forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-14, 15:05:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
661442 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książka Ewy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 42 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka Ewy  (Przeczytany 378538 razy)
kangur
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #640 : 2008-10-24, 22:29:06 »


Dziękuje Ci ,że tak za doarmo moge korzystać z Twoich rad!  Very Happy Zrobie tak jak piszesz  Idea
Mam jabłka w domu,tylko już troche obeszły zgnilizną,ale to nic -obgryze i bedzie dobrze.
Mam pytanie odnośnie wody.Ja musze oszczedzać ,bo nam duże rachunki przychodza i mąż zastrzegł ,ze jak zuzycie wody w ciągu miesiąca przekroczy 3 m3,to mi odetnie dostep do netu.Wiec jak ja myje naczynia to potem musze tą wode jakoś zużyć ponownie i w związku z tym mam pytanie,czy ja moge popić te jabłka tą wodą?


Edytko!
Popijaj te jablka zarazone kandyda pomyjami. Wielka strata by byla jakby maz ci odcial dostep do netu.
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #641 : 2008-10-24, 22:35:39 »

Och Martylko dziekuję Ci!! Zaraz coś poprawie w swoim menu!  Smile
Jak myslisz co powinnam zwiekszyć? Idę do sklepu to bym sobie kupiła.Może jakieś płatki nestle fitnes?
Może jakieś galaretki w czekoladzie?Chciaż czekolada zatwardza-to zły pomysł.Co radzisz zatem na tą twardą kupę u mnie?
na twardą kupe pomoże ci kilogram jabłek,tylko musisz je popic dwoma litrami wody- wtedy na pewno zrobisz kupe,a przy okazji spędzisz cały dzień na sedesie i znowu zapragniesz robic twarde więc lepiej niech zostanie tak jak jest

Dziękuje Ci ,że tak za doarmo moge korzystać z Twoich rad!  Very Happy Zrobie tak jak piszesz  Idea
Mam jabłka w domu,tylko już troche obeszły zgnilizną,ale to nic -obgryze i bedzie dobrze.
Mam pytanie odnośnie wody.Ja musze oszczedzać ,bo nam duże rachunki przychodza i mąż zastrzegł ,ze jak zuzycie wody w ciągu miesiąca przekroczy 3 m3,to mi odetnie dostep do netu.Wiec jak ja myje naczynia to potem musze tą wode jakoś zużyć ponownie i w związku z tym mam pytanie,czy ja moge popić te jabłka tą wodą?

Oczywiście że możesz-efekt będzie jeszcze silniejszy-spędzisz na sedesie nie jeden ale aż dwa dni!!!czyż to nie wspaniałe?wypróżnisz sie jak nigdy dotąd a i wode przy okazji oszczędzisz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #642 : 2008-10-24, 22:36:55 »



 Wielka strata by byla jakby maz ci odcial dostep do netu.

Dlatego kombinuje jak moge z tom wodom.Myje sie wtedy jak jeżdze na basen,a i biore ze sobom  kilka butelek po wodzie mineralnej i nabieram sobie stamtont wody do domu.
Mam wtedy na umycie garów,starcia podłogi scierom,a i przetre też kompa.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #643 : 2008-10-30, 12:02:17 »

Lekarko, Smile
mam do ciebie krotkie pytanie:
czy owoc mango spokrewniony jest ze spotykana w naszych przydomowych ogrodkach,nasturcja??
Pytanie moje stad,gdy lsniace,czarne pestki owoca mango rozgryzlam, mialy niesamowity piekacy smak i ludzaco przypominaly w smaku nasiona nasturcji.Sprzedawane w tutejszych sklepach zamiast kaparow.
Nasiona,nadal wabia mnie swoim czarem Laughing Razz
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #644 : 2008-10-30, 14:59:20 »

Lekarko, Smile
mam do ciebie krotkie pytanie:
czy owoc mango spokrewniony jest ze spotykana w naszych przydomowych ogrodkach,nasturcja??
Pytanie moje stad,gdy lsniace,czarne pestki owoca mango rozgryzlam, mialy niesamowity piekacy smak i ludzaco przypominaly w smaku nasiona nasturcji.Sprzedawane w tutejszych sklepach zamiast kaparow.
Nasiona,nadal wabia mnie swoim czarem Laughing Razz



Cytuj
Dawno temu posadzilem drzewko manga  w ogrodku. Wyroslo rozlozyste drzewo okolo 4m wysokosci.  Jest bardzo trudne do hodowli ze wzgledu na grzybice. Trzeba kropic.
Owoce sa bardzo smaczne. Smaku i zapachu nie potrfie opisac. Szkoda bo Grzlly mialby raj. Czasami uzyskiwalem owoce o wadze 1kg.
 Co zawieraja poszukaj tu:
http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/
i wpisz mango

Jak wygladaja popatrz tu:
http://www.crfg.org/pubs/ff/mango.html
Nie znalazlem lepszego obrazka.

