forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-05, 04:32:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660921 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow  (Przeczytany 115539 razy)
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #120 : 2009-10-22, 18:41:29 »

Meza choroba ujawnila sie wlipcu 2005. Wczesniej puchlo mu kolano raz lewe ,raz prawe ale po lekach przechodzilo.
CHoroba zaatakowala wszystkie stawy.Opuchlizna zeszla,zwyrodnienia sie zmniejszaja,nie bierze zadnych lekow.
Jeszcze nie sa w pelni sprawne np. nadgarstki jak cos ciezkiego chce podniesc czy odkrecic ,ale codzinnie jest lepiej.
Czym wiecej cwiczy tym szybciej nastepuje poprawa
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #121 : 2009-10-22, 19:23:19 »

Gratuluję Majeczka i Tobie i mężowi.
Rozumiem, że do mlecznych nie powróciliscie??
[/
quote]Teraz wlasnie minelo pol roku i zaczelismy rotacje.Maz ma ochote na kawe ze smietanka,na sery.
U meza jest wszystko dobrze.Je co sobota 10 deko sera bialego i smietanki troszke do kawy.
Natomiast u mnie po smietanie wystapily straszne bole brzucha -moze za duzo wlalam do kawy.
Drugi raz nie probuje,dopiero po 6 miesiacach.Ale musze sie pochwalic ze jak nie jem mlecznych i
zboz to chudne,juz schudlam 19 kg.Mysle ze u mnie najwiekszym problemem byly mleczne
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70593


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #122 : 2009-10-22, 19:30:13 »

To jest bardzo dobra wiadomość. Jeśli jest coraz lepiej, to można oczekiwać całkowitego wyleczenia. Smile
Podobnie było u mojej siostry. Ona rownież cierpiała na bóle i obrzęki stawów. Trudno jej już było wstać z łóżka i dojść do kuchni. Na trzy schody, przytrzymując się poręczy, ledwo dawała radę wejść. Po dwóch miesiącach stosowania DO, bóle i obrzęki jej całkowicie zniknęły i wchodzi bez problemu nawet na trzecie piętro.
"To" działa. Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70593


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #123 : 2009-10-22, 19:40:01 »

Moja siostra, raczej nie miała reumatoidalnego zapalenia stawów. Ona twierdziła, że opuchlizna i z nią związane bóle, powstawały przez źle krążącą limfę, bo miała usunięte częściowo węzły chłonne, podczas operacji na raka piersi. No ale najważniejsze, że ustąpiło - a i przy okazji depresja też jej się cofa. Smile
Zapisane

Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #124 : 2009-10-22, 19:41:51 »

Teraz jestesmy pewni ze maz bedzie zdrowy w 100% tylko trzeba wiecej czasu na odbudowe zniszczen
moze to trwac nawet do 3 lat.
Ale najwazniejsze ze nic nie boli,ze mozna spac cala noc,ze mozna chodzic ,cwiczyc a w bardzo niedalekiej
przyszlosci biegac.
Byl czas ,ze maz watpil w to.Ja nigdy.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70593


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #125 : 2009-10-22, 20:00:12 »

Ja muszę przyznać, że też początkowo miałam chwile zwątpienia, głównie po czytaniu wypowiedzi przeciwników DO, którzy straszyli różnymi chorobami, szczególnie - wysokim poziomem cholesterolu i związaną z tym (jak twierdzili) miażdżycą. Ale jak się przekonałam na własnej skórze, że choroby znikają, a wyniki się poprawiają, to już nie miałam najmniejszych wątpliwości. Dużo mi też pomogło poznanie w arkadiach ludzi wyleczonych z "nieuleczalnych" chorób.
Zapisane

Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #126 : 2009-10-22, 20:57:51 »

