeć bo prawda wypala im oczy i duszę.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2594 : 2008-01-05, 06:45:46 »

Cytuj
Potencjalny nowy fan diety optymalnej wchodzi na Waszą stronę i o czym czyta? O Bogu, cywilizacji itp.

a co złego jest w dyskusji o bogu i cywilizacji ? przecież to są jedne z najistotniejszych zagadnień dla myślącego czowieka
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2595 : 2008-01-06, 15:00:48 »

Duża część społeczeństwa nie wierzy w Boga. Do nich należy spora część młodzieży, która wstydzi się nawet głośno wypowiedzieć słowo "Bóg". Nie oznacza to automatycznie, że to są ludzie źli. Wielu z nich zachowuje się w swoim życiu starając się żyć zgodnie z prawami zawartymi w Dekalogu. Mimo, że określają je jako prawa naturalne lub po prostu etyką, to jednak liczą się czyny. Nie można być jednak w pełni zgodnym z Dekalogiem nie miłując Boga.
Nie mniejszą grupą stanowią osoby deklarujące publicznie iż wierzą w Boga. Regularnie uczęszczają na mszę i noszą Matkę Boską w klapach marynarki. Gdy jednak przyjrzeć się ich zachowaniom, to okazuje się, że daleko odbiegają od praw Dekalogu.
Grupy te potocznie nazywa się jako niewierzących i wierzących. Ale tak naprawdę, to żadna nie przestrzega prawa Dekalogu. Nie można jednocześnie być w zgodzie z Bogiem i nie przestrzegać jego przykazań. Same wyznanie wiary, to zbyt mało, trzeba to potwierdzać swoimi czynami.

Kto więc naprawdę miłuje Boga? Wynika z tego, że ludzi żyjących w zgodzie z Bogiem na Ziemi jest bardzo mało.

Tak wysoko podniosłem poprzeczkę, że nawet dla mnie jest ona za wysoko. Czy ją obniżyć?
Nie.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2596 : 2008-01-06, 17:45:03 »

Ale po co koncentrowac się na negatywach? Tzn pisać w kółko negatywnie o tych wszystkich "wierzących niepraktykujących" i "uduchowionych ateistach"?

Ja np od czasu przejścia na DO jaśniej patrzę na życie. Mniej krytykuję odmiennie patrzących na świat. Polubiłem nawet ludzi religijnych, widzę dobre ich strony.

Nie sądz a nie będziesz sądzony? Coś w tym jest. Parafrazując : W każdej Biblii jest ziarnko prawdy.  Smile
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2597 : 2008-01-07, 01:00:10 »

Daniel -to twoja ocena  jest slepa i niepodparta żadnymi rzeczowymi dowodami.
   Niewierzacy właśnie widzą hipokryzje wiary .
   Uwazasz ,ze ateiści  nie maja duszy ? nie kochają ?
      Przykre czytać ,że w ten sposób zaszuflatkowałeś ludzi myślących .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2598 : 2008-01-07, 09:12:22 »

Mniej krytykuję odmiennie patrzących na świat.
Waldek ,
rowniez tak uwazam,zawsze bylam tolerancyjna,a teraz jeszcze mniej rzeczy wyprowadza mnie z obranej drogi lub toku myslenia,
mniej rzeczy przeszkadza i wcale nie mam zamiaru naprawiac ludzi i swiata na sile,
kazdy ma prawo do wlasnego zycia i wszystkiego co z nim zwiazane. Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2599 : 2008-01-07, 16:21:31 »

Stwierdzam stan obecny mojego otoczenia nie po to, aby go zmieniać, ale wiedzieć jak zmienić siebie. Nie mogę przyjąć negatywnego postępowania jako wzorca dla własnych zachowań. Te wzorce muszę szukać gdzie indziej, a z tym jest problem. Teoretycznie powinienem je znaleźć u ludzi religijnych, ale niestety niemal wszystkie są do odrzucenia. Szukanie wzorców nie jest sądzeniem konkretnych ludzi. Oceniam pogląd, czyn, działanie nie osobę, człowieka. Nie wnikam czy ktoś ma duszę i czy jest dobry. Takie oceny zarezerwowane są dla Boga. Mnie interesuje konkretny czyn w konkretnej sytuacji. Czy on jest dobry i może być wzorcem dla mnie. Każdy człowiek ma prawo do zmiany swoich poglądów, postawy i zachowań. Możemy tylko stwierdzić, że dany czyn w znanych okolicznościach jest zły czy dobry. Nie można jednak na podstawie tylko jednej sytuacji na stałe przykleić etykietę człowiekowi.
Nie naprawiam świata, bo tego mi nie wolno robić. Naprawiam siebie, a tego mi nikt nie zabroni. Nie zabroni mi także domagania się sprawiedliwości i obrony przed przemocą większości. To są takie podstawowe prawa człowieka zgodne z Dekalogiem.
Zapisane
Strony: 1 ... 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 17 zapytaniami.