forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-24, 06:25:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
667871 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Siłownia a ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 ... 815 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Siłownia a ŻO  (Przeczytany 3464936 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9400 : 2015-09-22, 19:37:05 »

Aleksij jest świetnym nauczycielem, bardzo dobrze objaśnia i pokazuje ćwiczenia i moment podrywu sztangi. To własnie pod wpływem jego video zaczęłam robic hiperextensywne ćwiczenia.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9401 : 2015-09-22, 19:46:35 »

Dzisiaj powalczyłam z rwaniem. Nie odpuściłam , kiedy sztanga zawisła mi nad pasem. Kurka wodna, zdjęłam talerze do gołego gryfu i powtórzylam wszystko. Ye, ye, ye w mojej głowie jest nowe myślenie.Pozytywne.!!

1.Rwanie klasyczne 2 x 3 20 kg, 4 x 2 25kg, 2 x 1 25 kg, 3 x 1 25 kg, 3 x 1 29, 5 kg
2.Ciąg rwaniowy  1 x 5 29, 5 kg, 1 x 5 35 kg, 1 x 3 40 kg, 1 x 3 45 kg, 1 x 3 50 kg, 5 x 3 55 kg
3.Przysiady w nożycach 1 x 5 20 kg, 1 x 5 25kg, 1 x 5 30 kg, 5 x 5 40 kg
4.Przysiady przednie  1 x 5 20 kg, 1 x 5 25 kg, 1 x 5 30 kg, 1 x 3 35kg, 5 x 3 40 kg, 2 x 3 45 kg
5.Przysiady w chwycie rwaniowym z drążkiem nad głowa 3 x 10
6.Przyciąganie kolan w zwisie 3 x 10
7.Brzuszki na ławce skosnej 3 x 10
8.Bieżnia 7 min.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9402 : 2015-09-22, 19:50:05 »

Piękne rwanie Hui (pardąsik)
https://youtu.be/jlVLLahjs1g
Trwa teraz Grand Prix Chin , Liao zrobił atak na rekord świata w c&j 211 kg. Nieudany.
Chinczycy to wybrali sobie uczestników.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9403 : 2015-09-23, 11:10:10 »

A ja po bardzo delikatnym treningu po ponad trzytygodniowej przerwie:
Zaczynam od 60% 1RM i robię 6x6, potem, w miarę dodawania ciężaru, będę obcinał objętość.
Cykl przewidziany na 12-14 tygodni, zobaczymy w trakcie, atak na 325kg w martwym w okolicy Bożego Narodzenia/Nowego Roku.
Jako główne ćwiczenie klasyczny martwy, jako wspomagające wybrałem przysiad przedni (ale będę robił good morning, hack squat deadlift, back squat, deadlift lockout i inne podobne ćwiczenia, dla zmiany bodźca i odpoczynku CUN) do tego wyciskanie stojąc i podciąganie na drążku dla dekompresji kręgosłupa.
Prawdopodobnie będę robił tylko dwie sesje tygodniowo, bo ruch w interesie się zaczyna i chcę sprawdzić, jak zareaguję na taki trening. Very Happy
Zapisane
oldboy
Jr. Member
**
wiadomoci: 975


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9404 : 2015-09-23, 14:19:58 »

Trzymam kciuki. Napisz kiedyś  dokładniej jak wplatasz pomocnicze ćwiczenia, jaka jest ich intensywność, objętość i takie tam na początku cyklu i jak się to zmienia ze wzrostem intensywności głównego boju.
Zapisane
Deoxys
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9405 : 2015-09-23, 15:02:40 »

A może i 330 pójdzie jak się w ładowaniu sztangi pomylisz Very Happy
Ja przerobiłem Smołowa pod martwy przy codziennym treningu, ale petarda
Może mi przyjdzie dźwigać 250 kg szybciej niż za 3 lata  Laughing
Ale apetyt jest potwornie nakręcony, wczoraj trening wraz z pracą i zjadłem ponad 700 gram tłuszczu  Shocked
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9406 : 2015-09-23, 15:04:45 »

