forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-05, 19:03:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660936 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1438404 razy)
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1540 : 2011-12-05, 03:12:38 »

...
 Na 11,4 g węglowodanów  w 100 g jabłka składa się nie tylko fruktoza, ale też glukoza, sacharoza i pektyny. Suszone owoce np morele, śliwki po namoczeniu odzyskują biowitalność.           
     Pozdrawiam            Wanda                                                             s
...
Ja tam wolę z jabłkami nie ryzykować. Nawet Ewa by mnie do tego nie nakłoniła. Smile
Zapisane
JoeB
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1541 : 2011-12-05, 04:39:59 »

...
 Na 11,4 g węglowodanów  w 100 g jabłka składa się nie tylko fruktoza, ale też glukoza, sacharoza i pektyny. Suszone owoce np morele, śliwki po namoczeniu odzyskują biowitalność.           
     Pozdrawiam            Wanda                                                             s
...
Ja tam wolę z jabłkami nie ryzykować. Nawet Ewa by mnie do tego nie nakłoniła. Smile


EE tam ,gadasz  nie tak ,to zalezy kto by ta "EWA"  byla .Jak by jakas MULATA z globokiej Brazili  to ja bym i dwa  jabka w  rabal ,najwyzej jajkiem przegryzl i Bacardi popil
Upps karnawal w RIO sie zbliza ,trza pomyslec o bilecie
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1542 : 2011-12-05, 05:16:59 »

Ale sprzecznosc w jednym watku sie pojawia i szkoda ze zostaje niewyjasniona!
Bo wielu jest nowych i chcialbo wiedziec jak faktycznie jest.
Ale Pani Wanda pisze ze trzeba jesc 300g warzyw + ziemniak a potem Admin ze jednak NIE!
Za chwile Pani Wanda pisze ze tak jak ona pisze jest napisane w ksiazce!!!
No i badz tu czlowieku madry

A na koniec zaraz powinno sie pojawic podsumowanie Admina ze optymalnych jest malo!
Czy czlowiek nie moze sie poirytowac?

Sprzeczność jest, ale wyłącznie w Twoim sposobie pojmowania.
Organizmowi jest zupełnie obojętne w jakiej formie dostanie stosowną ilość węglowodanów, choć lepiej je dostarczać w formie złożonej niż prostej.
I tak to należy rozumieć.

Do Admina.
Chciałbym jeszcze raz napomknąć, przecież dr Kwaśniewski postawił limit do 10 g cukru z ziemniaków. Więc jak mam ten limit interpretować skoro organizmowi to obojętne skąd dostaje całą dawkę dobową dzień po dniu (a więc 50 g czy nawet i więcej)?
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1543 : 2011-12-05, 05:24:11 »

Upps karnawal w RIO sie zbliza ,trza pomyslec o bilecie
Cytuj
Ja bym nie ryzykował. Tam będzie mnóstwo owoców wkoło.
Zapisane
JoeB
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1544 : 2011-12-05, 05:56:45 »

Upps karnawal w RIO sie zbliza ,trza pomyslec o bilecie
Cytuj
Ja bym nie ryzykował. Tam będzie mnóstwo owoców wkoło.

W du .... byly ich owoce ,Rum maja dobry i dziewczynki tez
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1545 : 2011-12-05, 06:26:29 »

Stat napisz w takim razie co jesz (skladniki pokarmowe),BTW (wyrazone w proporcji,gramach),aktywnosc fizyczna ,poziom glukozy cos na styl dziennika treningowego. Aby przyszli i obecni cukrzycy nie popelniali 'bledow'. I nie w formie wykresow a tzw wypiski. Wiecej osob na tym skorzysta i nie bedzie zbednego pisania (tak jak sobie zyczys)
Dobry pomysl Stat...?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1546 : 2011-12-05, 07:26:35 »

przecież dr Kwaśniewski postawił limit do 10 g cukru z ziemniaków.

