forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:28:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)  (Przeczytany 184176 razy)
Spinifer
Go


Email
Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« : 2007-06-13, 13:09:38 »

Witam. Chciałbym aby ktoś doświadczony zweryfikował mój jadłospis. Wiec tak, jadam 2,3 razy dziennie. Tłuszcz w 80 % z masła (82% tł. ) 1 kostka 200g na dzień . Jeżeli chodzi o białko to codziennie 3 żółtka + 3 całe  jajka, na obiad wątroba, serca indycze, ser żółty, makrela, parówki, schab wieprzowy ( na każdy dzień inny przysmak   Laughing ). Jeżeli chodzi o węgle to jem 50 g chleba ciemnego, 150 g ziemniaków, 200g surówki lub buraczków, czasem grejfrut lub trochę gorzkiej czekolady. W sumie staram się aby zjeść na dobę 200 g tłuszczu - 70 g białka - i jakieś 50 g węgli ( czasem się nie udaje Wink  ) Mam 182 cm wzrostu i ważę 82 kg ,  jestem na ŻO już 2 miesiące . Mam jeszcze pytanie odnośnie masła. Czy można jeść go tyle codziennie? pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #1 : 2007-06-13, 13:15:52 »

Witaj .
Mam pytanie; jak się czujesz po swoim odżywianiu?
Zapisane
Spinifer
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #2 : 2007-06-13, 13:28:29 »

Znacznie lepiej niż przed ZO , pierwsze dni były ciężkie ale teraz jest ok.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #3 : 2007-06-13, 14:04:48 »

super zrobisz,gdy zrezygnujesz z produktow zbozowych´,chleb zarowno jasny jak i ciemny jest niejadalny,
masz ustalic tak proporcje,by zjadana potrawa sycila,i tyle masz jej zjadac ,by sie nie przejadac,
najlepszym tluszczem jest smalec, Smile

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #4 : 2007-06-13, 14:12:01 »

Znacznie lepiej niż przed ZO , pierwsze dni były ciężkie ale teraz jest ok.
Więc jak się czujesz dobrze ,to w czym problem? Pytam z ciekawości ,bo nie rozumię.
Oczekujesz ,żeby Ci ktoś powiedział co masz jeść? To nie jest  racjonalne podejście . Nikt nie powinien Ci mówić ,co masz jeść,to Twój organizm ma Tobie mówić.Nie widzę nic złego w tym ,że jadasz masło  Smile ,ale dla niektórych masło nie jest jadalne codziennie.Sam widzisz ,że są różne opcje.I byc może ,że dostaniesz teraz porady ,co masz jeść ,a co masz "wyrzucić" z żywienia,ale czy to będzie dobre dla Ciebie? tego nie wiem....nauczyłam się w życiu nie eksperymentować ,gdy jest dobrze i zaczęłam się kierować zasadą ,że lepsze jest wrogiem dobrego.
Pozdrawiam
Zapisane
Spinifer
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #5 : 2007-06-13, 14:13:19 »

Wiem, że dobrze by było zrezygnować z chleba ale na razie pozostanę przy jednej kromce dziennie. Smalec niebardzo mi smakuje w większych ilościach, dlatego właśnie chciałbym wiedzieć czy można przez dłuższy czas jeść tłuszcz głównie z masła?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #6 : 2007-06-13, 14:27:40 »

Spinifer, skoro nie przepadasz za smalcem, czemu nie spróbujesz np. oliwy? Kolorowe warzywa w dużej ilości owily smakuja wyśmienicie z mięsem. A do przygotowania mięsa chyba używasz jednak smalcu? W jaki sposób zjadasz kostkę masła dziennie? Mnie w zupełności wystarcza 30-35g masła dziennie do omleta, reszta tłuszczu do przygotowywania potraw jest ze smalca, o wiele rzadziej z oliwy.

Jeśli chodzi o chleb, to rozumiem, że jest to chleb kupny, nie pieczony optymalnie? W takim razie nie możesz mieć pewności co do ilości zawartych w nim weglowodanów, a obliczenia 50g W mogą być mocno zaniżone.

Więcej na temat masła pewnie odpisze Ci Lekarka.