Dzięki, Oldboyu, każda pomoc się przyda. Wink

Główne ćwiczenie staram się robić na jak największej ilości powtórzeń i zostawać na nich, tak długo, jak się da.
Przyczyna jest taka, że rekordowe powtórzenie trwa dłuższy czas (kilka-kilkanaście sekund), więc każdy element (start, prędkość, a zwłaszcza chwyt i lockout) musi wytrzymać taki okres czasu, więc w przygotowaniach niechętnie schodzę poniżej 3 powtórzeń w głównym boju.
Ćwiczenia pomocnicze dobieram pod kątem słabych punktów, obecnie mój start i chwyt są zadowalające w martwym, więc dorzucam siad przedni jako dobry trening przyspieszenia i prowadzenia sztangi z przodu ciała (kontra do tyłu, robiąc ciąg, gdyby sztanga zniknęła, powinieneś lecieć do tyłu z hukiem). Very Happy
W ćwiczeniu pomocniczym nigdy nie schodzę poniżej 3 repsów, bo maks nie jest tutaj celem, tylko budowanie danej cechy motorycznej.
W siadzie przednim nie bardzo można robić więcej niż 3 ruchy, ze względu na nadgarstki, nie do wielu powtórzeń też zostało ono zaprojektowane, więc 3 ruchy pewnie zostaną przez cały cykl.
Dodawanie obciążenia w pomocniczych jest (jak wszystko u mnie po 25 latach treningów) intuicyjne, w ćwiczeniu głównym progres jest zaplanowany z góry (np. 7,5kg tygodniowo), więc ćwiczenie pomocnicze, tak czy siak, będzie się odkładać w systemie nerwowym równolegle, tworząc pożądany wzorzec ruchowy, więc 2-3kg co jakiś czas, ale nie na chama, wskoczy.
Ćwiczenie pomocnicze nie może pozbawiać siły i zdolności regeneracji, potrzebnej do boju głównego. Cool

To dwa najczęstsze błędy początkujących siłaczy; zbyt wiele ćwiczeń pomocniczych, zbyt mocno robionych, a to tylko pomoc, jak nazwa wskazuje. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9407 : 2015-09-23, 15:34:44 »

A może i 330 pójdzie jak się w ładowaniu sztangi pomylisz Very Happy
Ja przerobiłem Smołowa pod martwy przy codziennym treningu, ale petarda
Może mi przyjdzie dźwigać 250 kg szybciej niż za 3 lata  Laughing
Ale apetyt jest potwornie nakręcony, wczoraj trening wraz z pracą i zjadłem ponad 700 gram tłuszczu  Shocked
Przy tak bliskim mojej naturalnej bariery wyniku, to raczej mało prawdopodobne. Very Happy

Smołow jest super, ale dla twardzieli ze znakomitą regeneracją i najlepiej na bombie. Wink
Ale jeśli przetrwasz wiele takich cykli, postępy będą naprawdę szybkie, tylko trzeba uważać na przetrenowanie, z drugiej strony pamiętam, że Deoxysy (ilu was tam siedzi?) to nie ułomki są. Wink
Tutaj jeden z moich ulubionych deadlifterów, poezja ruchu, zwróćcie też uwagę na rodzaj "rytuału" przed podejściem. Very Happy
https://youtu.be/yI7uO02RcGY

Teraz jem jak ptaszek, ale za 10 tygodni nie będę mógł się najeść i zaważę ze 4-5kg więcej.
Za miesiąc wracam do kawy i dorzucam moje kombo na cykl: ekstrakt z różeńca i kilku rodzajów "żeńszeni". Very Happy
Zapisane
oldboy
Jr. Member
**
wiadomoci: 975


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9408 : 2015-09-23, 15:45:50 »

Dzięki. Powiedz no jeszcze jak sie zapatrujesz na Caculinowe podejście, by każde powtórzenie zaczynać od pozycji pionowej bo mi to wtedy wygląda jak bym robił np pięć singli  a nie serie po 5 powtórzeń,  fatyga też większa niż gdy robię po prostu bez odbijania na dole ze startem z martwego punktu.
Zapisane
oldboy
Jr. Member
**
wiadomoci: 975