No to mam straszny kłopot, bo nie jadam ziemniaków i z 10g limitu wykorzystuję zero!
To mam jeść te kartofle, bo limit jest?  Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1547 : 2011-12-05, 07:41:09 »

Sprzeczności są -

Zasada jest bardzo prosta: im więcej widzisz sprzeczności, tym mniej wiesz o prawidłowym odżywianiu.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1548 : 2011-12-05, 07:46:58 »

Przypuszczalnie "Stat" jesz bardzo śmieciowo i zbyt dużo, co uniemożliwia ci wyleczenie cukrzycy, więc faktycznie napisz co jesz (dokładne jadłospisy), a nie ile limitowanych gram zajadasz.
Do tego: wiek, wzrost, m.c. i aktywność fizyczna.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1549 : 2011-12-05, 11:40:59 »

Cytuj
Jak się bije?
To czy jedzenie żywności o wysokim IG jest dla cukrzyków szkodliwe czy nie to nie zależy chyba od nazwy diety jaką sobie ludzie przyjęli. Jest albo tak albo nie. Chyba, że chcesz powiedzieć, że Dieta Optymalna ma jakieś nadzwyczajne pod tym względem właściwości i chroni chorych przed skutkami potraw normalnie dla cukrzyków szkodliwych albo, że indeks ten jest po prostu kompletną bzdurą. Bo chyba nie możemy powiedzieć, że uwalnianie przez trzustkę dużych ilości insuliny, tym samym wzmożone niszczenie komórek beta przez system immunologiczny, które to zjawiska ta żywność wywołuje, jest dla cukrzyków korzystne. A może to wszystko to bzdury - jakieś błędne teorie mniemanologii stosowanej, jakich wiele - tak też właściwie może być.

Ano tak sie bije, ze zasady DO nie biora pod uwage zasad powstania diety, w ktorej zwraca sie uwaga na IG czy tez w innym przypadku grupy krwi czy jeszcze czego innego. Chyba, ze chce powiedziesc, ze DO ma jakies nadzwyczajne pod tym wzgledem wlasciwosci?  :lol:Sam wczesniej przytaczasz slowa dr Jana Kwasniewskiego o roli DO przy leczeniu cukrzycy. Brak struktury i konsekwencji jest w Twoim pisaniu. Narzekasz na nasze odpowiedzi i wskazowki, ze sa nie pelne i do dupy a tak na prawde to Ty po prostu nie potrafisz zrozumiec podstawowych kilku zasad, ktory rozjasnilyby Ci punkt widzenia na przyszlosc. Nie, mowie, ze ja cos powiedzialem, ale powiedzial "Admin", Pani Wanda, powiedzial dr. Kwsniewski, ze IG nie jest wazny na DO -  a Ty swoje. " dlaczego nie, po co nie, ale przeciez moze tak...." Kto ma Ci jeszcze powiedziec, ze IG nie jest wazny, kiedy sie zjada 200 gr warzyw, ktore moze daja 20 gr weglowodanow, ktore dla Ciebie przy cukrzycy sa przawie dzienna dawka.

milego dnia Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1550 : 2011-12-05, 11:44:06 »

Najpierw zaczniemy od ppm wg: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3774.msg65280#msg65280
A później się zobaczy.
A więc "Stat" jakie jest Twoje ppm?
Za "M" wstaw wagę należną!
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1551 : 2011-12-05, 12:42:57 »

kolejnosc dzialan wazna ? Very Happy
Stat nie przejmuj sie optymalnymi oni tak maja tzw inna czynnosc mozgu. Jak doswiadczysz 'jazdy' na ATP Lub Pi
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1552 : 2011-12-05, 13:40:46 »

Trzeba wprowadzić bezsprzeczne limity i będzie dobrze.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1553 : 2011-12-05, 17:21:40 »

Cytuj
Jak się bije?
To czy jedzenie żywności o wysokim IG jest dla cukrzyków szkodliwe czy nie to nie zależy chyba od nazwy diety jaką sobie ludzie przyjęli. Jest albo tak albo nie. Chyba, że chcesz powiedzieć, że Dieta Optymalna ma jakieś nadzwyczajne pod tym względem właściwości i chroni chorych przed skutkami potraw normalnie dla cukrzyków szkodliwych albo, że indeks ten jest po prostu kompletną bzdurą. Bo chyba nie możemy powiedzieć, że uwalnianie przez trzustkę dużych ilości insuliny, tym samym wzmożone niszczenie komórek beta przez system immunologiczny, które to zjawiska ta żywność wywołuje, jest dla cukrzyków korzystne. A może to wszystko to bzdury - jakieś błędne teorie mniemanologii stosowanej, jakich wiele - tak też właściwie może być.

