forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-11, 16:33:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
661343 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  kakao
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kakao  (Przeczytany 113481 razy)
monikaf
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #180 : 2008-09-25, 13:00:08 »

ja smaze  na smalcu domowej roboty
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #181 : 2008-09-25, 13:00:37 »

Jesli chodzi o mnie,to ja na masle smaże omleta.No,ale ja nie rotuję i mnie masło nie szkodzi  .
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #182 : 2008-09-25, 13:04:18 »

Dzięki, spróbuję omlet z salami a jajecznicę z tym ogórkiem. Na czym smażycie omlety? Ja czekam na niedzielę, żeby móc z masłem. Smalec mi nie smakuje. Wytopiłam sobie trochę eksperymentalnie łoju wołowego. Pachniał ładnie. Co proponujecie na łoju i czy mogę go używać, gdy jestem na innym białkui tłuszczu niż wołowy.
Co robicie dziewczyny jak gdzieś jedziecie? np na delegację, albo do rodziny?
Omlety w mleczne na maśle w pozostałe na oliwie z oliwek choć lepszy jest smalec.
Jadę jutro nad morze zabieram ze sobą dwie zupki na żeberku z warzywami, jaja, kaszankę,pasztetową, metkę, na miejscu kupię rybkę.
Z tłuszczu majonez,smalec, słoninę i już.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #183 : 2008-09-25, 13:17:09 »

Czy mogę sobie kupić kaszankę i pasztetową. Dziś zrobiłam sobie żółtka na boczku wędzonym i wiem dlaczego miałam dolegliwości wątrobowe. Wędzone odpada. Boję się wyrobów ze sklepu.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #184 : 2008-09-25, 13:24:09 »

Czy mogę sobie kupić kaszankę i pasztetową. Dziś zrobiłam sobie żółtka na boczku wędzonym i wiem dlaczego miałam dolegliwości wątrobowe. Wędzone odpada. Boję się wyrobów ze sklepu.
Wszystko daję do wędzenia prawie nie kupuję gotowych wyrobów poza pasztetową, metką, kaszanką.
Jajecznica też jest smaczna na surowym boczku wysmażonym jak wędzone wyroby Ci nie służą to ich nie jedz.
Lubisz pieczoną karkówkę na zimno, schab pieczony?
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #185 : 2008-09-25, 13:49:30 »

Może być ten schab i karkówka. Spadam dziewczyny, muszę gotować obiad, bo mnie mąż "zabije". Słyszę, że już coś tam w kuchni tłucze garnkami. Do następnego razu. Pa.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Dodatki do omletów
« Odpowiedz #186 : 2008-09-25, 17:57:58 »

Do omleta można zjeść sałatkę z ulubionych gotowanych lub/i kiszonych warzyw z odrobiną oliwy. Ja lubię np taką z kiszonych ogórków pokrojonych w kostkę i cebuli (sporo) również pokrojonej w kostkę wymiesznych z oliwą. Dobrze jeśli zrobi się ją wcześniej, można nawet dziś na jutro.

Raz, czy dwa w roku robię też smażone na maśle obrane i pokrojone w plastry antonówki (wyłącznie antonówki) z dodatkiem majeranku, którą to masę dodaję do usmażonego (na usmażony) omlet, który następnie składam na połowę. Gościom ten "pieróg" posypuję 1/2 łyżeczki "grubego" cukru.

Do omletu lubię też:
- smażoną cebulę,
- zielony groszek.
- fasolę szparagową
- jarzynkę z buraków, czy marchwi z chrzanem albo czosneczkiem.

Omlet robię z jednego jajka i 2-3 żółtek zmiksowanych w thermomixie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #187 : 2008-09-25, 18:54:44 »

Widze dziewczynyn, ze macie problem z ta konsystecja tego omleta.
Aby nie uzywac bialka, robie to tak:
6 ZOLTEK, zalewam trzepiasc,  50 ml soku pomidorowego, moze byc woda, jezeli nie rotujesz to moze byc smietana. I wupsi masz ta konsystencje, ktora powinnas miec na omleta. Pamietajcie, ze bialko jajka, jak ktos kiedys nazwal.......woda plodowa......nie ma zadnych wartosci dla nas, dlatego lepsza jest woda, sok z ppomidora.....obojetnie co!!!! lewasz na patelnie i robisz ten placek......omleta.....bo od omlrta rozni sie bardzo, ale.......
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #188 : 2008-09-25, 19:07:13 »

...Pamietajcie, ze bialko jajka, jak ktos kiedys nazwal.......woda plodowa......nie ma zadnych wartosci dla nas...

Adam Ty jestes taki pewny tego? Shocked

Pamietaj, ze w "bialku" jest:
"KOPALNIA" AMINOKWASOW EGZOGENNYCH  Cool

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #189 : 2008-09-25, 19:07:46 »

Jedno białko nie problem, a omlet to omlet. Mogę?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #190 : 2008-09-25, 19:24:22 »


Omlety w mleczne na maśle w pozostałe na oliwie z oliwek choć lepszy jest smalec.


oliwa z oliwek nie nadaje sie do smazenia
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #191 : 2008-09-25, 19:25:44 »


Pamietaj, ze w "bialku" jest:
"KOPALNIA" AMINOKWASOW EGZOGENNYCH  Cool


To się zawiodłem, a Miś rozumem biochemię studiuje. Kopalnia to może i jest ale węgla, a w domu piece na olej opałowy.

