forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-09, 07:28:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
661163 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Rewolucja jest teraz
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rewolucja jest teraz  (Przeczytany 178506 razy)
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #120 : 2008-01-16, 17:15:09 »

... czyli jak to wszystko wygląda: remix dotychczasowej działalności mediów przeciwko RP:

http://www.youtube.com/watch?v=5jZTd9j6_yg
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #121 : 2008-01-17, 06:42:00 »

Włoscy studenci obejrzeli Zeitgeist?  Cool  http://wiadomosci.onet.pl/75745,21,7,pokaz.html
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #122 : 2008-01-17, 12:52:12 »

To nie sami studenci - także naukowcy - i to oni tak naprawdę zapoczątkowali ten sprzeciw. A do tego wcale nie musieli oglądać tego filmu - wystarczy, że byli na tyle odważni, żeby trochę poczytać rzeczy, których już się dzisiaj zupełnie nie czyta. Mianowicie mówię chociażby o całej literaturze powstałej przed Chrystusem.

Nadto wynika to także z tąd, co mówi JK przytaczając definicję mądrości ks. W. Sedlaka: "Mądrością wydaje się być umiejętność gry na
logice
przyrody", po czym dodaje: "bo przecież natura zawsze jest logiczna" (cytowałem z pamięci, może się troszkę różnić).

Idąc tym śladem: prawda również zawsze jest logiczna. Jeśli nie - to nie jest to prawda (ale z niecierpliwością czekam, aż ktoś mi wytknie tu błąd). Jeśli zatem prawda jest logiczna, to nie ma obawy, że nie da jej się udowodnić naukowo. Wszystko zależy jednak, na jakim stopniu rozwoju stoi nauka. Teraz - na marnym.

Natomiast w innym wątku na tym forum jest pewien patafian, który tego nie rozumie. On najpierw żąda dowodów, badań naukowych itp, nie zastanawiając się czy to co się na siłę próbuje udowadniać - jest logiczne. Logiczne = prawdziwe.

Zauważcie to co JK pisał na początku książki Dieta optymalna - nie miał na początku żadnych dowodów - tylko "osąd prawdziwy" - jak to zwykł nazywać Sokrates. Sokrates nadto wykazał, że owy osąd prawdziwy wcale nie jest gorszy od samej prawdy.

Dalej JK pisał, że "nastał w jego życiu okres, kiedy musiał sobie zrobić w głowie porządek, poukadać sobie" (też z pamięci). I logika mówi tutaj, że nie musiałby tego robić, gdyby ktoś lub coś mu wcześniej nie narobiło mu w tej sferze bałaganu.

Tyle na ten temat.




Zdecydowanie pojawiło się tutaj zbyt wiele negatywnych wątków, zatem dla rozluźnienia:

Pierwszy na świecie taki sterowiec...

i pierwsza na świecie taka limuzyna

A wszystko jest to "spontan". Ludzi ci w żaden sposób nie są powiązani z kampanią Rona Paula ani tym bardziej przez nią finansowani.

Takie coś myślę przydałoby się naszej UPR. Oczywiście nie na taką skalę, bo nas nie stać, ale myślę sobie - niedługo będzie ciepło. Co jakby zrobić trochę tych takich koszulek z napisem np.: Google: JKM  ? Uwagi krytyczne wskazane Wink

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #123 : 2008-01-17, 13:53:44 »

Szkoda energii, bo wszystko co robimy powinno być mądre, a więc logiczne.
Niestety JKM nie całkiem jest logiczny i nasze wsparcie zakończy się tym co zawsze, czyli niczym. Nie można budować dobra pozostawiając nawet odrobinę zła. Odrobina zakwasu zakwasza całe ciasto (to pochodzi z biblii). Za to do woli można lać ten zakwas do już kwaśnego ciasta, bardziej kwaśne nie będzie. Nie da się cofnąć proces zakwaszania. Gdy raz zakwasimy, to ten stan pozostanie.
Te procesy na cieście są bardzo podobne do naszych działań i postaw. Dlatego warto się zastanowić kogo wspieramy i w jakie są jego obecne poglądy, bo przez to wzmocnimy je. Każde wsparcie jest rodzajem więzi. Jest akceptacją naszą na poglądy wspieranego. Jest naszym podpisem pod jego działaniem, postępowaniem.

