forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-22, 08:21:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
662001 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Rozmaitości
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 297 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rozmaitości  (Przeczytany 1853910 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #240 : 2009-09-13, 18:43:01 »

Admin,

a gdyby do sprawy podejść pragmatycznie? Odszkodowanie, jak i sama sprawa przed sądem mogłyby służyć dobrej sprawie, czyli popularyzacji możliwości ratowania zdrowia dzięki DO.
Teresa, Ty naprawdę myślisz bardzo pragmatycznie.. Smile
Zgadzam się z Tobą, że to tylko mogłoby się przysłużyć DO, a co mamy do stracenia ? Smile
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #241 : 2009-09-13, 18:59:39 »

No, mogłoby się przysłużyć popularyzacji DO,ale i ludziom potrzebującym ratunku, czyli chorym, a i zdrowi mogliby się wiele dla siebie dowiedzieć - jak się w chorobę nie wdać.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #242 : 2009-09-15, 17:52:35 »

właśnie wróciłam z angielskiego, super sprawa.....jednak mówienie w grupie z lektorem to świetna sprawa.....7 osób same kobiety, jeden "rodzynek"...he
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #243 : 2009-09-15, 18:38:37 »

Ja zaczynam dopiero od poniedziąłku 21 września, już tego dnia będzie nauka. Zapisałam się do grupy początkującej (miałam angielski na pierwszym roku studiów, ale to było tylko 30 godzin, w grupie 60- cio osobowej, reszta była w grupie dla zaawansowanych), bo umiem bardzo mało. Mam 5 minut drogi z domu piechotą na ten kurs,.. a tyle lat musiałam czekać na tę decyzję.. Jeśli zdrowie i chęci mi dopiszą, to mam zamiar kontynuować nauke przez kilka lat - w końcu raz w tygodniu, to nie jest wielki wysiłek. Nic jeszcze nie wiem o ilości osób w grupie, bo tylko załatwiałam telefonicznie.
Pochwaliłam się znajomemu tym angielskim i on też się zapisał - to będzi raźniej Smile)
Zapisane

michal
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #244 : 2009-09-15, 19:11:53 »

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #245 : 2009-09-15, 19:19:41 »

Ja zaczynam dopiero od poniedziąłku 21 września, już tego dnia będzie nauka. Zapisałam się do grupy początkującej (miałam angielski na pierwszym roku studiów, ale to było tylko 30 godzin, w grupie 60- cio osobowej, reszta była w grupie dla zaawansowanych), bo umiem bardzo mało. Mam 5 minut drogi z domu piechotą na ten kurs,.. a tyle lat musiałam czekać na tę decyzję.. Jeśli zdrowie i chęci mi dopiszą, to mam zamiar kontynuować nauke przez kilka lat - w końcu raz w tygodniu, to nie jest wielki wysiłek. Nic jeszcze nie wiem o ilości osób w grupie, bo tylko załatwiałam telefonicznie.
Pochwaliłam się znajomemu tym angielskim i on też się zapisał - to będzi raźniej Smile)

nie będziesz żalować....po roku ędziesz śmigać po angielsku...Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #246 : 2009-09-15, 19:23:45 »

...obym polskiego nie zapomniała Wink))
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #247 : 2009-09-15, 19:46:37 »

Teraz mam jeszcze kłopot z wyborem tematu do pracy licencjackiej. Już powinniśmy mieć chociażby wyszukany problem socjologiczny i źródła materiałów, a ja ciągle nie mogę zdecydować się na jaki temat pisać. Socjologia, praktycznie obejmuje wszystkie sfery życia i wybór jest duży. Interesuje mnie rodzina na przestrzeni epok, również pozycja kobiety w społeczeństwie, również uwarstwienie społeczne. W bibliotekach jest trochę mało materiałów o rodzinie i kobietach w różnych epokach. Najłatwiej zdobyć materiały o różnych teoriach socjlogicznych, które mnie nie specjalnie interesują. U nas dużo osób chce przeprowadzać badania socjologiczne z ankietami, ale ja nie mam ochoty z ankietami się ludziom napraszać i dlatego wolę pisać pracę opisową, bo tak też można.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #248 : 2009-09-15, 20:01:13 »

Reniu, a może coś "na bazie" internetu, np o organizacji lub organizacjach, zajmujących się interesującą Cię tematyką? Albo o Kongresie Kobiet? Zaraz coś Ci tu wkleję.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #249 : 2009-09-15, 20:09:56 »

Oto jeden z nich - http://lewica.pl/?id=20025 . Na lewica.pl było kilka ciekawych artykułów, i sporo komentarzy pod nimi, przeróżnych. Byłoby co analizować. Temat pracy na przykład: Kobieta w świetle Kongresu Kobiet 2009. Jeśli coś z historii to tylko w nawiązaniu do tego co dziś i rokowań na jutro. Mogę pomóc Ci szukać źródeł.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #250 : 2009-09-15, 20:13:02 »