A tak się zastanawiam na co komu normalnemu znać biochemiczne uzasadnienie dlaczego należy jeść kolagen, a nie albuminę i po jaki gwint każdy ma wiedzieć, że połowa białka w organizmie (czyli około 5-8 kg) to właśnie kolagen, a albumina to nikła zawartość białka w białku organizmu i głównie występuje we krwi (60% białek osocza). A do tego po co każdy ma wiedzieć, że z kolagenu powstanie albumina, a z albuminy - kolagen nie wyjdzie!. Przecież faktycznie DUŻO prościej jest napisać - "niska wartość odżywcza", bo zapotrzebowanie organizmu jest nikłe na albuminy. Lepiej niektórzy niech sobie wierzą, że tak jest, bo wiedzieć nie MUSZĄ. Wystarczy, że przyjmą do wiadomości, że białko białka jaja jest ble... Sad, a rosołowe białko wyciągowe jest SUPER  Very Happy. I lepszy każdy ochłap mięsa niż ovoalbumina, bo zapotrzebowanie organizmu na pokarmową albuminę jest praktycznie zerowe!.

PS
prócz kolagenu ważnym białkiem organicznym jest globulina, ale na nią też jest nikłe zapotrzebowanie, bo wyjdzie z kolagenu pokarmowego. Dlatego głównym źródłem białka, prócz źółtkowego powinien być kolagen, który prócz mieszanki aminokwasów ma jeszcze w sobie to "coś"  Very Happy!. Kopiuję to również do wątku "co robić z albuminą" - tak dla spokojności  Wink

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #192 : 2008-09-25, 19:53:39 »

...To się zawiodłem, a Miś rozumem biochemię studiuje...

Z "Harperem" nie tylko!!! mis, juz nie jest glupi dzis!!!  Razz Razz Razz

Dzieki Bogu Cool "mlotkowi" moga czytac i ze sto razy a i tak nic z tego "nie skumaja"  Razz

i "tutej" zaczyna sie "opcja platna" !!!  Cool

PS
Adam bron Boze nie zaliczam Ciebie czy Administrace do "mlotkowych" Cool Razz
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #193 : 2008-09-25, 19:59:43 »

To znaczy co z tym białkiem białka jaja, wyprowadzasz w pole by potem za pieniążki sprowadzić na właściwą drogę?

To masz już szlify lekarza medycyny czy nie?

Nie poczytuj tego za złośliwość, po prostu mnie zaciekawiło jak to możliwe byś reklamował albuminę.


Wyrazy szacunku.
Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #194 : 2008-09-25, 20:05:23 »

...To znaczy co z tym białkiem białka jaja...

Adam, staram sie nie popelniac WIELKICH BLEDOW Ewy Lekarki Cool Razz

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #195 : 2008-09-25, 20:16:54 »

...Nie poczytuj tego za złośliwość, po prostu mnie zaciekawiło jak to możliwe byś reklamował albuminę...

Adam Ty jestes "bardzo blisko" prawidlowej interpretacji "pewnego fenomenu" Cool

Jestem prawie w 100% pewny, ze Admin podobnie jak kilka innych osob
bedzie doskonale wiedzial co mam na mysli Cool piszac o aminokwasach egzogennych
w "bialku" jaja i ich relacjach z "naszym instrumentarium metabolicznym" Razz

Zawsze mozna opisac jedna strone "medalu" ale o drugiej nie wspominac Cool Razz

Przynajmniej "za darmo" !!!  Cool Razz

 
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #196 : 2008-09-25, 20:20:02 »

...To znaczy co z tym białkiem białka jaja...

Adam, staram sie nie popelniac WIELKICH BLEDOW Ewy Lekarki Cool Razz


Wymień 3 największe Jej błędy w punktach. Jeśli to opcja płatna to może być na priv, obiecuję, że Jej Twoich przemyśleń nie zdradzę.
Cool
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #197 : 2008-09-25, 20:26:25 »

...To znaczy co z tym białkiem białka jaja...

Adam, staram sie nie popelniac WIELKICH BLEDOW Ewy Lekarki Cool Razz



mis to biznesman, to jasne, nie mamy z tym problemu
postawa altruistyczna wg niego nie poplaca. moze i prawda.

nie rozumiem tylko po co mis buja sie na tym forum, wiele sie tutaj nie dowie... tego pewnie tez nam nie ujawni
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #198 : 2008-09-25, 20:33:07 »

...postawa altruistyczna wg niego nie poplaca. moze i prawda...

CiepelkO, ciepelkO, ciepelkO !!! Cool Razz

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kakao
« Odpowiedz #199 : 2008-09-25, 20:35:01 »

 Laughing gdzie tu jakaś postawa altruistyczna?  Laughing niby kto? co?   Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.