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9409 : 2015-09-23, 15:50:01 »

Ja właśnie zawsze robiłem jak ten jegomość na filmiku, dokładne przyjęcie pozycji i potem już seria a u Caculina wyczytałem, że zaleca przyjmowanie pozycji co powtórzenie.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9410 : 2015-09-23, 16:15:41 »

Ja generalnie nie jestem wielkim wielbicielem "jedynej słusznej drogi" w treningu. Very Happy
A im starszy jestem, tym bardziej się przekonuję, że ta cała "technika", "postawa" czy "tor prowadzenia sztangi", a nawet "zakresy powtórzeń", to pic na wodę i fotomontaż.  Laughing
Oczywiście jakieś tam ogólne ramy są, wyznaczone ludzką anatomią i fizjologią oraz funkcją danego ćwiczenia, zwłaszcza ważne są one dla początkujących, ale tyle zmiennych trzeba uwzględnić, że przekomarzanie się na takie tematy nie ma sensu. Very Happy
Każdy z nas ma indywidualną biomechanikę, uwzględniającą niezauważalne asymetrie, przebyte i aktualne kontuzje, ba, nawet kilka kilo mięśni czy sadła czyni różnicę.  Razz

Więc, moim zdaniem, Caculin ma rację i ja raczej tak robię, tzn. każde powtórzenie mam konkretnie zaznaczone.
Podchodzę i ustawiam się raz, potem, w trakcie serii nie zmieniam niczego, praca równa, jak na podnośniku hydraulicznym, ale sztanga dotyka ziemi na kilka sekund i bywa, że poprawiam chwyt, ale rzadko. Very Happy
W tym czasie mięśnie się rozluźniają odrobinę, układ energetyczny częściowo się regeneruje i mam więcej siły na kontynuowanie ćwiczenia.
Dopuszczalne dla mnie jest robienie "jednym ciągiem" całej serii, ale na niewielkim ciężarze, kiedy nie musisz być skupiony na 100%.
Takie podejście bywa jednak niebezpieczne, bo przez jakąś tam część treningu utrwalasz złe nawyki.
Dla początkujących KAŻDE powtórzenie martwego (ale też wyprost kończyn i pauza w siadach czy w wyciskaniach) powinno być robione dokładnie i rzetelnie, nawet z gołym gryfem, a doświadczeni trenujący, to sami powinni wiedzieć. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9411 : 2015-09-23, 16:26:54 »

Dzięki. Powiedz no jeszcze jak sie zapatrujesz na Caculinowe podejście, by każde powtórzenie zaczynać od pozycji pionowej bo mi to wtedy wygląda jak bym robił np pięć singli  a nie serie po 5 powtórzeń,  fatyga też większa niż gdy robię po prostu bez odbijania na dole ze startem z martwego punktu.
Teraz chyba dopiero zrozumiałem. Razz
Nie, no jak zaczynasz od pionowej pozycji (ergo, puszczasz sztangę) to robisz single.
Jeśli robisz tak jak ten gość z filmiku, to robisz serię (drobne korekty ustawienia stóp i ułożenia dłoni tylko), bo nie puszczasz sztangi. Very Happy
Zapisane
Deoxys
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9412 : 2015-09-23, 23:34:53 »

A może i 330 pójdzie jak się w ładowaniu sztangi pomylisz Very Happy
Ja przerobiłem Smołowa pod martwy przy codziennym treningu, ale petarda
Może mi przyjdzie dźwigać 250 kg szybciej niż za 3 lata  Laughing
Ale apetyt jest potwornie nakręcony, wczoraj trening wraz z pracą i zjadłem ponad 700 gram tłuszczu  Shocked
Przy tak bliskim mojej naturalnej bariery wyniku, to raczej mało prawdopodobne. Very Happy