Czy ty masz tez upodobania wachania na odleglosc?

Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #645 : 2008-10-30, 15:18:57 »

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #646 : 2008-10-30, 15:38:00 »

...Dawno temu posadzilem drzewko manga  w ogrodku. Wyroslo rozlozyste drzewo okolo 4m wysokosci.  Jest bardzo trudne do hodowli ze wzgledu na grzybice. Trzeba kropic...

Brawo Kangur?  Cool Nareszcie zmieniasz strategie!!!  Razz

Tera jak Danka i inne kobity przeczytajom Twojego posta,
to juz moze byc "pierwszy punkt"  dla Ciebie!! Cool

Wiadomo juz ze masz "dzialke i mango"  i "grzybice" ktora "kropisz" regularnie. Razz
Dzialka to juz cos!!! jest!!!

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #647 : 2008-10-30, 16:38:00 »

dzieki Kangur,ja kolor i smak  znam,bo czasami pare plasterkow uda mi sie zjesc.Mam nieoptymalnego mezusia,ktory uwielbia zakupy. Laughing
Zainteresowal  mnie smak czarnych pestek,na ktorych sprobowanie zdobylam sie wtedy, gdy mojego apetytu na wiecej owoca nie moglam poskromic. Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #648 : 2008-10-30, 16:42:39 »

...Dawno temu posadzilem drzewko manga  w ogrodku. Wyroslo rozlozyste drzewo okolo 4m wysokosci.  Jest bardzo trudne do hodowli ze wzgledu na grzybice. Trzeba kropic...

Brawo Kangur?  Cool Nareszcie zmieniasz strategie!!!  Razz

Tera jak Danka i inne kobity przeczytajom Twojego posta,
to juz moze byc "pierwszy punkt"  dla Ciebie!! Cool

Wiadomo juz ze masz "dzialke i mango"  i "grzybice" ktora "kropisz" regularnie. Razz
Dzialka to juz cos!!! jest!!!


grizzly,czy to stronka z ogloszeniami matrymonialnymi,??? Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #649 : 2008-10-30, 20:19:04 »

javascript:void(0);
 Dawno temu posadzilem drzewko manga  w ogrodku. Wyroslo rozlozyste drzewo okolo 4m wysokosci.  Jest bardzo trudne do hodowli ze wzgledu na grzybice.

Kangur ,a moze Ty tom swojom grzybice zlapałeś od tego drzefka swojego?
Może nie trzeba było sikać na nie .Musiało "coś" odprysnonc i sie po prostu zaraziłes  Cool Razz
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #650 : 2008-10-30, 20:40:54 »

...Kangur ,a moze Ty tom swojom grzybice zlapałeś od tego drzefka swojego?
Może nie trzeba było sikać na nie .Musiało "coś" odprysnonc i sie po prostu zaraziłes  Cool Razz...

A moze to jest tak jak na filmie "The Ruins"  Shocked Laughing

Polecam projekcje w;
 "HD 1080p" na ekranie 120 cali plus dzwiek Dolby/DTS/THX.
Pelen "odlot" i strach przed "roslinkami"  Razz Razz Razz

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #651 : 2008-10-30, 20:43:13 »

Nie wiem Kodar, musiałabym poszukać po systematyce roślin.

Nie będzie mnie do 15. XII. Na prywatne wiadomości będę odpowiadać w miarę regularnie  Smile.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #652 : 2008-10-30, 21:20:01 »


Kangur ,a moze Ty tom swojom grzybice zlapałeś od tego drzefka swojego?
Może nie trzeba było sikać na nie .Musiało "coś" odprysnonc i sie po prostu zaraziłes  Cool Razz

