forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:43:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  pytanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] Do dou Drukuj
Autor Wtek: pytanie  (Przeczytany 69676 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #140 : 2008-01-08, 05:48:23 »

1.Mozesz napisać jasno? Czy .... że tłuszcz zakwasza?
2.O żółtkach niedawno wypowiadał się Toan. Napisz jasno - uważasz, ze nie ma racji?
3.W drugiej częsci mówisz, ze cwiczysz ze mną podstawy. Jaki to temat? Boisz sie jasno pisać?

1.Nie uznaję terminów: pokarmy zasadotwórcze i kwasotwórcze, choć pokusiłabym się o taką systematykę pod kątem amin biogennych i białka.
Uznaję termin zakwaszony mięsień, a  w sensie o wiekszym znaczeniu dla mnie oznacza to zapalony miesień=miesień w stanie zapalnym.
2.Nie czytałam chyba tej wypowiedzi.
3. Podwyższony LDL, trójglicerydy powyżej 60mg%.
Uznaję termin zakwaszony mięsień-Czy to oznacza,że np.masaż bańkami chociaż trochę odkwasza mięśnie, naprawia ?A jedzenie niekoniecznie może to zrobić przynajmniej u tych którzy jedzą jeszcze w taki sposób źle,że nie pasuje to do końca ich organizmowi(niekonicznie źle np. z zasadami DO?)
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #141 : 2008-06-08, 00:27:59 »

1.Skoro nie ma znaczenia - kwasotworcze czy zasadotworcze, to kiedy org. sie zakwasza?
2.Teraz nie wiem, gdzie to jest, ale było o tym, że żółtka nie zakwaszają, bo dostosowują swoje działanie w zaleznosci od środowiska, regulują pH
3.AZrozumiałam, że piszesz, że LDL mozna zmniejszyć, jesli redukuje sie tłuszcze zwierzęce. B.Proponujesz w zamian oliwe. Ten temat nie jest mi bliski. Generalnie nie mialam problemów.
1. Odpowiedż - by była rzetelna - można udzielić na conajmniej 100 stronach.
2. Nadmiar białka zakwasza. Kiedyś o tym napiszę.
3.A dobrze rozumiesz, B - nie. Słonina jedzona codziennie - nudzi się. Co jeść w zamian? Wiorki kokosowe? Masło - za wiele mam dowodów na to by je jadac co tydzień. Pościć - nie zalecam (jak wyjdzie przez przypadek dzień postu to nie biję pacjenta). Posty to zjadanie własnych tłuszczów. Oliwa służy jako uboższa energetycznie alternatywa wykorzystująca NNKT podobnie zresztą jak majonez...
NNKT (oliwa, majonez) i tak i tak są lepsze (energetycznie) od węglowodanów.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: pytanie
« Odpowiedz #142 : 2015-03-18, 09:07:14 »

"Zakwaszony" to najdelikatniejsze określenie chorego mięśnia. Tak można go określić gdy chwilowo (czynnościowo) nie spełnia swoich funkcji. Niemniej jednak już w takim stanie punkty akupresurowe umiejscowione zwykle w PRZYCZEPACH tych mięśni już zdradzają problem.
Gdy problem trwa dłużej taki mięsień jest w stanie zapalnym. W mikroskopie elektronowym takiego mięśnia widać ZNISZCZONE MITOCHONDRIA (zatarta błona mitochondrium). Błona komórkowa czy jądro komórkowe takiego włókna mięśniowego długo jest ok.
 


O! A tu coś dla naszego zabieganego Daniela, ... gdyż "problem trwa dłużej". Wink Very Happy ... Tak, tak Ewo i dla naszej Teresy też. Very Happy Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: pytanie
« Odpowiedz #143 : 2015-03-18, 13:18:13 »

Czyżby Lekarka wierzyła w zakwasy?
Podobno wymarły pod koniec lat '80. Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 19 zapytaniami.