forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-12, 00:23:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
661351 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 834893 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2560 : 2007-11-02, 15:46:15 »

Jeżeli nie masz żadnego szacunku do innego człowieka, to inni też mogą się tym samym odwzajemnić. Daniel


Daniel! To niebywałe!
Właśnie sobie ucięłam poobiednią drzemkę i gdy się połozyłam myslałam o tym samym!  Smile
Otóż  myslałam,że z tym szacunkiem to jest tak: jesli my oczekujemy od kogoś szacunku,to my również musimy darzyć ludzi tym szacunkiem.
A będziemy darzyć szacunkiem,jeśli ten szacunek również będzie nam okazywany.
Zadałam sobie takie pytanie:"a co ze straconym szacunkiem?" ," a co jesli kiedyś nasze postępowanie doprowadziło,ze ten szacunek ludzi do nas, straciliśmy?".
No cóż...potrzeba czasu na jego odbudowanie  Smile .

Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2561 : 2007-11-02, 16:01:00 »

Szukanie sensu w tym wszystkim hhmm!! zycze powodzenia hehehe , kazde rozmyslanie i snute wnioski sa wzgledne i tylko wzgledne , myslicie ze wszechswiat jest stabilny i jego prawa , raczej nie , wszystko sie zmienia niby powraca ale to nie to samo , niby te same prawa , ale juz inne , czasem mozna nie slyszec o Bogu , ale mozna z nim rozmawiac itp , .Bo co to znaczy slyszec o Bogu i co to za żródła o nim rozprawiaja  Very Happy
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2562 : 2007-11-02, 16:57:52 »

Cytuj
Interesuje mnie skala wartości twojej religii zwanej ateizmem, a szczególnie stosunek do innego człowieka. Jeżeli nie masz żadnego szacunku do innego człowieka, to inni też mogą się tym samym odwzajemnić. Jednak mam wrażenie, że Twoja skala wartości niczym nie odbiega od Dekalogu, który jest wspólny dla wszystkich religii, tak jak wspólny jest tylko jeden Bóg, choć ma miliony imion.

Skalę wartości jakąś tam mam i ona się nieco zmienia z wiekiem ale nie ma chyba nic wspólnego ani z ateizmem ani z żadną religią. Co do żydoskiego dekalogu to coś tam się napewno pokrywa ale troche rzeczy nie.

Sprawdzmy ale szczerze:

Cytuj
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną
- mam znam różnych bogów, posążki buddy i boginię płodności z wysp pacyfiku Smile
Cytuj
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
- czynię od dziecka rzezby i obrazy różnych bogów i tego co pod wodą i na niebie Laughing
Cytuj
Nie będziesz brał imienia Boga twego nadaremno
- biorę często np "o jezu", "o bosze" albo "jak bóg kubie tak kuba bogu"
Cytuj
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił
- nie święcę
Cytuj
Czcij ojca swego i matkę swoją
- ok ale bez przesady
Cytuj
Nie zabijaj
- ok
Cytuj
Nie cudzołóż
- cudzołoże Cool
Cytuj
Nie kradnij
- ok
Cytuj
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu
- ok jak najbardziej słuszne
Cytuj
Nie pożądaj żony bliźniego swego
- pożądam często
Cytuj
Nie pożądaj żadnej rzeczy, która jego jest
- pożądam ale przecież nic mu nie zabiorę więc.. Confused  Laughing

Chyba na bakier nieco proporcje? Tak do Nie 4 : 6  Laughing
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2563 : 2007-11-03, 22:18:42 »

Nieprawda, Bóg nie osłania wszystkiego swoją opatrznością. To chrześcijanie tak sobie wymyślili, że miłosierdzie Boga jest zawsze i dla każdego. Z tego wynika, że każdy będzie umiłowany i wybaczone mu będą wszystkie grzechy. Tak więc każdy będzie w raju, a co za tym idzie piekła nie ma. Chrześcijanie unieważnili piekło.
   Bóg jest miłosierny, ale i też sprawiedliwy. Ci co swoim życiem zasłużyli na piekło, to z pewnością tam się znajdą. I nie ma żadnych czyśćców. Są tylko dwie możliwości: zbawienie albo potępienie.

Daniel

Daniel mam takie pytanie, skąd wiesz, że wiesz dobrze?
I kto Ci naopowiadał takiej głupoty za przeproszeniem, że chrześcijanie unieważnili piekło.
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2564 : 2007-11-04, 11:03:34 »

Używając słowa głupota, właśnie nim siebie określiłaś. Wydaje mi się, że jasno to wytłumaczyłem w swojej wypowiedzi i tylko wystarczy logicznie pomyśleć, jak się ma takie zdolności. Każda teoria jest nią pod warunkiem, że jest spójna logicznie inaczej to jest bełkot. Nie można być wierzącym i jednocześnie zaprzeczać tej wierze. Dla każdego nie czeka miejsce w niebie (jak twierdzi znany nam przywódca religijny), bo inaczej piekło było by puste, które przecież ma być dla ludzi.

