forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 13:21:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
668247 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 636 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3743942 razy)
Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1600 : 2009-08-06, 12:12:10 »

Nie Smile cos mnie siekło po żoładku ok 14.00 po 20.00 poddałem się Sad  ucierpiała moja męska duma, ale fajnie było - skakali koło mnie, była kroplówka, zastrzyki i takie tam rózne - normalnie full wypas Smile)). Na dzień dobry lekarz kazał mi sie rozebrać, spojrzał krytycznym wzrokiem i zapytał - a pan to zawsze był taki chudy? :>
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1601 : 2009-08-06, 12:24:55 »

Nie Smile cos mnie siekło po żoładku ok 14.00 po 20.00 poddałem się Sad  ucierpiała moja męska duma, ale fajnie było - skakali koło mnie, była kroplówka, zastrzyki i takie tam rózne - normalnie full wypas Smile)). Na dzień dobry lekarz kazał mi sie rozebrać, spojrzał krytycznym wzrokiem i zapytał - a pan to zawsze był taki chudy? :>

no to faktycznie musiało Cię wziąć, ja odkąd jem mniej tzn. tylko wtedy gdy poczuje prawdziwy głód a nie jakieś tam wydaje mi się żem głodna,i  nigdy nie odczuwałam żołądka, czuje się lekka i wbrew pozorom mam dużo więcej energii niż wówczas gdy żarłam bo myślałam że tak cza...Smile

"trza było" powiedzieć lekarzowi że ten płaski brzuch to od słoniny, żółtek i podgarla tak jakoś nie chce Ci urosnąć.....Smile ciekawa jestem jak wyglądał lekarz który Cię badał...
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1602 : 2009-08-06, 12:47:41 »

ciekawa jestem jak wyglądał lekarz który Cię badał...

No dokładnie taki jak myslisz Wink
Tak w sumie nie wiem co sie stało - rano nie byłem głodny wiec były tylko 2 kawy i przed 14.00 smietanka + serek grani no a potem to już... Wink Na odchodnym lekarz mnie dokładnie pouczył co i jak z dietą i tak właściwie to gadał do sensu (dobrze zbilansowana weglowodanówka) ale juz późna pora była (3 w nocy) i nie chciało mi sie gadac Wink
Cieszę sie że mam wyniki przy okazji bo sam od siebie pewnie bym sie nie zdobył Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71948


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1603 : 2009-08-06, 13:03:29 »

Nie Smile cos mnie siekło po żoładku ok 14.00 po 20.00 poddałem się Sad ucierpiała moja męska duma, ale fajnie było - skakali koło mnie, była kroplówka, zastrzyki i takie tam rózne - normalnie full wypas Smile)). Na dzień dobry lekarz kazał mi sie rozebrać, spojrzał krytycznym wzrokiem i zapytał - a pan to zawsze był taki chudy? :>
Może coś z nabiału było nieświeże, teraz w upałach tak się zdarza, że termin dobry, a produkt zepsuty Sad
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71948


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1604 : 2009-08-06, 13:05:34 »

Może "Blackend""powiesz" nam jakie masz wyniki?
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1605 : 2009-08-06, 13:27:31 »

Może "Blackend""powiesz" nam jakie masz wyniki?

A kogo to interesuje Wink Wszystko jest w widełkach normy Smile
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1606 : 2009-08-06, 13:30:04 »

Może "Blackend""powiesz" nam jakie masz wyniki?
Jak prezydent Francji.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71948


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1607 : 2009-08-06, 13:30:51 »


Może "Blackend""powiesz" nam jakie masz wyniki?

A kogo to interesuje Wink Wszystko jest w widełkach normy Smile
Cytuj
Mnie, ale jak w widłach normy, to super. Smile
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1608 : 2009-08-06, 15:52:54 »


Niestety wiekszosc "NATURSZCZYKOW" zabierajacych sie za "bieganie"
naiwnie sadzi, ze polega to na "przebieraniu" swoimi nogami w terenie.  Very Happy Very Happy Very Happy


Smile


Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1609 : 2009-08-06, 22:54:58 »

rozmawiałam ze znajomym, opowiedział mi jak jego kumpel niedawno dostał zawał serca, facet szczupły niesamowicie wysportowany, codzienna dawka ruchu, a jednak....!

co się okazało, miażdzyca jak fiks...facet po obfitym obiedzie lubił jadac desery w postaci ciacha...ostanio żle sie czuł, a przecież nie ma nic gorszego dla serca jak zalane cholesterolem naczynia i zbyt forsowny ruch, wówczas droga do zawalu jest bardzo krótka.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1610 : 2009-08-06, 23:06:05 »

czyli co siem dzieje? zwezone swiatlo tetnic przez zlogi cholesterolu, a niefizjologiczny wysilek - jak oddzialywuje?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1611 : 2009-08-06, 23:15:52 »

czyli co siem dzieje? zwezone swiatlo tetnic przez zlogi cholesterolu, a niefizjologiczny wysilek - jak oddzialywuje?

facet wyhodował miazdzyce fatalnym doborem składników pokarmowych, innymi sowy proporcjami między GSP,  a niewlaściwie dawkowany ruch mogł jeszcze tą miażdzyce przyspieszyc...tak to widze...ludzie czesto myślą iż mogą jesc byle jak i byle co bo przecież się ruszają więc choroba serca ich nie dotyczy , nie ma nic bardziej błędnego niz takie myślenie....zamiast zrobić badania ( źle się czuł)facet forsował schorowane serce wysiłkiem ....
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1612 : 2009-08-06, 23:26:20 »

yhym, a teraz wlasnie mi sie przypomnialo, ze coraz czesciej i czesciej spotykam sie z teoria, ze to chroniczne zapalenie (?) - inflammation - jest jednym z glownych sprawcow miazdzycy, czyli gluten, alergeny, stres, zbyt duzy wysilek fizyczny, itp
no w sumie wychodzi na to, ze wszystko i nic....
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1613 : 2009-08-07, 07:04:24 »

