forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-16, 07:54:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661528 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książka Ewy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 42 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka Ewy  (Przeczytany 378723 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #620 : 2008-10-09, 17:47:48 »

...Swoją postawą raczej zniechęcasz do szukania pomocy, występuje raczej pozycja:
„takiemu gburowatemu specjaliście nie zapłacę – po moim trupie”
Odrobina psychologii by się przydała w tych łowach na pacjentów...

Adam zlituj sie!!!  Razz Razz Razz Jakie lowy???  Razz Razz Razz

Gdybym "czychal" na "forumowiczow" to bym slodzil
do "omglenia"  Shocked Laughing

Sam doskonale wiesz jak to sie robi!!!  Razz Razz Razz
"przytakiwanie", "owijanie w bawelne", opowiadanie "latwych histeryjek" itp.  Razz Razz Razz

Mnie chodzi o zdrowie i zycie wszystkich "rozgarnietych" Shocked Cool
Nierozgarniety jest zawsze przekonany, ze "zrob to sam" wystarczy !!! Shocked Cool Razz

Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #621 : 2008-10-09, 18:43:37 »

Mnie chodzi o zdrowie i zycie wszystkich "rozgarnietych" Shocked Cool
Nierozgarniety jest zawsze przekonany, ze "zrob to sam" wystarczy !!! Shocked Cool Razz
A jak w chorym rozpoznasz rozgarniętego lub nie?

Czy spotkałeś kogoś kto powiedziałby, że brakuje mu... rozumu? Sad
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #622 : 2008-10-09, 19:33:05 »

Gdybym "czychal" na "forumowiczow" to bym slodzil
do "omglenia"  Shocked Laughing

Tak jak ja Very Happy.
 Laughing
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #623 : 2008-10-09, 19:37:18 »

Co do rotacji, to ostatnio poradziłem pewnemu nadciśnieniowcowi (czasami 210/120) odstawienie mleka, które codziennie leje on do kawy (i przy okazji wszystkich mlecznych) i po dwóch dniach wyniki są zbyt pozytywnie szokujące by je opisać, zaczekam parę tygodni i na pewno jeszcze do tego tematu wrócę.

Przypadek dotyczy osoby na niby ŻO (80% dni ŻO) czyli takim trochę z odskokami, ale ostatnio to ciśnienie powinno stanowić ostateczną motywację.
Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #624 : 2008-10-09, 20:07:36 »

Rotacja mlecznych pomaga natychmiast w nadciśnieniu naczyniowo-nerkowym i w nadciśnieniu samoistnym u młodzieży.
No i oczywiście w niewyleczonych nadciśnieniach metodą DO, choć raz spotkałam taaakie nadciśnienie które (chyba) ustąpiło po maśle codziennie (brak kontaktu z pacjentem).
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #625 : 2008-10-10, 22:18:55 »

Lekarko a teraz zdradzę swoją tajemnice.

Czasami czytam Pani posty z listy :Ostatnie wiadomości użytkownika.

I wiele się z nich mogę dowiedzieć. Very Happy

Dziękuję. 

Teraz chyba jestem na etapie mleczne były moim wrogiem. Mam na nie ochotę nie wiem na ile dni. Ale nie chcę zacząć ich jeść. Koszmarnie mieszam inne białka az mam łupież, suchą skórę, bolą mnie uszy w środku bo albo jem białko z W albo robię sobie dzień tylko z W albo prawie tylko z B a to nic nie daje i w ogóle dlaczego dieta wpływa na psyche i odwrotnie. Nie mogę jeść ok a psyche swoje rozwiązywać oddzielnie?. Podchodzę do mlecznych trochę jak do DDA. Do tej pory omijałam a nie chcę już omijać . Tylko nie wiem co do mlecznych nadaję się jako W. Bo z tłuszczem problemu nie będzie i tak jem go chyba najmniej ze wszystkich Pani pacjentów? A żółty ser i masło osełkowe tak strasznie mi smakowały w Zakroczymiu. Jak pojeść te mleczne?Nawet smalec gęsi z czymś tam mi nie smakuje, ani placki ziemniaczane. Wchodzę w słodyczę czekoladę z orzechami niemiecką albo bita smietane niestety kupną z bananem ale to nie ten smak.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #626 : 2008-10-10, 22:35:20 »

Wiem, że sobie poradzisz  Smile.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #627 : 2008-10-15, 01:20:15 »

OSOBY, KTÓRE ZMUSZONE SĄ WZIĄĆ LEKI - WARTO BY OBSERWOWAŁY SIĘ W PIERWSZE 3 DNI OD ICH ZASTOSOWANIA i zapisały jadłospis.
Obserwuje się znaczącą zmianę jedzenia. Tego brakowało co tydzień!
Jeżeli kobiety kilka przed miesiaczką mają jakieś "smaki" lub mężczyźni maja takowe przed pełnią księżyca (statystycznie znacząca większość kobiet miesiączkuje w okolicy pełni księżyca) - warto 1 x na tydzień poszerzyć jadłospis o te ciekawostki.
Dobrze jest nie reagować zbytnio na fazy książyca  Shocked. Bo na fazy słońca prawie wszyscy reagujemy (wiekszość chodzi spać nocą  Very Happy).
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #628 : 2008-10-15, 03:25:00 »

Dobrze jest nie reagować zbytnio na fazy książyca  Shocked. Bo na fazy słońca prawie wszyscy reagujemy (wiekszość chodzi spać nocą  Very Happy).