To wszystko co powyżej napisałem jest bez znaczenia jak w nas jest kwas, zło.
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #124 : 2008-01-17, 14:13:13 »

Cytuj
Szkoda energii, bo wszystko co robimy powinno być mądre, a więc logiczne.
Niestety JKM nie całkiem jest logiczny i nasze wsparcie zakończy się tym co zawsze, czyli niczym.

Proszę podaj przykład, to go tu sobie na tapetę weźmiemy coby wykazać, że niezbicie masz rację.

Cytuj
Nie można budować dobra pozostawiając nawet odrobinę zła. Odrobina zakwasu zakwasza całe ciasto (to pochodzi z biblii). Za to do woli można lać ten zakwas do już kwaśnego ciasta, bardziej kwaśne nie będzie. Nie da się cofnąć proces zakwaszania. Gdy raz zakwasimy, to ten stan pozostanie.Te procesy na cieście są bardzo podobne do naszych działań i postaw.

Z grubsza - OKI.

Cytuj
Dlatego warto się zastanowić kogo wspieramy i w jakie są jego obecne poglądy, bo przez to wzmocnimy je.

Więc podaj konkretne przyczyny dla których JKM-a nie należy wspierać. Czyli - tak jak wyżej.

Cytuj
Każde wsparcie jest rodzajem więzi. Jest akceptacją naszą na poglądy wspieranego. Jest naszym podpisem pod jego działaniem, postępowaniem.

I znowu OKI z mojej strony. "Oczywista oczywistość" - jak to pisze Adam319.

Cytuj
To wszystko co powyżej napisałem jest bez znaczenia jak w nas jest kwas, zło.

A tu już nie OKI. Wskaż mi człowieka czystego jak łza... eeee.... nie jak łza, bo łza jest słona - wskaż mi człowieka który był/jest czysty jak woda zamarznięta w prehistorycznych lodowcach. Z radością takiego posłucham... z tymże w myśl tego co mówisz nie będę mógł za nim podążać... smutno mi, bo ja już jestem trochę "zakwaszony".
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #125 : 2008-01-17, 14:34:02 »

Zauważ, że JKM nie głosi całkowitej likwidacji demokracji, tylko jej ograniczenie. Nie głosi całkowitego zniesienia podatków, tylko ich pomniejszenie. W zasadzie poza paroma zmianami jak prywatyzacja służby zdrowia, szkolnictwa i zniesienie poboru do wojska, no może wycofanie się państwa z gospodarki( ale nie do końca), to pozostawia obecną strukturę państwa. Szczególnie zależy mu na istnienie parlamentów, aby on w nich mógł się popisywać swoją błyskotliwością. Takie zmiany są zbyt małe.
Jest jeszcze jeden mechanizm, który uniemożliwia realizację programu JKM. Do takiej wizji państwa potrzebni są ludzie. Nie wystarczy jeden człowiek, a najchętniej to nn jako dyktator by wszystko sam rozwiązał. Jak? Nakazami, przemocą?
Ludzie nie będą wiecznie dreptać w  cieniu JKM i dlatego ta partia ma stałe odpływy.
(ostatnio Julia Pitera). Jak już uda się wsadzić kogoś z UPR do władzy, to już po nim. Zapomina o programie UPR i dzielnie zabiera się do budowania demokracji według swojej najlepszej koncepcji.
Partie polityczne są owocem demokracji i bez niej nie mogą istnieć. Nie można więc demokracji niszczyć za pomocą partii politycznych, bo to jest nie wykonalne, Tu trzeba uruchomić inne mechanizmy, a wszystkich polityków, w tym JKM, posłać do diabła.   
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #126 : 2008-01-17, 14:39:32 »

Cytuj
Zauważ, że JKM nie głosi całkowitej likwidacji demokracji, tylko jej ograniczenie.

Nieprawda! Kłamstwo! Już w pierwszym zdaniu!

Przytocz jego konkretną wypowiedź - oto Cię przecież prosiłem i pozwól żebyśmy wszyscy tutaj ją razem zanalizowali. A może się czegoś boisz?

Cała reszta Twojego postu będzie nadawać się do śmieci, jeśli tego nie zrobisz!
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #127 : 2008-01-17, 14:50:50 »

Aha. Przecież mi nawet nie przeszło przez głowę, że możesz nie wiedzieć o czym mówisz. Prawda?

Zatem podaję miejsce, gdzie trudno o większą kopalnię wypowiedzi JKM-a.

