forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-13, 18:46:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
661387 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1441652 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #240 : 2009-03-17, 22:15:04 »

No tak! zaraz mi powiesz Adamie ,że z mężusia robię na siłę chorego hi,hi ....wiem(czasami tak myślę)...czytałam Doktora , że cukry do 140 a i  w niedługim czasie ...jakiś wypadek żywieniowy ..nawet do 180 nie są be i nie robić paniki ...aby nie przekraczać progu nerkowego ...

Ja jestem "wredna " i pod tym względem nieustępliwa  Twisted Evil ...nałożyłam ostre normy na wysokość poziomów ..nie mogą przekraczać 120 i szlus!.On ma być zdrowy i gdzieś mam inną opcję ...cukier jest wysoki ? nie ma jedzonka pod postacią pestek , czy kęsa czekolady .

Oj ! naprawdę teraz już trochę odpuściłam , bo  spłoszyłam się trochę w październiku jak odchudziłam męża 8 kg w miesiąc .nooo i trochę próbuję go rozpieszczać  Very Happy ...coby jeszcze miał siłę od czasu do czasu  Wink <żart z wąsem >...


Wiesz ..marzy mi się dzień , kiedy nie będę musiała "dziobać " męża w paluszek bez strachu i żeby w ogóle zapomnieć o tym urządzeniu.
Niepotrzebnie wydałam też ostatnio kaskę na urządzenie do mierzenia ciśnienia ...kazaliii kupić  , bo przy cukrzycy bardzo ważne ....ble, ble, ble, a mąż ma ciśnienie jak nie wiem hi! dziecko? 115/80 ...pół roku temu 145.

Jestem dumna z samopoczucia męża i widocznych już zmian na lepsze ...
Szokujemy znajomych , rodzinę , którzy nas widzieli pół roku temu a teraz ... wygląd o co najmniej 10 lat mniej ..

Adam jesteś podobny do mojego męża może dlatego tak mi się z Tobą łatwo rozmawia  Embarassed...może zgubiony bliźniak ! hi,hi...
aaaa.. kiedy wykryłeś u siebie tego wstrętnego "wirusa cukrowego" i jak długo trwała " rehabilitacja"  , bo mąż chce Ci dorównać kondycją !.
Wiem ,że to mu się uda ..basen spełnia standardy UE  Very Happy.


 
 

Mari ciesze sie, ze mam brata blizniaka.....pozdrow  blizniaka.

Ciesze sie tez, ze jestes taka rygorystyczna, bo chyba tak powinno byc.
Niemnie jednak zwrocilem uwage na pare zdan w Twoich wypowiedziach, ktore mnie troche trapia i prosze Cie o odpowiedz:
piszesz w ktoryms poscie do Moniki, ze czasami zwiekszasz mezowi weglowodany. Pan Dr Jan Kwasniewski pisze w dziale cukrzyca w jednej ze swoich ksiazek, ze przy cukrzycy nalezy zmniejszyc weglowodany do minimum 50 +/- 15. Czy stosujesz sie do tych norm?

Piszesz w innym poscie, ze jecie owoce, gdzie wiadomo, ze tego przy cukrzyce powinno sie wystrzegac jak ognia...

Jest jeszcze wiecej takich malych bledow, o ktorych sama mowisz i ktore na pewno maja wplyw na te skoki glukozy. Nie jestem lekarzem, natomiast wiem, ze w przyrodzie nic sie stanie bez powodu. W ciaze tez nie zajdziesz bez "przyczyny", ubierajac cieply sweter lodow na jeziorze nie rozpuscisz i przeziebic sie mozesz....Rozumiesz o co mi chodzi?! Pewnie, ze tak.

Te skoki cukru sa spowodowane bledami w diecie, jakiem inz. budowy okretow Ci to mowie hihihihihihihi

serdecznie pozdrawiam
i jeszcze raz pozdrawiam brata blizniaka
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #241 : 2009-03-17, 23:50:53 »

Mari,

suszone morele/sliwki można układać w masie serowej bez moczenia. Po upieczeniu będą równie dobre.
Zapisane
marione
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #242 : 2009-03-18, 20:20:11 »

Moje zdanie jest takie, wyliczone 56g ale poniewaz zółtka to najwyzszej jakosci białko , więc spokojnie mozesz zjechac do 35g i obserwować co sie bedzie działo. czyli ok 10-11 zółtek,, ok 200 g.