Nooo. Shocked

Chyba ,że się zjadło dziwną kolacje -za dużo różnych B(przeyżyje Pani szok: makaron sojowy, zółtka jajek 3, ser żólty do tego gotowana marchewka i koncentrat pomidorowy wszystko smażone na smalcu? i z bólu brzucha poszło się spać o 19, wstało o 3 w nocy i nie ma się co robić wiec siedzię i czytam emaile od Was obu  . A mąż w najlepsze spi.  Very Happy
A co do miesiączki mam wtedy ochotę np. na czekoladę, kakao. Tak samo miałam jak przechodziłam "normlanie" kiedyś miesiączki z bólami i innymi tzw normanymi przypadłościami. Obecnie muszę zapamiętac termin kiedy mam ją mieć bo nic mi o niej wcześniej nie przypomina. Poza własnie tą ochotą na czekoladę.

 Very Happy

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #629 : 2008-10-15, 03:30:14 »

a wszytko po to aby rozwiązać "supeł w żołądku 'tylko pewnie nieświadomie zrobione.  Sad.Po fakcie dopiero mi to przyszło do głowy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #630 : 2008-10-15, 11:21:14 »

Zatem 1 x tydzień pozwól sobie na czekoladę ... na śniadanie.
Jak sobie czegoś odmawiamy to potem ... przychodzi hurtem  Very Happy.

Osoby, które mają jeszcze resztki/objawy choroby pastwiskowej (nowotwory, rzs, SM) - ich leczy "mieszanie" białek. Delikatne przeciągniecie w korytko weryfikuje W.

Powierzyłabym swoje zdrowie tym co potrafią zjeść skórę z golonka na śniadanie lub skwarki.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #631 : 2008-10-15, 23:44:44 »

Moja mama zje skwarki i nie powierzyłabym jej zdrowia swojego ani Jej samej bo nie wierzy w siebie, etc. A to co czytam ostatnio o czym Pani wie.... Za daleko by kopać w wydarzeniach -na forum nie napiszę. Ale rozumiem,że to uogólnienie.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #632 : 2008-10-16, 02:43:48 »

   ja kiedyś skwarki jadłam wtedy ,kiedy smazyłam słonine ,bo jak już poleżały to niezabardzo.
    Teraz wpadłam na pomysł ,ze zmieliłam dodałam czosnku i super do jedzenia i maszczenia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #633 : 2008-10-24, 10:44:39 »

Kochana lekarko!
Jestem na "DO" od kilku  lat ,ale ostatnio zaczeły sie moje problemy .Otóż mam pryszcze i cellulit zauwazyłam u siebie.
Może napisze mój jadłospis z trzech ostatnich dni;

dzień pierwszy;

"Sniadanie ; dwie kromki chleba z "margarynom" ,plasterek sera "gołda" i kakao na mliku chudym posłodzone słodzikiem,bo slyszałam ,że cukier szkodzi.
Miedzy śniadaniem,a obiadem czasem se kupie kisiel "etkera" ,albi jogobele.
Obiad; zimnioki polane rozpuszczonom margarynom ,pierś z kurczaka ,surówka z marchewki i ogórka kiszonego
Między obiadem i kolacjom zjadam paczke czipsów,bo jestem niekiedy głodna i popijam kefirem,bo słyszałam ,że kefir jest zdrowy.
Kolacja; dwie kromki chleba z marmoladom i herbata ze słodzikiem.
W nocy musze wstac,bo mnie ssie z głodu"

dzień drugi

"Sniadanie ;
Jajko na miękko i kromki chleba dwie ,herbata i słodzić
Przekąski tak jak w dniu pierwszym
Obiad; zupa na skszydełkach kurzych ,makarom 2-wu jajeczny ,jarzyna
przekąski...
Kolacja; dwie kromki chleba z paprykarzem ,pomidor,ogórek
W nocy wstaje do lodówki"

dzień trzeci

"Sniadanie ; trzy kromki chleba z margarynom i trzy plasterki cienkie,chudej białej szynki,pomidor.
Przekąski
Obiad ;ryba gotowana na parze,ziemnioki,marchwe i brokuły
Przekąski
kolacja; dwie kromki chleba z miodem ,kakao z chudego mlika"

Teraz mam pytanie; Co robie źle??? Dlaczego na diecie mi wyszedł cellulit i pryszcze? Dlaczego sikam na niebiesko i robie kupy twarde?
Kochana lekarko prosze o rade .
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #634 : 2008-10-24, 11:06:10 »

Kochana lekarko!
Jestem na "DO" od kilku  lat ,ale ostatnio zaczeły sie moje problemy .Otóż mam pryszcze i cellulit zauwazyłam u siebie.
Może napisze mój jadłospis z trzech ostatnich dni;

dzień pierwszy;