Smołow jest super, ale dla twardzieli ze znakomitą regeneracją i najlepiej na bombie. Wink
Ale jeśli przetrwasz wiele takich cykli, postępy będą naprawdę szybkie, tylko trzeba uważać na przetrenowanie, z drugiej strony pamiętam, że Deoxysy (ilu was tam siedzi?) to nie ułomki są. Wink
Tutaj jeden z moich ulubionych deadlifterów, poezja ruchu, zwróćcie też uwagę na rodzaj "rytuału" przed podejściem. Very Happy
https://youtu.be/yI7uO02RcGY

Teraz jem jak ptaszek, ale za 10 tygodni nie będę mógł się najeść i zaważę ze 4-5kg więcej.
Za miesiąc wracam do kawy i dorzucam moje kombo na cykl: ekstrakt z różeńca i kilku rodzajów "żeńszeni". Very Happy
Dwóch, jeden skacze drugi dźwiga Very Happy
E tam, ja mam swoja bombe cholesterolową w żółtkach, narazie styka  Smile
Trenuje 7 dni w tygodniu martwy przy czym do jednego dnia w tygodniu dochodzi wyciskanie żołnierskie, płaska i poręcze, dobrze śpię, jem tyle ile zjem, dobrze sie czuję i jeszcze nie narzekam Very Happy
A, i codziennie po martwym podciągam się 2-3 razy

Silne chłopisko, super sie zapina przed podejściem

Odgapie od Ciebie i też spróbuje zaczarowanych roślin Very Happy

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9413 : 2015-09-24, 07:44:21 »

Ech, młodość! Laughing
Też okresowo trenowałem 14 razy w tygodniu i z 8-9 razy jeden bój.
Da się, tylko olej trza mieć w głowie. Wink

Jeśli chodzi o roślinki, to ja je czuję i to mocno, ale mam silne ekstrakty ze szwajcarskiego labu.
Koszty są pewno większe niż underowych koksów. Very Happy
No i jeśli chcesz się w to bawić, to polecam krótkie 6-8 tygodniowe cykle, substancje roślinne, sterole, wchodzą do komórki na podobieństwo cholesterolu i ją osłabiają, plus, w ekstraktach na bank są metale ciężkie. Wink
Ci, co ich zaraziłem roślinkami chwalą sobie Żeń szeń z Olimpu, Rhodiolę z Now Foods i Kozieradkę z Puritans Pride i Swanson.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9414 : 2015-09-24, 08:14:41 »

Więc, moim zdaniem, Caculin ma rację i ja raczej tak robię, tzn. każde powtórzenie mam konkretnie zaznaczone.
Podchodzę i ustawiam się raz, potem, w trakcie serii nie zmieniam niczego, praca równa, jak na podnośniku hydraulicznym, ale sztanga dotyka ziemi na kilka sekund i bywa, że poprawiam chwyt, ale rzadko. Very Happy
Ja tez odstawiam na podloze, w koncu to ma byc martwy ciag, wszystkie te cwiczenia majace "martwy" w nazwie polegaja na tym, ze zaczyna sie z nieruchomej pozycji ciezaru. Np muscle upy na kolkach z martwej pozycji siedziacej to znaczy ze dupsko ma klepnac o glebe. 
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9415 : 2015-09-24, 08:53:48 »

Dokładnie.
Nie chcę obrażać kulturystów, ale te wszystkie "intensyfikacje" napięcia mięśni to zdaje się ichni wymysł.
By broń Boże nie rozluźnić mięśni, na filmach Doriana Yatesa robiącego ciągi dobrze to widać; zatrzymanie i odwrócenie ruchu bez dotykania podłogi... Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9416 : 2015-09-24, 09:08:22 »

Porównywarka wyników:
http://body-factory.pl/showthread.php?t=2725
Coś słaba ta elita. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9417 : 2015-09-24, 09:12:26 »

No wez, to idole Lila przeciez  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9418 : 2015-09-24, 09:38:53 »

 Laughing
Tu jeszcze jeden analizator, dla lubiących normy.  Mr. Green
http://symmetricstrength.com/
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #9419 : 2015-09-24, 09:41:29 »

Zapisane
Strony: 1 ... 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 ... 815 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 18 zapytaniami.