Marishka
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #7 : 2007-06-13, 14:36:09 »

Pytam z ciekawości ;co jest złego w maśle i zbożach w optymalnej ilości ?
Zapisane
Spinifer
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #8 : 2007-06-13, 14:57:45 »

Spinifer, skoro nie przepadasz za smalcem, czemu nie spróbujesz np. oliwy? Kolorowe warzywa w dużej ilości owily smakuja wyśmienicie z mięsem. A do przygotowania mięsa chyba używasz jednak smalcu? W jaki sposób zjadasz kostkę masła dziennie? Mnie w zupełności wystarcza 30-35g masła dziennie do omleta, reszta tłuszczu do przygotowywania potraw jest ze smalca, o wiele rzadziej z oliwy.


Marishka

Pół kostki masła jem na śniadanie do gotowanych jajek i chleba (   od 2 miesięcy dzień w dzień i o dziwo wogóle mi to się nie nudzi  Laughing ) a  drugą połowę roztapiam w ziemniakach. Jeżeli chodzi o mięso to oczywiście smaże na smalcu ale to są  nieznaczne ilości.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #9 : 2007-06-13, 15:10:57 »


Pół kostki masła jem na śniadanie do gotowanych jajek i chleba (   od 2 miesięcy dzień w dzień i o dziwo wogóle mi to się nie nudzi  Laughing ) a  drugą połowę roztapiam w ziemniakach. Jeżeli chodzi o mięso to oczywiście smaże na smalcu ale to są  nieznaczne ilości.
Osobiście nie uważam aby to były jakieś monstrualne ilości masła zjadane przez Ciebie,tymbardziej ,że nie przepadasz za smalcem i używasz go w bardzo małych ilościach.Dodam jseszcze ,że gdyby to były duże ilości ,to Twój organizm sam dałby Ci sygnał-po prostu nie chciałoby Ci się go jeść.
W sumie to nie dziwię się ,że tyle zjadasz,bo miałam niedawno okres ,kiedy bardzo mi się chciało masła (bo od dawna nie jadłam) i z łatwością zjadałam przez parę dni prawie  kostkę masła dziennie. Potem chyba mój organizm już tyle nie potrzebował ,więc zmniejszyłam ilość do potrzeb organizmu.  Cool
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #10 : 2007-06-13, 15:30:24 »

Już niejednokrotnie pisałem. Oczywiście w przenośni, że zjadamy tyle tuszvczu ile ma kostka masła czyli 200 gram masła to jest 160 gram tłuszczu. Nie znazy to, że musimy zjeść 200 gram masła.
Zawartość tłuszczu z innych produktów musimy sumować by osiągnąć w sumie 160 gram tłuszczu.
Podam tylko nieobowiązujące przykłady;
50 gram masła to 40 gram tłuszczu
50 gram smalcu to 50 gram T.
100 gram śmietany 30% to 30 gram T.
5 żółtek to 30 gram T
gdy jeszze dodamy naprzykład żółty ser lub boczek , orzechy lub czekoladę to musimy
powyższe ilości obniżyć by utrzymać się w ilości 160 gram tłuszczu teoretycznie tyle ile wynosi kostka masła.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #11 : 2007-06-13, 19:54:49 »

Pytam z ciekawości ;co jest złego w maśle i zbożach w optymalnej ilości ?

Uruchamiają szlaki metaboliczne - jedzone nawet w niższej niż optymalna ilości.
Powodują przez to TRWANIE W  CHOROBIE ,  mniejszej w nasileniu (prawda).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #12 : 2007-06-13, 20:19:49 »


Powodują przez to TRWANIE W  CHOROBIE ,  mniejszej w nasileniu (prawda).

TRWANIE W jakiej CHOROBIE?
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #13 : 2007-06-13, 22:51:22 »


Powodują przez to TRWANIE W  CHOROBIE ,  mniejszej w nasileniu (prawda).