Ważnym czynnikiem utrwalającym miażdżycę, szczególnie u osób reagujących na stres żarłocznością, są jeszcze trzęsienia ziemi* i wszystkie inne czynniki prowadzące u tych osób do napadów głodu (trafic, jazda windą, praca, bezsenność, bezdech, przyspieszona akcja serca, zimne dłonie (rzuty gorąca są wybitnie antymiażdżycowe) suchość w ustach - wystarczy?) co sprzyja niedotlenieniu tkanek bradytroficznych i zdecydowanie przyspiesza syntezę cholesterolu w śródbłonku naczyń tętniczych, co powoduje zmianę właściwości fizykochemicznych cytozolu, skutkującą zaburzeniem potencjału błony komórkowej, mikrouszkodzeniami tejże, powodując chroniczny stan zapalny, produkcję "pianki" i łatane "na szybko" wyprodukowanym przed chwilą cholesterolem, a w konsekwencji - narastaniem blaszki miażdżycowej. Produkcja wolnych rodników jest konsekwencją niedotlenienia spododowaną narastaniem blaszki, a nie odwrotnie!

PS
niektórym dalej się chorysterol odkłada na ścianach tętnic i to ten z frakcji B-48 C, E! -choć nikt tego nie udowodnił i nie udowodni! Takiego "naukowego" chochała mają nadal. Smile
* - na badania udawadniające tę tezę można dostać dużo pieniędzy, bo jest oryginalna, choć wytłumaczy tylko przyczyny miażdżycy na terenach sejsmicznych i tylko u osób reagujących na stres żarłocznością lub u niedobiałczonych Wegetarian. Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1614 : 2009-08-07, 11:29:59 »

Ważnym czynnikiem utrwalającym miażdżycę, szczególnie u osób reagujących na stres żarłocznością, są jeszcze trzęsienia ziemi* i wszystkie inne czynniki prowadzące u tych osób do napadów głodu (trafic, jazda windą, praca, bezsenność, bezdech, przyspieszona akcja serca, zimne dłonie (rzuty gorąca są wybitnie antymiażdżycowe) suchość w ustach - wystarczy?) co sprzyja niedotlenieniu tkanek bradytroficznych i zdecydowanie przyspiesza syntezę cholesterolu w śródbłonku naczyń tętniczych, co powoduje zmianę właściwości fizykochemicznych cytozolu, skutkującą zaburzeniem potencjału błony komórkowej, mikrouszkodzeniami tejże, powodując chroniczny stan zapalny, produkcję "pianki" i łatane "na szybko" wyprodukowanym przed chwilą cholesterolem, a w konsekwencji - narastaniem blaszki miażdżycowej. Produkcja wolnych rodników jest konsekwencją niedotlenienia spododowaną narastaniem blaszki, a nie odwrotnie!

PS
niektórym dalej się chorysterol odkłada na ścianach tętnic i to ten z frakcji B-48 C, E! -choć nikt tego nie udowodnił i nie udowodni! Takiego "naukowego" chochała mają nadal. Smile
* - na badania udawadniające tę tezę można dostać dużo pieniędzy, bo jest oryginalna, choć wytłumaczy tylko przyczyny miażdżycy na terenach sejsmicznych i tylko u osób reagujących na stres żarłocznością lub u niedobiałczonych Wegetarian. Wink

ooo panie Adminie, tyyyle pytan, ksiazke koniecznie prosimy, zreszta sporo juz chyba jest "surowki" na forum, przynajmniej na start.
Na przyklad, od czego zalezy regowanie na stres zarlocznoscia - czy tak sie objawia predyspozycja do spalania glukozy, a ze jest jej malo we krwi, to szybko nastepuje sczyszczenie potencjalnego paliwa?


Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1615 : 2009-08-07, 12:47:26 »

>>>>
Na przyklad, od czego zalezy regowanie na stres zarlocznoscia - czy tak sie objawia predyspozycja do spalania glukozy, a ze jest jej malo we krwi, to szybko nastepuje sczyszczenie potencjalnego paliwa?


„predyspozycja do spalania potencjalnego paliwa - glukozy” – czemu stresujesz Admina?

Jak sobie popiję piwa to mam predyspozycję do odważnego pokonywania zakrętów.

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1616 : 2009-08-07, 12:58:16 »

Adas, nie czepiaj sie, i nie odwracaj kota ogonem.
Pisze tak, bo moge tak pisac, lekarzem nie jestem. ;PP
A poza tym "predyspozycja" zawsze jakas tam jest, w zaleznosci od tego jak geny sa ustawione - w zaleznosci od substratow ;PP
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1617 : 2009-08-07, 13:04:57 »

Jak sobie popiję piwa to mam predyspozycję do odważnego pokonywania zakrętów.

To bardzo nierozumne postępowanie, bo koledzy z Drogówki obligatoryjnie zawiozą w najlepszym wypadku na Izbę Wytrzeźwień.
Albo się pije, albo się z domu nie wychodzi. Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1618 : 2009-08-07, 13:06:48 »

i zabiora prawo jazdy
jak to sie zdarzylo mojemu koledze - 2 latka bez prawka
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1619 : 2009-08-07, 13:07:40 »

"_flo"
jeśli masz "Jak nie chorować?" to sobie przeczytaj, a jak nie masz - to zamów w Wydawnictwie WGP.
Ta książka jest warta każde pieniądze, choć nie jest dla każdego Sad
Zapisane
Strony: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 636 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 20 zapytaniami.