forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-13, 09:27:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
661358 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Blade - dziennik treningowy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 92 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Blade - dziennik treningowy  (Przeczytany 719718 razy)
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1440 : 2014-03-19, 10:24:32 »

Hejka,

dzisiaj luz, pomijając obwodówkę rano, Miało być testowe 5 km, ale przysnąłem Wink Może to i lepiej, bo po porannych ćwiczeniach jeszcze się prawy któryś mięsień pośladkowy odezwał. Słabość tego mięśnia może skutkować ITBSem właśnie. Jak były nieduże stosunkowo górki to wystarczyło, a jak większe to już nie Wink I pytanie, jak te mięśnie intensywnie wzmacniać? Smarowanie gwintów? jakie ćwiczenie? ze dwie sesje na siłce? Gavro, help Smile Najlepiej coś, co nie wymaga dużo czasu...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1441 : 2014-03-19, 10:51:19 »

Hejka,

dzisiaj luz, pomijając obwodówkę rano, Miało być testowe 5 km, ale przysnąłem Wink Może to i lepiej, bo po porannych ćwiczeniach jeszcze się prawy któryś mięsień pośladkowy odezwał. Słabość tego mięśnia może skutkować ITBSem właśnie. Jak były nieduże stosunkowo górki to wystarczyło, a jak większe to już nie Wink I pytanie, jak te mięśnie intensywnie wzmacniać? Smarowanie gwintów? jakie ćwiczenie? ze dwie sesje na siłce? Gavro, help Smile Najlepiej coś, co nie wymaga dużo czasu...
Wklejałem Ci różne filmiki na gluteusy Very Happy
Ale teraz z opisu już nie wiem co to...
Najlepsze ćwiczenie jakie znam na całe pośladki to wchodzenie na wysoki stopień z obciążeniem.
High step-up.
http://youtu.be/OozEhxvL0_E
Zacznij od wysokości stopnia, kiedy udo jest równolegle do podłogi, trzymając lekki odważnik przed sobą "za rogi" (nie jak na filmiku w opuszczonych rękach, lepsza dźwignia działa), jak do goblet squat.
W miarę wytrenowania podwyższaj stopień, ale tylko do komfortowego dla Ciebie ustawienia.
Zacznij od szybkiego 5x5, by dojść do 3x3 z dwoma ciężkimi odważnikami na klacie.
Stopień ma być stabilny!
Goleń trzymaj w pionie i przeszywaj piętą podłoże.
Ciężarowcy i giriewicy ręczą za to ćwiczenie Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1442 : 2014-03-19, 11:00:45 »

Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1443 : 2014-03-19, 11:05:53 »


Najlepsze ćwiczenie jakie znam na całe pośladki to wchodzenie na wysoki stopień z obciążeniem.
High step-up.
http://youtu.be/OozEhxvL0_E
Zacznij od wysokości stopnia, kiedy udo jest równolegle do podłogi, trzymając lekki odważnik przed sobą "za rogi" (nie jak na filmiku w opuszczonych rękach, lepsza dźwignia działa), jak do goblet squat.
W miarę wytrenowania podwyższaj stopień, ale tylko do komfortowego dla Ciebie ustawienia.
Zacznij od szybkiego 5x5, by dojść do 3x3 z dwoma ciężkimi odważnikami na klacie.
Stopień ma być stabilny!
Goleń trzymaj w pionie i przeszywaj piętą podłoże.
Ciężarowcy i giriewicy ręczą za to ćwiczenie Very Happy

a jak często to robić?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1444 : 2014-03-19, 11:09:14 »


Najlepsze ćwiczenie jakie znam na całe pośladki to wchodzenie na wysoki stopień z obciążeniem.
High step-up.
http://youtu.be/OozEhxvL0_E
Zacznij od wysokości stopnia, kiedy udo jest równolegle do podłogi, trzymając lekki odważnik przed sobą "za rogi" (nie jak na filmiku w opuszczonych rękach, lepsza dźwignia działa), jak do goblet squat.
W miarę wytrenowania podwyższaj stopień, ale tylko do komfortowego dla Ciebie ustawienia.
Zacznij od szybkiego 5x5, by dojść do 3x3 z dwoma ciężkimi odważnikami na klacie.
Stopień ma być stabilny!
Goleń trzymaj w pionie i przeszywaj piętą podłoże.
Ciężarowcy i giriewicy ręczą za to ćwiczenie Very Happy

a jak często to robić?
Idealnie, 5 razy w tygodniu, ale wtedy 2x3-5 Very Happy
Ale bez ciśnienia, zacznij od 2 sesji na tydzień i zobaczysz.
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1445 : 2014-03-19, 11:13:24 »


