forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:08:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Proporcje gdy mniejszy głód
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proporcje gdy mniejszy głód  (Przeczytany 41291 razy)
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #20 : 2018-05-31, 21:51:15 »

 Laughing
Zapisane

ankylozaur
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #21 : 2018-06-06, 22:17:56 »

Cytuj z: Gavroche
Nie rozumiesz proporcji. Shocked
I nie znasz zaleceń ŻO,

Cytuj z: Blackend
Konia z rzędem każdemu, kto po przeczytaniu książek Doktora zaczął prawidłowo dietę stosować - prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie.

Właśnie jestem trochę skołowany. Czytałem ?Dietę Optymalną?, mam książkę kucharską, przez ostatni miesiąc podczytywałem sobie artykuły na stronie? i mimo wszystko wymóg ilości węglowodanów nie kalkuluje mi się ze ?złotą proporcją?. Ja z wykształceniem teoretycznym, widzę układ liniowy to go rozwiązuję?

Cytuj z: Gavroche
Po jakimś czasie czuć, że coś nie tak i wtedy trzeba sięgnąć do książek jeszcze raz.

No i chyba tak zrobię. Na razie mi dobrze, jak przestanę chudnąć to pewnie się zastanowię znowu. W całym maju wyszło mi 1:2,4:0,6 przy średnio 41g węglowodanów dziennie i na razie tak to zostawię.

Dziękuję za dyskusję!
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #22 : 2018-06-07, 09:45:54 »

A to masz problem, jak każdy, co odżywia się cyferkami, a nie składnikami odżywczymi zgodnie z zapotrzebowaniem budulcowym i energetycznym własnego organizmu.  Confused
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #23 : 2018-06-07, 13:29:11 »

Przy odchudzaniu trochę trudno wycyrklować to zapotrzebowanie tak intuicyjnie, to przychodzi z czasem Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #24 : 2018-06-07, 13:50:45 »

...albo z wiekiem... Rolling Eyes trumny... Laughing Wink
Coś ten czarny humor mnie się dzisiaj trzyma... Cool
Zapisane

ankylozaur
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #25 : 2018-06-07, 13:55:45 »

A to masz problem, jak każdy, co odżywia się cyferkami, a nie składnikami odżywczymi zgodnie z zapotrzebowaniem budulcowym i energetycznym własnego organizmu.  Confused

Wiem, że czegoś nie rozumiem w rekomendacjach ŻO. Zapewne wielu rzeczy. Moimi drogowskazami jest to, co zrozumiałem z tekstów i wystąpień dra Kwaśniewskiego i reakcje mojego organizmu. Jedyną reakcją mojego organizmu, którą jestem w stanie w miarę obiektywnie i często mierzyć, to waga; ta spada, choć wolniej niż raportowane u innych. Innych sygnałów nie mam lub ich nie dostrzegam: nie jestem głodny and przejedzony, czuję się dobrze, nie choruję itp., więc trudno mi wnioskować więcej, niż to, że ogólny kierunek jest właściwy.

Wciąż czytam, na razie mało systematycznie, bo czasu brak, ale w wakacje będę mógł zrobić to dokładniej. Mam nadzieję, że znajdę wtedy wskazówki, które mi pomogą; na razie wszystko, co mam, to cyferki. Chciałbym się najpierw skupić na uczeniu się wiedzy dotyczącej mnie najbardziej, ale materiału jest objętościowo dużo. Droga na skróty to zadawanie pytań, ale postawienie właściwego pytania też nie jest łatwe. Dlatego wszelkie sugestie będą mi miłe.

"formuła30g"

A z ciekawości jeszcze spytam, co to?
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #26 : 2018-06-07, 14:51:02 »


"formuła30g"

A z ciekawości jeszcze spytam, co to?

 Laughing
Zapisane

Radomiak
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #27 : 2018-06-07, 14:59:44 »


"formuła30g"

A z ciekawości jeszcze spytam, co to?

 Laughing

 Laughing
Odżywianie się cyferkami .   Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #28 : 2018-06-07, 16:08:19 »

Wiem, że czegoś nie rozumiem w rekomendacjach ŻO. Zapewne wielu rzeczy. Moimi drogowskazami jest to, co zrozumiałem z tekstów i wystąpień dra Kwaśniewskiego i reakcje mojego organizmu. Jedyną reakcją mojego organizmu, którą jestem w stanie w miarę obiektywnie i często mierzyć, to waga; ta spada, choć wolniej niż raportowane u innych. Innych sygnałów nie mam lub ich nie dostrzegam: nie jestem głodny and przejedzony, czuję się dobrze, nie choruję itp., więc trudno mi wnioskować więcej, niż to, że ogólny kierunek jest właściwy.