Ano tak sie bije, ze zasady DO nie biora pod uwage zasad powstania diety, w ktorej zwraca sie uwaga na IG czy tez w innym przypadku grupy krwi czy jeszcze czego innego. Chyba, ze chce powiedziesc, ze DO ma jakies nadzwyczajne pod tym wzgledem wlasciwosci?  :lol:Sam wczesniej przytaczasz slowa dr Jana Kwasniewskiego o roli DO przy leczeniu cukrzycy. Brak struktury i konsekwencji jest w Twoim pisaniu. Narzekasz na nasze odpowiedzi i wskazowki, ze sa nie pelne i do dupy a tak na prawde to Ty po prostu nie potrafisz zrozumiec podstawowych kilku zasad, ktory rozjasnilyby Ci punkt widzenia na przyszlosc. Nie, mowie, ze ja cos powiedzialem, ale powiedzial "Admin", Pani Wanda, powiedzial dr. Kwsniewski, ze IG nie jest wazny na DO -  a Ty swoje. " dlaczego nie, po co nie, ale przeciez moze tak...." Kto ma Ci jeszcze powiedziec, ze IG nie jest wazny, kiedy sie zjada 200 gr warzyw, ktore moze daja 20 gr weglowodanow, ktore dla Ciebie przy cukrzycy sa przawie dzienna dawka.

milego dnia Very Happy

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że ja do nikogo z piszących obecnie na forum nie mam indywidualnych pretensji. Nikt przecież nie ma obowiązku odpowiadania. Admin ma swoje zajęcia, podobnie jak i wszyscy inni. Pisząc to co napisałem miałem głównie na myśli okres wcześniejszy gdy Admin i Wanda Sławek jeszcze nie pisywali w dziale "Cukrzyca". I piszę ogólnie nie bierzcie więc proszę niczego do siebie indywidualnie.

Adampio, nie możesz mieć do mnie pretensji, że stawiam takie a nie inne pytania. Każdy z nas ma inny sposób na pojmowanie różnych spraw i wiedzę w różnych kierunkach. Jednemu np. wystarczą tylko sztywno określone zasady a ktoś inny chciałby sięgnąć do wiedzy nieco głębiej. A znasz kawał jak Jantek przyszedł do Bacy po naukę?
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1554 : 2011-12-05, 19:33:49 »

Cytuj
... po prostu nie potrafisz zrozumiec podstawowych kilku zasad, ktory rozjasnilyby Ci punkt widzenia na przyszlosc. Nie, mowie, ze ja cos powiedzialem, ale powiedzial "Admin", Pani Wanda, powiedzial dr. Kwsniewski, ze IG nie jest wazny na DO -  a Ty swoje. " dlaczego nie, po co nie, ale przeciez moze tak...." Kto ma Ci jeszcze powiedziec, ze IG nie jest wazny, kiedy sie zjada 200 gr warzyw, ktore moze daja 20 gr weglowodanow, ktore dla Ciebie przy cukrzycy sa przawie dzienna dawka.

milego dnia Very Happy
A o które zasady chodzi Ci konkretnie?

Nie żebym kogokolwiek chciał krytykować, dyskutujemy przecież tylko i tak na prawdę sam nie jestem w stanie tego rozstrzygnąć, a także nie jestem przeciwko wprowadzaniu nowych elementów do Diety Optymalnej, jeżeli tylko są one słuszne oczywiście, ale jeśli chodzi o poglądy Pani Wandy i Admina to bardzo się różnią, i to zdaje się zwłaszcza właśnie w sprawie indeksów glikemicznych jak i klaryfikacji masła - zauważyłem. Wydaje mi się, że ta sprawa wymagałaby też szerszego wyjaśnienia.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1555 : 2011-12-05, 19:39:23 »

Ja nie mam do Ciebie pretensji o to, ze pytasz. Ja nie mam w ogole pretensji.