Idealnie, 5 razy w tygodniu, ale wtedy 2x3-5 Very Happy
Ale bez ciśnienia, zacznij od 2 sesji na tydzień i zobaczysz.


na wysokość to idealnie mój taras pasuje Wink
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1446 : 2014-03-19, 14:52:08 »


Idealnie, 5 razy w tygodniu, ale wtedy 2x3-5 Very Happy
Ale bez ciśnienia, zacznij od 2 sesji na tydzień i zobaczysz.


na wysokość to idealnie mój taras pasuje Wink

Gavro, a chodzenie po schodach z kettlami? mieszkam w piętrowym domu w końcu Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1447 : 2014-03-19, 14:56:30 »


Idealnie, 5 razy w tygodniu, ale wtedy 2x3-5 Very Happy
Ale bez ciśnienia, zacznij od 2 sesji na tydzień i zobaczysz.


na wysokość to idealnie mój taras pasuje Wink

Gavro, a chodzenie po schodach z kettlami? mieszkam w piętrowym domu w końcu Wink
Pewnie, wypróbuj co drugi stopień, z podanymi wyżej wskazówkami, tylko wtedy odważniki w dłoniach opuszczonych rąk Laughing
Żebyś nie zleciał.
To jednak nieco inne ćwiczenie Rolling Eyes
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1448 : 2014-03-19, 15:53:46 »


Idealnie, 5 razy w tygodniu, ale wtedy 2x3-5 Very Happy
Ale bez ciśnienia, zacznij od 2 sesji na tydzień i zobaczysz.


na wysokość to idealnie mój taras pasuje Wink

Gavro, a chodzenie po schodach z kettlami? mieszkam w piętrowym domu w końcu Wink
Pewnie, wypróbuj co drugi stopień, z podanymi wyżej wskazówkami, tylko wtedy odważniki w dłoniach opuszczonych rąk Laughing
Żebyś nie zleciał.
To jednak nieco inne ćwiczenie Rolling Eyes
no na pewno - ale chyba bardziej naturalne Wink przydałaby się mała górka w pobliżu Wink Very Happy

Swoją drogą wiem po tej Śnieżce, że samo klepanie odległości nie wystarczy - bardzo duże znaczenie mają jednak podejścia i zbiegi. Dlatego planu nie będę idealnie przeskalowywać, drugie cztery tygodnie zrobię lżejsze. To jednak nie bieganie po płaskim. W sumie zadowolony jestem - ustawiam wieżę z klocków, bawię się nimi, kombinuję - bardzo wciąga Wink nie wiem, czy nie za bardzo Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1449 : 2014-03-19, 15:59:33 »

To się okaże Very Happy
Ale dobrze się czyta i, jak na Ciebie, długo trwa...
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1450 : 2014-03-19, 16:25:20 »

To się okaże Very Happy
Ale dobrze się czyta i, jak na Ciebie, długo trwa...
touche Smile
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1451 : 2014-03-20, 09:24:52 »

Witojcie Smile

Wczoraj wieczorem, potem ja przed meczem koszykówki musiałem się przebiec do samochodu, bo telefonu zapomniałem, i cudownie wyleczyło mi się wszystko Wink Doszedłem do wniosku, że ćwiczenia ćwiczeniami ale naturalny ruch najlepszy, i byłoby idiotyzmem skupiać się na ćwiczenia, podczas gdy obok mam las i parę wzniesień. I rano kamizela na plecy i w las Wink Zrobiłem sobie parę górek, muszę przyznać, że takie fajne 4 km. I zamiast roweru, orbitreka, i innych pomysłów na razie będę to testował, wliczając to do ogólnej liczby kilometrów. Ale ćwiczenia początkowo raz na tydzień też włączę.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1452 : 2014-03-20, 09:26:44 »

