forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-08, 16:31:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
661144 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 29 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: JacekG69
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1439124 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #440 : 2009-10-05, 07:11:03 »

Wis, przede wszystkim znajdz i odwiedz lekarza optymalnego. To jest najwazniejsze.

Wg  mnie jesz za duzo weglowodanow. Zdrowy czlowiek zjada okolo 50 -80 gr A Ty z cukrzyca jjesz 50 gr.

Znajdz sobie dobrego lekarza optymalnego, zadzwon do Arkadii w Ciechocinku, jedz na wczasy optymalne. Najwazniejsze tio nie robic bledow od samego poczatku. To tak jak nauczyc sie zle grac na fortepianie, ten blad jest pozniej bardzo trudno usunac.

powodzenia
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #441 : 2009-10-05, 09:33:06 »

Witaj "Wis",zadzwon pod ten nr: 061 85 15592  dzis od 20godz dyzuruje Pan Kedzierawski-z Arkadii w Poznaniu on Ci da cenne wskazuwki,powodzenia i pozdrawiam,Lidia Razz
Zapisane
wis
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #442 : 2009-10-05, 13:19:47 »

Adampio
dziękuję za odpowiedź. Niestety w okolicy nie namierzylem lekarza optymalnego a do Arkadii wyjazd jest niemożliwy z różnych powodów.Próbuję sam przy dezaprobacie całej rodziny. Czy mógłbyś mi powiedzieć jak sobie radzileś na początku DO z dzienną ilością BTW przy założonej proporcji np 1:3:0,5. Ja rano przygotowuję sobie śniadanie ważąc poszczególne składniki i przygotowuję sobie surowce, które będę prawdopodobnie jadł w ciągu dalszego dnia. I tu się zaczyna problem bo ze względu na różne przyczyny jem inaczej tzn miałem zjeść chleb lnianyz boczkiem i pomidorem a zjadlem bez pomidora. Po powrocie do domu jak podliczę skłaniki BTW z całego dnia to dla zbilansowania BTW powinienem zjeść np 150 g smalcu. Taką ilość smalcu mogę zjeść z warzywami ale wtedy W poleci bardzo daleko. Jak praktycznie sobie z tym poradzić?? Gdybyś mógł mi coś podpowiedzieć byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
wis
Lilek
spróbuję dzisiaj zadzwonić.Dziękuję i pozdrawiam
wis
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #443 : 2009-10-05, 14:16:01 »

Jadlem zawsze zbilansowane posilki.
Sniadanie to byla zawsze placek na sloninie z ziemniakiem  albo omlet z warzywami 1:3,5:05
Lunch chleb optymalny a duza iloscia masla i warzywa - proporcje te same
Obiadokolacja: jeden ziemniak, 200-300 gr warzyw i 150 - 200 gr miesa to wszystko na glebokim smalcu aby ponownie miec proporcje

Na poczatku najlepiej jesc posilki bardzo proste np: omlet z 5 zoltek, jedno jajko i min 50 gr masla
Lunch kanapka z chleba opy + duzo masla + tlusta kielbasa /salceson, salami,/
obiad: mieso na duzej ilosci smalcu i jakis warzywa na smalcu

Ty nie powinienes jesc wiecej jak 30 gr weglowodanow ale niech sie lekarz wypowie. Ja jestem "zdrowy" i jem czasami raz dziennie a najczescie dwa razy dziennie.

Pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70648


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #444 : 2009-10-05, 14:19:30 »

Mam w notatkach z arkadii takie zapiski odnośnie cukrzycy :
Tłuszczu dziennie powinno być nie mniej niż 200g (stabilizuje poziom cukru), a węglowodanów mniej niż 50g.
Pisałeś wcześniej "wis", że masz za wysoki cholesterol HDL, z tego co wiem, to dobrze miec właśnie wysoki HDL >70, taki właśnie występuje u długowiecznych. Smile
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #445 : 2009-10-05, 14:54:47 »

Ksiazki jakies masz? Mam oczywiscie na mysli dr. Jana Kwasniewskiego. W swoich ksiazkach poswieca Pan doktor duzo uwagi tej chorobie, udzielajac wskazowek i rad.....warto popczytac.
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #446 : 2009-10-05, 15:19:54 »

Mój mąż również miał cukrzycę typu II. Od maja 2000 r. jesteśmy na DO. Początkowo mąż brał 40 jednostek insuliny dziennie, w miarę spadku poziomu cukru mąż zmniejszał ilość insuliny.Odstawienie insuliny i innych leków trwało 8 miesięcy.od tego czasu cukier utrzymuje się na poziomie 110-130 mg%.
Obecnie nie musi nawet tak rygorystycznie przestrzegać diety jak w pierwszych latach. Może sobie pozwolić na kawałek gorzkiej czekolady czy kawałek optymalnego ciasta bez żadnych skoków poziomu cukru.Rozpoczynając DO mąż miał 55 lat i był schorowanym człowiekiem na rencie inwalidzkiej.
Jeśli interesują Cię bliższe szczegóły to możesz pisać do mnie na e-maila.