A kawalu bym posluchal Laughing
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1556 : 2011-12-05, 19:41:23 »

Cytuj
... po prostu nie potrafisz zrozumiec podstawowych kilku zasad, ktory rozjasnilyby Ci punkt widzenia na przyszlosc. Nie, mowie, ze ja cos powiedzialem, ale powiedzial "Admin", Pani Wanda, powiedzial dr. Kwsniewski, ze IG nie jest wazny na DO -  a Ty swoje. " dlaczego nie, po co nie, ale przeciez moze tak...." Kto ma Ci jeszcze powiedziec, ze IG nie jest wazny, kiedy sie zjada 200 gr warzyw, ktore moze daja 20 gr weglowodanow, ktore dla Ciebie przy cukrzycy sa przawie dzienna dawka.

milego dnia Very Happy
A o które zasady chodzi Ci konkretnie?

Nie żebym kogokolwiek chciał krytykować, dyskutujemy przecież tylko i tak na prawdę sam nie jestem w stanie tego rozstrzygnąć, a także nie jestem przeciwko wprowadzaniu nowych elementów do Diety Optymalnej, jeżeli tylko są one słuszne oczywiście, ale jeśli chodzi o poglądy Pani Wandy i Admina to bardzo się one różnią, i to zdaje się zwłaszcza właśnie w sprawie indeksów glikemicznych jak i klaryfikacji masła - zauważyłem. Wydaje mi się, że ta sprawa wymagałaby też szerszego wyjaśnienia.

p.s.
Moja zalecana dzienna dawka węglowodanów nie jest 20 g lecz 50 g. Przy 20 g mam wysokie ketony i nocne silne bolesne skurcze mięśni w nogach.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1557 : 2011-12-05, 20:12:06 »

Trzeba wprowadzić bezsprzeczne limity i będzie dobrze.
Nie no mówię poważnie Very Happy :
Cytuj
Coś się odblokowało bo latałem dziś jak po tych schodach i na 3h przy 34 stopniach starczył mi jeden bidon.
 Zrobiłem tak z rana po wstaniu przyjołem zióka (zestaw wentylacyjny oraz NO buzera) i po ok. 2h przed samym treningiem kubeczek tłustej śmietanki 4 żółtka 20g masła i 20g czekolady 70%.
 I zaraz po 10-15 min mogłem fruwać i z biegiem czasu sił i energi przybywało zamiast ubywać i trzyma mnie tak do teraz 2h po treningu
[imię} coś więcej na tema tego ATP dopracuje jak mi BÓG miły ,ale potrzebóje wskazówek.


Kolego Stat prosimy Cię grzecznie,ładnie o podanie jw, a Ty dalej swoje nie 20 a 50g... smutne to  Sad I nie mam na myśli,że masz jadać tyle W
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1558 : 2011-12-05, 20:29:05 »

"Stat" na poczatku DO beda zawsze zawyzone ciala ketonowe.Jest to okres przejsciowy ale powinienes robic wszystko aby utzrymac je na poziomie jednego krzyzyka.Naajwiecej glukozy z wlasnych bialek wytwarza organizm w pierwszych tygodniach po przejsciu na DO.Organizm musi spalic te stare "piece" i "wybudowac" nowe do spalania tluszczow. Dlatego okres leczenia z cukrzyce moze trwac kilka/kilkanascie tygodni. Czy wiesz przy jakiej ilosci weglowoadanow masz je na poziomie jednego krzyzyka? Pamietaj, ze nadmiar bialka tea jest przerabiana na weglowodany a bialka, jesz pzreciez najwyzszej wartosci. Na poczatku moze tez wystapic kwasica i aby jej zapobiec nalezy preferowac produmty zapobiegajace kwasicy jak zoltka jajek, maslo i smietana

A z weglowodanow jakie zaleca dr. Jan kwasniewski na poczatku DO, w przypadku cukrzycy, sa ziemniaki i nieslodkie warzywa. Np pietruszka jest lepsza od pasternaka, surowa marchew od gotowanej, kalafior, brokuly, buraki. itd. przeciez wiesz jakie warzywa sa slodkie a ktore nie.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1559 : 2011-12-05, 21:04:28 »

niektórzy dobijają do ~145 i mają więcej niż Babcia z zdiagnozowaną cukrzycą (mając lat 20 -21), następnie spada do 80 Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.