Daniel
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2565 : 2007-11-04, 11:39:04 »

Chcecie zobaczyć piekło? Wybierzcie się do Indii albo do innego ultra-religijnego kraju.

Co do mitu nieba wyrasta on jeszcze z kultu urodzaju, kiedy deszcz był spermą presumeryjskiego boga burzy, a pioruny jego bronią. Nawet imiona dzisiejszych bogów trzech wielkich religii (Jahwe, Djaus i Zeus) znaczą to samo i wywodzą się z języka sumeryjskiego yau/zau czyli "sok płodności".

Straszenie w dzisiejszych czasach ludzi piekłem lub niebem dopiero po śmierci jest takim śmiesznym nieskutecznym archaizmem. Piekło jest tu i teraz, dzięki przeludnieniu, zanieczyszczeniu środowiska i wojnom. Fundamentaliści chcąc dostać się do nieba... z Ziemi zrobili piekło. Sad Ot tak przypadkiem. I paradoksalnie w dobrej wierze.

Acha, Gagarin był niebie i nie widział tam zmarłych ludzi Cool
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2566 : 2007-11-04, 11:52:55 »

Waldek to chyba odwrotnie. Bóg, a wraz z nim jego Królestwo czyli Niebo, wiąże się mi z prawdą i sprawiedliwością. Logika jest ściśle związana z tymi określeniami. Myślę też, że właśnie zdolnością do myślenia, którym jest wyciąganie logicznych wniosków, jest cechą ludzi. Gdy trudno tą cechę zauważyć, to trzeba się zastanowić czy mamy do czynienia z człowiekiem czy innym przypadkowym związkiem chemicznym. Jak człowiek odrzuca logikę, to także i Boga. Niestety dotyczy to religijnych i nie religijnych.
Co do piekła, to jasno to zostało określone, że znajdą się tam ludzie po śmierci fizycznej i Sądzie Ostatecznym. Jeżeli ziemia ma być już piekłem, to znaczy, że już wszyscy jesteśmy tu martwi. (dla Boga)

Daniel
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2567 : 2007-11-04, 12:11:17 »

Cytuj
Co do piekła, to jasno to zostało określone, że znajdą się tam ludzie po śmierci fizycznej i Sądzie Ostatecznym.


Ale kto to "jasno określa"? Wymyślony bożek żydoski? W wielu religiach nie istnieje nawet pojęcie pośmiertnego piekła, sądów itp ludzkich wynalazków.

Na moją logikę: starożytni izraelici lubili osądzać bliznich, kamienować, przymuszać, gwałcić, więc dodali zaprojektowanemu stwórcy te cechy i wymyślili sobie boga Jahwe, z najgorszymi cechami i instynktami ludzkimi - trochę zazdrosnego tyrana, trochę biurokratę sędziego. Do mnie taka koncepcja boga nie przemawia.

Cytuj
Jeżeli ziemia ma być już piekłem, to znaczy, że już wszyscy jesteśmy tu martwi. (dla Boga)

Mam czasem takie wrażenie jak oglądam wiadomości.  Confused
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2568 : 2007-11-04, 15:03:57 »

Używając słowa głupota, właśnie nim siebie określiłaś.

Widzę, że z łatwością osądzasz ludzi. Ja cię tak nie określiłam. Widocznie z twoją logiką jest coś nie tak twierdząc, że chrześcijanie unieważnili istnienia piekła.
A tak naprawdę to ja nie mogę z całą pewnością powiedziec jak jest po drugiej stronie.Może Ty miałeś jakieś doświadczenie "np. śmierc kliniczna" i wiesz dobrze jak tam jest i dlatego z taką pewnościa twierdzisz, że jest tak jak piszesz.
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2569 : 2007-11-04, 15:27:17 »

Przepraszam. Nie chciałem Ciebie urazić. Z głupotą trzeba jednak uważać, a najlepiej tego pojęcia nie używać, bo można rykoszetem samemu oberwać.
Nie oceniam ludzi lecz pogląd. Monopol na ocenianie ludzi ma tylko Bóg, bo spojrzy na całe życie, a szczególnie na efekt końcowy. My mali ludzie jak możemy ocenić kwiat, gdy widzimy go tylko wtedy jak kiełkuje.
Co do logiki piekła, to może dorzucisz jakieś argumenty, bo na razie jest tylko Twoje przekonanie.
To co piszę wynika z logiki mojego rozumowania, ale też mogę popełniać błędy. Przedstaw swoją logikę i udowodnił, że się mylę.