Czekam...
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #128 : 2008-01-17, 14:51:27 »

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #129 : 2008-01-17, 15:13:24 »

Owszem mówi o zlikwidowaniu demokracji, ale tylko mówi. Tak naprawdę dotychczasowe jego działania są sprzeczne z tym. Nie da się ponadto zlikwidować demokracji, bez likwidacji jej serca, sejmu. Tego natomiast nie głosi.
Nie zmienia to faktu, że jest najbardziej prawicowym politykiem w Polsce.
Ale nadal politykiem, czyli trybikiem demokracji.
Nie czytałem i nie zamierzam czytać blogu JKM. Szkoda mojego czasu. Jego poglądy dobrze znam. Od lat są takie same. Jest w nich pełno prawd, które ni jak nie można logicznie scalić do kupy.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #130 : 2008-01-17, 15:24:05 »



Więc podaj konkretne przyczyny dla których JKM-a nie należy wspierać. Czyli - tak jak wyżej.

Np. według mnie to to że skundlił się z lpr Wink
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #131 : 2008-01-17, 15:29:04 »

W sumie JKM nie ma szans zmienić czegoś na większą skalę natychmiast. To o czm on mówi to jest kwestia conajmniej 100 lat żółwiowych człapów a nie jak by chciał 15 Laughing.

Co nie zmienia faktu, że fajnie jest go słuchać, czytac bo ma dar rozśmieszania mówiąc o powaznych rzeczach z poważną miną. Zawsze jak mam zły humor to włażę sobie na youtube i wpisuje JKM. Laughing
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #132 : 2008-01-17, 15:33:50 »

Cytuj
Owszem mówi o zlikwidowaniu demokracji, ale tylko mówi.
Ale Ty za to działasz! Ty nie mówisz!

Cytuj
Tak naprawdę dotychczasowe jego działania są sprzeczne z tym. Nie da się ponadto zlikwidować demokracji, bez likwidacji jej serca, sejmu. Tego natomiast nie głosi.

Proszę po raz ostatni: podaj przykład - tak jak Sławek - konkretny zarzut, w którym tkwi wiele racji!!!


Cytuj
Nie czytałem i nie zamierzam czytać blogu JKM.

Ale kłapać japą o tym co tam pisze lubisz.


Cytuj
Szkoda mojego czasu.

A mojego tym bardziej: nie doczekałem się żadnego konkretu - spójrz na przykład Sławka ja nie możesz podać własnego!

Cytuj
Jego poglądy dobrze znam. Od lat są takie same. Jest w nich pełno prawd, które ni jak nie można logicznie scalić do kupy.

KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRRRRRRWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!

Bez komentarza!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #133 : 2008-01-17, 15:38:37 »

Cytuj
W sumie JKM nie ma szans zmienić czegoś na większą skalę natychmiast.

Jasne, że nie ma - właśnie to udowadniasz samą swoją obecnością!

Cytuj
To o czm on mówi to jest kwestia conajmniej 100 lat żółwiowych człapów a nie jak by chciał 15.

Świetnie - podaj cytat gdzie JKM napisał, powiedział: "a wszystko to stanie się w ciągu 15 lat"!!!!


Cytuj
Co nie zmienia faktu, że fajnie jest go słuchać, czytac bo ma dar rozśmieszania mówiąc o powaznych rzeczach z poważną miną. Zawsze jak mam zły humor to włażę sobie na youtube i wpisuje JKM. Laughing

A jak ja chcę się trochę pośmiać to wchodzę na www.forum.dr-kwasniewski.pl i wpisuje w wyszukiwarkę:

Ali, Waldek, Daniel !
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #134 : 2008-01-17, 16:09:26 »

Ryjek, bardzo emocjonalnie podchodzisz do dyskusji. Nie czytam blogu JKM, ale to nie znaczy, że nie śledzę jego wypowiedzi. Czytam jego felietony w różnych czasopismach. Nie chce mi się grzebać w szczegółach i coś udowadniać. Robiłem to już tyle razy, że na samą myśl już mnie wzdryga. Nie zamierzam usilnie przekonywać Cię do swoich poglądów. Jesteś zwolennikiem UPR i dobrze. Też na tą partię kiedyś głosowałem i nadal bym głosował, ale teraz wcale nie głosuję. Nie dlatego, że mi się nie chce, ale że tak uważam, że jest przyzwoicie nie czynić zła. Głosować, to tak jakby rzucać kamieniami w ludzi. Jest duża szansa, że ktoś oberwie. Trzeba mieć w sobie bardzo dużo zła, żeby rzucić w ludzi kamieniem lub w wyborach wynająć polityka, aby to uczynił w naszym imieniu.
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #135 : 2008-01-17, 16:19:25 »

Cytuj
Ryjek, bardzo emocjonalnie podchodzisz do dyskusji.