Tegoroczny urlop spedzilismy w Polsce.Nasi znajomi i rodzina gdy nas zobaczyli byli zachwyceni .Ja szszupla,cera b. ladna.
Maz w ubieglym roku chodzil o lasce.W tym roku chod normalny,szybki,nawet bylismy na imprezie tanczacej.
nie mogli uwierzyc,bo byli pewni pogorszenia.Kilka osoob(5) przeszlo na diete,zrobili badania ,cholesterol wysoki i
sa wystraszeni.Odsylam ich do czytania tego forum ,uspokajam,zobacze co dalej.
Jesli chodzi o Arkadie to spotkalam tam duzo osob otylych,z roznymi chorobami,oni twierdzili ,ze dieta nie da sie
wyleczyc ich chorob,ja w to nie wierzylam.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70593


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #127 : 2009-10-22, 21:17:57 »

W arkadiach są różni ludzie. Tacy co się wyleczyli i tacy, co twierdzą, że DO im nie pomaga. Część z nich kupuje do pokojów słodzone napoje, są tacy co dojadają w mieście co im sie podoba. Albo są jeszcze tacy co na wczasach zdrowieją i chudną, a po arkadii wracają do poprzedniego, korytkowego jedzenia i znowu zaczynają tyć i chorować.
Co do cholesterolu ogólnego, to mi też początkowo wzrósł i miałam obawy. Ale wyczytałam w książkach J.Kwaśniewskiego i z Forum też się dowiedziałam, że początkowo, jak organizm zdrowieje, to potrzebuje więcej cholesterolu, żeby miał siły na "pozamiatanie" wszystkiego. A miażdżycę określa się przez badanie dna oka a nie przez poziom cholesterolu we krwi. Ale ja to rozumiem, że dużo osób ma obawy, bo jest taka psychoza cholesterolowa, albo fobia i trudno ten lęk pokonać. Już o nas "zadbali" odpowiednio, żebyśmy wystrzegali się produktów z cholesterolem - jak ognia.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #128 : 2009-10-23, 08:36:06 »

Gratuluję Majeczka i Tobie i mężowi.
Rozumiem, że do mlecznych nie powróciliscie??
[/
quote]Teraz wlasnie minelo pol roku i zaczelismy rotacje.Maz ma ochote na kawe ze smietanka,na sery.
U meza jest wszystko dobrze.Je co sobota 10 deko sera bialego i smietanki troszke do kawy.
Natomiast u mnie po smietanie wystapily straszne bole brzucha -moze za duzo wlalam do kawy.
Drugi raz nie probuje,dopiero po 6 miesiacach.Ale musze sie pochwalic ze jak nie jem mlecznych i
zboz to chudne,juz schudlam 19 kg.Mysle ze u mnie najwiekszym problemem byly mleczne
W razie jakichkolwiek komplikacji wyrzuć nabiał z menu mężowi. Znam juz takie przypadki pogorszenia.
Co nie znaczy, że u Twojego męża tak musi być.
Pozdrawiam
Zapisane
lux11
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #129 : 2009-10-23, 19:40:56 »

Majeczka mozesz napisac jadlospis twojego meza.
Dzieki
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #130 : 2009-10-23, 21:23:35 »

Najczesciej B zjadal w zoltkach,na 3 posilek zamiast miesa jadl placki ziemniaczane z 5-6 zoltek.
Ziemniaki zawsze zjada w plackach-oczywiscie bez maki.
Od kilku tygodni  ma ochote na mieso i je codziennie.

1 posilek
10 dkg zoltka
10 dkg cebula
10 dkg warzywa gotowane-rozne
5 dkg smalcu

2posilek
300-350ml wywaru z kosci szpikowych  1pomidor  4 zoltka
Placek-14 dkg ziemniak  ,1 jajko, 2 zoltka,  5-6 dkg smalec
3posilek--15-18 dkg karczku lub brzucha, 14 dkg ziemniak, 1zoltko, 4-5 dkg smalec-kazdy dzin to samo
3po
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #131 : 2009-10-23, 21:30:15 »

Jestem prawie pewna, że przyczyną rzs-u są głównie  nietolerancje pokarmowe.
Natomiast te  mają podłoże psychosomatyczne.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70593