Daniel
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2570 : 2007-11-04, 15:56:30 »

Bóg, który za dobro wynagradza /niebo/, a za zło karze /piekło/ To w takim ogólnym skrucie. A jeśli chodzi o czyściec to jest trochę trudniej wyjaśnic. Może tak, są ludzie kt€rzy nie wierzą w Boga np Buddyści. Wiodą życie uczciwie nic nikomu nie zrobili. Więc co z nimi? To by było niesprawiedliwe iśc do piekła razem z mordercami prawda? Wydaje mi się, że czyściec jest takim miejscem aby zobaczyc chwałę Bożą i móc wybrac niebo albo piekło. A dokładniej jest opisane w pierwszej albo drugiej Tajemnicy Fatimskiej /nie pamiętam/ i Objawieniach w Medżugorii.
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2571 : 2007-11-04, 20:29:19 »

Czyściec to jest pojęcie literackie i nie ma go w Biblii. Analizowanie co tam się w nim dzieje jest czystą fantastyką. Co do Tajemnicy Fatimskiej to najbardziej interesująca jest trzecia część. Tam jest ukazany Bóg gniewny i w zasadzie ukazuje koniec kościoła wraz ze wszystkimi świętymi. Z pewnością większość ma odmienne zdanie, ale to już nie ma znaczenia.

Ten wątek dobiega końca. Zastanawiam się nad wycofaniem się z jego prowadzenia.

Daniel
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2572 : 2007-11-04, 20:44:52 »



Ten wątek dobiega końca. Zastanawiam się nad wycofaniem się z jego prowadzenia.

Daniel


To znaczy uważasz,że już wszystko zostało wyjaśnione ,czy nie widzisz sensu dalszego swojego udziału w nim?
Pozdrawiam
Edyta.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2573 : 2007-11-04, 20:53:25 »

Ja natomiast nie mam wątpliwości,co do istnienia Wyższej Inteligencji,bo to co jest wokół stworzone ,tak precyzyjnie funkcjonuje,że nie może być totylko  dziełem przypadku.Mam jednak watpliwości,co postanowień boskich.Nie mam pewności, czy nie są one wymysłem ludzkim.
Biblia jest niewatpliwie  idealnym dziełem,wszystko ze sobą wbrew pozorom współgra,sam fakt ,że przetrwała tyle stuleci pomimo,ze były zakazy jej posiadania,wskazuje na jej wyjątkowość.Jednak dopadają mnie czasem wątpliwości,czy jest natchniona przez Boga.Sama nie wiem czemu mnie to dopada,ale tak jest...
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2574 : 2007-11-04, 20:57:52 »

W zasadzie nie doszedłem nawet do połowy, ale została złamana (nie z mojej winy) pewna zasada czystości zamiarów co zmusiła mnie do zastanowienia się nad wycofaniem się z niego. Zostawiam sobie jednak czas na przemyślenie tego.

Daniel
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2575 : 2007-11-05, 09:28:25 »

Cytuj
Ja natomiast nie mam wątpliwości,co do istnienia Wyższej Inteligencji,bo to co jest wokół stworzone ,tak precyzyjnie funkcjonuje,że nie może być totylko  dziełem przypadku.

Też mam takie chwile słabości. Ostatnio oglądałem sobie jakieś owady w dużym powiększeniu. Wynik przypadkowej ewolucji? Normalnie szok to są tak idealnie zrobione robociki, same oczy z masą szczegółów i detali. Zanim zaczniemy konstruować takie to minie jeszcze sporo czasu. Shocked
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2576 : 2007-11-05, 13:06:03 »

Nawet odrobina zła niszczy dobro. Wątek jest skażony i nie da się go już pozytywnie określić. Bez względu na to co byśmy dodali i tak z tego wyjdzie zło. Uznaję go za zakończony i wraz z nim odchodzi Daniel_dn.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2577 : 2007-11-05, 14:50:59 »

Nie wiem czemu,ale w związku z tą sytuacją przypomniał mi się wiersz Marii Konopnickiej :

A JAK POSZADŁ KRÓL...

A jak poszedł król na wojnę,
Grały jemu surmy zbrojne,
Grały jemu surmy złote
Na zwycięstwo, na ochotę...
A jak poszedł Stach na boje,
Zaszumiały jasne zdroje,
Zaszumiało kłosów pole
Na tęsknotę, na niedolę...
A na wojnie świszczą kule,
Lud się wali jako snopy,
A najdzielniej biją króle,
A najgęściej giną chłopy.
Szumią orły chorągwiane,
Skrzypi kędyś krzyż wioskowy...
Stach śmiertelną dostał ranę,
Król na zamek wraca zdrowy...
A jak wjeżdżał w jasne wrota,
Wyszła przeciw zorza złota
I zagrały wszystkie dzwony
Na słoneczne świata strony.
A jak chłopu dół kopali,
Zaszumiały drzewa w dali.
Dzwoniły mu przez dąbrowę
Te dzwoneczki, te liliowe...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2578 : 2007-11-05, 17:36:16 »

Przykro mi Daniel ,że usunąłeś konto,ale w sumie rozumiem Cię.
Pozdrawiam.
Edyta
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2579 : 2007-11-05, 19:32:13 »

elmo ty tez usuń konto to wreszcie skonczy sie tiutianie  Very Happy Very Happy hehehe
Zapisane
Strony: 1 ... 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 17 zapytaniami.