Grzybice zlapalem we wojsku w Braniewie, gdzie JK byl lekarzem. Jak mu pokazalem swe stopy. to mi powiedzial, ze to jest problem calego wojska i jakbym znalazl na to lekarstwo to bym dostal Nobla.
Dlatego on w swoich ksiazkach nic nie wspomina o grzybicy. U mnie (i nie tylko u mnie) ZO nie leczy grzybicy. A olewam i sikam na twoje "porady". Wiem do czego sluzy ten duet. Niedlugo zagracie wspolnie marsza pogrzebowego dla tego forum. To nie jest forum tylko pisanie nut do tego marsza pogrzebowego. Grizzly jasno sie o tym wyrazil. Taka jest wola dyrygenta.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #653 : 2008-10-30, 21:26:39 »

Kangur grzybica przechodzi lub sie poprawia na DO +porady Lekarki. (Wiem coś o tym bo moja mama to ma słabsze /a miała  w gorszej wersji) Chyba,że nie doczytałam waszych wypowiedzi i to był żart. Ale jak widzę posty razem Grizlego i Edyty to czytam wątek z mniejszą uwagą.  Confused
Pozdrawiam.Sylwia.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #654 : 2008-10-30, 21:29:05 »

Sylwia nie wiem czy nie pomyliłam czegoś ale o ile pamiętam Twoja Mama miała podejrzenie łuszczycy/ łuszczycowego zapalenia stawów?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #655 : 2008-10-30, 21:37:05 »

 ŁZS ma, grzybicę też bo miała w wynikach na paznokciach a do tego gronkowiec. A ponieważ Ona jest z tych podobnych do Jurka  porazmi ale jak mam ochotę to czasami coś zjem np. słodkiego i dostanę mały wyprsyk na skórze albo przykry zapach w pępku albo nalot na paznokciach. Sama wiesz jak kto z niektórymi jest. Jak zaczyna coś dokuczać to znów wraca jak syn marnotrawny. Ale chociaż nie doprowadza się do takiego stanu jak przed radami Lekarki,że nie mogła spać z bółów kręgosłupa wywołanych ŁZS jak się to później okazało. Ale wiesz Ja tak do końca w temacie nie jestem . Jak mi napiszesz że w ŁZS można mieć paznokcie takie jak w grzybicy to Ci uwierzę. Ale to by było dziwne bo robiła swego czasu badania tych paznokci i chyba wewntrzen też na grzybicę. Bo dostawła jakieś drogie koszmarnie antybiotyki od dermatologa na to. Ale swoją drogą ona wtedy była bardzo w mlecznych na DO i może jest tak ,że za dużo mlecznych wywłuje grzybicę a później ŁZS. Mam już za dużo chorób , które przerobiłam w swojej głowie i czasami nad niektórymi  już nie mam kiedy się zastanawiać szczególnie,że dla Mnie to trudne bo nie jestem lekarzem i nie ja jestem pacjentem tylko ktoś mi bliski.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #656 : 2008-10-30, 21:39:03 »

sorry za błąd miało być poradż mi a jak mam ochotę to zjem. ........
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #657 : 2008-10-30, 21:59:25 »

Tak najgorszy jest brak dyscypliny w tym wszystkim.
Stawy w łzs zachowuja sie tak jak w rzs. Więc nie powinna jeść zbóż, cukrów prostych (zwłaszcza cytrusów!!) mleczne trzebaby sprawdzić.
Znam jedną osobę z łzs jest od niedawna na DO. Zaczynała od mlecznych teraz je co kilka dni, jest lepiej. Może za jakis czas zobaczymy jak jest bez nich. Lepiej, gorzej tak samo.???
Co do samej łuszczycy to nie znam się ale skóra chyba leczy się na końcu zaleca się skóry z golonki i nie tylko. W tym temacie o ile pamietam dobra jest Alina "Kodar"...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #658 : 2008-10-31, 19:21:42 »

Nie wiem Kodar, musiałabym poszukać po systematyce roślin.

Nie będzie mnie do 15. XII. Na prywatne wiadomości będę odpowiadać w miarę regularnie  Smile.

juz znalazlam,nie naleza do tej samej grupy roslinnej.Wszystkiego najlepszego Ewo Very Happy Razz
Zapisane
lj19
Go


Email
Odp: Książka Ewy
« Odpowiedz #659 : 2008-10-31, 19:41:17 »


Nie będzie mnie do 15. XII. Na prywatne wiadomości będę odpowiadać w miarę regularnie  Smile.

Cytuj
ależ Ty jesteś przebiegła Lekarko! swoją nieobecnością wykończysz Edytę Smile Smile Smile...baw sie dobrze gdziekolwiek jesteś!
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 42 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.