"Sniadanie ; dwie kromki chleba z "margarynom" ,plasterek sera "gołda" i kakao na mliku chudym posłodzone słodzikiem,bo slyszałam ,że cukier szkodzi.
Miedzy śniadaniem,a obiadem czasem se kupie kisiel "etkera" ,albi jogobele.
Obiad; zimnioki polane rozpuszczonom margarynom ,pierś z kurczaka ,surówka z marchewki i ogórka kiszonego
Między obiadem i kolacjom zjadam paczke czipsów,bo jestem niekiedy głodna i popijam kefirem,bo słyszałam ,że kefir jest zdrowy.
Kolacja; dwie kromki chleba z marmoladom i herbata ze słodzikiem.
W nocy musze wstac,bo mnie ssie z głodu"

dzień drugi

"Sniadanie ;
Jajko na miękko i kromki chleba dwie ,herbata i słodzić
Przekąski tak jak w dniu pierwszym
Obiad; zupa na skszydełkach kurzych ,makarom 2-wu jajeczny ,jarzyna
przekąski...
Kolacja; dwie kromki chleba z paprykarzem ,pomidor,ogórek
W nocy wstaje do lodówki"

dzień trzeci

"Sniadanie ; trzy kromki chleba z margarynom i trzy plasterki cienkie,chudej białej szynki,pomidor.
Przekąski
Obiad ;ryba gotowana na parze,ziemnioki,marchwe i brokuły
Przekąski
kolacja; dwie kromki chleba z miodem ,kakao z chudego mlika"

Teraz mam pytanie; Co robie źle??? Dlaczego na diecie mi wyszedł cellulit i pryszcze? Dlaczego sikam na niebiesko i robie kupy twarde?
Kochana lekarko prosze o rade .
jesz stanowczo za mało!!!!jak będziesz jeśc więcej to zrobisz kupę o miękkiej konstyntencji Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #635 : 2008-10-24, 11:13:18 »

Och Martylko dziekuję Ci!! Zaraz coś poprawie w swoim menu!  Smile
Jak myslisz co powinnam zwiekszyć? Idę do sklepu to bym sobie kupiła.Może jakieś płatki nestle fitnes?
Może jakieś galaretki w czekoladzie?Chciaż czekolada zatwardza-to zły pomysł.Co radzisz zatem na tą twardą kupę u mnie?
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #636 : 2008-10-24, 12:25:31 »

Edyta. Jesteś po prostu prowokatorką. Tak wstrętnego jadłospisu nie widziałem juz od wielu lat.
Co robisz źle?  WSZYSTKO!!! Jeżeli idzisz do sklepu to raczej do apteki i kup sobie środki pzeczyszczające
a potem zacznij się prawidlowo odżywiać.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #637 : 2008-10-24, 12:32:18 »

Jak widać DO niektórym szkodzi. Nie napisze komu. Myślę że "nożyce się odezwą."  Wink
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #638 : 2008-10-24, 22:02:06 »

Och Martylko dziekuję Ci!! Zaraz coś poprawie w swoim menu!  Smile
Jak myslisz co powinnam zwiekszyć? Idę do sklepu to bym sobie kupiła.Może jakieś płatki nestle fitnes?
Może jakieś galaretki w czekoladzie?Chciaż czekolada zatwardza-to zły pomysł.Co radzisz zatem na tą twardą kupę u mnie?
na twardą kupe pomoże ci kilogram jabłek,tylko musisz je popic dwoma litrami wody- wtedy na pewno zrobisz kupe,a przy okazji spędzisz cały dzień na sedesie i znowu zapragniesz robic twarde więc lepiej niech zostanie tak jak jest
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #639 : 2008-10-24, 22:10:28 »

Och Martylko dziekuję Ci!! Zaraz coś poprawie w swoim menu!  Smile
Jak myslisz co powinnam zwiekszyć? Idę do sklepu to bym sobie kupiła.Może jakieś płatki nestle fitnes?
Może jakieś galaretki w czekoladzie?Chciaż czekolada zatwardza-to zły pomysł.Co radzisz zatem na tą twardą kupę u mnie?
na twardą kupe pomoże ci kilogram jabłek,tylko musisz je popic dwoma litrami wody- wtedy na pewno zrobisz kupe,a przy okazji spędzisz cały dzień na sedesie i znowu zapragniesz robic twarde więc lepiej niech zostanie tak jak jest

Dziękuje Ci ,że tak za doarmo moge korzystać z Twoich rad!  Very Happy Zrobie tak jak piszesz  Idea
Mam jabłka w domu,tylko już troche obeszły zgnilizną,ale to nic -obgryze i bedzie dobrze.
Mam pytanie odnośnie wody.Ja musze oszczedzać ,bo nam duże rachunki przychodza i mąż zastrzegł ,ze jak zuzycie wody w ciągu miesiąca przekroczy 3 m3,to mi odetnie dostep do netu.Wiec jak ja myje naczynia to potem musze tą wode jakoś zużyć ponownie i w związku z tym mam pytanie,czy ja moge popić te jabłka tą wodą?
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 42 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.