...Teraz mam jeszcze kłopot z wyborem tematu do pracy licencjackiej...
Ja bym Tobie podpowiedzial "Temat" na prace
i nawet "naszkicowal plan", ale co z tego bede mial? Smile

Musze to wiedziec przed! Smile

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #251 : 2009-09-15, 20:13:27 »

Oto jeden z nich - http://lewica.pl/?id=20025 . Na lewica.pl było kilka ciekawych artykułów, i sporo komentarzy pod nimi, przeróżnych. Byłoby co analizować. Temat pracy na przykład: Kobieta w ¶wietle Kongresu Kobiet 2009. Je¶li co¶ z historii to tylko w nawi±zaniu do tego co dzi¶ i rokowań na jutro. Mogę pomóc Ci szukać Ľródeł.
Teresa jesteś wspaniała Smile)...A może byś tak za mnie napisała?..  Wink)
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #252 : 2009-09-15, 20:16:17 »

...Teraz mam jeszcze kłopot z wyborem tematu do pracy licencjackiej...
Ja bym Tobie podpowiedzial "Temat" na prace
i nawet "naszkicowal plan", ale co z tego bede mial? Smile

Musze to wiedziec przed! Smile


Przed - nikt nie jest pewny co go czeka..Wink  trzeba ryzykować. Wink
Domyślam się, że byś mi podrzucił temat o elicie, planktonie, parafiankach, specjalistach i kasie. Smile Jestem blisko? Smile)
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #253 : 2009-09-15, 20:18:07 »

Reniu, przyjemnie Ci będzie zostać autorką. Ale pomóc zebrać materiały mogę. Właśnie przypomniała mi się interesujące dyskusja z elementami prawdziwych kłótni w spawie Dnia Kobiet, zaraz znajdę.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #254 : 2009-09-15, 20:20:27 »

Najchętniej bym pisała o ŻO i stosunku społeczeństwa oraz medycyny do tego zagadnienia. Ale to by pasowało do innego kierunku np. biochemii, chociaż ja to uważam również za problem socjologiczny.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #255 : 2009-09-15, 20:22:13 »

Reniu, przyjemnie Ci będzie zostać autorką. Ale pomóc zebrać materiały mogę. Właśnie przypomniała mi się interesujące dyskusja z elementami prawdziwych kłótni w spawie Dnia Kobiet, zaraz znajdę.
Dziękuję..chętnie poczytam..może dostanę jakiegoś natchnienia, albo jeszcze lepiej olśnienia Smile
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #256 : 2009-09-15, 20:35:22 »

Na początek:

- http://adamczewski.blog.polityka.pl/?p=444 ,

- http://owczarek.blog.polityka.pl/?p=163 ,

- http://szwarcman.blog.polityka.pl/?p=118 .

Zobaczysz z czym się komu ten dzień kojarzy, jak u nas, a jak w innych krajach (Helena mieszka w Londynie od ca ćwierć wieku, wcześniej w Nowym Yorku i Paryżu, chyba z rok we Włoszech, no i parę lat w Polsce, a urodziła się na Syberii, gdzie jej rodziców wywieziono w wojnę).
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #257 : 2009-09-15, 20:38:09 »

...Najchętniej bym pisała o ŻO...

I to jest dobry "trop" jednak "robota" szalenie niebezpieczna! Smile

Ale Renia....! Sama praca "licencjacka" to "maly pikus".
Czym tu sie podniecac? To 100 x latwiejsze od matury w "normalnym liceum",
pomijam wszystkie "zaoczne profanacje" Smile

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #258 : 2009-09-15, 20:38:26 »

Na pocz±tek:

- http://adamczewski.blog.polityka.pl/?p=444 ,

- http://owczarek.blog.polityka.pl/?p=163 ,

- http://szwarcman.blog.polityka.pl/?p=118 .

Zobaczysz z czym się komu ten dzień kojarzy, jak u nas, a jak w innych krajach (Helena mieszka w Londynie od ca ćwierć wieku, wcze¶niej w Nowym Yorku i Paryżu, chyba z rok we Włoszech, no i parę lat w Polsce, a urodziła się na Syberii, gdzie jej rodziców wywieziono w wojnę).
Dziękuję- poczytam i odpiszę.. Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70789


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #259 : 2009-09-15, 20:44:00 »

...Najchętniej bym pisała o ŻO...
I to jest dobry "trop" jednak "robota" szalenie niebezpieczna! Smile
Ale Renia....! Sama praca "licencjacka" to "maly pikus".
Czym tu sie podniecac? To 100 x latwiejsze od matury w "normalnym liceum",
pomijam wszystkie "zaoczne profanacje" Smile
Może i mały pikuś Smile, a podniecać się można na różne sposoby Wink)
Czasu jednak sporo takie napisanie pracy wymaga. Jeśli jeszcze chce się napisać dobrze i obronić - to trzeba się trochę napracować. A z tym się zgodzę, że zdanie matury jest trudniejsze, bo nigdy nie wie się jakie pytania się dostanie a tutaj samemu się temat wybiera Smile)
Zapisane

Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 297 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.