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #132 : 2009-10-23, 21:35:44 »

A przyczyną złego podłoża psychosomatycznego jest nieodpowiednia dieta. Tak uważam.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #133 : 2009-10-23, 21:45:00 »

Absolutnie NIE.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70593


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #134 : 2009-10-23, 21:48:01 »

Skąd ta pewność? Gdy się źle odżywiamy, to i nasza psychika źle funkcjonuje oraz zmiany psychosomatyczne się pojawiają. Od niczego to się nie dzieje.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #135 : 2009-10-23, 21:56:01 »

Pewność z doswiadczenia swojego i innych  osób.
Zmiany psychosomatyczne spowodowane są wypartymi emocjami. Proces ten rozpoczyna się już we wczesnym dzieciństwie a w dorosłym zyciu jest   tylko kontynuowany.
Popiszę kiedyś na ten temat więcej.
Polecam książkę Sarno "Recepta na zdrowie" i Alice Miller "Bunt Ciała" tak na wstępie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70593


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #136 : 2009-10-24, 08:23:55 »

Ja chorowałam na arytmię i nerwicę, które  według lekarzy były chorobami psychosomatycznymi. Powodem ich pojawienia miał być ich zdaniem nadmierny stres. Pewnie i mieli rację, tylko skąd ten nadmierny stres, lub raczej irracjonalna reakcja na sytuacje stresowe? Ludzie przecież zawsze byli narażeni na działanie stresu, nawet w czasach, gdy trudnili się głównie polowaniem na zwierzynę - też sytuacji stresowych im nie brakowało, bo z roli myśliwego. mogli stać się ofiarą Jednak na choroby cywilizacyjne nie chorowali.
U mnie po zmianie nawyków żywieniowych, zmieniła się również reakcja na stres i nerwica, oraz arytmia zaczęły stopniowo znikać. Przy okazji zniknęła również "nieuleczalna" choroba tarczycy "Hashimoto" "nieznanego" pochodzenia.
Na mnie psychologiczne, ani farmakologiczne metody leczenia nie działały, wręcz choroby nasilały się.
Wiem teraz, że jest tak jak pisze Jan Kwaśniewski. Przy diecie pastwiskowej ludzie mają podobną reakcję na stres, jak zwierzęta trawożerne, a przy prawidłowym jedzeniu - choroby się cofają.
Zapisane

lux11
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #137 : 2009-10-26, 21:22:19 »

Majka mozesz napisac jak dlugo twoj maz odkwaszal organizm?
Ja tez sie zakwasilem, i teraz przez miesiac jem duzo wiecej warzyw
i na razie zero miesa.
Pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #138 : 2009-10-26, 21:59:49 »

Majka mozesz napisac jak dlugo twoj maz odkwaszal organizm?
Ja tez sie zakwasilem, i teraz przez miesiac jem duzo wiecej warzyw
i na razie zero miesa.
Pozdrawiam
Nadmiar bialka niestety nie sluzy szczegolnie osobom chorym,ale na co chorym?cisnie sie  pytanie.Z wlasnego doswiadczenia tak napisze,wtedy gdy zaufam wlasnemu apetytowi na bialko natychmiast  przegrywam.Luszczyca,ktora towarzysza mi od mlodosci daje o sobie znac w postaci wysuszonej skory dloni.Miewam dni bez bialka,tylko na tluszczu i warzywach oraz dni kiedy bialko jadam tylko 1 x dziennie i  w niewielkiej ilosci.A teraz cisnie sie pytanie,ktore wielu optymalnych zadawalo,niekoniecznie na tym Forum,czyzby Dieta byla tylko  dla zdrowych,a co ze zlota proporcja gdy nie jada sie bialka codziennie tylko tluszcz i weglowodany??? Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70593


Odp: ile bialka w reumatoidalnym zapaleniu stawow
« Odpowiedz #139 : 2009-10-27, 08:27:16 »

Jeśli jada się tylko tłuszcz i węglowodany - to nie jest wtedy Dieta Optymalna.
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.