                                           Pozdrawiam Krystyna
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #447 : 2009-10-05, 15:30:04 »

szkoda, ze nie chcesz si epodzielic doswiadczeniami z nami tiu na forum. Byc moze sierdza ludzie w domach z niecierpliwoscia aby a takich sprawach poczytac i usilnic sie w przekonaniu, ze dieta dziala. Ale to juz Twoje prywatne podejscie do tematu.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #448 : 2009-10-05, 15:37:38 »

"adampio"
ty nie żartuj, tylko doceń wspaniałomyślność "Krystyna", że zaoferowała pomoc!
Kiedyś w Miesięczniku OSBO - "Optymalni" pewna Pani wyraziła zgodę na opublikowanie swojego domowego numeru telefonu, bo też się mąż z cukrzycy wyleczył. W krótkim czasie dzwoniąc na ten numer okazywało się, że to "pomyłka", albo, że "to nie prwada". I trudno się dziwić! Gdy nieopatrznie, kilka lat temu, "wyciekł" mój domowy numer telefonu... To była KATASTROFAShocked

PS
Tobie też serdecznie dziękuję za...  Very Happy
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #449 : 2009-10-05, 16:11:25 »

Mam ogromną prośbę do forumowiczów. Chciałabym, żeby ludziom się chciało pisać tutaj w języku polskim. Kochani - zdanie zaczynamy z dużej litery, a potem powolutku stawiamy polskie znaki. Ja wiem, że część osób ma problemy ze wzrokiem, ale gdyby tak ktoś zechciał - to byłabym wdzięczna. Skoro sama kilka razy czytałam tekst "adampio" to przetłumaczę, żeby inni już nie musieli marnować więcej czasu.

szkoda, ze nie chcesz si epodzielic doswiadczeniami z nami tiu na forum. Byc moze sierdza ludzie w domach z niecierpliwoscia aby a takich sprawach poczytac i usilnic sie w przekonaniu, ze dieta dziala. Ale to juz Twoje prywatne podejscie do tematu.

"adampio" napisał, albo prawdopodobnie miał na myśli coś takiego:

Szkoda, że nie chcesz się podzielić z nami doświadczeniami, tutaj na forum. Być może ludzie siedzą w domu i z niecierpliwością oczekują na takie wiadomości. Chcieliby o takich sprawach poczytać, oraz utwierdzić się w przekonaniu, że dieta działa.
Ostatniego zdania nie tłumaczę.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #450 : 2009-10-05, 16:15:52 »

Ps. Mogłam jednak się pomylić, ponieważ nie wiem co to jest: "tiu na forum, sierdza ludzie w domach, usilnic sie w przekonaniu"
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #451 : 2009-10-05, 16:26:37 »

Może to jakiś duński slang?
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #452 : 2009-10-05, 16:34:59 »

Może to jakiś duński slang?

  Smile  Nie mam pojęcia, ale to chyba nie z celi Smile Prosty człowiek ze mnie i lubię czytać ze zrozumieniem.  Jak mają być "jaja" to proszę zaznaczyć, bo nie mam poczucia humoru w kwesti pisowni Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70648


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #453 : 2009-10-05, 17:11:10 »

Ale "jaja" - kweti - piszemy przez dwa "i" Wink Mr. Green
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70648


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #454 : 2009-10-05, 17:13:22 »

..kwesti.. no i tak to jest poprawiać  Sad
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #455 : 2009-10-05, 17:39:57 »

szkoda, ze nie chcesz si epodzielic doswiadczeniami z nami tiu na forum. Byc moze sierdza ludzie w domach z niecierpliwoscia aby a takich sprawach poczytac i usilnic sie w przekonaniu, ze dieta dziala. Ale to juz Twoje prywatne podejscie do tematu.


Dobra rozszyfrowuje te wiadomosc:

szkoda, ze nie chcesz sie podzielic doswiadczeniami tu na forum. Byc moze sa inni ludzie z podobnymi chorobami i chcieliby poczytac o tym jak Ty i maz sobie z choroba poradziliscie a jednoczesnie przekonali sie (goscie odwiedzajacy forum), ze dieta dziala.

Mysle, ze brzmi bardziej po polsku.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #456 : 2009-10-05, 17:51:52 »

Przyznaje sie bez bicia, to bylo fatalne. Mam na mysli moj post.

SORRY, OK!?
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #457 : 2009-10-05, 18:20:45 »

 Adampio na forum temat często ulega "rozmyciu" oraz często każdy coś innego radzi. Cukrzyca jest zbyt poważną chorobą, aby z nią eksperymentować.
Vis zauważyłam dwa podstawowe błędy
1 nie można ciągle zmieniać proporcji ponieważ organizm się rozreguluje.Tłuszczu w stosunku do białka powinno być   3 - 3,5 na 1 g białka.
Nie polecam jadania w restauracjach gdyż często skutkuje to skokami poziomu cukru.
2 Trzeba obserwując swój organizm dobrać odpowiednią ilość białka. Często jest to od 0,8 do 1,2 g na kg wagi należnej.

                                                                          Krystyna
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #458 : 2009-10-05, 20:13:46 »

Zgadzam sie z Toba jak najbardziej. A co z weglowodanami? Czy ludzie majacy cukrzyce powinni w dalszym ciagu spozywac 0,8 wagi naleznej? Czy tez ograniczyc do minimum i oscylowac w granicach 30 gr?
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #459 : 2009-10-05, 20:18:23 »

Hejka ,Weglowodany trzeba sobie podlug cial ketonowych ustawic,tzn jak ja mialam wyliczone 44grW to jak ciala ketonowe przy takiej ilosci byly na ++ lub +++to musialam W zwiekszyc,pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.