Witam
Czasami tutaj lubie zajrzeć i poczytać Wasze posty.Tak dla informacji,w rozmowie z dr.J Kwaśniewskim w 1996r powiedział mi,że w zupełności wystarcza zjedzenie 4-5 żółtek na dobę,większe ilości nie zaszkodzą ale nie ma takiej potrzeby.
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #243 : 2009-03-19, 14:06:59 »

Hejka,dzieki Marione ,mysle ze tylko 4-5 zoltek to by bylo bardzo za malo , podejrzewam iz Dr.Kwasniewski mial na mysli zoltka + inne bialko na dobe,a mi chodzi o same zoltka tylko , mialam mala nadzieje ze Lekarka sie tez odezwie .....pozdrawiam Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #244 : 2009-03-19, 14:51:02 »

Hejka,dzieki Marione ,mysle ze tylko 4-5 zoltek to by bylo bardzo za malo , podejrzewam iz Dr.Kwasniewski mial na mysli zoltka + inne bialko na dobe,a mi chodzi o same zoltka tylko , mialam mala nadzieje ze Lekarka sie tez odezwie .....pozdrawiam Razz
 

Znam ludzi, ktorzy jedza 12 - 15 zoltek na dobe ale wowczas nie jedza miesa.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #245 : 2009-03-19, 14:53:40 »

Jak mam dość mięsa to tak robię. Jajecznica, omlet, rosół z żółtkami.
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #246 : 2009-03-19, 18:10:30 »

ile jadasz wtedy tych zoltek w takie dni?
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #247 : 2009-03-19, 18:55:52 »

 Shocked ale mnie zagięliście !...
a ,że mam wybujałą i przewrotną wyobraźnię to przyszedł mi na myśl taśmociąg po którym "ciągną " jaja a na końcu tej maszyny jesteśmy my  Wink.


Moje znajome kury nie mają takich mocy przerobowych ! Very Happy.
Zapisane
marione
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #248 : 2009-03-19, 19:38:33 »

Hejka,dzieki Marione ,mysle ze tylko 4-5 zoltek to by bylo bardzo za malo , podejrzewam iz Dr.Kwasniewski mial na mysli zoltka + inne bialko na dobe,a mi chodzi o same zoltka tylko , mialam mala nadzieje ze Lekarka sie tez odezwie .....pozdrawiam Razz

Oczywiście że miał na myśli tylko żółtka,reszta białek to wędliny podrobowe,flaczki,wątróbki,nerki,nogi wieprzowe.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #249 : 2009-03-19, 20:13:33 »

ile jadasz wtedy tych zoltek w takie dni?
Róznie ale tak około 2 całych jajek i 10 żółtek. Do tego wywary albo kolagenowe albo rosół z kury.
Jajka zawsze są wiejskie, nie kupuję w sklepie i chyba dlatego tak mi smakują.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #250 : 2009-03-19, 20:15:20 »

Shocked ale mnie zagięliście !...
a ,że mam wybujałą i przewrotną wyobraźnię to przyszedł mi na myśl taśmociąg po którym "ciągną " jaja a na końcu tej maszyny jesteśmy my  Wink.


Moje znajome kury nie mają takich mocy przerobowych ! Very Happy.
Mam stałe zlecenie na 50 jajek tygodniowo. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #251 : 2009-03-19, 21:18:41 »

Shocked ale mnie zagięliście !...
a ,że mam wybujałą i przewrotną wyobraźnię to przyszedł mi na myśl taśmociąg po którym "ciągną " jaja a na końcu tej maszyny jesteśmy my  Wink.


Moje znajome kury nie mają takich mocy przerobowych ! Very Happy.
Mam stałe zlecenie na 50 jajek tygodniowo. Very Happy

Ja mam to samo, tylko ze na 60 ( 4 x 15 )
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70688


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #252 : 2009-03-19, 21:54:16 »

Moi dostawcy obecnie nie dają mi tyle jajek ile zamawiam, bo ponoć kury się słabiej teraz noszą. Muszę szukać nowych źródeł. Może to prawda z tym słabym noszeniem, a może zbierają jajka na święta, żeby dostać lepszą cenę? Very Happy
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #253 : 2009-03-19, 21:56:11 »

Prawda. Moi sami nie jedza kupują w markecie a te trzymają dla mnie  Shocked
Zabieram wszystko kury, koguty....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70688


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #254 : 2009-03-19, 22:22:13 »

Też wiem, że ci rolnicy, od których kupuję jajka, "oszczędzają" na ich jedzeniu. A kury wiejskie, jak piekę w piekarniku, to dzieciakom moim mówię, że to kurczaki ze sklepu, bo inaczej by nie jedli.  Smile
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #255 : 2009-03-19, 22:27:45 »

O matko  Shocked ja nie ruszę takiego ze sklepu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70688


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #256 : 2009-03-20, 09:45:35 »

Jeśli oni tylko takie znali?, a przyzwyczajenie (wiem po sobie) trudno pokonać, ale można. Ja się przestawiałam dla zdrowia, a dzieciom jest trudniej, bo nie mają takiej motywacji. Tylko co to ma wspólnego z cukrzycą? Confused
Zapisane

Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #257 : 2009-03-20, 17:44:55 »

Tylko co to ma wspólnego z cukrzycą? Confused
Fakt , trochę zboczyliśmy z tematu ...już się poprawiam Wink

Proszę bardzo zacznijmy dyskusję na argumenty ...na razie argumenty tych ichnich nie nasze ..nasze może wda się wypracować  Smile.