Witojcie Smile

Wczoraj wieczorem, potem ja przed meczem koszykówki musiałem się przebiec do samochodu, bo telefonu zapomniałem, i cudownie wyleczyło mi się wszystko Wink Doszedłem do wniosku, że ćwiczenia ćwiczeniami ale naturalny ruch najlepszy, i byłoby idiotyzmem skupiać się na ćwiczenia, podczas gdy obok mam las i parę wzniesień. I rano kamizela na plecy i w las Wink Zrobiłem sobie parę górek, muszę przyznać, że takie fajne 4 km. I zamiast roweru, orbitreka, i innych pomysłów na razie będę to testował, wliczając to do ogólnej liczby kilometrów. Ale ćwiczenia początkowo raz na tydzień też włączę.
Trzymasz wodze, rządzisz Very Happy
Pamiętaj, że koniem można powodować na wiele sposobów, np. kolanami Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70683


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1453 : 2014-03-20, 19:44:56 »

Witojcie Smile

Wczoraj wieczorem, potem ja przed meczem koszykówki musiałem się przebiec do samochodu, bo telefonu zapomniałem, i cudownie wyleczyło mi się wszystko Wink Doszedłem do wniosku, że ćwiczenia ćwiczeniami ale naturalny ruch najlepszy, i byłoby idiotyzmem skupiać się na ćwiczenia, podczas gdy obok mam las i parę wzniesień. I rano kamizela na plecy i w las Wink

Coś mi ciągle podpowiada (ponoć to intuicją nazywają Laughing), że bieg z obciążającą kamizelką nie jest naturalną formą ruchu... Confused Myślę, że ta kamizelka obciążą niepotrzebnie kręgosłup...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1454 : 2014-03-20, 19:50:03 »

Witojcie Smile

Wczoraj wieczorem, potem ja przed meczem koszykówki musiałem się przebiec do samochodu, bo telefonu zapomniałem, i cudownie wyleczyło mi się wszystko Wink Doszedłem do wniosku, że ćwiczenia ćwiczeniami ale naturalny ruch najlepszy, i byłoby idiotyzmem skupiać się na ćwiczenia, podczas gdy obok mam las i parę wzniesień. I rano kamizela na plecy i w las Wink

Coś mi ciągle podpowiada (ponoć to intuicją nazywają Laughing), że bieg z obciążającą kamizelką nie jest naturalną formą ruchu... Confused Myślę, że ta kamizelka obciążą niepotrzebnie kręgosłup...
Z kamizelką się chodzi, nie biega Very Happy
A trening polega właśnie na naprzemiennym obciążaniu ciała i odpoczynku.
Wiec dobrze Ci intuicja podpowiada, obciąża ciało (nie sam kręgosłup) by stało się silniejsze Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70683


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1455 : 2014-03-20, 20:07:28 »

Może i tak to działa... Rolling Eyes
Zapisane

Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1456 : 2014-03-21, 11:38:35 »

Dzień dobry.

Piękne słoneczko, piękna pogoda Smile Poranny bieg po lesie, 7,5 km. Generalnie dobre tempo, połowa dystansu to dwa zbiegi i podbiegi. Średnio się biegło, wczoraj sauna, dzisiaj rano kawa, nieodpowiedni, zbyt ciepły ubiór i brak picia, bo bez plecaczka biegłem spowodowały lekkie odwodnienie. O ile kawa mi nie przeszkadza, sauna przed długim wybieganiem to średni pomysł. Jutro regeneracja, czyli prace polowe Wink a na niedzielę przewidziane jest 18 km w deszczu Wink
Zapisane
nu
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1457 : 2014-03-21, 11:45:01 »

Jak na koniec marca to nie mogę sobie wyobrazić lepszej pogody. Jutro otwieram sezon biegowy Smile
18km to niezły cel, a jaki jest Twój ostatni max?
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1458 : 2014-03-21, 12:02:35 »

Jak na koniec marca to nie mogę sobie wyobrazić lepszej pogody. Jutro otwieram sezon biegowy Smile
18km to niezły cel, a jaki jest Twój ostatni max?
2 tygodnie temu 21 Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1459 : 2014-03-21, 12:05:51 »

Jak na koniec marca to nie mogę sobie wyobrazić lepszej pogody. Jutro otwieram sezon biegowy Smile
18km to niezły cel, a jaki jest Twój ostatni max?
2 tygodnie temu 21 Wink
Szacun.
To półmaraton?
Mam tyle na wiochę.
Autem 20 minut, rowerem godzinę, a ile się to biegnie?
Zapisane
Strony: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 92 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 19 zapytaniami.