Jest wszystko ok z tego co piszesz.
Na www.dr-kwasniewski.pl w odpowiedziach na listy jest taki tekst: "Gdy waga nie spada" - podałbym link, ale lepiej poszukać sobie samodzielnie, bo może jeszcze co ciekawego w oko komu wpadnie.
Najczęstszym błędem u osób stosujących wszelkie diety jest podjadanie między głównymi posiłkami, choć nie odczuwa się głodu, tylko chęć do przekąszenia czegoś. To podstawowy błąd, który może zniweczyć efekty dietetyczne wśród osób stosujących 5*wio, a także inne modne terapie! Ale o tym "naukowcy" przeważnie nie wiedzą - nawet z niewiedzy namawiają do częstych posiłków, ale ja nie będę się właśnie dlatego chwalił jaki ze mnie "mądruś", bo wolę nudę, niż jałowe polemiki z powołującymi się na poprawnie przeprowadzone "bilkiardy badań naukowych amerykańskich naukowców" tylko z błędnie snutymi wnioskami...
Aczkolwiek dziś czytałem tu "naukowe" głupoty w wątku "cukrzyca" - i nawet już miałem ochotę coś napisać o blokadzie receptorów hormonalnych przez określone związki cytozolowe, ale tak sobie pomyślałem, że po co mi to?  Shocked  Very Happy
Jest ładna pogoda, więc można lepiej czas sobie spożytkować, niż zbytnie męczenie synaps.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #29 : 2018-06-07, 16:45:02 »

A kawa ze śmietanką między posiłkami nie przeszkadza? Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #30 : 2018-06-07, 16:48:42 »

A setka wódki między posiłkami nie przeszkadza? Rolling Eyes
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #31 : 2018-06-07, 17:11:30 »

Ty tutaj jesteś ekspertem... Cool Laughing Setka na pewno przekracza ilość dopuszczalną na DO, o jakiej pisał dr Kwaśniewski...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #32 : 2018-06-07, 17:16:53 »

Ty też.  Cool
Setka wódki = setka śmietanki w kcal, ale jak to mówią "naukowcy" od dietetyki "kaloria nie jest równa kalorii" - choć definicja fizyczna jest jasna i precyzyjna...  Cool
Dlatego najlepiej zwalić na geny, bo na geny rady nie ma... Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #33 : 2018-06-07, 17:47:43 »

Ustawowo to pięć set + jest zalecane... Cool
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #34 : 2018-06-07, 17:52:07 »

A kawa ze śmietanką między posiłkami nie przeszkadza? Cool
Oczywiście że przeszkadza. Chętnie byś tylko dwie piła na dzień. Laughing
Zapisane
ankylozaur
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #35 : 2018-06-07, 23:49:30 »

Jest wszystko ok z tego co piszesz.

Dobrze to czytać!

Na www.dr-kwasniewski.pl w odpowiedziach na listy jest taki tekst: "Gdy waga nie spada" - podałbym link, ale lepiej poszukać sobie samodzielnie, bo może jeszcze co ciekawego w oko komu wpadnie.

Dziękuję, znalazłem, wypróbuję. Może nawet jutro, bo całodniowa delegacja i już myślałem, co by tu sobie przygotować na wyjazd... a tak bym może nie musiał?

Najczęstszym błędem u osób stosujących wszelkie diety jest podjadanie między głównymi posiłkami, choć nie odczuwa się głodu, tylko chęć do przekąszenia czegoś.

To mi chyba nie grozi, przynajmniej na razie. Robiłem tak przed ŻO. Przy ŻO narzuciłem sobie wymóg notowania wszystkich posiłków, żeby wykształcić u siebie intuicję czego spodziewać się po różnych składnikach. Bez notatki nie jem. Więc nie podjadam, bo musiałbym wtedy poważyć i spisać przekąski, a mi się... nie chce. W pracy nawet nie mam jak zważyć. Ot, taka głowologia Wink

Choć mimo wszystko nadal mi się równania liniowe nie kalkulują...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #36 : 2018-06-08, 05:16:43 »

Bo i co ma się kalkulować? Shocked
Ideą proporcji jest jedzenie w... proporcji. Wink
Taka wizualizacja:
Bierzesz wiaderko, walisz tam dwa kilo twarogu, 20 żółtek, litr śmietanki i pół kilo cukru, miksujesz i jesz do woli 2-3 razy dziennie.
Ot i całe ŻO, czy zjesz 2 łyżki tego twarożku, czy pół wiadra, zawsze proporcja będzie taka sama i geny pobudzone tak samo.
Nie ma tu cyferek, żadnych 0,8g/kg, 50g węglowodanów czy "dobijania do proporcji". Laughing
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #37 : 2018-06-08, 09:09:27 »

To nie najlepszy sposób na odchudzanie  Laughing
Zapisane

Radomiak
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #38 : 2018-06-08, 09:21:31 »

Najlepiej to chyba jak się chudnie powoli i na spokojnie.
Na spektakularne wyniki podziwiane z dnia na dzień w lustrze, rzeczywiście nie najlepszy.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #39 : 2018-06-08, 09:25:06 »

To nie najlepszy sposób na odchudzanie  Laughing
Najlepszy. Cool
Tylko trzeba robić długie przerwy między posiłkami i nie dojadać zawsze kęsa-dwóch.
A najlepiej odchudzają lody optymalne.

Mam takiego miłośnika słodyczy, co je od miesięcy te lody i serniki i schudł 35kg w pół roku. Wink
Przy olbrzymiej otyłości trzeba chudnąć jak najszybciej, potem można zwolnić i przeplatać odchudzanie okresami refeedu.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.264 sekund z 20 zapytaniami.