Z tego co  wiem na dzień dzisiejszy z netu , książek itp. poziom cukru u zdrowego człowieka nie powinien przekraczać 100mg/dl (medycyna )  . Później dochodzimy do wyjątków z wyjątków , że jak ten zdrowy sobie dobrze poje to może osiągnąć nawet do 160 ...W podobnie pisze J.K. ,że Optymalni mogą mieć "cukry" do 140 .
Ogólnie dowiaduję się ,że jak nie jest przekroczony próg nerkowy ?...tu źródła podają  wynik...160, 180 do 200 to jest ok.
Nie pasuje mi to wcale ! Confused...TO JAKA JEST PRAWDA?....może czytałam tam gdzie nie trzeba?
Dla mnie jest to zbyt duża różnica i jeszcze dochodzą różnice w pomiarach przez glukometr , który ma tolerancję 40 mg/dl ?...zaczyna mi to zakrawać na totalną olewkę ...latamy w kosmos ...z kosmosu robimy zdjęcie paczki zapałek a nie potrafimy z dokładnością  przynajmniej do 10 mg to wszystko poukładać ?.

Przepraszam , ale mam mętlik bo jak obrałam sobie normę nie przekraczać 120 mg/dl i wiem co mogę zjeść jeśli cukier nie przekracza 100...mogę frytki , czy np . placki serowe itp..a jak 120? to biała kiełbaska lub rosołek tłuściejszy itp.

Co do tych wyższych norm...jeśli się mam nie przejmować wysokością 160 to mogę jeść wszystko , a więc proszę o pomoc bo może niepotrzebnie kuję męża 3 razy dziennie?.

pozdrawiam  Smile




Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #258 : 2009-03-20, 19:14:15 »

Tylko co to ma wspólnego z cukrzycą? Confused
Fakt , trochę zboczyliśmy z tematu ...już się poprawiam Wink

Proszę bardzo zacznijmy dyskusję na argumenty ...na razie argumenty tych ichnich nie nasze ..nasze może wda się wypracować  Smile.

Z tego co  wiem na dzień dzisiejszy z netu , książek itp. poziom cukru u zdrowego człowieka nie powinien przekraczać 100mg/dl (medycyna )  . Później dochodzimy do wyjątków z wyjątków , że jak ten zdrowy sobie dobrze poje to może osiągnąć nawet do 160 ...W podobnie pisze J.K. ,że Optymalni mogą mieć "cukry" do 140 .
Ogólnie dowiaduję się ,że jak nie jest przekroczony próg nerkowy ?...tu źródła podają  wynik...160, 180 do 200 to jest ok.
Nie pasuje mi to wcale ! Confused...TO JAKA JEST PRAWDA?....może czytałam tam gdzie nie trzeba?
Dla mnie jest to zbyt duża różnica i jeszcze dochodzą różnice w pomiarach przez glukometr , który ma tolerancję 40 mg/dl ?...zaczyna mi to zakrawać na totalną olewkę ...latamy w kosmos ...z kosmosu robimy zdjęcie paczki zapałek a nie potrafimy z dokładnością  przynajmniej do 10 mg to wszystko poukładać ?.

Przepraszam , ale mam mętlik bo jak obrałam sobie normę nie przekraczać 120 mg/dl i wiem co mogę zjeść jeśli cukier nie przekracza 100...mogę frytki , czy np . placki serowe itp..a jak 120? to biała kiełbaska lub rosołek tłuściejszy itp.

Co do tych wyższych norm...jeśli się mam nie przejmować wysokością 160 to mogę jeść wszystko , a więc proszę o pomoc bo może niepotrzebnie kuję męża 3 razy dziennie?.

pozdrawiam  Smile







Mari, jestem laikiem w temacie, niemniej jednak "biblia", ktora napisal Pan Dr. Jan Kwasniewski jest najlepsza deska ratunku. Pan Dr. opisuje dokladnie cukrzyce, jej powody, jak leczyc.
Nastronie www.dr-kwasniewski.pl znajdziesz tyle wiadomosci na temat cukrzycy, ze czasami jestem troche zly, ze nie ma wiadomosci na temat ...........no np. jak plywac zeby nie byc za duzy!!! Oczywiscie zartuje, chodzi mnie o to, ze ta strona w polaczeniu z ksiazkami to kopalnia zlota.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70688


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #259 : 2009-03-20, 21:22:36 »

Co do tych wyższych norm...je&para;li się mam nie przejmować wysoko&para;ci&plusmn; 160 to mogę je&para;ć wszystko , a więc proszę o pomoc bo może niepotrzebnie kuję męża 3 razy dziennie?.
Znam tylko normy prawidłowego poziomu cukru na diecie tradycyjnej, uznawane przez medycynę akademicką :
poziom cukru na czczo nie powinin przekraczać 105 mg/l, a od 126 mg/l dwukrotnie zdiagnozowanym, uważa się występowanie cukrzycy "nieuleczalnej". Po posiłku nie może przekroczyć 200, a po dwóch godz. po jedzeniu powinno być mniej niż 140. Na DO można mieć nawet 140 na czczo i to jest też dobrze. Nie znam jakie mogą być maksymalne wahania cukru na DO w ciągu dnia.
Zapisane

Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.