forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-15, 05:23:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
661468 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Reumatoidalne zapalenie stawow...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Reumatoidalne zapalenie stawow...  (Przeczytany 212289 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #220 : 2008-09-12, 15:04:19 »

Przyślij mi jadłospisy z 3 tygodni.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #221 : 2008-09-12, 15:05:46 »

Zapomniałam o tym wspomnieć.
Wczoraj w telewizji usłyszałam takie zdanie:"jem  tylko białe mięso"
Kurczak. indyk?...
Nie. "Słonina,słonina i tylko słonina..."

Można się domyśleć, że komentarz był BARDZO anty.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #222 : 2008-09-12, 15:07:03 »

Przyślij mi jadłospisy z 3 tygodni.
OK
Zapisane
orchidea77
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #223 : 2008-09-12, 16:28:40 »

Mam pytanie do lekarki
Sledze watek RZS i nie tylko bo RZS dotyczy mnie rowniez ale nie moge znalezc odpowiedzi i przyczyny tzw mrowienia nocnego mojego ciala.
Nie sa to skutrcze nog tylko mrowienie nog i rak w czasie snu.Robilam badanie poziomu magnezu i jest w normie.
Najdzisniejsze w tym wszystkim jest to ze od kilku tygodni codziennie zjadam 1 mala kosteczke gorzkiej czekolady i tych objawow nie ma. W przypadku ominiecia tej czekoladki objawy te wystepuja.
Oczywiscie DO stosuje zgodnie ze wszystkimi wskazowkami Pani
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #224 : 2008-09-12, 16:35:33 »

Ciekawe.
Mała kostka czekolady gorzkiej wydaje się zatem ok.
Są to zaburzenia elekrtolitowe (w badaniach nic nie wychodzi) - można to nazwać zaburzenia współczólno-przwspółczólne.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #225 : 2008-09-12, 19:25:12 »

Czipsy z podgardla s± super. Mogłabym je je¶ć, je¶ć, je¶ć...



Ja też chcę.Jak je robisz?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #226 : 2008-09-12, 22:51:04 »

Mam pytanie do lekarki
Sledze watek RZS i nie tylko bo RZS dotyczy mnie rowniez ale nie moge znalezc odpowiedzi i przyczyny tzw mrowienia nocnego mojego ciala.
Nie sa to skutrcze nog tylko mrowienie nog i rak w czasie snu.Robilam badanie poziomu magnezu i jest w normie.
Najdzisniejsze w tym wszystkim jest to ze od kilku tygodni codziennie zjadam 1 mala kosteczke gorzkiej czekolady i tych objawow nie ma. W przypadku ominiecia tej czekoladki objawy te wystepuja.
Oczywiscie DO stosuje zgodnie ze wszystkimi wskazowkami Pani

"Normalny" poziom magnezu we krwi nie oznacza, ze stosunek magnezu do wapnia jest normalny. To wprowadza lekarzy w blad. Tego w Polsce sie nie bada. Masz zachwiany ten stosunek. Swiadczy o tym ze czekolada, w ktorej jest magnez,  dziala na Ciebie pozytywnie. Lekarka ma racje, ze sa to zaburzenia elektrolitowe. Powinna jeszcze dodac, ze w takich badaniach nic nie wychodzi. To nie sa adekwatne badania, aby wykazaly ten problem. Ja podejrzewam, ze albo masz za malo magnezu w swojej diecie, albo masz przewage ukladu parasympatycznego w ukladzie trawiennym, ktory blokuje wchlanianie magnezu i potasu. A moze i jedno i drugie.

P.S. Adam!
Ja pamietam o tym i bede szukac tego co czytalem. Wiem, ze to bylo tlumaczenie z niemieckiego na angielski. Moze Kodar poszpera po niemiecku o przewadze ukladu parasympatycznego w ukladzie pokarmowym i o skutkach tegoz zjawiska.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #227 : 2008-09-12, 22:57:59 »

Lekarka ... Powinna jeszcze dodac, ze w takich badaniach nic nie wychodzi. To nie sa adekwatne badania, aby wykazaly ten problem. Ja podejrzewam, ze albo masz za malo magnezu w swojej diecie, albo masz przewage ukladu parasympatycznego w ukladzie trawiennym, ktory blokuje wchlanianie magnezu i potasu. A moze i jedno i drugie.

P.S. Adam!
Ja pamietam o tym i bede szukac tego co czytalem. Wiem, ze to bylo tlumaczenie z niemieckiego na angielski. Moze Kodar poszpera po niemiecku o przewadze ukladu parasympatycznego w ukladzie pokarmowym i o skutkach tegoz zjawiska.

Dodałam  w poscie powyżej, nie zauważyłeś Smile. Stawiam na to i to. Przewagę układu przywspółczólnego uzyskuje się jadaniem alergenow/nietolerantów/histaminouwalniaczy. Odwrotne reakcje - rugowaniem winnego. Jestem za znalezieniem winnego.
Skutki? Wzrost glukozy, trójglicerydów, cholesterolu LDL, androgenów, estrogenów...Generalnie - szybsze starzenie się.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #228 : 2008-09-13, 00:21:26 »



Dodałam  w poscie powyżej, nie zauważyłeś Smile. Stawiam na to i to. Przewagę układu przywspółczólnego uzyskuje się jadaniem alergenow/nietolerantów/histaminouwalniaczy. Odwrotne reakcje - rugowaniem winnego. Jestem za znalezieniem winnego.

Zauwazylem tylko w badaniach. Ja dodalem takich. Wg mnie takie (przeprowadzane) a nie inne (co sie powinno przeprowadzac) nic nie mowia.