Bo tak oto reaguję na kłamstwo! Zmieniłeś zdanie co do tego co Ci wytknąłem, ale wywinąłeś ogonem jak gdyby nigdy nic! A słowa "przepraszam" yo nie znamy?

Dziwny jest naprawdę ten Twój Bóg, o którym to tak się rozpisujesz!

Cytuj
Nie czytam blogu JKM, ale to nie znaczy, że nie śledzę jego wypowiedzi. Czytam jego felietony w różnych czasopismach.

Więc na litość boską - bo chyba to do Ciebie trafi!!!! Zeskanuj bądź przepisz albo nawet przytocz z pamięci (nie musi być dokładnie toćka w toćkę!) i podaj jego wypowiedź!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Cytuj
Jesteś zwolennikiem UPR i dobrze.


Na pierwszym miejscu jestem zwolennikiem PRAWDY!!! (Zastanawia minie u ilu moich oponentów takie to stwierdzenie wywoła uśmiech na twarzy...)

Cytuj
Też na tą partię kiedyś głosowałem i nadal bym głosował, ale teraz wcale nie głosuję. Nie dlatego, że mi się nie chce, ale że tak uważam, że jest przyzwoicie nie czynić zła.Głosować, to tak jakby rzucać kamieniami w ludzi. Jest duża szansa, że ktoś oberwie. Trzeba mieć w sobie bardzo dużo zła, żeby rzucić w ludzi kamieniem lub w wyborach wynająć polityka, aby to uczynił w naszym imieniu.

Ale wiesz co: ja szanuję Twoją decyzję również!!! Niczego Ci nie narzucam! Jeśli bym tak robił to mi wskaż takie miejsce, gdzie to robię i mnie opierdol jak skundlonego psa!
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #136 : 2008-01-17, 16:26:26 »

[

A jak ja chcę się trochę pośmiać to wchodzę na www.forum.dr-kwasniewski.pl i wpisuje w wyszukiwarkę:

Ali, Waldek, Daniel !

walnij   łysą pałą o beton
może zajarzysz
że każde dobrze zorganizowane  społeczeństwo powinno dbać równo o wszystkich
swoich obywateli
taki jest sens działania każdej zorganizowanej na zdrowych zasadach grupy
inne  działania polegające na wykorzystywaniu swojej  siły  na dłuższą metę rozbijają zdrowe zasady funkcjonowania
tegoż społeczeństwa
weź te logike wbij  do tej pustej   mózgownicy spadając na beton
może wtedy inaczej zobaczysz to  ci  się wydaje jedynie słuszne

Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #137 : 2008-01-17, 16:29:51 »

O! Pan Towarzysz Alibaba!

Robaczku kochany jeszcze widzę masz zatwardzenie po naszej ostatniej dyskusji w tym wątku http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2360.0

 Laughing
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #138 : 2008-01-17, 16:45:27 »

O! Pan Towarzysz Alibaba!

Robaczku kochany jeszcze widzę masz zatwardzenie po naszej ostatniej dyskusji w tym wątku http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2360.0

 Laughing
krótka piłka dla takiej logiki
spadaj  na drzewo
gdzie nie ma  zorganizowanej społeczności
i nie korzystaj z jej zdobyczy
zobaczymy jak sobie poradzisz
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Rewolucja jest teraz
« Odpowiedz #139 : 2008-01-17, 16:50:59 »

Podziwiam Cię!

Jak udowodnić komuś, że nie wie czym dana rzecz jest?

Ano mamy przykład: logika.

Otóż tylko człowiek który nie wie czym ona jest może przytoczyć wypowiedź, w której się jej dopatruje (jaka by ona nie była), podczas gdy tam jej tak naprawdę nie ma i być nie może!

Brawo!

Ps. Szkoda Ali, że marnujesz ten postęp który poczyniłeś w tym wątku: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2360.0

 Laughing

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.