TRWANIE W jakiej CHOROBIE?
Myślę, że rózne. Np. mnie bolały kiedyś plecy/kręgosłup/ byłam przekonana, że to z powodu łużka/materaca/.Rano wstawałam jak z krzyża zdjęta i z jakiego powodu?
Przez jakiś czas na śniadanie jadłam codziennie omlet z serem. Pani lekarka pisała o rotowaniu mlecznych. Pomyślałam sobie sprubuje. Odstawiłam na jakiś czas ser i okazało się, że plecy przestały mnie bolec. Smietanę i masło do ziemniaków nadal używałam. Ostatnio mleczne całkiem odstawiłam na jakiś czas aby zobaczyc efekty.Nawet nauczyłam się pic kawę bez śmietanki i teraz lepiej mi smakuje. Widocznie mleczne i zbożowe uruchamiają ten sam szlak metaboliczny. Ja to sobie tak wyobrazam, że ten szlak jest uszkodzony i poprzez te uszkodzenia dostaje się tzw alergent, zależy w którym miejscu jest uszkodzony to powstaje taka a nie inna choroba. Nie wiem czy tak jest czy nie, może lepiej wytłumaczy nam lekarka.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #14 : 2007-06-13, 23:01:29 »

Widocznie mleczne i zbożowe uruchamiają ten sam szlak metaboliczny.

Ten sam - napewno. Bezdyskusyjnie.
Zbożowe - zbiór A, mleczne - zbiór B, Oba zbiory zachodzą na siebie (maja element wspólny=ten sam uruchamiany szlak) nie w całości (oba zbiory mają elementy uruchamiajace kompletnie inne szlaki).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #15 : 2007-06-13, 23:11:46 »

Przez jakiś czas na śniadanie jadłam codziennie omlet z serem.


Ale ja nie pisałam o serach,tylko o maśle. lekarka stwierdziła ,że masło powoduje trwanie w chorobie,a ja posobie wnioskuję,że jest wręcz na odwrót.
Bolał mnie przez rok czasu żołądek wtedy byłam właśnie na żywieniu bez produktów mlecznych . I w końcu zaczęłam jeść masło i śmietanę i ból jak ręką odjął po roku czasu! To niby o czym to świadczy? Że produkty mleczne bezwarunkowo każdemu szkodzą? Takie stwierdzenie jest cokolwiek na wyrost.
Moja babcia je całe życie masło ,śmietanę i bardzo ceni sery i żyje 85 lat chociaż ich nie rotuje  Shocked .I o czym to świadczy? Że masło zabija? Że wpędza w choroby?

Jest na Forum kilka osób ,które stosują sie do rad lek.med.JKwaśniewskiego (bez rotowań) i całkiem nieźle na tym wychodzą.   Cool
masło i śmietana dla mnie są cool  Cool Już nie mówiąc o leczniczym działaniu masła na rany,zwłaszcza na dziecięce obdarte kolana-nonajmniej świetna "maść" -szybko się goi bez uciążliwych strupów !  Cool
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #16 : 2007-06-13, 23:37:03 »

Smietana na żołądek jest idealna. W plasterku sera jest sporo białka. Może chodzi o to białko w nabiałach  Question jak się przekroczy  to mogą byc niepoządane objawy.A o działaniu masła na rany nie słyszałam tzn dajesz na zakrwawioną ranę?
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #17 : 2007-06-13, 23:39:56 »

na rany najlepszy jest miód Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #18 : 2007-06-13, 23:46:32 »


A o działaniu masła na rany nie słyszałam tzn dajesz na zakrwawioną ranę?
Nie na zakrwawioną.To jeszcze nie Irak  Laughing na lekko przyschnietą.Generalnie pisząc rany, miałam na myśli wszelakie obdarcia skóry.
Kiedyś moje dzieci miały strasznie obdarte kolana i jak tylko utworzył się strup ,to z powrotem obdzierały.W końcu te strupy były bardzo głębokie.
Ale zasłyszałam ludowy sposób na gojenie tego typu ran zaczęłam smarować ,ładnie się natłuściło i w przeciągu paru dni się pięknie zagoiło  Cool  Very Happy
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #19 : 2007-06-13, 23:55:52 »

A ja słyszałam jak kupowałam kości szpikowe, to sklepowa mi mówiła, że przychodzi do niej jeden klijent i kupuje pół kości cielęcej. Wytapia ten tłuszcz jak smalec. Trzy razy dziennie smaruje sobie odbyt, chemoroidy. Był kwalifikowany na operację i dzięki temu wymknął się spod noża. Pierwszy raz jak do niej przyszedł to ledwo chodził a teraz to zaswwa jak młodzik Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 17 zapytaniami.