Martwi mnie jeszce problem podjadania makro i mikroelementow przez "lokatorow".  Jakze to jest bardzo popularne i ignorowne przez oficjalna medycyne. Oni (lokatorzy) pierwsi maja dostep do tych rzeczy, pozostawiajac wlascicielowi toksyny.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #229 : 2008-09-13, 08:46:46 »

dodalem takich. Wg mnie takie (przeprowadzane) a nie inne (co sie powinno przeprowadzac) nic nie mowia.

 Smile. Dokładnie.

Martwi mnie jeszce problem podjadania makro i mikroelementow przez "lokatorow".  Jakze to jest bardzo popularne i ignorowne przez oficjalna medycyne. Oni (lokatorzy) pierwsi maja dostep do tych rzeczy, pozostawiajac wlascicielowi toksyny.

Trzeba lokatora grzecznie wyprosić lub ... zrobić by się kontrolował. Chociaż można też zabić Shocked. Nie ma problemu. Problem powstaje gdy zabija się po wielokroć. Kontrola glukozy, trójglicerydów i trzymanie się diety rozwiązuje (prawie) wszystko.



Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #230 : 2008-09-16, 13:35:11 »

Witam Was

zalogowalam sie specjalnie po to, aby potwierdzic co mowi moja kochana MONIKAW .
To moze od razu przejde do faktow :

-tancze
-biegam
-potrzebuje wyjatkowo malo snu
-rozpiera mnie energia
-schudlam 12 kilogramow
-biore 3 mg kortizonu dziennie, ( w sumie zachowaczo, od 1go pazdziernika schodze na 2)
-podobno odmlodnialam i jestem nie do poznania Cool
-wyregulowal mi sie okres
-"cudownie "bez lekow wyleczylam sie z ciezkiej depresji
-ide do pracy, zaczynam za 2 tygodnie
-ucze sie w blyskawicznym tempie
-spokojnie moge wziac i nosic na rekach , albo na barana   mojego synka ktory wazy 18kilogramow
-nie przeziebiam sie
-calkowicie ustaly bole glowy
-wyostrzyl mi sie wzrok
-tryskam dobrym humorem

JESTEM SZCZESLIWA

Zawdzieeczam to diecie p. Kwasniewskiego, jednak zmodyfikowanej przez Lekarke. Z cala pewnoscia stwierdzam , ze artykuly mleczne sa zabojstwem dla moich stawow.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #231 : 2008-09-16, 13:39:44 »



JESTEM SZCZESLIWA


Przyznam szczerze,że dla mnie jest to największy "kombek" od czasów Łazarza  Cool

Monikaf!!! Szczerze gratuluję,że udało Ci sie powrócić do zdrowia.To bardzo wielka radość dla Ciebie musi być i dla Twojej Rodziny!
Pozdrawiam!
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #232 : 2008-09-16, 13:53:21 »

(...) jednak zmodyfikowanej przez Lekarke. (...)

To cudownie, wpis warty skopiowania do Złotej Księgi.
Dla mnie od początku ŻO to była dieta oparta na białku z żółtek i wieprzowiny, a zwłaszcza podrobów wieprzowych.

Wielokrotnie Twórca ŻO podkreślał, że mleczne białko i cukier są takie sobie.
Fajnie, że Lekarka pomogła Ci znaleźć właściwą drogę.

Należy też wspomnieć, że celem rotacji jest „odczulenie” (proszę mnie poprawić) na rozsądną ilość także przetworów mlecznych, zobaczymy więc co będzie dalej.


Pozdrawiam serdecznie.
Cool
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #233 : 2008-09-16, 14:05:23 »

Takie sobie to za dużo powiedziane...
A lekarze optymalni dalej zalecają przy rzs codziennie śmietanę.
Ostatnio przeglądałam jadłospis dla początkującej codziennie dżem, kakao, śmietana, brakuje tylko mąki. Shocked
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #234 : 2008-09-16, 14:13:02 »

Gratulacje, MONIKOW . Gratulacje, Pani Lekarko Ewo !
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #235 : 2008-09-16, 14:13:59 »

dziekuje Wam Smile

Nie moge wyrokowac jak jest u innych jesli chodzi o mleczne, moge mowic tylko za siebie,nigdy wiecej nie rusze nic mlecznego,( biegunka to najdelikatniejszy objaw u mnie,  normalnie to rzut z goraczka ponad 40 stopni, i cale leczenie na marne) jeszcze zycie mi mile Cool
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #236 : 2008-09-16, 14:15:39 »

Oby  Rolling Eyes nigdy więcej Moniś !!!!
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #237 : 2008-09-16, 14:16:30 »

(...)Ostatnio przeglądałam jadłospis dla początkującej codziennie dżem, kakao, śmietana, brakuje tylko mąki. Shocked

Zapodaj link to tej dżemowo-kakaowo-śmietanowej wersji ŻO, trzeba będzie dementować bo jeszcze komuś zaszkodzi.
Cool
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #238 : 2008-09-16, 14:21:29 »

Dramat dietetyk/lekarz 100 zł za wizytę, jadłospis na cały miesiąć dzień w dzień to samo z dodatkami jak powyżej.
Zainteresowana po wizycie nawet nie wiedziała, że DO to tłusta dieta?!
Na szczęście kupiła książkę, czyta, jadłospis zmodyfikowany Smile.
A link, powiedziała mi to przez telefon...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #239 : 2008-09-16, 15:07:07 »

                            Gratulacje dla  calej trojki:
                                                              Ewie,Monice W i Monice F
Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.